• Aktualności

      • Lekkoatleci górą

      • W dniu 27.09.2019 r na stadionie MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego. Nie mogło na niej zabraknąć reprezentantów naszej szkoły, którzy trenują lekkoatletykę w klasie sportowej pod opieką p. Andrzeja Czepka oraz grupy treningowej LDK p. Zbigniewa Gołębiewskiego.
       Nasi sportowcy wykazali się walecznością i zaproszeni goście, a wśród nich byli: Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Józef  Blank, Przewodniczący Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Wacław Wasiela oraz Radni Nowego Miasta Lubawskiego na czele z Przewodniczącym Rady Andrzejem Nadolskim często dekorowali naszych zawodników.
       Pierwsze miejsca zdobyli: Julia Trendowicz w biegu na 300 m, Miłosz Moczadło w pchnięciu kulą oraz Alicja Kowalska w skoku wzwyż. Drugą lokatą mógł pochwalić się Jakub Cegielski w skoku wzwyż, a trzecie miejsca uzyskali: Małgorzata Milewska w biegu na 600 m oraz David Rykaczewski w pchnięciu kulą. Na pechowym 4 miejscu ulokowała się Julia Dembińska, która, mimo iż poprawiła swój rekord życiowy w skoku wzwyż, musiała z powodu kontuzji zrezygnować z dalszej rywalizacji o miejsca medalowe. V miejsca uzyskali: Igor Kotłowski w biegu na 300 m oraz David Rykaczewski na 100 m. VI lokatą musiała się zadowolić Julia Gorzka w pchnięciu kulą. Startowali również i uzyskiwali dobre wyniki: Domżalska Maria, Rudnik Marysia, Kamińska Magda, Rogowska Klaudia, Amelia Żurańska, Kruszyńska Oliwia, Beniamin Mazur, Deredas Tobiasz, Kasprowicz Jan, Bartycha Konrad, Hincmann Kacper oraz Kopiczyński Norbert.
       Wszystkim gratulujemy wspaniałej postawy i życzymy im dalszych sukcesów. (enb)

      • EDJO za nami

      • 26 września 2019 r. po raz drugi w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Celem tego dnia było uświadomienie korzyści płynących z uczenia się języków obcych.Lekcje i przerwy miały formę zabaw i quizów językowych, w których za udział uczniowie zbierali pieczątki i drobne nagrody. Odbył konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii, w którym pierwsze miejsce zdobyłDavid Rykaczewski a klasy 8a, drugie miejsce zdobyła Magda Grzywacz z klasy 7b, a trzecie Maksymilian Rogalski również z klasy 7b. Ponadto odbyło się spotkanie z Vikki i Chuckiem Franks, którzy opowiedzieli nam różne ciekawostki związane ze szkołami  w USA. Po południu  podsumowaliśmy  konkury, rozdaliśmy nagrody, obejrzeliśmy prezentacje państw, których języków się uczymy oraz zjedliśmy bliny przygotowane przez uczniów uczących się języka rosyjskiego. Europejski Dzień Języków Obcych przygotowali nauczyciele języków obcych: Dominika Dembieńska, Łukasz Leszczyński,  Ewelina Niścigorska-Bojarska oraz Maciej Szymański. Koordynatorem działań była Lucyna Ben Nasr. Dziękujemy za wspólną zabawę. (enb)

      • Apel - spotkanie z policjantem i wybory do ORU

      • Dzisiaj w naszej szkole odbył się apel, podczas którego uczniowie mieli okazję wysłuchać cennych rad, których udzielił im policjant Paweł Cherkowski. Jego wskazówki dotyczyły bezpiecznego poruszania się po drogach, umiejętnego korzystania z internetu, dystansu do nowo poznanych osób. Spotkanie miało na celu uświadomić uczniom, jak radzić sobie w różnych sytuacjach życia codziennego.

       Opiekun Ogólnoszkolnej Rady Uczniowskiej - pani Zyta Sadowska, zaprezentowała kandydatów ubiegających sie o funkcję przewodniczacego ORU. Po prezentacji uczniowie zebrani na apelu przystąpili do głosowania. Wyniki wyborów zostaną przedstawione na początku przyszłego tygodnia. (enb) 

      • Pierwszy Dzień Jesieni u Przedszkolaków

      • 23 września obchodzimy Pierwszy Dzień Jesieni. Z tej okazji przedszkolaki wybrały się do pobliskiego parku, aby zaobserwować jakie zmiany zachodzą w przyrodzie. Podczas spaceru podziwialiśmy jesienny koloryt oraz zbieraliśmy dary jesieni: szyszki, kolorowe liście, kasztany i jarzębinę. Wszystkie zgromadzone „skarby” ozdobiły nasze kąciki przyrody. Podczas pobytu w parku szczególną radość dzieciom sprawiło podrzucanie liści oraz układanie z nich własnych kompozycji. Możemy śmiało stwierdzić, iż nasza piękna złota polska jesień zagościła u nas na dobre. Wystarczy się tylko rozejrzeć, aby odnaleźć oznaki tej najbardziej kolorowej pory roku. (AG)

      • "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!"

