• Projekty unijne i wymiana międzynarodowa

• Rozwój kompetencji wychowanków przedszkoli

Gminy Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie

Nr projektu: RPWM.02.01.00-28-0065/17
            Dofinansowanie projektu z UE: 510.984,24

Gmina Miejska Nowe Miasto Lubawskie w okresie 1 lipca 2018 r. do 30 czerwca 2020r. realizuje projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Projektem objętych zostanie 699 dzieci przedszkolnych uczęszczających w okresie objętym projektem do placówek przedszkolnych dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Nowe Miasto Lubawskie – tj. Przedszkola Miejskiego, oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej Nr 1, oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej Nr 2, oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej Nr 3, 27 nauczycieli oraz 80 rodziców.

Celem projektu jest wspieranie kompetencji kluczowych dzieci w zakresie porozumiewania się w językach obcych oraz rozwoju kompetencji społecznych, inicjatywności, przedsiębiorczości i kreatywności. W ramach projektu zorganizowane zostaną bezpłatne zajęcia nauki języka angielskiego i niemieckiego, rozwijania kompetencji informacyjno-komunikacyjnych (ICT) oraz kreatywności muzyczno-ruchowej.

W ramach projektu doposażone zostaną 4 placówki przedszkolne na łączną kwotę 150.746,40 zł. Zakupione zostanie m.in. wyposażenie sali sensorycznej, stół multimedialny z wbudowanym komputerem,  meble przedszkolne, dywany dydaktyczne, tablety, zestaw interaktywny z projektorem, tablice interaktywne,  instrumenty muzyczne, pakiety do nauki programowania, zestawy kreatywne z oprogramowaniem, odtwarzacze CD, zestaw nagłaśniający oraz inne pomoce pozwalające na prowadzenie atrakcyjnych zajęć.