Nawigacja

 • Uczniowie klas IV-VIII podsumowali I semestr

  Uczniowie klas IV-VIII podsumowali I semestr

  17 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbył się apel dla uczniów klas IV - VIII, podsumowujący I semestr roku szkolnego 2018/2019. Przewodnicząca grupy wiekowej, Lucyna Ben Nasr, podsumowała zachowanie uczniów, natomiast wychowawcy poszczególnych klas przedstawili tych, którzy osiągnęli średnią ocen od 4.75 wzwyż i tym samym znaleźli się w gronie przodowników nauki. Wśród uczniów z najwyższą średnią w szkole znaleźli się: Tomasz Dąbrowski z klasy IVb, Zuzanna Anna Dąbrowska - uczennica klasy VIIa oraz Jan Kasprowicz z klasy Vc. Gratulujemy i życzymy sukcesów w II semestrze. (enb) 

   

 • Bezpieczne Ferie 2019

  Bezpieczne Ferie 2019

  17 stycznia 2010 roku w nowomiejskiej „Jedynce” odbył się apel pod nazwą „Bezpieczne Ferie”. Takie spotkania na stałe wpisały się do kalendarza szkolnego, ponieważ ich głównym celem jest przygotowanie całej społeczności szkolnej do bezpiecznego wypoczynku w okresie ferii zimowych. Tegoroczne spotkanie było równie wyjątkowe, jak w poprzednich latach, ponieważ zaszczycili nas swoją obecnością szczególni goście - przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego oraz Nadleśnictwa. Inicjatorem spotkania był Pan Ryszard Krzemieniewski – animator licznych przedsięwzięć sportowych i dotyczących bezpieczeństwa na terenie naszego miasta.

  W ramach działań „Bezpieczne Ferie 2019” przedstawiciele służb mundurowych obecni na apelu mówili o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku oraz radzili jak unikać niebezpiecznych sytuacji w trakcie zabaw na śniegu lub lodzie, podczas pobytu na zimowisku i w domu. Ważnym elementem spotkania był temat przestrzegania zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe noszone na wievvrzchnich ubraniach. Udzielono również wskazówek jak należy postępować z osobami, które potrzebują nagłej pomocy przedmedycznej. Uczniowie dowiedzieli się czym dokarmiać ptaki w okresie zimy, miały okazję zobaczyć profesjonalny sprzęt ratowniczy.

  Wszystkie dzieci z nowomiejskiej „Jedynki” znają doskonale numery alarmowe. Dzięki temu są większe szanse na szybszą interwencję profesjonalnych służb ratowniczych w sytuacji wymagającej podjęcia działań mających na celu ratowanie życia.

  Ogromną atrakcją dla uczestników apelu okazał sie pokaz iluzjonistyczny młodego magika - Niemagicznego Dawida - autora karcianych sztuczek. Dawid Pruchniewski jest szóstoklasistą uczęszczającym do podstawówki w Tuszewie i zadziwił widzów swoimi pokazami.  (enb)

 • Spotkanie rodziców z kuratorem sądowym

  Spotkanie rodziców z kuratorem sądowym

  Dnia 16.01.2019 odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas ósmych z kuratorem zawodowym z Sądu Rejonowego w Nowym Mieście Lubawskim. Poruszona została tematyka zagrożeń i skutków stosowania cyberprzemocy, środków psychoaktywnych, agresji przez nieletnich. Kurator zwrócił uwagę na konieczność kontroli treści umieszczanych przez młodzież w mediach społecznościowych. Poinformowano o skutkach stosowania hejtów dla osoby poszkodowanej i sprawcy. Zmobilizowano rodziców do częstych rozmów z dziećmi i zapewnienia poczucia bezpieczeństwa oraz poszukiwania alternatywnych form spędzania czasu wolnego wspólnie. (KZ)

 • Zapraszamy na zabawę!

  Zapraszamy na zabawę!

