• Aktualności

      • Żywa lekcja przyrody

      • W piątek. tj. 24 maja 2019 r. uczniowie klas 0 - VIII uczestniczyli w szkole w "Żywej lekcji przyrody". Pan Jarosław Rejmer, który od lat zajmuje się hodowlą gadów, owadów i pajęczaków zabrał uczniów do fascynującego świata żywych zwierząt egzotycznych. Zwierzęta, które zaprezentował były małe i duże, szare i kolorowe, piękne i budzące skrajne emocje. Uczniowie mieli okazję bezpośredniego kontaktu z gadami (kameleony, gekony), owadami (patyczaki, straszyki, modliszki, liśćce, karaczany, chrząszcze), wijami (krocionóg) i pajęczakami (pająki, skorpiony). Poznali zasady hodowli, cechy budowy i miejsca ich występowania. Dowiedzieli się, które gatunki są niebezpieczne dla człowieka, a które są mu przyjazne. Poznali zjawisko kamuflażu zwierząt. Żywa lekcja przyrody była dla uczniów bardzo cennym doświadczeniem. Poza zdobytą nową wiedzą dzieci mogły nie tylko pooglądać, ale nawet niektóre ze zwierzątek potrzymać w rękach - oczywiście pod okiem ich właściciela. Dostarczyło to wiele radości i wrażeń. Lekcja ta z pewnością na długo zostanie w pamięci i być może będzie inspiracją do nowych zainteresowań wśród naszych milusińskich. Spotkanie z p. J. Rejmerem zorganizował nauczyciel przyrody p. Jarosław Kamiński. (enb)

        

      • Międzypowiatowy Konkurs Wiedzy o Leśnictwie i Łowiectwie

      • 21 maja 2019r. na ścieżce przyrodniczo-leśnej „Grabina – Łąkorz” odbyła się XII edycja Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy o Leśnictwie i Łowiectwie pod hasłem "Las bez tajemnic". Organizatorami tego konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2 w Brodnicy, Nadleśnictwo Jamy, Brodnica i Iława, Porozumienie Kół Łowieckich "Kult św. Huberta" oraz Zarząd Okręgowy PZŁ w Toruniu. Do wspólnych zmagań przystąpiły 22 szkoły z powiatu brodnickiego i nowomiejskiego, reprezentowanych po dwóch uczniów z każdej szkoły. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIIa: Miłosz Moczadło i Wiktor Grzywacz. Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu były grzyby, ich rola w funkcjonowaniu ekosystemów leśnych. Grzyby były również tematem przewodnim, przygotowanych przez uczestników konkursu, prac plastycznych.  Uczniowie wrócili zadowoleni z nagrodami i wzbogaceni o nowe doświadczenia. Szkoła otrzymała dyplom, mikroskop oraz album pzyrodniczy o powiecie nowomiejskim. Opiekunem uczniów była p. Magda Ewertowska. Uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (enb)

      • Sukcesy lekkoatletów

      • W dniu 25.05.2019 roku na stadionie w Giżycku odbyły się zawody wojewódzkie grup trenujących lekkoatletykę w ramach programu Lekkoatletyka Dla Każdego. W imprezie startowało ponad 500 zawodników i zawodniczek w różnych konkurencjach i kategoriach wiekowych. Na zawody pojechało7uczniów ze szkoły podstawowej nr 1 z Nowego Miasta Lubawskiego.Chociaż naszych zawodników było tak mało, wykazali się oni walecznością i udowodnili swoją klasę wygrywając kilka konkurencji i pobijając swoje rekordy życiowe.

       I miejsca w województwie zdobyli: Konrad Bartycha w biegu na 60 m – 8,49 s (RŻ)
                                                                 Jakub Cegielski w skoku wzwyż – 145 cm (RŻ)
                                                                 Maja Antoszewska w pchnięciu kulą – 10,98 m
       III miejsce: Beniamin Mazur w rzucie p. lekarską – 6,62 m (debiut)
       Pechowe IV miejsca: Kamila Ławicka w biegu na 60 m – 8,89 s
                                          Kamila Ławicka w skoku w dal – 4,52 m
                                          Dembińska Julia w rzucie piłeczką palantową – 30,20 m (RŻ)
                                          Bartycha Konrad w piłeczce palantowej – 39,40 m
       Nie znamy jeszcze oficjalnych miejsc w innych konkurencjach naszych zawodników, ale wszyscy znaleźli się w 10 najlepszych, co cieszy bo tam także padł  rekord życiowy Dembińskiej Julii w biegu na 600 m – 2.05.83 s. Dobrymi wynikami mogli się pochwalić także na 60 m: Cegielski Jakub – 8,81 s., oraz Beniamin Mazur – 9,82 s. oraz Julia Gorzka w rzucie piłeczką palantową. Wszystkim startującym życzymy dalszych sukcesów. (enb) 

