• Aktualności

      • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

      • 20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.  Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczystość, na której mali bohaterowie „Żabki”, „Pszczółki” oraz „Misie” zaprezentowały swoje umiejętności wokalne oraz taneczne. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie oraz tańcach, było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki otrzymały również słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Obchody tego święta dostarczyły dzieciom wiele radości i pozytywnych wrażeń, które z pewnością na długo zostaną w ich pamięci. Jeszcze raz życzymy naszym Milusińskim wszystkiego najlepszego! (AG)

      • Spotkanie z policjantem klas 2 i 3

      • W dniu 19.09.2019r. wszystkie oddziały z klas 2-3 uczestniczyły w spotkaniu z policjantem. Przedstawiciel policji w bardzo przystępny sposób przybliżył dzieciom w jaki sposób zachować się podczas spotkania z nieznajomym, utrwalił zasady poruszania się po drodze, podkreślił jak wielkie znaczenie ma noszenie przez uczniów znaczków odblaskowych. Dzieci miały możliwość przećwiczyć bezpieczne przechodzenie przez jezdnię, utrwaliły znaczenie sygnalizacji świetlnej. W trakcie rozmowy z policjantem uczniowie zapoznali się z innymi ważnymi zadaniami jakie musi realizować w swojej pracy policjant. Dzieci były zaangażowane, zadawały pytania i zapamiętały wiele zasad przekazanych przez policjanta. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły kwiaty i podziękowały policjantowi za przybycie i ciekawą rozmowę.

      • OGŁOSZENIE *** OGŁOSZENIE *** OGŁOSZENIE

      •                                   

       Uprzejmie informujemy, iż zawieranie umów o ubezpieczenie uczniów odbędzie się w bibliotece szkolnej w dniach od 16.09.2019 r. do 20.09.2019 r. w godzinach: 7.30 - 8.00, 11.15 - 12.15 oraz 15.00 - 16.00. Zapraszamy. (enb)

      • Jagiellońska 3 Fest po raz czwarty

      • Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim zapraszają wszystkich mieszkańców naszego miasta na IV Piknik „Jagiellońska 3 Fest - szkoła swoim sąsiadom”, który odbędzie się 21 września 2019 roku. Imprezę otwieramy o godzinie 14.00.

       Podczas tegorocznego Święta ulicy Jagiellońskiej czeka na Państwa wiele atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapewniamy wspaniałą zabawę i rozrywkę  dla dzieci, dorosłych i całych rodzin!

       Atrakcją pikniku będzie spotkanie z pisarką Grażyną Mączkowską , która urodziła się w Nowym Mieście Lubawskim, a od kilkunastu lat mieszka koło Szczytna. Jest autorką trzech powieści obyczajowych: "Powiedz, że mnie kochasz, mamo", "Tatuaże podświadomości" i "Inny wariant życia". Podczas pikniku można będzie nabyć książkę autorstwa pisarki z dedykacją i autografem.

       W strefie zabaw integracyjnych, czynnego relaksu, prezentacji umiejętności czekają na Państwa liczne atrakcje i niezapomniane przeżycia. Nie zabraknie również zdrowego jedzenia!

       Zapraszamy do wspólnej zabawy! (enb)

      • Międzynarodowy Dzień Kropki

      • W tym roku po raz pierwszy w naszym przedszkolu 13 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego nietypowego święta jest pobudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Na początku przedszkolaki obejrzały bajkę „The dot”, która opowiada o tym jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta ukazuje dzieciom na całym świecie jak niewiele potrzeba by uwierzyć w siebie. Tego dnia nasze ubrania ozdobione były kolorowymi kropkami, dzieci stworzyły niesamowite prace plastyczne i z zaangażowaniem opowiadały o swoich umiejętnościach. Było kolorowo, radośnie i twórczo.(AG)

      • Mamy nowych przedstawicieli Rady Rodziców

      • 11 września 2019 roku wybraliśmy nowe Prezydium Rady Rodziców. Przewodniczącą została Pani Ewa Rudnik, funkcję jej zastępcy pełni Pani Monika Szymańska, a sekretarza - Pani Anna Moczadło. Paniom życzymy sukcesów i realizacji zamierzeń w roku szkolnym 2019/2020. (enb)

      • "Bądź widoczny - bądź bezpieczny!"

