• Aktualności

     • Wojewódzkie półfinały
      • Wojewódzkie półfinały

      • 22.11.2018 r. w naszej szkole odbyły się półfinały województwa warmińsko-mazurskiego w szachach. W zawodach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy startowała reprezentacja naszej szkoły w składzie: Wiktoria Dziodko, Małgorzata Milewska, Magdalena Grzywacz oraz Igor Stasiuk.

       W kategorii uczniów klas VI i młodszych nasi zawodnicy wyprzedzili uczniów z SP z Tuszewa oraz SP 2 z Nowego Miasta Lubawskiego i zajęli pierwsze miejsce, awansując do finału wojewódzkiego. Gratulujemy i życzymy im dalszych sukcesów. (enb)

      • Wizyta w NZOZ Centrum Stomatologii

      • Członkowie Klubu Wiewiórka 12 listopada 2019 roku udali się do NZOZ „Centrum Stomatologii” na  spotkanie z lekarzem dentystą panią Martą Kowalewską. Tematem spotkania było profilaktyka stomatologiczna.  Bardzo ważne okazały się  porady odnośnie higieny jamy ustnej, dzieci poznały tajemniczy skrót „ŻZW”, a więc jak myć poprawnie zęby, kiedy wymieniać szczoteczkę. Po przeglądzie i lakierowaniu powierzchni zębów, dzieci zostały zaproszone na następne spotkania. Dziękujemy!

      • Śniadaniowa niespodzianka

      • Kolejny rok z rzędu pierwszoklasistów z naszej szkoły odwiedzili wyjątkowi goście - przedstawiciele Gazety Nowomiejskiej oraz Zakładu Patronackiego - firmy EXPOM. Obdarowali uczniów śniadaniówkami w ramach akcji "Drugie śniadanie", która ma na celu promocję dobrego nawyku żywieniowego jakim jest jedzenie drugiego śniadania. W otrzymanych pudełeczkach pierwszaki znalazły słodki oraz zdrowy poczęstunek. Dzieci były bardzo zadowolone z otrzymanych prezentów. 

     • 100 - lecie uczczone biegami
      • 100 - lecie uczczone biegami

      • Tradycyjnie 11 Listopada w rocznicę Odzyskania Niepodległości odbył się w Nowym Mieście Lubawskim „Bieg Niepodległości”. Patronat nad biegami sprawował Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Józef Blank, a organizacji w tym roku podjęli się wspólnie: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. „Bieg Niepodległości” otworzył Burmistrz Nowego Miasta Józef Blank w towarzystwie radnych miejskich oraz Dyrektora MOSiR Marka Borkowskiego. W wydarzeniu uczestniczyło 150 zawodników i zawodniczek z powiatu nowomiejskiego. Rywalizowali na różnych dystansach dostosowanych do wieku uczestnika. Najmłodsi z roczników 2011 i młodsi uczestniczyli w biegu na 100 m, klasy I-III w biegu na 300 m, uczniowie szkół podstawowych (klasy IV-VI) na 600 m, gimnazjaliści na 800 m, a starsi uczniowie uczestniczyli razem z seniorami w biegu na 2000 m. W rywalizacji nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły, którzy po wspaniałych biegach zwyciężyli w kategorii szkół podstawowych. Na 32 uczniów naszej placówki, aż 24 zdobyło punkty dla szkoły. Troje uczniów znalazło się na podium: I miejsce zajęła Małgorzata Milewska z klasy VI a.  III miejsca wywalczyli: Julia Dembińska z klasy VI a i Paweł Truszczyński z kl. IV a.

       Zwycięzcom gratulujemy! (enb)

      • Chcę zostać strażakiem!

