Z wiosną po zdrowie

Uczniowie naszej szkoły  przywitali wiosnę prozdrowotnie. Choć za oknem zima w pełni, jednak w sali gimnastycznej panowały gorące klimaty. Szeroko realizowane przedsięwzięcie pt. „Z wiosną po zdrowie” miało na celu zwiększenie wiedzy dotyczącej prawidłowego żywienia ze szczególnym uwzględnieniem ważności śniadań w diecie dziecka. Dzieci poprzez udział w różnych konkursach, zabawach uświadomione zostały, że regularne i zdrowe posiłki oraz ruch są ważnym elementem zdrowego stylu życia.  Uczniowie klas I – III wzięli udział w potyczkach klasowych, które wywołały wiele radości i uśmiechu. Każda klasa prezentowała przebranie wybranego przez siebie owocu lub warzywa. Były truskawki, cytryny, banany, jabłka, śliwki, gruszki, ogórki, papryki i pomidory. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem rywalizowali ze sobą w wielu konkurencjach  Można tu wymienić min.: tor przeszkód "Jestem dobrym przewodnikiem", rozpoznawanie owoców po smaku, quiz "Prawda czy fałsz", prezentacja haseł o tematyce zdrowotnej oraz gaików z grzechami żywieniowymi. Podczas spotkania w klasach pod kierunkiem wychowawców i rodziców maluchy zrobiły kolorowe kanapki z sezonowych warzyw, które wspólne zjedli podczas śniadania. Uczniowie klas IV-VI   na godzinie wychowawczej opracowali jadłospisy, które wnikliwie analizowała komisja konkursowa pod przewodnictwem dyrektor Ewy Kijory,  rodziców i pielęgniarki szkolnej. Ouiz owocowo-warzywny okazał się dość trudny,  ponieważ żaden zespół nie otrzymał maksymalnej liczby punktów. Najwięcej problemów przysporzył owoc liczi, którego uczniowie nie znali. Wiele zespołów rozpoznało prezentowane zioła, określiło smaki  soków owocowych. Przedstawiciele klas poradzili sobie z ułożeniem przysłów o zdrowiu. Pojawiły się błędy ortograficzne w dyktandzie promującym zdrowy styl życia.  Pięknie prezentowały się Panie Wiosny z elementami owocowo- warzywnymi. Wiele emocji dostarczyły prezentacje taneczno-gimnastyczne. Klasa VIb przygotowała  ciekawy występ pt. „Tańczyć każdy może”. Jury podkreśliło wysoki i wyrównany poziom prezentacji zespołów klasowych. Efektem tego była dogrywka miedzy klasą Va a IVb o III miejsce. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców w rywalizacji „Z wiosna po zdrowie”. I miejsce zajęła klasa Vb (wych. L. Ben Nasr), II miejsce VIa (wych. A. Lendzion), III miejsce Va (wych. W. Bączek-Samulewucz). Montaż słowno - muzyczny przygotowała p. Magdalena Lemanowska, a prezentację multimedialną p. Katarzyna Zapałowska. Nad przebiegiem imprezy czuwały panie: Lucyna Ben Nasr, Katarzyna Zapałowska, Justyna Wiśniewska i koordynator  akcji,  Irena Światkowska. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za profesjonalne prezentacje. Dziękują  rodzicom za pracę w komisjach i wszelką pomoc. Fundatorem mleka smakowego dla uczniów klas I-VI była Spółdzielnia Mleczarska „Mlekowita”.