  Wszystkich miłośników dobrej zabawy i wyborowego towarzystwa zapraszamy na cudowną Zabawę Karnawałowo - Walentynkową! Jest jeszcze kilka wolnych miejsc!
  Wszystkich, którzy już zadeklarowali chęć uczestnictwa, prosimy o wpłatę kwoty w wysokości 170 zł. w sekretariacie szkoły w nieprzekraczalnym terminie do 5 lutego 2019. 
  Zapraszamy!

 • Spotkanie z Panią pielęgniarką w przedszkolu.

  Spotkanie z Panią pielęgniarką w przedszkolu.

  Dnia 16 stycznia 2019r. do przedszkola zawitała – pani Krystyna Kwiatkowska, która na co dzień pracuje w naszej szkole jako pielęgniarka. W trakcie spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się więcej o zawodzie pielęgniarki, pozyskać wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie, a także pokonać lęk przed zabiegami medycznymi. Pani pielęgniarka zademonstrowała niektóre proste zabiegi, takie jak: założenie opatrunku czy mierzenie ciśnienia. Następnie pokazała dzieciom stetoskop, strzykawki i bandaże. Serdecznie dziękujemy pani Krystynie Kwiatkowskiej za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim za dobre rady. (AD)

 • Spotkanie ze strażakiem.

  Spotkanie ze strażakiem.

  10.01.2019 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych miały okazję spotkać się z Panem Sławomirem Górzewskim, który pracuje jako strażak w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim. Tematem przewodnim spotkania, było utrwalenie numerów alarmowych oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci. Pan strażak opowiedział milusińskim o swojej pracy oraz udzielił odpowiedzi na pytania przedszkolaków. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały wypowiedzi zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki serdecznie podziękowały Panu strażakowi za spotkanie. (AD)

 • Nasz nowy rekord!

  Nasz nowy rekord!

  6393,51

  taka kwotę zebraliśmy podczas tegorocznej akcji!

 • Wywiadówka - klasy I - VIII

  Wywiadówka - klasy I - VIII

  16 stycznia 2019 roku (środa) odbędą się wywiadówki dla rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów z klas I - VIII wg. następującego harmonogramu:

  16.00 - zebranie przewodniczących rad oddziałowych (po 1 rodzicu z klas 0 - VIII) w sali nr 31

  16.30 - 17.30 - wywiadówki dla rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów z klas I - III

  17.15 - spotkanie dyrektora Jerzego Resickiego z rodzicami na górnym holu

  17.15 - 18.15 - wywiadówki dla rodziców uczniów z klas IV - VIII

  Zapraszamy! (enb)

 • Mobilne planetarium w SP1

  08.01.2019

  Znalezione obrazy dla zapytania mobilne planetariumWe wtorek przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie naszej szkoły mieli okazję brać udział w niecodziennym wydarzeniu. Do naszej szkoły zawitało Mobilne planetarium. Najwięcej euforii wzbudziła wizyta w namiocie w kształce sfery kuli ziemskiej. Podczas czterech spektakli w sferycznym namiocie uczestnicy przedstawienia wielowymiarowego mogli obejrzec budowę układu słonecznego oraz zapoznać się z różnymi  podniebnymi zdarzeniami. Zarówno przedszkolaki jak i uczniowie starszych klas obejrzeli dostosowane do siebie spektalne wyświetlanie pod kopułą. 

 • W ramach doradztwa zawodowego spotkaliśmy się z archeologiem

  W ramach doradztwa zawodowego spotkaliśmy się z archeologiem
  03.01.2019

  Sebastian Teska, absolwent naszej szkoły, już po raz drugi był gościem w naszej placówce. Pierwszy raz odwiedził nas w czerwcu 2015 roku, jako student archeologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w PoznaniuDziś, już jako doktorant na tej uczelni, opowiadał o swojej pasji  uczniom klas I - VIII. To było już kolejne spotkanie w ramach doradztwa zawodowego. Uczniowie dowiedzieli się kim jest archeolog, gdzie wykonuje swoją pracę, jakimi narzędziami się posługuje. Zebrani w sali gimnastycznej z zainteresowaniem obejrzeli prezentację przygotowaną przez pana Sebastiana, zadawali pytania oraz sami udzielali odpowiedzi na te, które zadawał gość. Spotkanie zakończyła wicedyrektor Eleonora Lewalska oraz uczniowie, którzy w imieniu społeczności szkolnej podziękowali za spotkanie. Koordynatorem spotkania z przedstawicielem tego niezwykłego zawodu była pani Marzenna Rykaczewska. (enb)

 • - Obrazek 1

  Niech zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, spędzone w gronie najbliższych, przyniosą wiele radości, ciepła i optymizmu, a nadchodzący Nowy Rok 2019 niech spełni zamierzenia i przyniesie wiele satysfakcji.