      • Dnia 10.09.2019 roku nasi pierwszoklasiści wzięli udział w prelekcji „Bądź widoczny – bądź bezpieczny”. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim. Uczestniczyli w nim uczniowie klas pierwszych ze wszystki trzech nowomiejskich szkół. Głównym celem spotkania było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, bezpieczeństwa w szkole i w domu oraz podczas spotkania z nieznajomym. W sposób szczególny podkreślono znaczenie odblasków, które są nieodłącznym elementem każdego pieszego uczestnika ruchu drogowego. O bezpieczeństwie opowiadało dwóch policjantów dzielnicowych z Nowego Miasta Lubawskiego – mł. asp. Mateusz Soter i asp. szt. Paweł Cherkowski. Wszystkie dzieci otrzymały „bezpieczne” upominki od zaproszonych gości. Po spotkaniu pierwszoklasiści mieli możliwość obejrzenia samochodów Policji, Straży Miejskiej oraz Inspekcji Transportu Drogowego. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie w odblaskowych kamizelkach.

      • Zapraszamy do szkoły

      • 11.09.2019 r. w środę odbędą się WYWIADÓWKI dla rodziców uczniów oddziałów przedszkolnych i klas I-VIII.

       15:30 Zebranie Prezydium Rady Rodziców oraz przewodniczących rad oddziałowych klas O-VIII działających w roku szkolnym 2018/2019 w sali nr 31

       16:00 - 17:15 - wywiadówki dla rodziców dzieci oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-VIII

       17:15 Zebranie po 1 przedstawicielu z oddziałów przedszkolnych i klas I-VIII w sali nr 31 (po 1 rodzicu z klasy, który osiągnął najwyższą liczbę głosów) (enb)

      • Lew z Nowego Miasta Lubawskiego u „Misiów”

      • W dniu dzisiejszym z okazji Dnia postaci z bajek nasze najstarsze przedszkolaki z grupy „Misie” odwiedziła Młodzieżowa Rada Miasta z opiekunką panią Pauliną Zaleś oraz maskotką miasta - Lwem Nowomiejskim. Goście przeczytali małym milusińskim bajkę pt. „Lew z Nowego Miasta Lubawskiego” oraz wręczyli im upominki związane z  naszym miastem. Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały opowieści oraz  chętnie przytulały się do wielkiego, pluszowego Lwa, który był największą atrakcją tego spotkania. Taka żywa lekcja historii naszej miejscowości zapewne na długo zapadnie w pamięci naszym przedszkolakom. (AG)

      • Powitaliśmy nowy rok szkolny 2019/2020

      • 2 września 2019 roku cała społeczność nowomiejskiej "Jedynki" rozpoczęła nowy rok  szkolny. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Józef Blank, Radni Miejscy: Mirosław Urbanowski, Adam Kłosowski i Andrzej Jankowski oraz przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Rudnik. Księdza proboszcza reprezentował ks. Robert Narodzonek. Dyrektor Szkoły Jerzy Resicki skierował wiele miłych słów do uczniów, którzy po wakacyjnej przerwie wrócili do szkoły, aby w jej murach doskonalić swoje umiejętności, rozwijać pasje i osiągać sukcesy. Szczególnie ciepło przywitał dzieci, które po raz pierwszy stanęły w progach szkoły. Całej społeczności szkolnej życzył, aby ten nowy rok szkolny był udany i obfitował w wiele pozytywnych działań. Gospodarz szkoły przedstawił i przywitał dziesięcioro nowych nauczycieli, którzy rozpoczęli pracę w placówce. Życzył wszystkim sukcesów, pomyślności i satysfakcji z pełnionych funkcji. Poinformował zebranych, iż z początkiem nowego roku szkolnego funkcję wicedyrektora Przedszkola Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim pełni pani Katarzyna Zapałowska. W okresie wakacji w szkole przeprowadzono remonty, a także doposażono gabinety, za co dyrektor podziękował Radzie Miejskiej i Burmistrzowi Nowego Miasta Lubawskiego. Burmistrz Józef Blank przekazał zgromadzonym na uroczystości serdeczne życzenia na nowy rok szkolny. Po części oficjalnej uczniowie udali się do swoich klas na pierwsze w tym roku spotkania z wychowawcami.(enb)

