Szkoła w Ruchu

Rozpoczęcie Akcji

Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu. W związku z tym nasza placówka postanowiła wziąć udział w projekcie i przyłączyć się do akcji "Ćwiczyć każdy może". Szczegóły akcji na stronie: http://www.szkolawruchu.men.gov.pl/ Zachęcamy do śledzenia sprawozdań z przebiegu akcji oraz aktywnego udziału w działaniach.

Obszar 1 - zajęcia edukacyjne (szkoła)/ zajęcia organizowane w ramach podstawy programowej

1. Lekcja wychowania fizycznego

Dla uczniów gry zespołowe są zawsze najlepsze. Jednak aby dobrze opanować daną dyscyplinę trzeba trochę poćwiczyć. Uczniowie chętniej uczestniczą w zajęciach, jeśli je lubią i mogą na końcu lekcji pograć w piłę koszykową.

Scenariszu_lekcji_z_mini_p._koszykowej(1).docx

2. Lekcja w-f

Lubimy się też bawić.

Scenariusz_lekcji_wf_w_kl_III..docx

Obszar 2 - alternatywne formy realizacji zajęć wychowania fizycznego

1.Lekcja tańca
Od najmłodszych już lat szkoła wyrabia poczucie rytmu i estetyki ruchu u dzieci. Najlepszą formą ich wyrobienia jest nauka tańca.

2. Zajęcia z gier zepołowych

Aby móc wybrać w przyszłości swoją ulubiona dyscyplinę sportową uczniowie powinni poznać jak największaich ilość. W ramach godzin fakultatywnych prowadzone są zajęcia z gier zespołowych na który dzieci poznają takie gry jak: piłka siatkowa, piłka koszykowa, piła nożna, piłka ręczna, unihokej oraz baseball.

Scenariszu_zajęć_z_mini_p._siatkowej.docx

Obszar 3 - edukacja zdrowotna

Obszar 4 - kwalifikacje i doskonalenia nauczycieli

Obszar 5 - pozalekcyjne zajęcia sportowe

Podajmy sobie ręce
Dzisiaj w naszej szkole w ramach zajęć feryjnych odbyła się zabawa integracyjna pod hasłem „Podajmy sobie ręce”.   W zabawie uczestniczyły dzieci z klas II - VI. Organizatorki przygotowały i przeprowadziły zajęcia o charakterze warsztatowym i  sportowo  - ruchowym.  Dzieci uczestniczyły aktywnie w zabawach integracyjnych przy muzyce  i zajęciach ruchowych z wykorzystaniem kul papierowych, obręczy i  piłek.  Podczas zajęć warsztatowych dzieci sporządzały mapę mentalną  na temat „Nasze mądre wybory”, które miały wpłynąć na kształtowanie poczucia bezpieczeństwa, poprawę własnej wartości i komunikowania się z otoczeniem. Po wspólnej zabawie i zajęciach warsztatowych na  uczestników  czekał słodki poczęstunek.

Echa ferii zimowych
Podczas ferii zimowych w naszej szkole odbył się turniej tenisa stołowego. Brało w nim udział 12 uczniów z naszej szkoły. Zwycięzcą okazał się Kacper Rochewicz z kl. IV c, drugą pozycję zdobył Izajasz Straus, a trzecie miejsce Lorenco Straus.

Wiosna w szortach
Wiosnę witaliśmy  na sportowo, gdyż uczniowie wiedzą, że ruch to najważniejszy po odżywianiu czynnik determinujący zdrowie.Podczas  zajęć rekreacyjno - sportowych „Wiosna w szortach” przeprowadzono wiele konkursów o charakterze sprawnościowo - wiedzowym. Uczniowie prezentowali prawidłowy rozkład dnia, „Tort czasu wolnego”.Podczas rozgrywek klasowych uczniowie popisali się wiadomościami w zakresie znajomości  dyscyplin i sprzętu sportowego. Układali hasła promujące zdrowy, aktywny  styl życia, rywalizowali w konkursach sprawnościowych. Na końcu w wiosennym słońcu została przeprowadzona zabawa taneczna.

Obszar 6 - zajęcia zorganizowane

Siatkarskie zmagania
W dniu 26.02.2014 r. na obiektach szkolnych w Kurzętniku odbyły się finały powiatowe w mini piłkę siatkową klas IV dziewcząt i chłopców. Bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci naszej szkoły, którzy zwyciężyli w obydwu kategoriach i zakwalifikowali się na zawody rejonowe. A oto składy zwycięskich drużyn: Agata Zielińska, Joanna Dąbrowska, Róża Bronowska, Aleksandra Milc, Wiktoria Cherkowska, Anna Grabowska, Kacper Rochewicz, Bartosz Ziółkowski,Jan Samulewicz, Adrian Klepcewicz, Dawid Balewski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Obszar 7 - zajęcia niezorganizowane

Obszar 8 - aktywność w gronie rodziny

Lodowiskowe szaleństwo
Okres ferii to czas, żeby pokazać urok sportów zimowych. W związku z tym 49 osób tj. uczniowie, rodzice i nauczyciele wybrali się na lodowisko „Mentor Sport” do Torunia. Prawie wszyscy wspaniale radzili sobie z techniką łyżwiarską. Dorośli przypomnieli sobie umiejętność jazdy nabytą w dzieciństwie, zaś uczniów doskonale wsparła jazda na rolkach. Wszyscy wrócili bez uszczerbku na zdrowiu, zadowoleni i wzmocnieni, że zupełnie dobrze dają sobie radę z utrzymaniem się na lodzie.

Rodzinne gimnastykowanie.
W dniu dzisiejszym zorganizowaliśmy dla rodziców i dzieci z oddziału "0" zajęcia gimnastyki korekcyjnej. Na początku została przedstawiona przez nauczyciela wychowania fizycznego p. Zbigniewa Gołębiewskiego prezentacja p.t. "Zapobieganie wadom postawy". Następnie rodzice wspólnie z dziećmi wykonywali ćwiczenia pomagające i zapobiegające wadom postawy. Dzieci bardzo chętnie wykonywały niekiedy trudne ćwiczenia, a i rodzice dobrze się bawili. Miejmy nadzieję, iż pokazane ćwiczenia pomogą rodzicom w utrzymaniu prawidłowej sylwetki swojego dziecka.

Obszar 9 - aktywny wypoczynek