 • „Pójdźmy do Betlejem” – jasełka szkolne

  „Pójdźmy do Betlejem” – jasełka szkolne
  20.12.2018

  Dzisiaj w naszej szkole odbyła się Wigilia.  Prowadząca uroczystość Ewelina Niścigorska –Bojarska powitała gości: Kierownika Referatu Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta Dorotę Osińską, Radnych Miejskich: Adama Strausa, Mieczysława Kubackiego i Jana Obuchowskiego, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu – Romualda Koszewskiego, Księdza Kanonika Zbigniewa Markowskiego, Wiceprzewodniczącą Rady Rodziców Monikę Szymańską, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych szkoły, emerytowanych dyrektorów, wicedyrektorów, nauczycieli z przedszkola miejskiego i szkoły, a także licznie przybyłe dzieci i rodziców.

  Życzenia świąteczne złożył dyrektor Jerzy Resicki oraz obecni goście.

  Uczniowie klasy I a, IV a, IV b i V a pod kierunkiem nauczycielek Elżbiety Lewandowskiej i Marzenny Rykaczewskiej przedstawili jasełka pt.: „Pójdźmy do Betlejem”. Dzieci śpiewały kolędy tradycyjne i współczesne oraz przedstawiły sceny biblijne mówiące o narodzeniu Chrystusa. Do żłóbka przybyły też dzieci z różnych kontynentów i radośnie witały Dzieciątko. Piękne stroje przygotowali rodzice małych artystów, a dekorację sali wykonały nauczycielki: Wiesława Markowska i Marzena Cieplak.

  Nie był to pierwszy występ jasełkowy w tym roku. Wczoraj dzieci  wystąpiły dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej  w sali Miejskiego Centrum Kultury.

  Jutro  jasełka obejrzą wszyscy pozostali uczniowie naszej szkoły. Następnie cała „grupa jasełkowa” uda się do zakładu patronackiego „Expom”, aby tam zaprezentować swoje przedstawienie oraz złożyć życzenia świąteczne dyrekcji  i pracownikom. (enb)

 • Dziękujemy ofiarodawcom!

  Dziękujemy ofiarodawcom!
  19.12.2018

  „Podaruj słodkie serce” to akcja charytatywna, która organizowana jest w naszej szkole od wielu lat. Nadal cieszy się ogromnym powodzeniem wśród naszych uczniów. Nie brakuje u nas osób o gorących sercach, które chętnie dzielą się z innymi. Cieszy fakt, że  z roku na rok  rzesza ofiarodawców powiększa się, bo  są wśród nas tacy, którzy pamiętają o innych i potrafią się dzielić.  Tegoroczna przedświąteczna zbiórka słodyczy  zakończyła się ogromnym  sukcesem. Z przyniesionych do szkoły słodyczy    udało się przygotować wiele  paczek świątecznych, które trafiły do naszych uczniów.  Zbiórka  trwała   3 tygodnie i cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej. Jej głównym celem było wyrabianie wśród uczniów nawyku dzielenia się z innymi. Akcję zorganizowały nauczycielki: Katarzyna Zapałowska, Iwona Kołecka,  Wioletta Bączek – Samulewicz. Organizatorki serdecznie dziękują wszystkim ofiarodawcom. (KZ)