      • Uczniowie klasy Ia z wychowawczynią panią Mirosławą Mamińską, w ramach doradztwa zawodowego byli na wspaniałej lekcji poglądowej w Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały wozy i sprzęt strażacki. Były pod ogromnym wrażeniem pokazu wspinaczki na ściance. Próbny alarm i szybkie przygotowanie do wyjazdu, uświadomiły maluchom jak ważna jest szybka reakcja i doskonała sprawność fizyczna, żeby nieść pomoc potrzebującym. Młodszy aspirant pan Przemysław Kierzenkowski swoim ciekawym opowiadaniem zainteresował pierwszaków zawodem strażaka. Dziękujemy!

     • Z wizytą u nowomiejskich przedsiębiorców
      • Z wizytą u nowomiejskich przedsiębiorców

      • Uczniowie klasy IVb i Vb w ramach zajęć kształtowanie kompetencji kluczowych na rynku pracy, wraz z opiekunami panią Zytą Sadowską oraz Justyną Małek-Kamińską, odwiedziły firmę „102designe” oraz „Informatyczna Edukacja”. Właściciel firmy „102designe”, pan Sebastian Laskowski wprowadził uczniów w tajniki powstawania szyldu reklamowego. Pokazał działanie plotera oraz drukarki 3D.. Uczniowie z uwagą przyglądali się jak wygląda na co dzień praca grafika komputerowego. Gościliśmy również z wizytą u pana Jana Bielaszki, który opowiedział uczniom o nowinkach technologicznych. Zademonstrował działanie robota edukacyjnego „Photon”, który towarzyszy uczniom podczas zajęć informatycznych organizowanych przez firmę pana Jana. Uczniowie byli pod wrażeniem demonstracji lotu drona STAR WARS. Pan Bielaszka zachęcał do skorzystania z zajęć robotyki organizowanych w naszej szkole. Uczniowie podziękowali panom S. Laskowskiemu oraz J. Bielaszce za przybliżenie uczniom ich specyfiki pracy, która ściśle związana jest z technologią informatyczną.(JMK)

     • Wizyta w szpitalu
      • Wizyta w szpitalu

      • Uczniowie klasy VII a z nowomiejskiej „Jedynki” wraz z wychowawczynią Eweliną Niścigorską-Bojarską, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, odwiedzili dwie pracownie funkcjonujące w naszym szpitalu - rentgenowską oraz tomografii komputerowej. Pani Anna Moczadło - technik elektroradiologii, z ogromną pieczołowitością zapoznała uczniów z zawodem elektoradiologa – omówiła działanie aparatu rentgenowskiego oraz tomografu komputerowego, zdradziła tajniki swojej trudnej i niezwykle odpowiedzialnej pracy, wyjaśniła jak działa sprzęt, w który wyposażone są pracownie, pokazała miejsce, w którym lekarze opisują zdjęcia rentgenowskie. Wizyta w pracowniach wyposażonych w specjalistyczny sprzęt diagnostyczny była dużym przeżyciem dla uczniów, którzy z ogromnym zainteresowaniem wsłuchiwali się w każde słowo pani elektroradiolog. 
       Dziękujemy Pani Annie Moczadło za ciekawą lekcję, za poświęcony czas, a przede wszystkim za serdeczne przyjęcie i uśmiech. (enb)

     • Tematyczna noc w szkole
      • Tematyczna noc w szkole

      • Z piątku na sobotę (9.11.2018r. - 10.11.2018r.) odbyła się kolejna "Noc w szkole", podczas której uczniowie mogli doświadczyć, że szkoła nie musi kojarzyć się tylko z nauką, ale również z dobrą zabawą i ciekawymi doświadczeniami. Pozwala również na nawiązywanie bliższych relacji z rówieśnikami i doskonali umiejętność współpracy w grupie. Motywem przewodnim tej nocy była 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości. Tym razem uczniowie rozpoczęli swoją przygodę od meczu piłkarskiego, przeprowadzonego z nocującymi w szkole uczniami oraz zaproszonymi na mecz przez pana Andrzeja Czepka innymi uczniami naszej szkoły.

