Konkursy Nauczyciele Podstawa programowa z historii PZO i kryteria oceniania Laureaci i finaliści konkursów historycznych Nauki wspierające historię Epoki historyczne Poczet królów i książąt polskich Bogowie greccy i rzymscy Ciekawostki o .... Kalendarium NML Szkolna Liga Historyczna

Historia i społeczeństwo

wrzesień- czerwiec

Szkolna Liga Historyczna ( 4 konkursy dla klas V-VI w formie Grand Prix - sumowanie zdobytych punktów)

-   Etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

-   Etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego"

grudzień

-    Etap rejonowy  Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego"

Luty/Marzec

- Finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego
- Finał wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu "Losy Żołnierza i Dzieje Oręża polskiego"

Finał Szkolnej Ligi Historycznej

Czerwiec

- Finał centralny Ogólnopolskiego Konkursu "Losy Żołnierza i Dzieje Oręża polskiego"

- Dzień Regionalizmu i podsumowanie konkursów