        

      • Uczciliśmy rocznicę wybuchu II wojny światowej

      • Dziś uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości związanej z obchodami 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu państwowego. Zebranych powitał Burmistrz Miasta Józef Blank, który w krótkim wystąpieniu wspomniał tragiczne wydarzenia z września 1939 roku.  Kilka słów do zebranych skierował też wójt gminy Nowe Miasto Tomasz Waruszewski. Jerzy Resicki -  dyrektor naszej szkoły - odczytał apel poległych. Następnie ks. Zbigniew Markowski, proboszcz nowomiejskiej parafii, odmówił modlitwę za ofiary wojny. Końcowym akcentem spotkania było złożenie kwiatów pod monumentem poświęconym ofiarom faszyzmu. Uroczystość uświetnił występ uczniów z nowomiejskiej "Trójki". Orkiestra dęta z Miejskiego Centrum Kultury zagrała wiązankę melodii żołnierskich. (enb)

        

        

        

      • Dnia adaptacyjne w klasie pierwszej

      •  

        

        

        

        

        

       W dniach 26-28 sierpnia 2019 roku  w naszej szkole odbyły się dni adaptacyjne przyszłej klasy pierwszej. Nowi uczniowie przez trzy dni spotykali się ze swoim wychowawcą – panią Adrianną Dąbkowską. Spotkania miały charakter integracyjny i pozwoliły pierwszakom na poznanie swoich kolegów i koleżanek oraz nowej pani wychowawczyni. Zajęcia przebiegały w bardzo miłej, przyjaznej atmosferze. Cała grupa chętnie brała udział w zabawach przygotowanych przez nauczyciela. Dzieci wraz z panią wychowawczynią zwiedziły szkołę, zobaczyły, gdzie znajdują się najważniejsze dla nich miejsca. Nie mogło się również obyć bez odwiedzenia szkolnego boiska i placu zabaw. Wspólnie spędzony czas pomógł dzieciom zaaklimatyzować się w nowym miejscu i w nowej grupie.

      • Czekamy na Was - 2 września :)

      • Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego informuje, że uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 2 września 2019 roku o godz. 8.00.

       Kochani uczniowie, po ponad dwóch miesiącach odpoczynku uroczyście powitamy Was ponownie w murach szkoły. W czasie wakacje poczyniliśmy duzo starań, by nowy rok szkolny był dla Was niezwykły. Czekają na Was odświeżone pracownie, nowoczesne pomoce dydaktyczne oraz nowi nauczyciele wielu przedmiotów. Wracajcie, będzie radośnie...jak to w naszej nowomiejskiej Jedynce.

     • Spotkanie z policjantem
      • Spotkanie z policjantem

      • Dzisiaj  uczniowie z klas I – III  spotkali się z policjantem. Głównym celem spotkania było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, bezpieczeństwa  w szkole i w domu oraz podczas spotkania z nieznajomym. W sposób szczególny  podkreślono   znaczenie znaczków odblaskowych, które są nieodłącznym elementem  każdego pieszego uczestnika ruchu drogowego.  Dzieci miały możliwość utrwalić znaczenie kolorów świateł w sygnalizacji świetlnej.  W trakcie rozmowy z policjantem uczniowie zapoznali się z innymi ważnymi zadaniami,  jakie musi realizować w swej pracy na co dzień. Dzieci  z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie   podziękowały policjantowi za przybycie. (KZ)

