• Aktualności

            • Wyniki ogólnopolskiego konkursu na temat zdrowia - MEDITEST

            • Dnia 15 listopada 2019 roku w szkole przeprowadzono ponadprogramowy ogólnopolski konkurs wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony MEDITEST organizowany przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji. Konkurs ma na celu promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia, pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu, zwiększenie świadomości zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego oraz postępowania  w nagłych wypadkach. W konkursie udział wzięło 13 uczniów w trzech kategoriach wiekowych. OCE po sprawdzeniu testów podało miejsca na których uplasowali się uczniowie SPnr1 w ogólnopolskim rankingu w swojej kategorii wiekowej.

              Wyniki przedstawiają się następująco:                                                                                                                 Klasy 3-4 szkoły podstawowej

              a) Adrianna Wydrachowska- IVa- II miejsce – laureat /58pkt/

              b) Zofia  Mączkowska-  IVa- X miejsce- wyróżnienie / 50pkt/

              c) Lena Szpanelewska- IVa – XIV miejsce- wyróżnienie / 46pkt/

              d) Borys Bednarczyk- IVa

              e) Patrycja Meller – IVa

              Klasy 5-6 szkoły podstawowej:

              a) Zuzanna Grześkiewicz –VIb- XI miejsce- wyróżnienie / 50pkt/

              b) Tomasz Dąbrowski – Vb- XIV miejsce- wyróżnienie / 47pkt/

              c) Magdalena Kamińska- VIb

              d) Beniamin Mazur- Vb

              e) Antoni Trzciński –Vb

              f) Hubert Kijora- Vb

              g) Laura Zawadzka- Vb

              Klasy 7-8 szkoły podstawowej:

              a) Zuzanna Anna Dąbrowska- VIIIa- III miejsce - laureat

              Konkurs od kilku lat spotyka  się z dużym zainteresowaniem uczniów, którzy chętnie się do niego przygotowują pod kierunkiem pani Ireny Światkowskiej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom szerokiej wiedzy prozdrowotnej. Na szczególną uwagę zasługuje II miejsce Adrianny Wydrachowskiej / jak dotąd najwyższy wynik w szkole/ i III miejsce Zuzanny  Anny Dąbrowskiej/ jej najlepszy osobisty wynik/. Uczennice zdobyły po 58 punktów na 60 możliwych to znaczy, że wśród odpowiedzi była tylko jedna błędna.  Do konkursu w całej Polsce przystąpiło 7037 uczniów. Średnia liczba punktów w klasach 3-4 to 36,65, w klasach 5-6  średni wynik to 35,33 natomiast w klasach 7-8 to średnia 34,84.  Nasi wszyscy uczestnicy osiągnęli wynik powyżej średniej krajowej.

            • INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO

            • INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO
              DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z PÓŁNOCNYCH WŁOCH

              (Opracowano na podstawie danych ECDC oraz WHO)

              Warszawa, 24.02.2020 r.

              W ostatnich kilku dniach na obszarze północnych Włoch (regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum) obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

              Jeśli byłeś w Północnych Włoszech w ciągu ostatnich 14 dni i:

              1) zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem to:

              • bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną
              • lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

              2) nie zaobserwowałeśu siebie wyżej wymienionych objawów, to przez kolejne 14 dni kontroluj swój stan zdrowia, czyli codziennie mierz temperaturę ciała oraz zwróć uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).

              a) Jeżeli po 14 dniach samoobserwacji nie wystąpiły wyżej wymienione objawy, zakończ kontrolę.

              b) Jeżeli w ciągu 14 dni samoobserwacji zaobserwujesz wyżej wymienione objawy to:

              • bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną
              • lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

              3) miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2
              to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.

              Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.

              Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą
              z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.

              Instrukcja jak poprawnie i skutecznie myć ręce znajduje się poniżej.

              Ze względu na obecnie wysoką aktywność grypy sezonowej w krajach Półkuli Północnej należy pamiętać o zaszczepieniu się przeciw grypie sezonowej

               

            • Cyrk SZOK w naszej szkole!