      • Lekkoatletyczne zmagania

      • Aż 11 złotych medali zdobyli zawodnicy naszej szkoły w Powiatowych Indywidualnych zawodach lekkoatletycznych, które odbyły się na nowomiejskim stadionie MOSiR w dniu 22.05.2019 roku. Lekkoatleci przy słonecznej pogodzie zmagali się w konkurencjach: 60 m, 100 m, 300 m, 600 m, 1000 m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięciu kulą i rzutem piłeczki palantowej. Do zwycięzców należeli: dwukrotnie Kamila Ławicka i Jakub Cegielski oraz Małgorzata Milewska, Dembińska Julia, Kamińska Magdalena, Bartycha Konrad, Kopiczyński Norbert oraz Oktawia Straus. Szczegółowe wyniki i miejsce z zawodów w zakładce UKS Iskra. (enb)

      • „Czas w drużynie wesoło płynie”

      •  

        

       Po raz  kolejny  w naszej szkole zrobiło się gwarno i wesoło. Pod wiatą na boisku szkolnym spotkali się uczestnicy  Miejskiego Pikniku Integracyjnego  pod hasłem „Czas w drużynie wesoło płynie”. Uczestniczyli w nim zaproszeni  goście:  p. Andrzej Nadolski – Przewodniczący Rady Miasta, p. Paulina Rolka reprezentująca Burmistrza miasta,  Dyrekcja naszej szkoły,  uczniowie z nowomiejskich podstawówek  wraz z opiekunami.  Celem   spotkania  było kształtowanie zachowań prozdrowotnych, kompetencji społecznych, uświadomienie wartości rodziny w życiu młodego człowieka. Wszystkich  powitała pedagog Iwona Kołecka, która przedstawiła  harmonogram  imprezy. P. Andrzej Nadolski życzył udanej zabawy i podziękował za zorganizowanie pikniku.  Głos zabrała  również Wicedyrektor szkoły Eleonora Lewalska, która  podziękowała wszystkim za przybycie, a organizatorom za przygotowanie spotkania. Piknik rozpoczęto od zabaw integracyjnych, które miały na celu lepsze poznanie się i integrację dzieci z różnych placówek. Następnie uczestnicy   w sposób graficzny przedstawiały swoją najbliższą rodzinę, a ich  prace zostały wyeksponowane na wystawce. Po warsztatach plastycznych przyszła kolej na  rekreację i zabawę,  która  miała miejsce   na  boisku sportowym „Jagiellonka”. Wszyscy chętnie uczestniczyli w  zabawach z chustą animacyjną, rywalizowali w konkurencjach sportowych.  Po powrocie z obiektu sportowego dzieci wzięły udział w drugiej części pikniku  - warsztatach kulinarnych.  Uczniowie  przygotowali stoły, naczynia, produkty żywnościowe i przystąpili do przyrządzenia zdrowych przekąsek: koreczków owocowych, warzywnych i  szaszłyków. Po sportowych zmaganiach każdy chętnie skosztował pieczoną kiełbaskę z grilla, którą przygotował p. Wojciech.  Na każdego uczestnika  czekał słodki upominek. Podczas degustacji dzielono się wrażeniami ze wspólnie spędzonego czasu w miłym i wesołym towarzystwie rówieśników. Na pożegnanie wykonano wspólną fotografię.  Piknik został zorganizowany  dzięki dofinansowaniu przez Gminę Miejską Nowe Miasto Lubawskie, a  przygotowany przez  nauczycielki:  Iwonę Kołecką, Hannę  Szymańską,  Katarzynę Zapałowską i Justynę Wiśniewską.  (KZ)