 • Ogólnopolskie zmagania

  Ogólnopolskie zmagania

  13 grudnia 2018 r. w hali lekkoatletycznej Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się III Ogólnopolskie Halowe Mistrzostwa "Czwartków Lekkoatletycznych". W zawodach uczestniczyło ponad 600 zawodników szkół podstawowych z klas V i VI. Uczniowie rywalizowali w biegach na 60 m., 300 m., 600 m., 1000 m., skoku w dal oraz wzwyż. Młodzi zawodnicy z naszej szkoły mieli możliwość startować w tej imprezie jako reprezentacja Nowego Miasta Lubawskiego. Podczas tej imprezy spotkali wielu znanych sportowców. Należeli do nich medaliści mistrzostw świata i Europy: w skoku o tyczce (6 m.) – Piotr Lisek, w skoku wzwyż (2,33 m.)  – Sylwester Bednarek oraz Marian Woronin – bieg 100 m (9,99 s), który jest jednocześnie jednym z organizatorów zawodów z cyklu „Czwartki LA”  Uczniowie wykazali się walecznością i pomimo tremy zdołali uzyskać dobre lokaty.
  W zawodach uczestniczyli i zajęli miejsca:
  V m. – Jakub Cegielski – skok wzwyż – 140 cm.
  VI m. – Małgorzata Milewska – 600 m – 1,55,07 s. (rekord życiowy)
  XI m.  – Konrad Bartycha – 60 m – 8,72 cm.
  XII m. – Kamila Ławicka – 300 m – 50,07 s (rekord życiowy)
  Opiekunem młodych sportowców był nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole Zbigniew Gołębiewski. (enb)

 • Wywiadówka - klasy I - VIII

  Wywiadówka - klasy I - VIII

  12 grudnia 2018 roku (środa) odbędzie się wywiadówka dla rodziców uczniów klas I-VIII według następującego harmonogramu:

  17.00 - 18.00 - wywiadówka dla rodziców uczniów klas I-III

  17.30 - 18.00 - E - szkolenie dla wychowawców i rodziców uczniów  klas VI-VIII na temat: "Być rodzicem nastolatka, czyli słów kilka o rozważnym rodzicielstwie"

  ok. 18.00  - 19.00 - wywiadówka dla rodziców uczniów klas IV-VIII

  Zapraszamy! (enb)

 • Wywiadówka - oddziały przedszkolne

  Wywiadówka - oddziały przedszkolne

  10 grudnia 2018 roku (poniedziałek) odbędzie się wywiadówka dla rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych. Zapraszamy na godzinę 17.00. (enb)

 • SKS Tour

  SKS Tour

  7 grudnia 2018 r. w hali MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się zajęcia sportowe z cyklu SKS Tour. Zajęcia te odbywają się na terenie całego kraju w 1 miejscowości dla każdego województwa i  przeznaczone są dla grup sportowych SKS. Głównym organizatorem tych spotkań jest Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego w Warszawie.

  W naszej miejscowości w tym dniu odbyły się dwie imprezy. Przed południem dla grup młodszych kl. VI i młodszych, a później dla starszych sportowców z klas od VII do III gimnazjalnej.
  W spotkaniach uczestniczyło ponad 400 uczniów, w tym 40 z naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego - Andrzeja Czepka oraz Zbigniewa Gołębiewskiego.
  Młodzi sportowcy próbowali swoich sił na deskorolce, w wiosłowaniu, na drążku, odbijali rakietą piłkę zawieszoną na lince, żonglowali: talerzami, piłkami, a także próbowali chodzić na szczudłach i jeździć na monocyklu.
  Na koniec każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe torby z upominkami, a dla całej grupy przekazano piłki siatkowe. (enb)

 • XX Mikołajkowy Turniej Skoku Wzwyż

  XX Mikołajkowy Turniej Skoku Wzwyż

  6 grudnia 2018 roku Uczniowski Klub Sportowy „Iskra” zorganizował jubileuszowy XX Mikołajkowy Turniej Skoku Wzwyż. Brało w nim udział udział 4o młodych zawodników i zawodniczek  z nowomiejskich szkół podstawowych.
  Uroczystego otwarcia zawodów dokonał dyrektor szkoły Jerzy Resicki. Prezes UKS Zbigniew Gołębiewski zapoznał uczestników z organizacją zawodów. Następnie uczniowie stanęli do rywalizacji.
  Zwycięzcami w swoich kategoriach zostali: Kowalkowska Maja – 115 cm – SP 2, Domżalska Julia – 120 cm – SP 1, Milewska Małgorzata - 125 cm - SP 1, Orzechowski Olgierd – 120 cm – SP 2, Bochenek Miłosz - 125 cm – SP 2, Cegielski Jakub - 145 cm - SP 1.
  Na zwycięzców czekały medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze. (enb)