            • Dziś nasza szkolna sala gimnastyczna zamieniła się w cyrkową arenę. Stało się tak za sprawą dwójki artystów z cyrku SZOK, którzy odwiedzili uczniów z niesamowitym pokazem. Cyrkowcy zaprezentowali szeroki wachlarz umiejętności, którymi zachwycili nawet najmłodszych widzów. Mogliśmy podziwiać pokaz chodzenia na szczudłach, występy akrobatyczne, magiczne sztuczki, a także prezentację żywego węża. Nie zabrakło również różnych ciekawych, kolorowych postaci, które dodatkowo urozmaiciły pokaz.  Uczniowie chętnie brali czynny udział w występach. Pokaz podobał się wszystkim, co dało się zauważyć po ogromnych brawach i roześmianych buziach wszystkich uczestników.

            • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

            • Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, lekcje języka polskiego były dziś nietypowe. Uczniowie grali w gry językowe, mierzyli się z testem uważności grupowej, taboo lekturowym i ortograficznym oraz tworzyli wyrazową pajęczynę. Znawcy ortografii zmagali się również podczas konkursu, który wyłoni najlepszych do kolejnego- powiatowego konkursu ortograficznego. Zmagania przygotowały panie polonistki - Magdalena Lemanowska, Ewelina Niścigorska-Bojarska oraz Jolanta Jonowska.

          • Wizyta Pana Kapelmistrza w Przedszkolu
            • Wizyta Pana Kapelmistrza w Przedszkolu

            •        Dnia 20 lutego  2020 roku w oddziałach przedszkolnych dzieci miały przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z Panem Jarosławem Titzem – kapelmistrzem Orkiestry Dętej działającej przy Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim, oraz Panem Markiem Kosowskim – konserwatorem instrumentów. W tym dniu przedszkolaki mogły zapoznać się z budową oraz brzmieniem instrumentów perkusyjnych i dętych (tj. trąbka, saksofon, tuba, klarnet, puzon, akordeon, talerze, werble,  itp.) Panowie zagrali dzieciom na instrumentach piosenkę ,,Kaczuszki oraz ,,Wlazł kotek na płotek”. Jednak małym milusińskim najwięcej radości sprawiło, że mogły same grać  na tych instrumentach. Stworzyły one nawet swoją małą ,,przedszkolną orkiestrę”. Był to czas mile spędzony w świecie muzyki.  Bardzo dziękujemy Panom za ciekawe  spotkanie i  poświęcony czas.(AG)

            • Dzień Nauki Polskiej w naszej szkole

            • 19 lutego 2020 r. w szkole obchodziliśmy Dzień Nauki Polskiej, który  od  tego  roku  jest  świętem  państwowym.. Od samego rana panowała naukowa atmosfera. Na korytarzu szkolnym można było obejrzeć plakaty z  podobiznami wybitnych naukowców - Mikołaja Kopernika, Jana Heweliusza, Ignacego Łukasiewicza, Karola Olszewskiego, Zygmunta Wróblewskiego, Marii Skłodowskiej – Curie, Henryka Arctowskiego, Ludwika Hirszefelda, Jana Czochralskiego, Stefana Banacha, które wykonali  nasi uczniowie. 19 lutego przypada  również rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. Dlatego  też  dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedził niezwykły gość , a  mianowicie  sam  Mikołaj Kopernik, który opowiedział o swoim odkryciu, dotyczącym  tego, że Słońce znajduje się w centrum, a Ziemia i inne planety krążą wokół niego. Zaprezentował  na modelu w jaki sposób to się odbywa. Dzieci słuchały  jego  opowieści  z  niebywałą  uwagą  i  zainteresowaniem. Zadały  też  kilka  pytań, na  które  wybitny  gość  chętnie  i  wyczerpująco  odpowiedział.

              Tego dnia młodzi naukowcy koła chemicznego (Bartosz Zellma, Wiktor Grzywacz, Julia Mróz, Alicja Bojarska, Alicja Balewska, Emilia Lewandowska, Matylda Rulewska, Agata Klepcewicz, Marta Cherkowska, Magdalena Czarnecka) i fizycznego (Damian Dembiński, Helena Malinowska, Antoni Trzciński, Rafał Teska, Laura Zawadzka, Hubert Kijora)  przygotowali pokaz doświadczeń. Jego celem  było bliższe poznanie chemii i fizyki, jak również pokazanie, że w ciekawy sposób można zdobywać wiedzę. Uczniowie z zaciekawianiem obserwowali szereg doświadczeń min: wulkan, lampę lawę, samopompujące się balony, pastę do zębów dla słonia, wywoływanie prądu, przemiany  energii, rezonan, pole magnetyczne.  Występ  młodych  naukowców  został  nagrodzony  gromkimi brawami. Głos  zajęła  również  Dyrekcja, która  przybliżyła  zebranym  ideę  tego  święta  i  podziękowała  organizatorom  za  przygotowanie  tak  wielu  ciekawych   eksperymentów.                                              
                        Ten naukowy dzień i pokaz przygotowały panie: Magdalena Ewertowska i Justyna Małek – Kamińska. O  plastyczną  oprawę  wystawy  zadbała  pani  Marzena  Cieplak