      • Wizyta studentów ze stanu Arkansas w USA

      • W poniedziałek 20 maja  po raz drugi gościliśmy w naszej placówce siedmioosobową  grupę studentów ze stanu Arkansas,  USA. Wolontariusze należący do Kościoła Baptystów (w większości studenci University of Cental Arkansas w Conway) przyjechali do Polski na zaproszenie państwa Vikki i Chucka Franks, małżeństwa które już od kilku lat mieszka w Iławie. Studenci wraz z opiekunami wzięli udział w lekcjach języka angielskiego w klasach IV-VIII.  Przeprowadzili szereg rozmów w języku angielskim. Rozmowy te były prowadzone w małych grupach, a częściowo nawet indywidualnie. Wolontariusze opowiadali o sobie, Stanach Zjednoczonych, edukacji. Dzieci musiały nie tylko uważnie słuchać, ale również odpowiadać na ich  pytania. Były bardziej otwarte, odważniej reagowały na zadawane pytania niż rok temu. Spotkania te z pewnością rozwinęły kompetencje lingwistyczne uczniów i wzmocniły ich wiarę w umiejętności językowe, za co bardzo dziękujemy!

      • Lekkoatletyka na wesoło

      • 21.05.2019 r. odbyła się lekcja pokazowa dla najmłodszych, a mianowicie uczniów klas I - III z naszej szkoły. Młodym adeptom lekkiej atletyki podczas zabaw i wyścigów pomagały zawodniczki ze starszych klas. Uczniowie mogli pobawić się piłkami różnej wielkości, rzucać do celu oraz poskakać z nimi. W trakcie zabaw naśladowali ruchy partnera, szukali kolorów swojej szarfy, zabierali je sobie – ogonki oraz przeskakiwali nad poruszającym się przedmiotem.  Na zakończenie wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zajęcia przeprowadziłnauczyciel wychowania fizycznego Zbigniew Gołębiewski. (enb)

      • Wymiana w naszej szkole

      • 19 maja 2019 roku dobiegła końca wizyta 10 osobowej delegacji uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 28 z Tarnopola. Gościliśmy naszych przyjaciół od 14 do 19 maja 2019 r. Międzynarodowa wymiana uczniów jest niezwykle interesującą i przynosi wiele pozytywnych efektów. Nadrzędnym celem wymiany międzyszkolnej było przyczynienie się do zmiany nastawienia do siebie obu społeczeństw, przełamanie panujących stereotypów, umożliwienie uczniom poznania innej kultury, nawiązanie kontaktów z rówieśnikami ze szkoły partnerskiej oraz wymiana doświadczeń z ukraińskimi  nauczycielami. Podczas wizyty starano się integrować młodzież ukraińską i polską przygotowując dla nich bardzo ciekawy program wizyty. Każdy dzień przepełniony był różnymi aktywnościami. Na lekcjach języka polskiego i angielskiego zapoznawano młodzież z podobieństwami i odmiennościami naszych narodów. Starano się motywować uczniów do uczenia się języków obcych i wykorzystywania ich w kontaktach ze sobą. Zajęcia rekreacyjne w Iławie na basenie lub w pokojach zagadek oraz na festynie szkolnym zachęcały młodzież do budowania osobistych kontaktów, które zapewne będą kontynuowane w przyszłości. Żywe Muzeum Piernika w Toruniu w magiczny sposób przeniosło  gości do średniowiecza, w którym – pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej – poznały  wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotowali  ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały.  W Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy młodzież  mogła przeprowadzać  eksperymenty i sprawdzić, jakie praktyczne zastosowania może mieć prezentowana tutaj wiedza.  Podczas spotkania pożegnalnego zadbano o kształtowanie umiejętności prezentacji, autoprezentacji i wystąpień publicznych w języku obcym. Spotkanie podsumowujące wizytę było pełne pozytywnych wrażeń. Młodzież z jednej i drugiej strony była zachwycona atmosferą i programem. Do tej niezwykłej atmosfery przyczyniły się rodziny naszych uczniów, które gościły kolegów i koleżanki z Ukrainy. Goszczący Rodzice znaleźli nawet sposób, aby zmniejszyć tęsknotę swoich gości za domem rodzinnym przyjmując na noc pod swój dach nawet 6 osób. Dziękujemy im za to serdecznie. Dziękujemy również nauczycielom i pracownikom szkoły za pomoc w sprawnym przebiegu wizyty. Wieczorne pożegnanie było pełne uścisków i łez. Nad przebiegiem wizyty czuwały  Lucyna Ben Nasr i Irena Światkowska. (enb)

        

        

        

        

      • XIV Nowomiejski Konkurs Języka Angielskiego

      • W poniedziałek 20 maja w naszej placówce odbył się XIV Nowomiejski Konkurs Języka Angielskiego. Konkurs ten przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych powiatu nowomiejskiego. W konkursie na etapie szkolnym wzięło udział 46 osób, natomiast do etapu powiatowego przystąpilo 14 uczniów z sześciu szkół podstawowych. Test leksykalno-gramatyczny przygotowała Marta Sobiesierska, nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Radoszkach.

