• Biblioteka i świetlica

• Świetlica: godziny pracy i regulamin

GODZINY PRACY ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Poniedziałek     7.00 - 16.00

Wtorek            7.00 - 16.00

Środa               7.00 - 16.00

Czwartek         7.00 - 16.00

Piątek              7.00 - 16.00

Regulamin świetlicy

1.  Zgłaszam nauczycielowi każde swoje przyjście i odejście, nie wychodzę z sali świetlicowej bez pozwolenia wychowawcy, nie oddalam się od grupy w czasie spacerów i zabaw na boisku szkolnym.

2.  W świetlicy mówię półgłosem, nie krzyczę i nie biegam bez potrzeby,

3.  Dbam o porządek i estetyczny wygląd osobisty.

4.  Dbam o estetyczny wygląd sali, nie niszczę sprzętu, zabawek, gier - szanuję cudzą i swoją własność.

5.  Nie przeszkadzam nauczycielowi w prowadzonych zajęciach, koleżankom i kolegom w pracy i zabawie - staram się cicho pracować i bawić.

6.  Szanuję innych, nikomu nie dokuczam – nie używam przemocy, brzydkich słów, nikogo nie przezywam, nie obrażam, nie wyśmiewam.

7. Jeżeli zrobię komuś przykrość, staram się naprawić szkodę.

8.  Dbam o porządek w sali: tornistry, książki, gry i zabawki kładę w wyznaczonym miejscu. Po zajęciach i zabawie zawsze porządkuję swoje otoczenie.

9.  Oszczędnie gospodaruję materiałami.

10.  Przed posiłkiem starannie myję ręce, podczas posiłków zachowuję się kulturalnie i bezpiecznie.

11.  Biorę aktywny udział w zajęciach, imprezach i uroczystościach oraz pracach na terenie świetlicy.

12.  Starannie i samodzielnie odrabiam lekcje.

13.  Przestrzegam zasad kulturalnego zachowania: jestem grzeczny, miły i uprzejmy wobec nauczycieli, osób starszych i kolegów – używam zwrotów grzecznościowych: proszę, dziękuję, przepraszam.

14.  Opiekuję się młodszymi kolegami, pomagam w rozwiązywaniu trudności.

15.  Do świetlicy ma prawo uczęszczać każdy uczeń, który wypełnił kartę zgłoszenia.

16.  GRZECZNOŚĆ – TO  NASZA NAJLEPSZA CECHA !