       Po meczu wszyscy ochoczo ruszyli do kuchni, by samodzielnie przygotować zdrową kolację złożoną z warzywnej sałatki oraz wielowarstwowych kanapek. Specjalnym daniem była przygotowana przez uczniów sałatka owocowa, która została skonsumowana ze smakiem o północy. Następnie przeprowadzono kilka konkursów, podczas których uczniowie wykazywali się bogatą wiedzą na temat swojej szkoły oraz wiedzy o odzyskiwaniu niepodległości przez Polskę. Oprócz wiedzy historycznej uczestnicy musieli wykazać się szybkością logicznego myślenia, ułożyć do znanej melodii tekst piosenki związany ze świętem narodowym i zaśpiewać ją. Układali również hasło niepodległościowe i flagę Polski. Ciekawym punktem był przygotowany przez uczniów pokaz mody. Tuż przed północą nadszedł czas na zabawę w chowanego w całkowitej ciemności. Zadaniem uczniów było odnalezienie opiekunów ukrytych na terenie budynku. W dalszej części wieczoru uczniowie wzięli udział w podchodach przygotowanych przez Olę Lendzinowską. Nie da się ukryć, że moc atrakcji zajęła większą część nocy i zakończyła się ciekawym seansem filmowym. Sen na materacach w sali gimnastycznej był dużą frajdą dla wszystkich uczestników. Tradycyjnie, jak zawsze przed rozpoczęciem szkolnej nocy, uczniowie złożyli swoje telefony komórkowe w pokoju nauczycielskim. Odebrali je dopiero rano przed pójściem do domu. Opiekę w czasie ,,Nocy w szkole” sprawowali: Lucyna Ben Nasr, Zyta Sadowska, Anna Dembowska oraz Zbigniew Gołębiewski. (AD)

     • Program "Dziel się uśmiechem"
      • Program "Dziel się uśmiechem"

      • Dnia 11.02.2019r. dzieci z klas I a, I b i II b przystąpili do realizacji ogólnopolskiego programu „Dziel się uśmiechem”. Jego celem jest budowanie wśród uczniów szkół podstawowych świadomości, jak ważna jest właściwa pielęgnacja zębów oraz jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej. Uczniowie poznają także tajniki zdrowej diety, która pozytywnie wpływa na zdrowie zębów. W ramach realizacji programu dzieci otrzymały książeczki „Ja i moje zęby”, pastę do zębów, szczoteczki, gumę Orbit. Program prowadzony jest przez Polski Czerwony Krzyż oraz we współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym i Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej. Poprzez realizację programu mamy możliwość realnego wpłynięcia  na zmniejszenie liczby dzieci z próchnicą. (AD)

     • Lekcja lekkiej atletyki
      • Lekcja lekkiej atletyki

      • 28 listopada  w naszej szkole odbyły się zajęcia pokazowe z lekkoatletyki dla najmłodszych przedstawicieli szkoły.  W zabawie, którą poprowadził trener OLA Zbigniew Gołębiewski wzięło udział 30 uczniów z klas II i III. Po rozgrzewce poprowadzonej przez zawodniczki trenujące lekkoatletykę przyszedł czas na zabawę. Przy głośnym dopingu uczniowie próbowali zmierzyć się z różnego rodzaju konkurencjami lekkoatletycznymi. 15 dziewcząt i 15 chłopców ambitnie pokonywało wszystkie przeszkody, przygotowane dla nich przez zawodników trenujących w grupie LDK. Wszystkie te konkurencje traktowane były jako zabawa i każdy uczestnik, który ukończył zadanie mógł poczuć się zwycięzcą. Za udział w sportowej rywalizacji dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. (enb)