       Wyniki  konkursu są następujące:

       I miejsce- David Rykaczewski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Mieście Lub.

       II miejsce - Marcin Machajski z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej z Nowego Miasta Lub. ex aequo z Samuelem Schramm z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Nowym Mieście Lub.

       III miejsce - Jakub Figurski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Mieście Lub. ex aequo z Mateuszem Siemieńskim ze Szkoły Podstawowej w Zajączkowie

       IV miejsce - Stanisław Sosnowski z  Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku

       V miejsce - Wiktoria Kiełbowicz ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Tylicach

       Nagrody ufundował Urząd Miasta w Nowym Mieście Lubawskim oraz wydawnictwo Oxford, poczęstunek natomiast Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1  w Nowym Mieście Lubawskim, za co serdecznie dziękujemy. Organizacją konkursu zajęli się Lucyna Ben Nasr oraz Łukasz Leszczyński. Serdecznie gratulujemy uczniom i  nauczycielom!(LBN)

        

        

      • Sukcesy uczniów w konkursach pierwszej pomocy przedmedycznej

      • Zuzanna Grześkiewicz z klasy Vc oraz  Antoni Trzciński i Benjamin Mazur z klasy IVb reprezentowali szkołę w powiatowym konkursie „Wiedzy o Polskim Czerwonym Krzyżu oraz udzielaniu pierwszej pomocy”. Gratulujemy im bardzo, ponieważ zajęli II miejsce przegrywając tylko z gospodarzami konkursu. To bardzo młoda drużyna, która po raz pierwszy wzięła udział w/w konkursie w kategorii klas IV-VI.  Drużyna już teraz zna zasady i historię  PCK oraz prezentuje  wysoki  poziom umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. 

       Druga drużyna  w składzie  Zuzanna Anna Dąbrowska, Małgorzata Wiśniewska i Bartosz Zellma z klasy VIIa wzięła udział w XVII Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK dla klas VII-VIII i III klasy gimnazjum.  Konkurs ten ma na celu wzmocnienie procesu edukacji młodzieży poprzez podniesienie poziomu wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, jak również przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa i wykształcenie nawyków ich przestrzegania. Drużyna  rozwiązywała  test wiedzy o pierwszej pomocy oraz  prezentowała umiejętności  praktyczne z zakresu pierwszej pomocy na drodze. Symulowano wypadki i urazy, między innymi: potrącenie przez samochód, resuscytację krążeniowo- oddechową i inne. Na stacjach czasami było wielu rannych, gdzie  przede wszystkim  należało ocenić stan poszkodowanych i poprawnie udzielić pomocy  w symulowanych zagrożeniach życia i zdrowia. Czekał na nich m.in. motocyklista, który uległ wypadkowi. Drużyna  jak na pierwszy  raz w zawodach  o tym stopniu trudności poradziła sobie całkiem dobrze zajmując 4 miejsce w powiecie. Drużynami opiekuje się pani Irena Światkowska – koordynator SK PCK. (enb)

      • Uwaga! Zbiórka makulatury

      • Ostatnia zbiórka makulatury, aluminium i nakrętek  w bieżącym roku szkolnym nastąpi 28 maja 2019 r. Serdecznie zapraszamy społeczność szkolną do wzięcia udziału w akcji ekologicznej.  (KZ)

        

        

        

        

        

      • Kolejny Festyn za nami

      • Tegoroczny festyn wpisał się w cykl imprez zorganizowanych w ramach XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. XVII Festyn Szkolny przebiegał pod hasłem "Na festynie jak  w rodzinie" Na uroczystość przybyli zaproszeni goście – reprezentanci nowomiejskich urzędów – Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski z radnymi, Prezes EXPOM S.A. Rafał Domżalski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Rudnik.

       Uroczystego otwarcia festynu dokonał Dyrektor Zespołu Szkolno–Przedszkolnego Jerzy Resicki.

