Jestem sprawny na szóstkę

Dnia 8.04.2016 r. w Szkole Podstawowej  w Tereszewie odbył się Wojewódzki Turniej Sportowy pn. „Jestem sprawny na szóstkę”. W rozgrywkach sportowych wzięli udział uczniowie z klas I – III ze szkół podstawowych  województwa warmińsko – mazurskiego. Do rywalizacji stanęło 16 szkół. Drużyna z naszej szkoły,  w skład której weszli  uczniowie z klasy III a (Małgorzata Milewska, Karol Mroczkowski, Amelia Bedra)  i klasy  III b (Julia Dembińska, Klaudia Balewska, Kamila Ławicka, Wiktor Kempiński, Bartosz Dąbkowski, Kacper Ponieważ, Denis Shepetun) zajęła II miejsce. Dzieci  bardzo solidnie przygotowywały  się do turnieju. Każdego dnia przez wiele tygodni  po zajęciach spotykały  się na godzinnych treningach w sali gimnastycznej. Podczas zawodów wzięli udział w pięciu  konkurencjach: kozłowanie piłki, unihokej, wyścig w tunelu, wyścig ze skakanką i  bieg z woreczkami. W trzech konkurencjach zdobyli  po 16 punktów (maksymalną ilość), w dwóch pozostałych 13 i 12 punktów, co w sumie dało  73 punkty. Uzyskanie takiego wyniku  wystarczyło, aby  zająć  II miejsce  w turnieju.  Puchar i medale wręczył małym sportowcom Starosta Nowomiejski Andrzej Ochlak. Bardzo szczęśliwi i zadowoleni  przyjmowali gratulacje i pochwały.