     • Zawód - Kierowca
      • Zawód - Kierowca

      • W dzisiejszym dniu,  w ramach doradztwa zawodowego, odbyło się spotkanie uczniów klas 1-3 z Panią Agnieszką Wróblewską, która prowadzi firmę przewozową i codzienne zasiada za kierownicą autobusu. Dzieci dowiedziały się, jakie należy mieć uprawnienia i jakie warunki trzeba spełniać, by móc zostać kierowcą autobusu. Pani Agnieszka opowiedziała również o zasadach bezpieczeństwa, które warto znać jeżdżąc autobusem zarówno jako kierowca, jak i w roli pasażera. Dzieci miały czas na zadawanie nurtujących ich pytań dotyczących tego zawodu i uzyskały na nie odpowiedzi. Na koniec Pani wicedyrektor Eleonora Lewalska, wychowawcy klas oraz uczniowie, podziękowali za ciekawą lekcję oraz systematyczne wspieranie naszej szkoły. (AD)

     • Wycieczka do Torunia w ramach projektu WOW
      • Wycieczka do Torunia w ramach projektu WOW

      • 13 listopada 2018r. odbyła się ostatnia wycieczka w ramach realizowanego w szkole projektu WOW „Wiedza Otwarta dla Wszystkich”. Tym razem 30 uczniów uczęszczających na  zajęcia eksperymentalne i prozdrowotne z klas VI-VIII pojechało do Torunia do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Wizytę w Centrum rozpoczęli warsztatami fizycznymi pt. „Z notatnika doświadczalnika”. Podczas 120-minutowych zajęć w pracowni fizycznej, uczniowie zmierzyli się z problemami i pojęciami omawianymi na szkolnych lekcjach fizyki.  Pracowali w grupach przeprowadzając doświadczenia, które pomogły im lepiej zrozumieć zagadnienia związane z fizyką dźwięku, optyką geometryczną, prądem elektrycznym i ruchem harmonicznym. Celem zajęć było przede wszystkim zapoznanie uczniów z metodologią procesu badawczego. Zwrócono też uwagę na rolę modelu fizycznego w naukach przyrodniczych. Potem był czas na zwiedzanie wystaw i samodzielne eksperymentowanie.  Zwiedzającym nie umknęło Wahadło Foucaulta, które dowodzi, że Ziemia kręci się wokół własnej osi. Na wystawie „O obrotach” obejrzano dwadzieścia sześć stanowisk interaktywnych, tematycznie związanych z kołem, ruchem obrotowym, układami planetarnymi i podróżami kosmicznymi. Wiodącym eksponatem wystawy na II piętrze  był duży model rzeki od źródła po deltowe ujście do morza. Wędrując wzdłuż biegu rzeki uczniowie mieli  okazję poznać ciekawostki przyrodnicze charakterystyczne dla górnego, środkowego oraz dolnego biegu rzeki. Wystawa czasowaKalejdoskop – przewrotne oko” składała się z 30 stanowisk, m.in. wielkiego kalejdoskopu, labiryntów świetlnych złożonych z elementów optycznych, takich jak zwierciadła, soczewki, pryzmaty, lustrzanych mozaik, miraży i zadań zręcznościowych, które angażowały wszystkich. Uczniowie zainteresowani ciałem człowieka, jego zmysłami  czy badaniami profilaktycznymi kierowali się  na III piętro. Po kreatywnych zajęciach umysłowych był czas na  zajęcia skoczne  w „Parku trampolin”.  Tutaj potrzebny był zapas sił  fizycznych  i  umiejętność  pracy zespołowej.  Bardzo zmęczeni i jednocześnie  szczęśliwi opuścili  to miejsce. Później udano się na  smaczny obiad i spacer przy świetle latarń  ulicą Szeroką. Uczniowie nie chcieli słyszeć, że to ostatni wyjazd w ramach projektu WOW. Program wycieczki przygotowali i opiekę sprawowali Irena Światkowska, Jagoda Kowalska i Łukasz Leszczyński. (KZ)

     • Uczciliśmy Święto Niepodległości
      • Uczciliśmy Święto Niepodległości

      • Nowomiejska „Jedynka” świętowała Dzień Niepodległości już w piątek 9 listopada. O godzinie 11:11 zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni szkoły oraz uczniowie zebrani w sali gimnastycznej odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, włączając się do akcji „Hymn dla Niepodległej”. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście – Zastępca Burmistrza Krzysztof Widźgowski, Radny Miejski Adam Kłosowski, przedstawiciel Organizacji Seniorskich działających w naszym mieście Jan Obuchowski, Przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Rudnik, Ksiądz Kanonik Zbigniew Markowski oraz pani Dominika Najdrowska – przedstawicielka Lokalnej Grupy Działania Ziemia Lubawska.