       We wstępnej części festynu podsumowano tegoroczny Bieg Papieski – ubiegłoroczni zwycięzcy biegu - uczniowie klasy Vc przekazali puchar przechodni dyrektora szkoły tegorocznym zwycięzcom - uczniom klasy VIIIb

       Po części oficjalnej prowadzący uroczystość Ewelina Niścigorska-Bojarska i Łukasz Leszczyński  zaprosili zebranych do skorzystania z atrakcji festynu. Każdy znalazł coś dla siebie - można było podziwiać pokazy taneczne, występy wokalne, zrobić sobie zdjęcie z Lwem Nowomiejskim, skorzystać z kiermaszu ciast i różnych punktów małej gastronomii. Podczas festynu można było m.in. obejrzeć wóz strażacki, policyjny oraz straży miejskiej. W punkcie medycznym  można było zmierzyć ciśnienie  i wagę ciała. Niemałą atrakcją było malowanie twarzy i kolorowe warkoczyki.

       Podczas festynu swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne zaprezentowali uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas I-VIII. Dodatkową atrakcją była Fotobudka, która cieczyła się ogromną popularnością wśród gości festynu.

       Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej wspaniałej imprezy. (enb)

        

        

        

      • Kamil Gabiec zdobywcą statuetki LOLEK 2019

      • Podczas obchodów Święta Szkoły wręczono również LOLKA uczniowi, który godnie reprezentuje szkołę i wciela w życie ideały Jana Pawła II. W tym roku tę prestiżową statuetkę z rąk Burmistrza Józefa Blanka i Dyrektora Jerzego Resickiego otrzymał uczeń klasy VIII a Kamil Gabiec. Serdecznie gratulujemy! (enb)

      • Święto Szkoły

      • 17 maja 2019 roku obchodziliśmy Święto Szkoły. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski, Radni Miejscy: Andrzej Jankowski i Adam Kłosowski, Romuald Koszewski – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Pani Monika Gruźlewska, która reprezentowała firmę „Expom”, Przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Rudnik, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, placówek oświatowych i instytucji kultury oraz instytucji miejskich.

       Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Bazylice p.w. Św. Tomasza Apostoła, po której społeczność szkolna i uczestnicy udali się do szkoły.

       Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Jerzy Resicki w słowach skierowanych do zebranych wskazał na wartości, które są pielęgnowane w szkole, na wzajemną otwartość. Burmistrz Józef Blank w swoim wystąpieniu złożył życzenia całej społeczności szkolnej, życzył sukcesów, zdrowia i wielu inicjatyw. Podkreślił też dobrą atmosferę współpracy z rodzicami i organem prowadzącym. Zaproszeni goście złożyli kwiaty na ręce dyrektora szkoły, życząc sukcesów w dalszej pracy oraz podejmowania nowych i owocnych przedsięwzięć.  

       Na uroczystej akademii ku czci Jana Pawła II uczniowie klas II pod kierunkiem pań: Anny Dembowskiej i Danuty Zdunkowskiej przedstawili montaż słowno – muzyczny pod tytułem "Śladami naszego Patrona". Wystapił również chór szkolny „Bemolki”, którym kieruje pani Hanna Szymańska.

       Święto szkoły było okazją do wręczenia podziękowań dla osób i instytucji za bardzo dobrą współpracę, za pomoc oraz wspieranie działań i przedsięwzięć szkoły. W tym roku słowa uznania otrzymali: Burmistrz Miasta Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski, Prezes Zarządu „Expom” Rafał Domżalski, Instruktor w Klubie Szachowym „Hetman” Feliks Stachowicz, Przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Rudnik, właściciel Fabryki Mebli OIKO Marian Gierszyński, Państwo Natalia i Marcin Mazurowie – właściciele firmy „Mazur” oraz Pani Ewelina Rykaczewska.

       Po części oficjalnej zaproszono uczestników uroczystości na kremówki papieskie. (enb)

        

      • Laureaci i finaliści konkursów w roku szkolnym 2018/2019

      • Święto szkoły było doskonałą okazją, by wyróżnić uczniów, którzy zajęli czołowe lokaty w konkursach przedmiotowych.Laureatem wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego został David Rykaczewski – uczeń klasy VII a, a tytuł finalisty w tym samym konkursie otrzymał Samuel Schramm – również uczeń klasy VII a (nauczyciel Lucyna Ben Nasr). Tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki otrzymało dwoje uczniów: Katarzyna Polak – uczennica klasy VIII b oraz Paweł Kowalczyk z klasy VIII a (nauczyciel Wioletta Bączek-Samulewicz). Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z biologii został uczeń klasy VIII b Jakub Figurski (nauczyciel Liliana Lisakowska) . Tytuł wicemistrzyni w Wojewódzkiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia otrzymała Zuzanna Anna Dąbrowska – uczennica klasy VII a (nauczyciel Irena Światkowska).Gratulujemy uczniom, ich nauczycielom oraz rodzicom. (enb)

