Konferencje

W grudniu 2016 roku Szkoły Promujące Zdrowie spotkały się w Gimnazjum nr7 w Olsztynie po to, aby dzielić się  swoimi doświadczeniami w zakresie promocji zdrowia.  Nasza szkoła  jak też Gimnazjum nr7  w Olsztynie oraz Zespół Szkół w Kobułtach, które starają się o krajowy certyfikat byliśmy organizatorami konferencji  pt. „W drodze do krajowego certyfikatu”. Dyrektor Jerzy Resicki  i  koordynator Irena Światkowska  przedstawili zebranym  przedsięwzięcia prozdrowotne realizowane w placówce w ostatnich trzech latach. Swoim doświadczeniem podzieliły się również dwie inne szkoły.  Konferencje swoją obecnością zaszczycili Warmińsko- Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki, wojewódzki  koordynator SzPZ  Anna Zdaniukiewicz. Na koniec były życzenia świąteczne oraz skromny poczęstunek.

W marcu 2017r. Centralna Kapituła Krajowego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie po wnikliwej analizie nadesłanej dokumentacji i uznaniu dotychczasowych osiągnięć  w promocji zdrowia podjęła decyzję o rekomendowaniu placówki do nadania Krajowego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie.

W związku z tym 31 marca 2017 roku  Dyrektor szkoły Jerzy Resicki  i koordynator SzPZ  Irena Światkowska dzielili się zdobytą wcześniej wiedzą w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Kozłowie. Poprowadzili  pierwszą część szkolenia  na temat „Podnoszenie efektywności  pracy w Szkole Promującej Zdrowie  poprzez planowanie”. Drugą część przeprowadzili  Dyrektor i Koordynator  ze Szkoły Podstawowej w Waśniewie.   Omówiono warunki dla tworzenia Szkoły Promującej Zdrowie. Zaprezentowano pracę zgodną z modelem  SzPZ.  Było to szkolenie dla przedstawicieli szkół, które wdrażają projekt Szkoła Promująca Zdrowie.   Na spotkaniu obecna była Pani Anna Zdaniukiewicz – koordynator wojewódzki Szkół Promujących Zdrowie.