      • Akcja Sprzątanie Świata na stałe wpisała się do kalendarza nowomiejskiej jedynki. Głównym przesłaniem akcji jest:

       - promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,

       - unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu,

       - uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

        Również i w tym roku uczniowie naszej szkoły wraz z pedagogami zaopatrzeni w worki i rękawice wyszli w teren, by oczyścić go z wszędobylskich śmieci. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem: 

                                                     "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!"

        Koordynator tego przedsięwzięcia przydzielił uczniom tereny do sprzątania - lasek i nieużytki przy ulicy Orzeszkowej i Broniewskiego, lasek i nieużytki między ulicą Sosnową a Lidzbarską oraz nasyp i otoczenie nasypu kolejowego. Klasy III sprzątały teren wokół szkoły. Pogoda dopisała, a dobre humory nie opuściły sprzątających, którzy oczyścili wyznaczone tereny ze śmieci. W sumie udało się zebrać 2 worki papieru, 5 worków szkła, 6 worków plastiku. Sprzątanie Świata to wyjątkowa okazja, pokazująca jak dzieci mogą dać przykład dorosłym. Wszyscy dobrze się bawili i jednocześnie zdali sobie sprawę, że inicjowanie takich działań zmniejszyło ich negatywny wpływ na środowisko. Akcja ta przyczyniła się do wzrostu świadomości ekologicznej młodych ludzi, a także do poprawy stanu czystości terenów objętych sprzątaniem. Dzięki takim akcjom uczniowie uczą się szacunku dla otaczającej nas przyrody. (enb)

      • IV Piknik "Jagiellońska 3 Fest" za nami

      • Dziś odbył się w naszej szkole IV Piknik rekreacyjno-sportowy „Jagiellońska 3 Fest – szkoła swoim sąsiadom”, na który przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Józef Blank, Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Nadolski, Radni Miejscy: Adam Kłosowski i Jan Obuchowski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Romuald Koszewski, Przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Rudnik, Dyrektor Przedszkola Miejskiego Katarzyna Zapałowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich Bożena Rutkowska-Marciniak oraz Ewa Kijora – była dyrektorka naszej szkoły.

       Na spotkanie licznie przybyli uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni.

       Tegoroczny piknik był wspólnym przedsięwzięciem naszej placówki i stowarzyszenia „Przyjaciel szkoły”, które jest organizacją istniejącą od 2004 roku.

       Podczas tegorocznego Święta ulicy Jagiellońskiej każdy znalazł coś dla siebie. Uruchomione strefy kusiły swoją różnorodnością. Nie zabrakło również zdrowego jedzenia! Zapewniono wspaniałą zabawę i rozrywkę  dla dzieci, dorosłych i całych rodzin.

       Wzorem ubiegłego roku przygotowaliśmy dla gości szczególną niespodziankę. Na piknik przyjęła zaproszenie Grażyna Mączkowska - pisarka urodzona w Nowym Mieście Lubawskim. Jest autorką trzech poczytnych powieści obyczajowych: "Powiedz, że mnie kochasz, mamo", "Tatuaże podświadomości" i "Inny wariant życia". Wywiad z pisarką, który przeprowadziła prowadząca piknik Ewelina Niścigorska-Bojarska, okazał się źródłem wiedzy o dorobku pisarskim Grażyny Mączkowskiej. Autorka książek zdradziła wiele ciekawych szczegółów dotyczących jej twórczości i opowiedziała o planach na najbliższą przyszłość. 