      • Nowomiejska „Jedynka” zaprasza mieszkańców Nowego Miasta i okolic na XVII Festyn Szkolny pod hasłem „Na festynie jak w rodzinie”, który odbędzie się w sobotę 18 maja 2019 roku na obiektach przyszkolnych. Celem imprezy, która na stałe wpisała się do kalendarza imprez szkolnych, jest propagowanie i pogłębianie więzi między członkami rodziny oraz społeczności szkolnej.

       Gwarantujemy wspaniałą zabawę, relaks i odpoczynek dla całej rodziny! Przyjdź i pomóż! Namów rodzinę i znajomych!

       Na amatorów dobrej zabawy, którzy zaszczycą nas swoją obecnością, czekają następujące atrakcje:

       - stoisko z pokazem sprzętów wykorzystywanych w firmie „Expom” S.A.

       - kawiarenka i kiermasz ciast

       - wyśmienite jedzenie

       - fotobudka, przejażdżki bryczką

       - punkt medyczny

       - stoisko przetwórni owoców i warzyw w Lubawie

       - konkurs wiedzy o Gazecie Nowomiejskiej i Nowym Mieście Lubawskim

       - malowanie twarzy i warkoczyki

       - pokaz samochodu Policji i wozu Straży Pożarnej

       - zjeżdżalnia i trampoliny

       - występy wokalne gości oraz uczniów szkoły

       Zapraszamy do udziału w festynie! Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na bieżące potrzeby naszej szkoły. Nie może Cię zabraknąć ;-) (enb)

      • Wymiana polsko - ukraińska

      • Od wtorku trwa w naszej szkole wymiana polsko - ukraińska. Swoją obecnością zaszczycili nas uczniowie z tarnopolskiej szkoły nr 28. Wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami realizują bogaty program - uczestniczą w wycieczkach i ciekawych spotkaniach. Wymiana potrwa do niedzieli. (enb) 

      • Uwaga!

      • Uczestnictwo w Festynie Szkolnym pod hasłem „Na festynie jak w Rodzinie” w dniu 18. 05. 2019 r. jest jednoznaczne ze zgodą na nieodpłatne wykorzystywanie wizerunku oraz tym, że fotografie, filmy lub nagrania wykonane podczas festynu mogą być zamieszczone na stronie internetowej, Facebooku, oraz mogą być wykorzystywane w celach promocyjnych danego wydarzenia.

      • Lekkoatletyka na wesoło.

      • W dniu 14.05.2019 r. w sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się zajęcia ruchowe dla uczniów z klas II i III. 25 młodych sportowców próbowało swoich sił w biegach, rzutach i skokach lekkoatletycznych. Zajęcia odbywały się w formie zabaw, lecz oprócz nich nie odbyło się też bez rywalizacji w duchu Fair Play. Zawodnicy mieli do pokonania tory przeszkód, rzucali piłeczkami do celu, skakali na gumowych piłkach oraz wszyscy próbowali zrobić „meksykańską falę”. W zabawach poprowadzonych przez nauczyciela w-f Zbigniewa Gołębiewskiego pomagały młode zawodniczki trenujące w KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, które jednocześnie pokazywały uczestnikom zajęć trudniejsze elementy ćwiczeń. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i po wspólnym zdjęciu zakończyliśmy zajęcia. (enb)

      • Brzechwa i Kopciuszek na naszych deskach

      • Z okazji szkolnego festynu w naszej szkole corocznie odbywają się przedstawienia. W tym roku przedszkolaki i uczniowie z klas I-III obejrzeli interpretację wierszy Jana Brzechwy, natomiast starsi uczniowie obejrzeli kabaretową wersję ,, Kopciuszka". Inscenizacje uświetnili swoim śpiewem Wiktoria Ankowska z kl. VIIIb i Jakub Cieplak z kl. Va. Obydwa przedstawienia zostały przygotowane przez członków koła teatralnego, które prowadzi pani Magdalena Lemanowska. Dekoracje przygotowała Pani Wiesława Markowska. (enb)