          • Światowy Dzień Kota
            • Światowy Dzień Kota

            • 17 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy nietypowe święto - Światowy Dzień Kota. Z tej okazji dzieci z grupy „ Żabki”, „Pszczółki” oraz „Misie”, dorysowując sobie kocie noski, uszka oraz  wąsy, zamieniły się w te milusińskie zwierzątka. W tym dniu przedszkolaki oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami ich pielęgnacji, uczestniczyły również w zabawach ruchowych przy piosenkach oraz wykonały prace plastyczne. Dla wszystkich dzieci był to dzień pełen wrażeń, spędzony w miłej, radosnej atmosferze. Oczywiście podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z ważniejszych celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Dlatego w tym dniu przekazaliśmy karmę dla kotów znajdujących się pod opieką Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt „ Przytul Psisko”, którą zbieraliśmy w naszej placówce. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli się do zbiórki.(AG)

            • Nasze sukcesy sportowe

            • W dniu 12.02.2020 r. w nowomiejskiej hali sportowej MOSiR odbyły się Mistrzostwa Województwa w Skoku Wzwyż i Pchnięcia Kulą oraz Memoriał im. Zbigniewa Kuligowskiego. Był on działaczem sportowym powiatu nowomiejskiego, trenerem lekkiej atletyki oraz wieloletnim przewodniczącym Kolegium Sędziowskiego z La. W imprezie startowało ponad 400 zawodniczek i zawodników ze szkół podstawowych i średnich. Są to zawody organizowane przez Nowomiejski Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, które na stałe zadomowiły się w kalendarzu imprez. W zawodach nie zabrakło reprezentantów naszej szkoły  pod opieką n-li wych. fiz. Zbigniewa Gołębiewskiego oraz Andrzeja Czepka. W swoich konkurencjach plasowali się na czołowych miejscach.
              W pchnięciu kulą  III miejsce wywalczył Miłosz Moczadło z wynikiem 10,90 m., a  Dawid Rykaczewski z rzutem na odległość 10, 67 uplasował się na  IV miejscu. Tę samą lokatę zajęli Marysia Domżalska w skoku wzwyż oraz Igor  Kotłowski w biegu na 800 m. Na V miejscu w biegu na 800 miejscu zakończyła swoje zmagania Małgorzata Milewska, na VII  m. Konrad Bartycha w biegi na 1000 m., IX miejsce przypadło Tobiaszowi Deredas, a X m. Marysi Rudnik. W zawodach startowali również Emilia Lewandowska, Bartek Jakubowski, Kamińska Magdalen, Tuszyński Bartek, Norbert Kopiczyński oraz Paweł Śmiech, którzy uplasowali się na dalszych pozycjach.

            • Odwiedziny Pani Psycholog

            • W odpowiedzi na zaproszenie pedagoga szkolnego, Pani Iwony Kołeckiej, dnia 13.02.2020 roku naszą szkołę odwiedził psycholog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nowym Mieście Lubawskim. W ramach działań profilaktycznych Pani Kinga Ziółkowska spotkała się z uczniami klas VI b i I b. W grupie starszych uczniów pani psycholog przeprowadziła warsztaty pod nazwą „Psychostymulacja umiejętności twórczych”. Celem  zajęć było rozwijanie wyobraźni twórczego myślenia oraz budowania dobrych  relacji w grupie. Uczestnicy zajęć z zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia i wymieniali miedzy sobą spostrzeżenia. Na koniec wypracowali wspólne cechy łączące ich grupę, co sprzyja nawiązywaniu koleżeńskich kontaktów. Grupa młodszych uczniów wzięła udział w zajęciach warsztatowych  pt. „ABC emocji”. Na początku Pani Kinga rozmawiała z dziećmi o tym, czym są emocje i jakie z nich znają najmłodsi. Uczniowie wspólnie stworzyli kolorową mapę myśli. Dzieci próbowały również określić jakie emocje odczuwamy w różnych sytuacjach, co nie okazało się wcale łatwym  zadaniem. Warsztaty pomogły dzieciom  zrozumieć jak wiele różnych emocji możemy odczuwać. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