       Dochód uzyskany z tegorocznej imprezy zostanie przeznaczony na podniesienie jakości wyposażenia w pomoce dydaktyczne w naszej placówce. (enb)

      • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

      • 20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.  Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczystość, na której mali bohaterowie „Żabki”, „Pszczółki” oraz „Misie” zaprezentowały swoje umiejętności wokalne oraz taneczne. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie oraz tańcach, było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki otrzymały również słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Obchody tego święta dostarczyły dzieciom wiele radości i pozytywnych wrażeń, które z pewnością na długo zostaną w ich pamięci. Jeszcze raz życzymy naszym Milusińskim wszystkiego najlepszego! (AG)

      • Spotkanie z policjantem klas 2 i 3

      • W dniu 19.09.2019r. wszystkie oddziały z klas 2-3 uczestniczyły w spotkaniu z policjantem. Przedstawiciel policji w bardzo przystępny sposób przybliżył dzieciom w jaki sposób zachować się podczas spotkania z nieznajomym, utrwalił zasady poruszania się po drodze, podkreślił jak wielkie znaczenie ma noszenie przez uczniów znaczków odblaskowych. Dzieci miały możliwość przećwiczyć bezpieczne przechodzenie przez jezdnię, utrwaliły znaczenie sygnalizacji świetlnej. W trakcie rozmowy z policjantem uczniowie zapoznali się z innymi ważnymi zadaniami jakie musi realizować w swojej pracy policjant. Dzieci były zaangażowane, zadawały pytania i zapamiętały wiele zasad przekazanych przez policjanta. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły kwiaty i podziękowały policjantowi za przybycie i ciekawą rozmowę.

      • OGŁOSZENIE *** OGŁOSZENIE *** OGŁOSZENIE

      •                                   

       Uprzejmie informujemy, iż zawieranie umów o ubezpieczenie uczniów odbędzie się w bibliotece szkolnej w dniach od 16.09.2019 r. do 20.09.2019 r. w godzinach: 7.30 - 8.00, 11.15 - 12.15 oraz 15.00 - 16.00. Zapraszamy. (enb)

      • Jagiellońska 3 Fest po raz czwarty

      • Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim zapraszają wszystkich mieszkańców naszego miasta na IV Piknik „Jagiellońska 3 Fest - szkoła swoim sąsiadom”, który odbędzie się 21 września 2019 roku. Imprezę otwieramy o godzinie 14.00.

       Podczas tegorocznego Święta ulicy Jagiellońskiej czeka na Państwa wiele atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapewniamy wspaniałą zabawę i rozrywkę  dla dzieci, dorosłych i całych rodzin!

       Atrakcją pikniku będzie spotkanie z pisarką Grażyną Mączkowską , która urodziła się w Nowym Mieście Lubawskim, a od kilkunastu lat mieszka koło Szczytna. Jest autorką trzech powieści obyczajowych: "Powiedz, że mnie kochasz, mamo", "Tatuaże podświadomości" i "Inny wariant życia". Podczas pikniku można będzie nabyć książkę autorstwa pisarki z dedykacją i autografem.

       W strefie zabaw integracyjnych, czynnego relaksu, prezentacji umiejętności czekają na Państwa liczne atrakcje i niezapomniane przeżycia. Nie zabraknie również zdrowego jedzenia!

       Zapraszamy do wspólnej zabawy! (enb)

      • Międzynarodowy Dzień Kropki

      • W tym roku po raz pierwszy w naszym przedszkolu 13 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego nietypowego święta jest pobudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Na początku przedszkolaki obejrzały bajkę „The dot”, która opowiada o tym jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta ukazuje dzieciom na całym świecie jak niewiele potrzeba by uwierzyć w siebie. Tego dnia nasze ubrania ozdobione były kolorowymi kropkami, dzieci stworzyły niesamowite prace plastyczne i z zaangażowaniem opowiadały o swoich umiejętnościach. Było kolorowo, radośnie i twórczo.(AG)

      • Mamy nowych przedstawicieli Rady Rodziców

      • 11 września 2019 roku wybraliśmy nowe Prezydium Rady Rodziców. Przewodniczącą została Pani Ewa Rudnik, funkcję jej zastępcy pełni Pani Monika Szymańska, a sekretarza - Pani Anna Moczadło. Paniom życzymy sukcesów i realizacji zamierzeń w roku szkolnym 2019/2020. (enb)

      • "Bądź widoczny - bądź bezpieczny!"

      • Dnia 10.09.2019 roku nasi pierwszoklasiści wzięli udział w prelekcji „Bądź widoczny – bądź bezpieczny”. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim. Uczestniczyli w nim uczniowie klas pierwszych ze wszystki trzech nowomiejskich szkół. Głównym celem spotkania było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, bezpieczeństwa w szkole i w domu oraz podczas spotkania z nieznajomym. W sposób szczególny podkreślono znaczenie odblasków, które są nieodłącznym elementem każdego pieszego uczestnika ruchu drogowego. O bezpieczeństwie opowiadało dwóch policjantów dzielnicowych z Nowego Miasta Lubawskiego – mł. asp. Mateusz Soter i asp. szt. Paweł Cherkowski. Wszystkie dzieci otrzymały „bezpieczne” upominki od zaproszonych gości. Po spotkaniu pierwszoklasiści mieli możliwość obejrzenia samochodów Policji, Straży Miejskiej oraz Inspekcji Transportu Drogowego. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie w odblaskowych kamizelkach.