       Po okolicznościowych przemówieniach Dyrektora Szkoły Jerzego Resickiego, Wiceburmistrza Krzysztofa Widźgowskiego oraz Ksiedza Kanonika Zbigniew Markowskiego, przybyli na uroczystość obejrzeli i wysłuchali montaż słowno - muzyczny pod tytułem: „Pociąg do wolności” w wykonaniu uczniów klasy VIIa, szkolnych solistów oraz chóru „Bemolki”.

       Kolejnym punktem akademii było wręczenie nagród w konkursach plastycznych, które zostały zorganizowane w szkole w ramach obchodów Święta Niepodległości.

       Na zakończenie uroczystości wszyscy zebrani udali się na boisko szkolne, na którym został zasadzony Dąb Niepodległości podarowany placówce przez organizacje seniorskie działające w naszym mieście. Zakopano również kapsułę czasu. Odkopana za 100 lat ma pokazać przyszłym mieszkańcom Nowego Miasta Lubawskiego jak i czym żyło nasze miasto w dniu 100 rocznicy odzyskania Niepodległości. (enb)

      • Zostań aniołem dla dziecka z oddziału onkologicznego

      • Cała społeczność naszej szkoły bierze udział w akcji "Zostań aniołem dla dziecka z oddziału onkologicznego". Zachęcamy do obdarowania dzieci za naszym pośrednictwem. Nowe upominki można umieszczać do 4 grudnia w kartonie stojącym na dolnym korytarzu.(szczegóły na plakacie) (enb)

     • Obchodzimy Światowy Dzień Kota
      • Obchodzimy Światowy Dzień Kota

      • Dziś w przedszkolu obchodziliśmy nietypowe święto - Światowy Dzień Kota. Z tej okazji dzieci z grup „Pszczółki”, „Misie” oraz „Krasnoludki” upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, dorysowując sobie kocie noski, uszka oraz wąsy. W tym dniu zajęcia zdominowała tematyka związana z tymi zwierzętami. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów, rozwiązywały zagadki, recytowały wiersz  pt. ” Kotek”, wykonały prace plastyczne oraz aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej (miaucząc, robiąc koci grzbiet i mrucząc). Dla wszystkich przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń, spędzony w miłej, radosnej atmosferze. (AD)

     • Wieczornica "Polska w wierszu i piosence"
      • Wieczornica "Polska w wierszu i piosence"

      • Dzisiaj w godzinach wieczornych w naszej szkole odbyła się wieczornica niepodległościowa  pod hasłem” Polska w wierszu i piosence” przygotowana przez uczniów klas I – VIII i dzieci z oddziału przedszkolnego.   Swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz Miasta pan Józef  Blank, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Ewa Rudnik i  rodzice naszych uczniów.  Przy zapalonych światełkach uczestnicy wieczornicy wysłuchali wierszy  o tematyce historycznej i patriotycznej. Słowo mówione  było przeplatane melodiami chwytającymi za serce.  Klimat uroczystości był wyjątkowy, a występ naszych solistów i recytatorów wzruszający. Wieczornica to jedno z wielu zadań zrealizowanych w ramach projektu edukacyjnego „Biało – czerwony tydzień w klasach I – III i oddziałach przedszkolnych”. Celem podjętych działań było przybliżenie historii Polski, budzenie tradycji narodowych i poszanowania do symboli narodowych.  Uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym „Polskie barwy narodowe”. Wszystkie prace wykonane zostały z dużą starannością i pomysłowością z wykorzystaniem różnych technik plastycznych, a  efekty pracy dzieci  można podziwiać na wystawie. Podczas zajęć edukacyjnych w klasach  uczniowie słuchali legend i  oglądali filmy nawiązujące do powstania państwa polskiego. Wspólnie wykonali  flagę Polski z białych i czerwonych serc, która została wyeksponowana na holu szkolnym.  Z chorągiewkami i ze śpiewem na ustach   piosenki „Co to jest niepodległość?”  dzieci wzięły  udział w biało – czerwonym pochodzie na Rynku Nowomiejskim.W klasach przygotowały Kąciki Polaka – Uczniaka, w których umieściły plakaty, zdjęcia, książki związane z historią Polski. Świętując 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości społeczność szkolna odbyła lekcję patriotyzmu i historii wyrażając wdzięczność dla tych, którzy walczyli i polegli  za wolność, jaką możemy się cieszyć dzisiaj. Nagrody książkowe i materiały potrzebne do realizacji projektu zostały sfinansowane przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Lubawska” za co serdecznie dziękują realizatorzy projektu.  Wszystkim, którzy realizowali projekt edukacyjny i włączyli się w przygotowanie  wieczornicy serdecznie dziękują organizatorzy: Katarzyna Zapałowska, Justyna Wiśniewska i Kamila Fabisiak. (KZ)