            • „Odpowiedzialność karna nieletnich w świetle prawa”

            • 10 lutego 2020 roku w naszej szkole odbył się kolejny cykl prelekcji na temat bezpieczeństwa i zachowań ryzykownych wśród uczniów. Na zaproszenie pedagoga pan Piotr Lewandowski kurator zawodowy z Sądu Rejonowego w Nowym Mieście Lubawskim tym razem spotkał się z uczniami klasy V c i VI b. Główne zagadnienia, które przedstawił w czasie prelekcji dotyczyły praw nieletnich, przywilejów i obowiązków oraz odpowiedzialności karnej, której podlegają osoby do 18 roku życia. Kurator zwrócił szczególną uwagę na przemoc psychiczną i fizyczną występującą coraz częściej wśród społeczności uczniowskiej. Niewłaściwe zachowania uczniów – dokuczanie, wyśmiewanie, bójki, znęcanie się, przywłaszczanie i kradzieże to tematy, które przybliżył młodym słuchaczom. Opisał konsekwencje zdrowotne i prawne takiego postępowania. Bardzo ważną kwestią było uwrażliwienie uczniów na problem cyberprzemocy- obrażanie, nękanie, znieważanie innych osób w Internecie. Kurator zapoznał uczniów z odpowiedzialnością jakiej podlegają osoby, które dopuszczają się tego typu czynów. Uczniowie z uwagą słuchali gościa, odpowiadali na pytania bądź brali udział w krótkiej dyskusji.Tego typu spotkania są okazją do kształtowania postaw prospołecznych wśród uczniów, budzenia ich poczucia odpowiedzialności za własne wybory i decyzje, kształtowania postaw empatii i szacunku wobec drugiego człowieka.

            • Konferencja Szkół Promujących Zdrowie

            • 5 lutego 2020 r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyła się konferencja Szkół Promujących Zdrowie. SP nr 1 zorganizowała ją we współpracy ze SP nr 3 oraz SP w Nowym Grodzicznie. Celem konferencji była wymiana myśli i doświadczeń w zakresie działań szkoły promującej zdrowie w kontekście troski o dobrostan psychiczny społeczności szkolnej. Cztery placówki tj. Szkoła Podstawowa w Nowym Grodzicznie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II i SP nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nowym Mieście Lubawskim zaprezentowały swoje osiągnięcia w tym obszarze. Przedstawiciele szkół dzielili się dobrymi praktykami. Pokazali jak realizują edukację prozdrowotną w swoich placówkach w zakresie zdrowia psychicznego we współpracy z rodzicami i środowiskiem lokalnym. Głównym przesłaniem podejmowanych działań w szkołach było kształtowanie wrażliwości i życzliwości wobec drugiego człowieka, uświadomienie najważniejszych wartości w życiu oraz wyrabianie umiejętności niesienia pomocy innym.  Szkoła promująca zdrowie to swoisty klimat. To miejsce, w którym dobrze się czujemy i do którego chętnie wracamy. Dlatego chciałbym, aby takich szkół było w województwie jak najwięcej – powiedział Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty – Krzysztof Marek Nowacki. W rożnych wypowiedziach podkreślano, że zdrowe dziecko to zdrowe społeczeństwo i zdrowy kraj. Dyrektor szkoły Jerzy Resicki dodał, że „zawsze staramy się wspierać w potrzebie członków społeczności szkolnej”. Następnym punktem spotkania był wykład prof. dra hab. Krzysztofa Ostaszewskiego z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie pt. ”Wspieranie dobrostanu psychicznego i zapobieganie problemom zdrowia psychicznego w systemie oświaty”, poprzedzony pozytywnym ustosunkowaniem się naukowca do zaprezentowanych prelekcji. Wykład ten był najważniejszym punktem wydarzenia, na który wszyscy zebrani czekali z niecierpliwością. Konferencję swoją obecnością zaszczycili m.in.: Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Mirosław Urbanowski, Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki, Wojewódzki Koordynator „Sieci Szkół Promujących Zdrowie” Anna Zdaniukiewicz, prof. dr hab. Krzysztof Ostaszewski z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Dyrektor Delegatury Kuratora Oświaty w Elblągu Małgorzata Adamowicz, Starszy Wizytator Delegatury w Elblągu Mirella Nowińska, Kierownik Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie Radek Gruss, ks. Kanonik Zbigniew Markowski oraz komendanci służb mundurowych i przedstawiciele instytucji, którzy ściśle współpracują z w/w placówkami oświatowymi. Listę obecnych uzupełnili przedstawiciele około 30 szkół i przedszkoli z województwa warmińsko – mazurskiego. (IŚ)

