Nawigacja

Idea projektu Cele projektu Zespół Nadanie szkole Krajowego Certyfikatu "Szkoła Promująca Zdrowie" Projekt "Odżywiam się zdrowo" Tęczowy tydzień Konkursy Witaminowe rozmaitości Zasady prawidłowego żywienia Śniadanie w szkole Z wiosną po zdrowie Aktywność ruchowa Projekt "Jestem aktywny dla zdrowia" Ćwiczenia śródlekcyjne Prezentacja "Usuwanie blokad w uczeniu się" Programy prozdrowotne realizowane w szkole Szkoła w Ruchu Pierwsza pomoc Chemia na talerzu Certyfikat "Szkoła Promująca Zdrowie" Projekt "Ćwiczę i kalorie liczę" Szkolenia Wyjazd integracyjny na lodowisko Ulotka dla Rodziców Witaliśmy wiosnę zdrowo i kolorowo Festiwal zdrowia Jestem sprawny na szóstkę Dietetyk radzi Zdrowe przepisy Mały Mistrz Prezentacja wyników autoewaluacji Zdrowym być to zdrowo żyć Ulotka Projekt "Nie zamykaj się w sobie, bądź otwarty na innych" Projekt "Między Nami" Rodzinne gimnastykowanie Akademia Dobrych Manier Olimpiada Zdrowia Konferencje Wartości odżywcze owoców i warzyw Jemy kolorowo - regulamin konkursu Śniadanie Daje Moc Promujemy życzliwość, koleżeństwo, tolerancję Podsumowanie konkursu "Jesień z witaminami" Warsztaty kulinarne MEDITEST Szkolenia dla Rodziców Jem zdrowo, by pracować sprawnie z głową - warsztaty Sprawozdanie z Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia Pogonić pryszcze - projekt

Szkoła Promująca Zdrowie

Mały Mistrz

   Od września 2015 roku nasza szkoła uczestniczy w realizacji programu "Mały Mistrz" i jest on skierowany do uczniów z klas I-III. Ideą przewodnią programu jest zdobywanie przez uczniów określonych sprawności fizycznych. Uczniowie po opanowaniu określonych sprawności otrzymują odpowiedni znaczek, który wklejają do swojej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawnosci otrzymyje tytuł Małego Mistrza.
Program ten pomaga nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej i współpracującym nauczycielom wychowania fizycznego w: dostosowaniu zajęć wychowania fizycznego w klasach I - III do nowej podstawy programowej; monitorowaniu stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów oraz w zintegrowaniu zajęć ruchowych z innymi zadaniami edukacyjnymi.
Celem programu jest zachęcenie nauczycieli do prowadzenia bardziej atrakcyjnych form ruchowych, zachęcenie uczniów do podejmowania różnych form aktywności ruchowej oraz rozwijanie sprawności fizycznej ze szczególnym uwzględnieniem uzdolnień koordynacyjnych.
Po zakończeniu cyklu programowego uczeń kończący klasę III według nowej podstawy nauczania powininien wykonać:
- z zakresu sprawności fizycznej- marszobieg trwający conajmniej 15 min., próby siły mięśni brzucha oraz gibkości dolnego odcinka kręgowego;
- z zakresu treningu zdrowotnego - różne pozycje wyjściowe i wykonać przewrót w przód, skakać przez skakankę i przez niskie przeszkody oraz wykonać ćwiczenia rónoważne;
- z zakresu sportów całego życia i wypoczynku - posługiwać się piłką (rzuca, chwyta, kozłuje, prowadzi, odbija), jeździć na rowerze, przestrzegać zasad poruszania się po drogach orazbrać udział w zawodach sportowych;
- z zakresu bezpieczeństwa i edukacji prozdrowotnej - dbać o higienę osobistą, wiedzięć jakie znazenie ma właściwe odżywianie się oraz aktywność fizyczna, dbać o prawidłowa postawę wwybrać bezpieczne miejsce do zabaw i gier ruchowych oraz wiedzieć do kogo zwrócić się o pomoc w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.

Mając to wszystko na względzie w klasach I b oraz I c od września 2015 roku 1 godzina wychowania fizycznego prowadzona jest wspólnie przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczycieli wychowania fizycznego.

Uczniowie z klasy I b, którą uczy pani Mirosława Mamińska chcąc osiągnąć tytuł Małego Mistrza muszą uzyskać 6 sprawności, do których przygotowuje wuefista pan Andrzej Czepek. Jak do tej pory udało im sie zgromadzić : gimnastyk,piłkarz, unihokeista oraz pływak - wodniak.
Podobna sytuacja jest w klasie I c, u pani Gizeli Moczadło, gdzie uczniom udało się uzyskać sprawności: gimnastyka, lekkoatlety, saneczkarza oraz piłkarza. Obecnie trwają przygotowania -pod kierunkiem wuefisty pana Zbigniewa Gołębiewskiego- do zdobycia sprawności turysty.
Wszyscy uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w tych zajęciach i nie mogą doczekać się kolejnych. Życzymy im wytrwałości    w zdobywaniu koleinych sprawności i tytułu Małego Mistrza.

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II Nowe Miasto Lubawskie
    13-300 Nowe Miasto Lubawskie
    ul.Jagiellońska 3
  • 56 4742184