Nawigacja

Idea projektu Cele projektu Zespół Nadanie szkole Krajowego Certyfikatu "Szkoła Promująca Zdrowie" Projekt "Odżywiam się zdrowo" Tęczowy tydzień Konkursy Witaminowe rozmaitości Zasady prawidłowego żywienia Śniadanie w szkole Z wiosną po zdrowie Aktywność ruchowa Projekt "Jestem aktywny dla zdrowia" Ćwiczenia śródlekcyjne Prezentacja "Usuwanie blokad w uczeniu się" Programy prozdrowotne realizowane w szkole Szkoła w Ruchu Pierwsza pomoc Chemia na talerzu Certyfikat "Szkoła Promująca Zdrowie" Projekt "Ćwiczę i kalorie liczę" Szkolenia Wyjazd integracyjny na lodowisko Ulotka dla Rodziców Witaliśmy wiosnę zdrowo i kolorowo Festiwal zdrowia Jestem sprawny na szóstkę Dietetyk radzi Zdrowe przepisy Mały Mistrz Prezentacja wyników autoewaluacji Zdrowym być to zdrowo żyć Ulotka Projekt "Nie zamykaj się w sobie, bądź otwarty na innych" Projekt "Między Nami" Rodzinne gimnastykowanie Akademia Dobrych Manier Olimpiada Zdrowia Konferencje Wartości odżywcze owoców i warzyw Jemy kolorowo - regulamin konkursu Śniadanie Daje Moc Promujemy życzliwość, koleżeństwo, tolerancję Podsumowanie konkursu "Jesień z witaminami" Warsztaty kulinarne MEDITEST Szkolenia dla Rodziców Jem zdrowo, by pracować sprawnie z głową - warsztaty Sprawozdanie z Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia Pogonić pryszcze - projekt

Szkoła Promująca Zdrowie

Akademia Dobrych Manier

W Pierwszym Dniu Wiosny społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim  spotkała się pod hasłem „Akademia Dobrych Manier”.  Był to element realizowanego projektu edukacyjnego „Między Nami” wynikającego z problemu priorytetowego na bieżący rok szkolny, który dotyczy niezadawalających relacji interpersonalnych wśród uczniów. Impreza miała na celu propagowanie zasad kulturalnego zachowania się w sytuacjach dnia codziennego. Rano wszyscy uczniowie z  klas I – III, rodzice i wychowawcy  spotkali się w sali gimnastycznej. Każde dziecko wcześniej w klasie  przygotowało medal dobrego zachowania, którym ozdobiło swoje ubranie. Po powitaniu  uczestników imprezy  odczytano list, który do dzieci napisała wiosna. W oczekiwaniu na jej przyjście wszyscy brali udział w zabawach i konkurencjach sportowych. Teleturniej „Jak się zachować” nie był dla nikogo problemem, ponieważ wszyscy uczestnicy odpowiadali poprawnie na zadawane pytania.

                               

 

  Najwięcej radości i emocji przyniosły dzieciom zabawy sprawnościowe „Kodeks dobrego zachowania”, „Drzewko kulturalnego ucznia” i „Uśmiechnięty balonik”.  W wiosennych  konkurencjach bardzo dzielnie pomagały mamy, których zadaniem było układanie i  naklejanie  określeń potrzebnych do utworzenia kodeksów i drzewek. Przedstawiciele z każdej klasy recytowali wiersze na temat dobrych manier na co dzień.

 

                                    

 

Nie zabrakło akcentów muzycznych. Przy dźwiękach piosenki „Maszeruje wiosna” wszystkim robiło się radośnie i wiosennie. Po pierwszej części spotkania uczniowie udali się do klas na krótką przerwę. Pod kierunkiem nauczycieli wykonali słoneczka  - ilustracje graficzne do wiersza „Dobre zwyczaje”. Po przerwie przeszli  do sali gimnastycznej, gdzie zaprezentowali swoje prace. Przy radosnych okrzykach powitali długo oczekiwaną przez wszystkich wiosnę.

 

                                 

 

 

 

 

 

  Na zakończenie dnia dzieci  pod opieką   wychowawców i rodziców udały  się na boisko szkolne, gdzie wzięły  udział w grach zespołowych. Natomiast uczniowie klas IV - VI  przez kilka tygodni opracowywali wybrane zagadnienia z „Wielkiej księgi savoir- vivre`u” tzn. nienaganne maniery, stylowe zachowanie,  ujmujący wygląd i wyjście naprzeciw drugiemu człowiekowi.  Klasy IV-VI przedstawiały  zasady grzecznościowe, scenki dramowe obrazujące kulturalne zachowanie w różnych miejscach, recytowały wiersze „ABC dobrego wychowania”. Dużo wysiłku włożyły w przygotowanie plakatu propagującego kulturalne współżycie z ludźmi. Ważne było zaprezentowanie właściwego  stroju na różne okazje, bo dbanie o wygląd zewnętrzny to  ważny element dobrego wychowania. Rywalizowano w duchu fair play, a różnice punktowe miedzy klasami były znikome.  Na podium znalazły się:  I miejsce-  klasa V b –wychowawca Ewelina  Niścigorska - Bojarska, II miejsce- VI a wychowawca Lucyna  Ben Nasr i III miejsce klasa IV a wychowawca Anna  Lendzion.  Nad całością czuwały panie: Irena  Światkowska,  Lucyna   Ben Nasr, Justyna  Wiśniewska i Katarzyna  Zapałowska, a  pamiątkowe zdjęcia wykonała pani Mariola Lewalska. Musimy zrozumieć, że właściwe zgodne z ogólnie przyjętymi normami zachowanie ma wpływ na nasze życie, a osoby znające i przestrzegające zasad bon ton są zawsze lubiane, cenione i szanowane.

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II Nowe Miasto Lubawskie
    13-300 Nowe Miasto Lubawskie
    ul.Jagiellońska 3
  • 56 4742184