            • X Gala Talentów za nami

            • 7 lutego 2020 roku w naszej szkole odbyła się X Jubileuszowa Gala Talentów. Wśród przybyłych gości byli: Burmistrz Miasta pan Józef Blank, Przewodniczący Rady Miasta pan Andrzej Nadolski, Radny Miejski pan Adam Kłosowski, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowo – kulturalnych - panie: Renata Szwarc, Katarzyna Olęcka i Daniela Kowalska. Wśród gości nie zabrakło również byłej dyrektor szkoły pani Ewy Kijory oraz Przewodniczącej Rady Rodziców pani Ewy Rudnik. Na początku uroczystości ciepłe słowa do wszystkich zebranych skierowała vice dyrektor szkoły pani Eleonora Lewalska. Życzyła wszystkim wielu pozytywnych wrażeń podczas oglądania występów uczniów naszej placówki. 

              Jako pierwszy na scenie zaprezentował się Jakub Cieplak - uczestnik programu The Voice Kids. Zaśpiewał  piosenkę pt. „Tones and I - Dance Monkey”. W dalszej części gali można było zobaczyć pokaz układu gimnastycznego w wykonaniu Marii Domżalskiej, Karoliny Klimek, Mai Bilickiej, Leny Śnieżek i Pauliny Wiśniewskiej. Amelia Żurańska zaśpiewała utwór "Let her go" z akompaniamentem na gitarze Agaty Gurzyńskiej. Najmłodszy uczestnik uroczystości - Wojciech Konecki zaprezentował zebranym wiersz Juliana Tuwima pt. „Okulary”. Amelia Słupska zaśpiewała utwór zespołu Queen pt. "Bohemian Rhapsody", a Zofia Mączkowska piosenkę pt: "Pamięć". Dzieci z oddziału przedszkolnego "Żabki" –zaprezentowały taniec do utworu "Fly, Fly, Fly", a "Pszczółki" zatańczyły do piosenki „Can't stop the feeling". Agata Lendzion zaśpiewała  piosenkę pt. „Laleczka z saskiej porcelany”, a Maja Cieplak i Julia Wiśniewska zaprezentowały utwór „Zostań moją przyjaciółką”.  Maja Mówka i Alicja Kowalewska przedstawiły autorski układ choreograficzny do piosenki "Mama ostrzegała". Jan Milewski zaprezentował  utwór z własnym akompaniamentem "Twenty one pilots: Heathens". Marta Deredas zaśpiewała piosenkę „ Koci wesoły świat”. Jan Kasprowicz zagrał na gitarze elektrycznej utwór zespołu Metallica „Sekk and destory”. Chór Bemolki pod kierunkiem pani Hanny Szymańskiej wykonał piosenkę pt „ Najlepiej razem”. Na zakończenie X Jubileuszowej Gali Talentów naukowcy z Koła Chemicznego: Bartosz Zellma, Wiktor Grzywacz, Julia Mróz, Alicja Bojarska, Alicja Balewska, Emilia Lewandowska, Matylda Rulewska zaprezentowali pokaz doświadczeń chemicznych.

              Po prezentacji uczniowskich umiejętności, głos zabrała vice dyrektor szkoły pani Eleonora Lewalska, która podziękowała organizatorom gali za przygotowanie uroczystości, a rodzicom pogratulowała utalentowanych dzieci.

              Burmistrz Miasta pan Józef Blank wyraził swoją wielką radość z udziału w spotkaniu, które już na stałe wpisało się do kalendarza imprez szkolnych i promuje uczniowskie talenty. Dzieciom podziękował za występy, a rodzicom pogratulował zdolnych dzieci, które są powodem dumy i satysfakcji.

              Przewodnicząca Rady Rodziców pani Ewa Rudnik przywiozła na jubileuszową galę wielki tort, którego skosztowali wszyscy obecni na uroczystości.

              Uroczystość przygotowały i poprowadziły panie: Marzena Cieplak i Magdalena Ewertowska, dekoracje wykonała pani Marzena Cieplak, obsługa muzyczna - pani Magdalena Lemanowska. Zdjęcia, które można obejrzeć w szkolnej galerii wykonała pani Mariola Lewalska. (enb)

               

               

               

               

            • Myję ręce, bo wiem więcej!

