Witaliśmy wiosnę zdrowo i kolorowo

Kilka dni przed nadejściem wiosny dzieci z klas I – III przygotowywały się do jej powitania. Zaprojektowały i wykonały hasła dotyczące zdrowego i aktywnego stylu życia. Wykonały  owocowe emblematy, którymi udekorowały swoje koszulki. Pierwszego dnia wiosny  spotkały  się w sali gimnastycznej. Tam dokonały  prezentacji swoich koszulek oraz haseł.  Po wspólnym powitaniu wiosny głośnym odśpiewaniem piosenki „Maszeruje wiosna”  dzieci wysłuchały  pogadanki pielęgniarki szkolnej  pani Krystyny Kwiatkowskiej. Jej uzupełnieniem były prezentacje multimedialne  dotyczące aktywności fizycznej i zdrowych produktów żywnościowych. Szczególną uwagę zwrócono na szkodliwe substancje, konserwanty i barwniki ukryte w wielu produktach żywnościowych, po które na co dzień sięgają uczniowie. Pani pielęgniarka przekonywała dzieci, aby podczas zakupów  dokonywały właściwych wyborów i zamieniały  słodkie przekąski na min.  surowe owoce i suszone pestki. W dalszej części spotkania uczniowie wraz z nauczycielami  i  rodzicami udali się do klas, aby sporządzić surówki  owocowo – warzywne. Okazały się one wspaniałym dodatkiem do drugiego śniadania, które dzieci spożyły w szkole. Po zdrowym i odżywczym posiłku wszyscy udali się do hali MOSiR. Tam czekały na dzieci rozgrywki, zabawy i gry sportowe.  Podczas zmagań sportowych towarzyszyli im  rodzice, którzy  wykazali się dużą znajomością zasad zdrowego odżywiania: układali dzienne jadłospisy, grupowali produkty żywnościowe biorąc pod uwagę częstotliwość ich spożywania. Oprócz tego wspólnie z dziećmi brali udział w konkurencjach sportowych.   Na zakończenie sportowej części spotkania zostały rozegrane mecze towarzyskie  w zbijaka.