      • Najlepsi z najlepszych na spotkaniu u Burmistrza

      • 26 czerwca 2019 roku, podczas IX Sesji Rady Miejskiej, Burmistrz Józef Blank i Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski wręczyli dyplomy i nagrody książkowe uczniom, którzy uzyskali najwyższe średnie ocen w roku szkolnym 2018/2019. Nagrodzeni zostali najlepsi uczniowie z klas IV – VIII z naszej "Jedynki": Tomasz Dąbrowski, Beniamin Mazur (IVb), Filip Orłowski (Vb), Julia Cukrowska, Anna Samulewicz (VIa), Zuzanna Anna Dąbrowska (VIIa) oraz Jakub Figurski (VIIIb). Gratulujemy. (enb)

       (zdjęcie pochodzi ze strony internetowej https://www.umnowemiasto.pl/component/k2/item/1364-nagrodzono-najlepszych-z-najlepszych

     • Warsztaty w mydlarni i wiosce tematycznej
      • Warsztaty w mydlarni i wiosce tematycznej

      • 18 września w piekną i  słoneczną pogodę grupa uczniów z klas drugich oraz  trzecich  wybrała się  na wycieczkę. Trasa wiodła przez  atrakcyjny  teren położony w powiecie brodnickim. Najpierw uczestnicy udali się do Fiałek, gdzie położona jest  mydlarska   wioska „Teodoryk”. Tam, pod okiem gospodyni zgłębiali tajemnice wyrobu mydła, poznali historię produkcji, jego rodzaje i właściwości.   Przed warsztatami dzieci wysłuchały krótkiej informacji na temat właściwości zdrowotnych soli. Warsztaty rozpoczęły się od wyboru  zapachów, które zostały wykorzystane do wyrobu mydeł.  Moment ten wywołał wśród wszystkich ogromne emocje. Trudno było wybrać ten najładniejszy, bowiem  wszystkie  się podobały. Kolejnym etapem był wybór  foremek,  do których dzieci wlały  zapach,  barwnik i dosypały ziół zebranych z pobliskich pól. Następnie zawartość foremek została zalana gliceryną i odstawiona w chłodne miejsce, a dzieci  zajęły się solą do kąpieli. Do soli morskiej wlały olejek zapachowy i dokładnie wymieszały całą zawartość. Dodały ziół  i przesypały do woreczków. Niezapomnianą pamiątką, którą zabrały ze sobą było własnoręcznie wykonane mydełko glicerynowe z dodatkiem aromatycznego suszu i woreczki z solą.   Po przerwie śniadaniowej wszyscy udali się do starej  pralni na pokaz prania. Przy użyciu mydła i wody dzieci prały w baliach za pomocą tary. Obejrzały też mające 100 lat  zabytkowe maglownice, różne rodzaje tar, zestaw żelazek  na duszę i węgiel. Kolejnym punktem wyprawy była wioska tematyczna w Jajkowie. Gospodarze przywitali  wszystkich  bardzo serdecznie częstując   zupą jajeczną z jajkami. W małym drewnianym domku dzieci odkrywały  nie tylko tajemnice jajek. Wysłuchały ciekawej pogadanki połączonej z pokazem ptasich jaj: wróbla, kaczki, kury, gołębia, strusia czy indyczki. Podczas warsztatów wykonywały pisanki. Na przygotowane wcześniej wydmuszki nakładały gorący wosk. Spod rąk dzieci wyszły piękne i pomysłowe ozdoby, które zabrały ze sobą. Pobyt w mydlarskiej wiosce i wiosce tematycznej na pewno na długo zostanie w pamięci uczniów.  Wycieczka zorganizowana została w ramach projektu unijnego WOW – Wiedza Otwarta dla Wszystkicha, a  uczniowie byli pod opieką nauczycielek: Katarzyny  Zapałowskiej, Anny Dembowskiej i Justyny Wiśniewskiej.  (KZ)

      • Złoty Rower trafił do rąk Oliwera

      • Na uroczystości zakończenia roku szkolnego Przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Rudnik wraz z zastępcą Moniką Szymańską wręczyły trzy nagrody w konkursie „Złoty Rower” uczniom, którzy w roku bieżącym zrobili największy progres w wynikach nauczania w stosunku do roku ubiegłego. Zwycięzca - Oliwer z klasy VI a poprawił swoją średnią ocen w stosunku do roku ubiegłego o 0,72. Gratulujemy i życzymy szerokiej drogi na "Złotym Rowerze". (enb)

     • Uwaga konkurs!
      • Uwaga konkurs!

