• UWAGA!

• RUSZYŁO WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE

Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego wznawia funkcjonowanie Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego.

Konieczność pozostania w izolacji sprawia, że wiele młodych ludzi potrzebuje wsparcia psychologicznego.Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców i uczniów nowomiejskich szkół podstawowych od dnia 4 maja br. psycholodzy Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego udzielać będą porad psychologicznych w systemie on-line.

Porady psychologiczne udzielane będą osobom zamieszkującym Nowe Miasto Lubawskie
              po wcześniejszym uzgodnieniu terminu spotkania on-line z psychologiem/terapeutą pod niżej wymienionymi numerami telefonów:

606 322 874 – Patrycja Ziółkowska

505 179 320 – Dariusz Poniewozik

• Wyniki konkursu plastycznego "Zima na okrągło i kwadratowo"

• W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu “Las, dwa, trzy -matematyczne przygody wśród przyrody” w miesiącu marcu został zorganizowany konkurs plastyczno-matematyczny pt.: “Zima na okrągło i kwadratowo” skierowany do dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przy SP1 oraz z Przedszkola Miejskiego. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne z pomocą swoich rodziców.

Celem konkursu było:

-kształtowanie wyobraźni geometrycznej dzieci poprzez prace plastyczne i techniczne,

- inspirowanie dzieci do twórczości plastycznej,

- umożliwianie prezentacji twórczości dzieci,

- propagowanie sztuki origami,

- wspieranie uzdolnień matematycznych,

- upowszechnianie i uatrakcyjnianie wiedzy matematycznej wśród najmłodszych.

Wyniki konkursu:

1 miejsce- Julia Frąckiewicz (gr.01 OP)

2 miejsce- Aleksandra Gruźlewska (gr.03 OP) i Hanna Rzymska (gr.III PM)

3 miejsce- Laura Szmejter (gr.01 OP).

Wyróżnione prace:

-Alan Muszarski (gr.03 OP)

- Aleksandra Szmejter (gr.03 OP)

-Zofia Tuszyńska (gr.03 OP)

-Bartosz Grochowalski (gr.V PM)

- Patrycja Taranowska (gr.V PM).

Wszystkim dzieciom i rodzicom gratulujemy pomysłowości i kreatywności oraz dziękujemy za udział w konkursie. Na dzieci czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez firmę “HD Invest”, “WIK- Zakład usługowy NML” oraz “Bank Spółdzielczy” w Brodnicy.(AG)