      • Zapraszamy do szkoły

      • 11.09.2019 r. w środę odbędą się WYWIADÓWKI dla rodziców uczniów oddziałów przedszkolnych i klas I-VIII.

       15:30 Zebranie Prezydium Rady Rodziców oraz przewodniczących rad oddziałowych klas O-VIII działających w roku szkolnym 2018/2019 w sali nr 31

       16:00 - 17:15 - wywiadówki dla rodziców dzieci oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-VIII

       17:15 Zebranie po 1 przedstawicielu z oddziałów przedszkolnych i klas I-VIII w sali nr 31 (po 1 rodzicu z klasy, który osiągnął najwyższą liczbę głosów) (enb)

      • Lew z Nowego Miasta Lubawskiego u „Misiów”

      • W dniu dzisiejszym z okazji Dnia postaci z bajek nasze najstarsze przedszkolaki z grupy „Misie” odwiedziła Młodzieżowa Rada Miasta z opiekunką panią Pauliną Zaleś oraz maskotką miasta - Lwem Nowomiejskim. Goście przeczytali małym milusińskim bajkę pt. „Lew z Nowego Miasta Lubawskiego” oraz wręczyli im upominki związane z  naszym miastem. Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały opowieści oraz  chętnie przytulały się do wielkiego, pluszowego Lwa, który był największą atrakcją tego spotkania. Taka żywa lekcja historii naszej miejscowości zapewne na długo zapadnie w pamięci naszym przedszkolakom. (AG)

      • Powitaliśmy nowy rok szkolny 2019/2020

      • 2 września 2019 roku cała społeczność nowomiejskiej "Jedynki" rozpoczęła nowy rok  szkolny. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Józef Blank, Radni Miejscy: Mirosław Urbanowski, Adam Kłosowski i Andrzej Jankowski oraz przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Rudnik. Księdza proboszcza reprezentował ks. Robert Narodzonek. Dyrektor Szkoły Jerzy Resicki skierował wiele miłych słów do uczniów, którzy po wakacyjnej przerwie wrócili do szkoły, aby w jej murach doskonalić swoje umiejętności, rozwijać pasje i osiągać sukcesy. Szczególnie ciepło przywitał dzieci, które po raz pierwszy stanęły w progach szkoły. Całej społeczności szkolnej życzył, aby ten nowy rok szkolny był udany i obfitował w wiele pozytywnych działań. Gospodarz szkoły przedstawił i przywitał dziesięcioro nowych nauczycieli, którzy rozpoczęli pracę w placówce. Życzył wszystkim sukcesów, pomyślności i satysfakcji z pełnionych funkcji. Poinformował zebranych, iż z początkiem nowego roku szkolnego funkcję wicedyrektora Przedszkola Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim pełni pani Katarzyna Zapałowska. W okresie wakacji w szkole przeprowadzono remonty, a także doposażono gabinety, za co dyrektor podziękował Radzie Miejskiej i Burmistrzowi Nowego Miasta Lubawskiego. Burmistrz Józef Blank przekazał zgromadzonym na uroczystości serdeczne życzenia na nowy rok szkolny. Po części oficjalnej uczniowie udali się do swoich klas na pierwsze w tym roku spotkania z wychowawcami.(enb)

        

      • Uczciliśmy rocznicę wybuchu II wojny światowej

      • Dziś uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości związanej z obchodami 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu państwowego. Zebranych powitał Burmistrz Miasta Józef Blank, który w krótkim wystąpieniu wspomniał tragiczne wydarzenia z września 1939 roku.  Kilka słów do zebranych skierował też wójt gminy Nowe Miasto Tomasz Waruszewski. Jerzy Resicki -  dyrektor naszej szkoły - odczytał apel poległych. Następnie ks. Zbigniew Markowski, proboszcz nowomiejskiej parafii, odmówił modlitwę za ofiary wojny. Końcowym akcentem spotkania było złożenie kwiatów pod monumentem poświęconym ofiarom faszyzmu. Uroczystość uświetnił występ uczniów z nowomiejskiej "Trójki". Orkiestra dęta z Miejskiego Centrum Kultury zagrała wiązankę melodii żołnierskich. (enb)