Nawigacja

Idea projektu Cele projektu Zespół Nadanie szkole Krajowego Certyfikatu "Szkoła Promująca Zdrowie" Projekt "Odżywiam się zdrowo" Tęczowy tydzień Konkursy Witaminowe rozmaitości Zasady prawidłowego żywienia Śniadanie w szkole Z wiosną po zdrowie Aktywność ruchowa Projekt "Jestem aktywny dla zdrowia" Ćwiczenia śródlekcyjne Prezentacja "Usuwanie blokad w uczeniu się" Programy prozdrowotne realizowane w szkole Szkoła w Ruchu Pierwsza pomoc Chemia na talerzu Certyfikat "Szkoła Promująca Zdrowie" Projekt "Ćwiczę i kalorie liczę" Szkolenia Wyjazd integracyjny na lodowisko Ulotka dla Rodziców Witaliśmy wiosnę zdrowo i kolorowo Festiwal zdrowia Jestem sprawny na szóstkę Dietetyk radzi Zdrowe przepisy Mały Mistrz Prezentacja wyników autoewaluacji Zdrowym być to zdrowo żyć Ulotka Projekt "Nie zamykaj się w sobie, bądź otwarty na innych" Projekt "Między Nami" Rodzinne gimnastykowanie Akademia Dobrych Manier Olimpiada Zdrowia Konferencje Wartości odżywcze owoców i warzyw Jemy kolorowo - regulamin konkursu Śniadanie Daje Moc Promujemy życzliwość, koleżeństwo, tolerancję Podsumowanie konkursu "Jesień z witaminami" Warsztaty kulinarne MEDITEST Szkolenia dla Rodziców Jem zdrowo, by pracować sprawnie z głową - warsztaty Sprawozdanie z Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia

Szkoła Promująca Zdrowie

Warsztaty kulinarne

W listopadzie i grudniu 2017r. w ramach projektu WOW  i zajęć „Liczę i o zdrowie dbam w praktyce” odbyły się warsztaty kulinarne dla uczniów i rodziców. Zebrani pod okiem profesjonalnego  kucharza doskonalili umiejętność  przygotowania  zdrowego  I i II śniadania.  Na początek „Szef kuchni „ zadbał o zdrowe przekąski tj. paluszki z marchwi, selera, także naciowego, rzodkwi białej i czarnej itp.  Na stole znalazło się bogactwo warzyw i innych  dodatków. Każdy uczestnik  komponował sobie kanapki wegetariańskie lub z dodatkiem wędliny, kurczaka czy polędwiczki. Prowadzący pokazali, że śniadanie wcale nie musi być nudne. 

      

Do śniadaniówki można włożyć kolorową tortillę nafaszerowaną białkiem, witaminami i minerałami, której przygotowanie zajmuje kilka minut.  Kanapka też może być ciekawa  i smaczna.  Autentyczna radość tworzenia pojawiła się w momencie komponowania  kanapek z mnogością  dodatków.  Wcześniej dzieci były zaangażowane  w tworzenie zdrowych past kanapkowych, gdzie ukryte zostały nie zawsze lubiane dodatki takie jak np. szpinak, czosnek czy jajka.  Do kanapek  wykorzystano chleb razowy  w różnych kształtach.  Bieżąca degustacja kanapek umożliwiła poznanie nowych nieodkrytych smaków.  Alternatywą na słodki wafelek  lub  pączek  okazały się kuleczki ryżowe z bakaliami obsypane płatkami z miodem.  Po degustacji  słodkiej przekąski był czas na koktajl owocowo- warzywny. 

 

      

Irena Światkowska –  prowadząca zajęcia  prozdrowotne ma nadzieję, że te ciekawe inspiracje kulinarne  zostaną wdrożone przez uczestników warsztatów.  Po zajęciach u uczniów i rodziców wzrosły kompetencje w zakresie prawidłowego odżywiania- uczestnicy potrafią dobrać i skomponować zdrowe śniadanie dla swoich potrzeb.  Pokazane przepisy okazały się proste, smaczne, zdrowe  i szybkie jeśli chodzi o przygotowanie.

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II Nowe Miasto Lubawskie
    13-300 Nowe Miasto Lubawskie
    ul.Jagiellońska 3
  • 56 4742184