            • Dnia 07.02.2020 r. klasy 03, Ib, IIb, IIIb wzięły udział w prelekcji zorganizowanej przez Panią Krystynę Kwiatkowską – szkolną pielęgniarkę na temat grypy oraz higieny rąk. Z dziećmi spotkała się przedstawicielka SANEPID-u  - Pani Joanna Rumińska. Opowiedziała o tym jak prawidłowo myć ręce, aby pozbyć się wszystkich zarazków. Wszyscy zaangażowali się w dyskusję na temat tego kiedy i dlaczego należy myć ręce. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania i wykazały się dużą wiedzą w zakresie higieny rąk. Pani Joanna opowiedziała również o tym jak rozpoznać grypę, jakie są jej objawy i jak należy zapobiegać zachorowaniom. Wszyscy z uwagą słuchali wykładu. Na koniec uczniowie podziękowali gościowi i odwdzięczyli się za ciekawą prelekcję małym upominkiem.

            • Niebawem rusza rekrutacja

            • Dyrektor Zespołu Szkolno Przedszkolnego informuje, że określone zostały terminy postępowania rekrutacyjnego do nowomiejskich przedszkoli i klas pierwszych szkół podstawowych. Rodzice będą mogli składać wnioski o przyjęcie swoich dzieci  w terminie od 11 marca do 30 marca 2020 r. Dzięki realizowanym projektom z udziałem środków zewnętrznych, szkoły i przedszkola są dobrze wyposażone i przygotowane do realizacji zadań edukacyjnych. Zwiększona liczba miejsc przedszkolnych i szkolnych umożliwia przyjęcie dzieci nie tylko z Nowego Miasta Lubawskiego, ale i okolic. Szkoły posiadają także pojedyncze wolne miejsca na każdym poziomie nauczania.

              Szczegółowych informacji dotyczących rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 udziela sekretariat 56 474 21 84

            • Karnawałowy zawrót głowy!

            • Karnawał trwa w najlepsze! Również klasy I-III naszej szkoły wzięły dziś udział w zabawie karnawałowej. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową przystrojoną w balony i serpentyny. Na wielkim balu pojawiło się mnóstwo ciekawych postaci takich jak księżniczki, rycerze, piraci. Nie zabrakło również superbohaterów ani kolorowych zwierzątek. Dzieci wspólnie z paniami wychowawczyniami brały udział w zabawach i tańcach. Wszystkim dopisywał wspaniały humor. Wspólna zabawa przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Dzieci otrzymały również słodką przekąskę ufundowaną przez Radę Rodziców. 

          • W karnawale to są bale...
            • W karnawale to są bale...

            • Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą dlatego dziś 5 lutego zorganizowano bal karnawałowy dla dzieci z grup przedszkolnych „Żabki”, „Pszczółki” oraz „Misie”. Tego dnia już od rana pojawiały się w przedszkolu kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, spotkać można było królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, Spider-manów, Batmanów, piratów, skrzatów, rycerzy oraz policjantów. Rozpoznać dzieci było naprawdę trudno. Przebierańcy świetnie się bawili wraz ze swoimi paniami, uczestnicząc we wspólnych zabawach muzyczno – ruchowych, a skoczna muzyka zachęcała wszystkich do tańca. Na dzieci czekała również niespodzianka, gdyż dzięki uprzejmości pana Marka Pawłowskiego z firmy animacyjnej „Berek” , miały one okazję  pobawić się na dmuchanej zjeżdżalni oraz ogromną chustą animacyjną. Bardzo dziękujemy  rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz za słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.  Kolejny bal już za rok.(AG)

            • Turniej Tenisa Stołowego

            • 23 stycznia 2020roku odbył się Turniej Tenisa Stołowego dla dzieci i młodzieży, który w naszej szkole jest cyklicznie organizowany w czasie ferii zimowych

              Celem turnieju była popularyzacja tej dyscypliny sportu wśród dzieci i młodzieży. Osiemnaścioro młodych pasjonatów tenisa przyjechało do naszej szkoły, by rywalizować
              w różnych grupach wiekowych w dwóch kategoriach: dziewczęta i chłopcy. Dla zwycięzców i uczestników imprezy przygotowano medale, dyplomy i nagrody.Każdy z grających otrzymał drobne nagrody rzeczowe, dyplomy oraz pamiątkowe medale. 

              Organizatorem oraz koordynatorem całego przedsięwzięcia był Pan Ryszard Krzemieniewski, a sędziowalip. Zbigniew Gołębiewski i p. Jarosław Kamiński.