Zdrowym być to zdrowo żyć

Pod takim hasłem odbył się w  naszej szkole  Miejski Piknik Integracyjny. Na spotkanie przybyli:  zastępca burmistrza Krzysztof Widźgowski, Dyrekcja  naszej szkoły, dzieci z nowomiejskich podstawówek oraz ich rodzice i opiekunowie. Zebranych serdecznie przywitała p.o. Dyrektor   Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Eleonora Lewalska. Zachęcała wszystkie dzieci do wspólnej zabawy i życzyła mile spędzonego czasu wśród koleżanek i znajomych. W pierwszej części spotkania  na zajęciach warsztatowych dzieci wykonały talerz zdrowia wykorzystując do tego techniki plastyczne i techniczne. W swoich pracach uwzględniły ilość i jakość produktów niezbędnych w codziennym jadłospisie. W  efekcie mogliśmy podziwiać smaczne, zdrowe i kolorowe talerze, które przedstawiały zbilansowaną dietę.  Kolejnym ważnym momentem spotkania były zabawy i zawody sportowe, które były  zachętą do spędzania czasu wolnego w sposób aktywny. Na zajęciach  kulinarnych    uczestnicy samodzielnie przygotowali kolorowe  kanapki  z sezonowych warzyw. Po skończonej pracy nadszedł czas na wspólny posiłek. Każdemu  bardzo smakowały pyszności wykonane własnoręcznie. Spotkanie upłynęło w miłej i pogodnej  atmosferze. Piknik został zorganizowany  dzięki dofinansowaniu przez Gminę Miejską Nowe Miasto Lubawskie. Spotkanie przygotowały: p. Iwona Kołecka, p. Hanna Szymańska, p. Katarzyna Zapałowska, p. Jagoda Kowalska i p. Michalina Mączkowska, dekorację wykonała p. Wiesława Markowska.