     • Zbiórka karmy dla kotów
      • Zbiórka karmy dla kotów

      • Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Kota w naszym przedszkolu została zorganizowana charytatywna zbiórka karmy oraz innych niezbędnych rzeczy dla kotów. Akcja miała na celu uwrażliwić dzieci na los pokrzywdzonych zwierząt, których wokół nas nie brakuje. Przedszkolaki  chętnie wzięły udział w zbiórce, przynosząc różne smakołyki. Do akcji dołączyli się również uczniowie z innych klas naszej szkoły. Cieszymy się, że tak wiele osób odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w tym przedsięwzięciu. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane na rzecz kotów znajdujących się pod opieką Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt „Przytul Psisko”. Organizatorem i koordynatorem akcji była pani Angelika Gomuła. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w akcji i przyłączenie się do pomocy dla podopiecznych stowarzyszenia.(AD)

     • Konkurs na koszulkę rozstrzygnięty!
      • Konkurs na koszulkę rozstrzygnięty!

      • W czwartek 15 listopada w Starostwie Powiatowym w Nowym Mieście Lubawskim miało miejsce rozstrzygnięcie Konkursu na  Autorską Koszulkę pod nazwą "Rzuć palenie". Konkurs, organizowany w ramach "Światowego Dnia Rzucania Palenia", przeznaczony był dla uczniów szkoł podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych powiatu nowomiejskiego.

       Alicja Bojarska - uczennica klasy IVa zdobyła I miejsce w kategorii wiekowej uczniów klas IV-VI, Oliwia Florenc - I miejsce, a Zuzanna Anna Dąbrowska - II w kategorii wiekowej uczniów klas VII-VIII szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum. Dziewczynkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       Opiekunką uczennic była pani Wiesława Markowska. (enb)

     • Śniadanie Daje Moc
      • Śniadanie Daje Moc

      • Uczniowie klas I – III po raz kolejny włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie Daje Moc”, która organizowana jest przez koalicję Partnerstwo dla Zdrowia oraz Instytut Matki i Dziecka.  Głównym celem podjętych działań było zwiększenie świadomości uczniów na temat roli zdrowego odżywiania. 8 listopada uczniowie  najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie. Na szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki i inne zdrowe zachęcające przekąski. Oprócz tego przeprowadzono również pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki oraz zabawy, lepiej się koncentrują  na wykonywaniu zadań. Uczniowie uzupełnili swoje wiadomości o treści związane ze zdrową żywnością i prawidłowym odżywianiem. Akcja była nie tylko warsztatami kulinarnymi, ale również wspaniałą zabawą.  Koordynatorem szkolnej akcji „Śniadanie Daje Moc” była  nauczycielka Katarzyna Zapałowska. (KZ)