 • Uwaga! Zmiana terminu zbiórki surowców wtórnych

  Uwaga! Zmiana terminu zbiórki surowców wtórnych
  06.12.2018

  Kolejna zbiórka makulatury, aluminium i nakrętek odbędzie się w poniedziałek 17 grudnia.  Serdecznie zapraszamy  całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w akcji. (KZ)

 • Realizowaliśmy projekt o tolerancji

  Realizowaliśmy projekt o tolerancji
  02.12.2018

  Tolerancja, życzliwość, koleżeństwo – ważne dla nas wartości” to hasło przewodnie projektu realizowanego w naszej szkole w dniach 26.11 – 30.11.2018 r. Tegoroczne działania  miały na celu rozwijanie empatii, szacunku i koleżeństwa, kształtowanie wrażliwości i życzliwości  wobec drugiego człowieka,  wyrabianie umiejętności niesienia pomocy innym  oraz krzewienie idei wolontariatu wśród dzieci. Każdego dnia uczniowie podejmowali działania, które  w różnym stopniu wpłynęły  na zmianę zachowań i uwrażliwiły uczniów na wszelkiego rodzaju przejawy nietolerancji i dyskryminacji.  W klasach  przeprowadzone zostały pogadanki połączone z prezentacją multimedialną  na temat tolerancji wśród uczniów. Wszyscy wzięli udział w warsztatach plastycznych pod nazwą „Mój kolega z innego kraju”. Po warsztatach wspólnie dokonali analizy treści prac i umieścili je na dolnym holu w kąciku „Do artysty świat należy”. Kolejnym działaniem było  wykonanie według własnego pomysłu medalu przyjaźni  i obdarowanie nim koleżanki  lub kolegi z równoległej klasy. Wspaniałą lekcją o tolerancji okazało się głośne czytanie przez nauczycieli  utworów tematycznie związanych z życzliwością, tolerancją, koleżeństwem oraz przyjaźnią. W Dniu Radości i Przyjaźni dzieci złożyły wizytę w Bibliotece Miejskiej w Nowym Mieście Lubawskim celem zapoznania się z literaturą dziecięcą i młodzieżową dotyczącą koleżeństwa, przyjaźni. Uczniowie  kl. IV uczestniczyli w warsztacie na temat tolerancji w życiu człowieka. Cała społeczność szkolna mogła zamieszczać na tablicy dokończone zdanie z wyrazem „Lubię…”, wyrażając w ten sposób aprobatę hasła „Każdy z nas jest inny, każdy jest wyjątkowy”. W Dniu Pozdrowień funkcjonowała poczta serdeczności z życzeniami i pozdrowieniami. Promując uśmiech uczniowie ORU wręczali symbole uśmiechu rodzicom, dzieciom, pracownikom szkoły. Niecodziennym wydarzeniem była  debata „Porozmawiajmy o tolerancji”, w której wzięli udział  przedstawiciele wszystkich klas. Ciekawe pytania uczestników wywoływały  ożywioną dyskusję, a udzielane odpowiedzi świadczyły o znajomości tematu. Podsumowaniem działań był happening, na którym każda klasa zaprezentowała wcześniej przygotowane hasło, motto na temat tolerancji.  Pomysłodawcami i koordynatorami projektu były Iwona Kołecka, Katarzyna Zapałowska, Wioletta Bączek – Samulewicz we współpracy z Zytą Sadowską – opiekunem ORU, które serdecznie dziękują całej społeczności szkolnej za aktywny udział w przedsięwzięciu.  (KZ)                                                                                                                                                                                   

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II Nowe Miasto Lubawskie
  13-300 Nowe Miasto Lubawskie
  ul.Jagiellońska 3
 • 56 4742184