      • Zapraszamy całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w szkolnym konkursie zbiórki baterii w roku szkolnym 2018/2019. Celem konkursu jest uświadamianie i utrwalanie zachowań proekologicznych. Regulamin konkursu poniżej. (KZ) REGULAMIN_SZKOLNEGO_KONKURSU_ZBIORKI_BATERII.pdf 

        

        

      • Pożegnanie absolwentów

      • 19 czerwca 2019 r. nowomiejska „Jedynka” pożegnała swoich absolwentów – 37 uczniów klas VIII. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wiceburmistrz Miasta Krzysztof Widźgowski, Radni Miejscy: Mieczysław Kubacki, Adam Kłosowski i Andrzej Jankowski, Dyrektor Zarządu EXPOM  w Kurzętniku Rafał Domżalski wraz z asystentką Joanną Pokojską, Przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Rudnik i jej zastępca Monika Szymańska. Na uroczystość przybyli licznie rodzice uczniów.

       Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Jerzy Resicki w kilku słowach skierowanych do tegorocznych absolwentów podsumował lata spędzone w murach szkoły, życzył uczniom wszelkiej pomyślności i sukcesów w dalszym życiu.

       W tym roku Dyrekcja i Grono Pedagogiczne przyznało Złote Tarcze - nagrody dla uczniów, którzy przez ostatnie 3 lata nauki uzyskiwali średnie ocen minimum 5,2 oraz wzorowe zachowanie. Wśród tegorocznych absolwentów było dwoje takich uczniów. Te prestiżowe nagrody otrzymali: Kamil Gabiec z klasy VIIIa oraz Jakub Figurski z VIIIb.

       15 uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem.

       Zakład patronacki EXPOM w ramach programu „Akademia EXPOMU” ufundował wartościowe nagrody rzeczowe dla uczniów szczególnie wyróżniających się wiedzą z przedmiotów ścisłych, którzy mają szczególne osiągnięcia w konkursach matematycznych i językowych.

       W tym roku nagrody ufundowane przez EXPOM S.A. otrzymali uczniowie:

       Paweł Kowalczyk z klasy VIII a, Katarzyna Polak i Jakub Figurski z klasy VIII b.

       Dyrekcja szkoły oraz Rada Pedagogiczna postanowiła nagrodzić uczniów za wiedzę, umiejętności oraz rozsławianie szkoły w mieście, powiecie, województwie i kraju.

       W tym roku nagrody te otrzymali następujący uczniowie: Paweł Kowalczyk –finalista wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego i laureat wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki, Jakub Figurski – finalista wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego, języka angielskiego oraz biologii oraz Katarzyna Polak laureatka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki.

       Podziękowania dla uczniów z pocztu sztandarowego –Mariki Abram i Moniki Kobylskiej – uczennic klasy VIII a, oraz Dawida Kozłowskiego z klasy VIII b wręczył opiekun Łukasz Leszczyński.

       Magdalena Lemanowska – opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu, wręczyła Statuetkę dla Wolontariusza Roku. Nagroda trafiła w ręce Agnieszki Swiątkowskiej z klasy VIII b.

       Opiekunowie Ogólnoszkolnej Rady Uczniowskiej – Zyta Sadowska i Zbigniew Gołębiewski wręczyli podziękowanie uczennicy Aleksandrze Lendzinowskiej za aktywną pracę w ORU w minionym roku szkolnym.

       Na uroczystości pożegnano odchodzącą na emeryturę Panią Annę Lendzion, która przepracowała w placówce 33 lata.

       Po montażu słowno – muzycznym zaprezentowanym przez absolwentów zakończono uroczystość. (enb)