• Nasze recytatorki na konkursie w Lubawie

• Niezmiennie staramy się promować i zaszczepiać w naszych uczniach zamiłowanie do poezji, dlatego nie mogło nas zabraknąć na XXXVI Konkursie Recytatorskim pod hasłem „Spotkania z Poezją”, który 9 maja odbył się w Lubawie. Patronat nad tym wydarzeniem objęło Towarzystwo Kultury Teatralnej w Olsztynie oraz Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie. Naszą szkołę reprezentowały: uczennica klasy IV c Zuzanna Grześkiewicz, która wykonała wiersz Jana Brzechwy pod tytułem „Żuraw i czapla oraz Oliwia Wiśniewska, uczennica klasy VI a, która zaprezentowała utwór „Czarodziejski pies”, również pióra Jana Brzechwy. Konkurencja była duża, a poziom umiejętności wszystkich dzieci bardzo wysoki. Niemniej cieszymy się, że dziewczyny spróbowały swoich sił i zdobyły tym samym więcej doświadczenia. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Grand Prix będzie nasze! (enb)

• Warsztaty dla Rodziców

• Serdecznie zapraszamy Rodziców do wzięcia udziału w warsztatach, które odbędą się 16 czerwca 2018 r. w Kaczym Bagnie. Zajęcia realizowane są   przez Stowarzyszenie Forum Animatorów Społecznych w partnerstwie z Gminą Nowe Miasto Lubawskie w ramach Projektu WOW – „Wiedza otwarta dla wszystkich”. Warsztaty mają na celu wesprzeć rodziców  w nabywaniu wiedzy i umiejętności komunikacyjnych i wychowawczych,  pomocnych do skutecznego porozumiewania się z dziećmi, reagowania w sytuacjach trudnych, wyznaczania granic i wzmacniania.

Tematyka warsztatów

1. Młodzieńczy bunt

2. Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły, czyli o aktywnym i wspierającym słuchaniu

3. Wolność a zasady, czyli wyrażanie oczekiwać i ograniczeń tak, aby były przez dziecko respektowane

4. Jak chwalić i wzmacniać dziecko, by chciało się uczyć i rozwijać?

5. Trudne pytania, trudne rozmowy

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zainteresowanych Rodziców zapraszamy o zgłoszenie swojego udziału  u wychowawców klas. (KZ)

• Zapraszamy Rodziców do szkoły

• 9  maja 2018 r. (środa) zapraszamy Rodziców do szkoły. W tym dniu odbędą się  zebrania  według ustalonego harmonogramu:

16:00 - zebranie przewodniczących rad oddziałowych  z  oddziałów przedszkolnych i klas I-VII w sali nr 31

16:30 - 18:00 - wywiadówki dla rodziców dzieci oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III

17:15  - spotkanie Rodziców  z Dyrektorem  Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Jerzym   Resickim

Prelekcja  na  temat „Wpływ sposobu odżywiania na sukcesy edukacyjne” – Justyna Dobrzańska-Migdał  MIGDIET na górnym holu.

17:15 – 18:45  - wywiadówki rodziców uczniów klas IV-VII (KZ)

• Wiosennie sprzątanie Ziemi 2018

• W dniu 27 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy IVb, Vb, VIIa i VIIb  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim wzięli udział w akcji „Sprzątanie Ziemi”. Zbieranie śmieci miało przypomnieć społeczności uczniowskiej o Międzynarodowym Dniu Ziemi, który obchodzimy 22 kwietnia. Klasa IVb porządkowała nasyp i otoczenie nasypu kolejowego, klasa Vb sprzątała tereny zieleni przy ulicy Wodnej, klasy VIIa i VIIb porządkowały tereny zieleni przy ulicy Piastowskiej. W sposób selektywny zebrano około 4 worków 60 litrowych odpadów, w tym: PET 1,5 worka, szkło 1,5 worka i 1 worek innych odpadów. Wszyscy pracowali, jak co roku, z dużym zaangażowaniem, traktując to jako dobrą zabawę i jednocześnie pracę bardzo potrzebną naszemu, lokalnemu środowisku. Serdecznie dziękujemy. (KZ)