Szkolenia

20 stycznia 2016r. odbył się cykl szkoleń z zakresu promocji zdrowia dla nauczycieli, pracowników nie pedagogicznych i rodziców. Pracownicy szkoły na szkoleniu pt. „Moja przerwa na zdrowie” dowiedzieli się czym jest dieto terapia, uporządkowali wiedzę z zakresu wpływu składników odżywczych na samopoczucie. Poszerzyli wiedzę o zalecanych i przeciwwskazanych grupach produktów w wybranych jednostkach chorobowych. Ponadto planowano posiłki i możliwość ich konsumpcji uwzględniając swoją organizację dnia. Dużo uwagi poświęcono nawadnianiu organizmu, ponieważ wszystkie procesy życiowe zachodzą w obecności wody.

Rodzice na szkoleniu pt. „Jak uczeń jadać powinien” mieli możliwość skorzystania z ogromnej wiedzy doświadczonego dietetyka pani Agnieszki  Danielewicz z Instytutu Żywienia i Rozwoju z Sopotu. Każdy zainteresowany miał możliwość indywidualnej konsultacji w sprawie organizacji żywienia swoich dzieci. Wszyscy wiedzą, że prawidłowe odżywianie ma znaczący wpływ na zdrowie, wzrost, harmonijny rozwój i dobre samopoczucie dziecka. Prawidłowo skomponowana dieta wzmaga procesy uczenia się oraz poprawia koncentrację dziecka. Stwierdzono,  że dieta odgrywa istotną rolę w rozwoju mózgu. Do składników odżywczych, które mają ogromne znaczenie w rozwoju dziecka można zaliczyć : białko, jod, cynk, żelazo, witaminy z grupy B a przede wszystkim kwasy tłuszczowe Omega – 3 Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, jednak  popełniamy szereg istotnych błędów. Najczęstsze problemy w zakresie żywienia to:

- nieregularne spożywanie posiłków,

- niejedzenie śniadania przed wyjściem do szkoły oraz brak drugiego posiłku

w szkole,

- podjadanie między posiłkami, czyli „zapychanie się” bezwartościowymi

i kalorycznymi produktami prowadzącymi do nadwagi czy otyłości.