• Szanowni Rodzice!

• Nowe Miasto Lubawskie, 23.03.2020 r.

Szanowni Rodzice!

Z uwagi na trudną sytuację spowodowaną stanem epidemii w naszym kraju, chciałabym Państwa zapewnić, iż służę Wam i Waszym dzieciom wsparciem pedagogicznym. W razie potrzeby proszę o kontakt za pośrednictwem wychowawcy klasy lub dziennika elektronicznego LIBRUS. Dołożę wszelkich starań, by w ramach posiadanych kompetencji udzielić Państwu pomocy.

Iwona Kołecka – pedagog szkolny

• Nasza pani pedagog radzi.

• Kilka wskazówek dla Rodziców, które można wykorzystać podczas nauki dziecka w domu:

• Zadbaj o otoczenie miejsca do nauki i czas – by było ono dobrze zorganizowane i przyjemne dla dziecka.
              • Zadbaj o porządek i brak rozpraszaczy – bodźców, które odciągają uwagę od nauki, stosuj zasadę „czystego biurka”. Na czas nauki i odrabiania zadań wyłącz telewizor i muzykę.
              • Po każdej godzinie lekcyjnej rób dziecku 10 – 15 minut przerwy. Ucz dziecko przeplatać naukę z aktywnym odpoczynkiem (nie przed komputerem).
              • Ustal godziny pracy, jeśli w domu jest kilkoro dzieci do jednego biurka.
              • Zadbaj o zdrowie i kondycję swojego dziecka – zadbaj o odpowiednią dietę dla mózgu (picie wody, nocny wypoczynek). Przed nauką przewietrz pokój, dotlenienie mózgu jest kluczowe w pracy umysłowej.

Jak motywować dziecko do nauki?

• Dostrzegaj sukcesy i starania dziecka. Omawiając jego pracę, najpierw podkreśl dobre strony, wskazując nad czym mogło by jeszcze popracować.
              • Okazuj     życzliwe    zainteresowanie    sprawami    szkolnymi                 dziecka.     Zamiast wypytywać i kontrolować, raczej słuchaj uważnie i okaż zrozumienie dla jego uczuć.
              • Zamiast krytykować i oceniać – dodaj dziecku otuchy.
              • Nie wahaj się powiedzieć dziecku o tym, co cię martwi i czego od niego oczekujesz.
              • Wdrażaj dziecko do systematyczności.
              • Rozmawiaj z dzieckiem o jego zainteresowaniach, celach i planach na przyszłość, Zadawaj pytania, które skłaniają do zastanowienia się nad znaczeniem wykształcenia.
              • Chwal – za osiągnięcia, a także za włożony wysiłek.
              • Unikaj atmosfery napięcia, nie okazuj ciągłego niezadowolenia, lecz szukaj mocnych stron swojego dziecka i udzielaj mu wsparcia.

Mam nadzieję, że udzielone porady pomogą Waszym dzieciom w szybkiej adaptacji do nowych warunków i w sprostaniu stawianym przed nimi nowym wyzwaniom.

Iwona Kołecka – pedagog szkolny

Źródła: www.zorganiozwani.com/szybka-nauka www.zsl.szczecin.pl

• Ważna informacja!

• Szanowni Państwo.

W związku z wprowadzeniem od dnia 25 marca 2020 roku ograniczenia przemieszczania się informujemy, że wnioski ws zapisów do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnychna rok szkolny 2020/2021 zarówno do Szkoły Podstawowej nr 1 jak i Przedszkola Miejskiego przyjmujemy też w formie zeskanowanych dokumentów na email sp1@sp1nml.pl.Na dzień dzisiejszy rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i zapisy do szkoły trwa do 17.kwietnia 2020

Po zakończeniu sytuacji w kraju będziemy prosili o dostarczenie do szkoły lub przedszkola uzupełnień w formie papierowej.

Jerzy ResickiDyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

• Zajęcia zawieszone na dwa tygodnie

• Decyzją MEN W dniach 12-13.03. w placówkach Zespołu Szkolno -Przedszkolnego (żłobek, oddzialy przedszkolne, szkoła podstawowa) będą prowadzone tylko zajęcia opiekuncze dla dzieci, które nie mają opieki, zaś wszelkie zajęcia opiekuńczo-wychowawczo-dydaktyczne z dniem 16.03.2020 zostaną zawieszone na 2 tygodnie (do 25.03 włącznie).

Jerzy Resicki

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

• Rusza rekrutacja pierwszoklasistów.

• Od 11 do 30 marca 2020 roku będzie można zapisać dzieci urodzone w 2013 roku do klas pierwszych w roku szkolnym 2020/2021. W tym roku rozpoczną u nas naukę dwie klasy pierwsze. Przyjmujemy zapisy zarówno dzieci z Nowego Miasta jak i pobliskich miejscowości. Atutem naszej szkoły są: doskonale przygotowana kadra pedagogiczna, baza lokalowa, realizowane projekty unijne oraz współpraca międzynarodowa. Szkoła posiada nowocześnie wyposażone sale lekcyjne, salę sensoryczną, salę do tańca i baletu, kompleks boisk oraz pełnowymiarowy plac zabaw. W szkole posiadającej Certyfikat Krajowy "Szkoła Promująca Zdrowie" szczególną uwagę zwracamy na rozwój pasji ucznia i zrównoważony rozwój osobowy.

• Wyniki konkursu GEO-PLANETA

• We wtorek 26 listopada 2019 roku odbył się w naszej szkole po raz piąty Ogólnopolski Konkurs Geograficzny "GEO-PLANETA"  w formie testowej. Uczestniczyło w nim ośmioro uczniów: Tomasz Dąbrowski, Hubert Kijora i  Bartosz Jakubowski z klasy Vb, Korneliusz Szczepański z klasy Vc, Bartosz Dąbkowski, Kacper Ponieważ i Maksymilian Rogalski z klasy VIIb oraz Miłosz Moczadło z klasy VIIIa. Otrzymaliśmy wyniki tego konkursu, które przedstawiają się następująco: a)  Maksymilian Rogalski 19 punktów - dyplom za bardzo dobry wynik      (najlepszy wynik w szkole w kategorii Adept), b)  Hubert Kijora 23 punkty - dyplom za bardzo dobry wynik, c)  Tomasz Dąbrowski 23 punkty - dyplom za bardzo dobry wynik, d)  Korneliusz Szczepański 20 punktów - dyplom wyróżnienia, e)  Bartosz Dąbkowski 18 punktów - dyplom uznania, f)  Miłosz Moczadło 18 punktów - dyplom uznania, g) Bartosz Jakubowski 18 punktów - dyplom uznania, h) Kacper Ponieważ 17 punktów - dyplom uznania. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.