Nazwa użytkownika:
Hasło:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
  • 20.09.2017

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczystość, na której mali bohaterowie „Misie”, „Pszczółki” oraz „Biedronki” zaprezentowały swoje umiejętności wokalne oraz recytatorskie. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, bawiły się z balonami, chustą animacyjną, tańczyły i śpiewały. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Było wesoło i kolorowo. Mamy nadzieję, że obchody tego święta dostarczyły dzieciom wiele radości i wrażeń.

• W  piątek  odbyły  się  wybory  do  ORU, w  których  brali  udział  uczniowie  klas  IV-VII. Najwięcej  głosów zebrał  Bartosz  Zellma  z  kl.VI b, który  został  Przewodniczącym, Zastępcą  została  Aleksandra  Lendzinowska  z  klasy  VII b, natomiast  Skarbnikiem  Julia  Dembińska  z  klasy  V b. Uczniowie wybierali również  w  drodze  głosowania  opiekunów  ORU, którymi  zostali  pani  Zyta  Sadowska  i  pan  Zbigniew  Gołębiewski. Zwycięzcom  gratulujemy. (enb)

• Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim  zapraszają wszystkich mieszkańców naszego miasta na II Piknik „Jagiellońska 3 Fest,  szkoła swoim sąsiadom” połączony z IV Giełdą Mam, który odbędzie się 23 września 2017 roku od godziny 15:00 na terenie naszej placówki.

Podczas tegorocznego Święta ulicy Jagiellońskiej czeka na Państwa wiele atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapewniamy wspaniałą zabawę i rozrywkę  dla dzieci, dorosłych i całych rodzin!

• 15.09.2017

Drodzy Państwo!

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych zajęciach  dla rodziców realizowanych  przez Stowarzyszenie Forum Animatorów Społecznych w partnerstwie z Gminą Nowe Miasto Lubawskie w ramach projektu WOW - Wiedza otwarta dla wszystkich. Warsztaty mają na celu wesprzeć rodziców  w nabywaniu wiedzy i umiejętności komunikacyjnych i wychowawczych,  pomocnych do skutecznego porozumiewania się z dziećmi, reagowania w sytuacjach trudnych, wyznaczania granic i wzmacniania. Zajęcia mają być "chwilą" dla mamy i taty, na wspólną refleksję na temat radości i wyzwań, jakie niesie ze sobą rodzicielstwo. Po zestawieniu wyników ankiet, które zebraliśmy od Państwa w kwietniu i w maju 2016 r., wiemy, że większości z Państwa pasują spotkania w dni powszednie w godzinach od 17.30 do 20.00. Na podstawie Państwa głosów zapraszamy na zajęcia o wskazanej poniżej tematyce. Spotkania będą miały charakter warsztatowy i będą się odbywać w semestrze jesiennym 2017, czyli od września do grudnia  2017 r. Przewidziano 16 godzin zajęć (około  2-3 godzinne zajęcia) dla dwóch 10 - osobowych grup.

• 13.09.2017

Uczniowie pierwszych klas z wychowawcami wybrali się w dniu 11.09.2017r. na prelekcję na temat bezpieczeństwa pod hasłem "Bądź widoczny - bądź bezpieczny" do Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim. Na spotkanie przybyły również dzieci z pierwszych klas wszystkich nowomiejskich szkół podstawowych. Gośćmi spotkania byli: przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Olsztynie, którzy wypowiedzieli się na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, w szczególności podczas okresu jesienno-zimowego, kiedy dzień jest krótki, a wcześnie zapadający zmierzch  jest utrudnieniem widoczności pieszych poruszających się po drogach.