• Aktualności

     • Dzień Babci i Dziadka u przedszkolaków
      • Dzień Babci i Dziadka u przedszkolaków

      • Choć na dworze zimno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a  powodem takiej atmosfery jest  obchodzony  w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. W dniu 22 stycznia 2018r., w naszej szkole mieliśmy ogromny zaszczyt gościć babcie i dziadków naszych kochanych przedszkolaków.Jest to dzień, który sprawia ogromną radość i wywołuje uśmiechy na  twarzach wszystkich.Z tej właśnie okazji nasi najmłodsi przygotowali dla gości program artystyczny, w którym grupa 5-letnich Misiaków oraz 6 – letnich Biedronek przedstawiła swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie  reprezentowały swoje umiejętności. Dzieci  dla swoich dziadków przygotowały laurki oraz wręczyły przygotowane prezenty. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci. Z twarzy dzieci oraz dziadków nie znikały serdeczne uśmiechy. (KZ)                 

        

     • Podajmy sobie ręce
      • Podajmy sobie ręce

      • Dzisiaj po raz kolejny odbyło się spotkanie integracyjne "Podajmy sobie ręce". Tegoroczne zajęcia przebiegały pod hasłem "Wesoło i bezpiecznie bawimy się zimą". Wzięły w nich udział dzieci z klas I - VI. Uczestnicy podzieleni na grupy zaprojektowali stroje zimowe wykorzystując  do tego gazety, krepinę, kolorowy papier, plastelinę, farby oraz inne materiały papiernicze. Następnie  według własnego pomysłu wykonały mapę bezpiecznych zabaw zimowych. Po części warsztatowej na uczestników spotkania czekał poczęstunek i ciepła herbata. Z wielką radością i zaangażowaniem bawiły się z chustą animacyjną i wykonywały ćwiczenia rekreacyjno - ruchowe. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze, a wspólna zabawa sprzyjała integracji grupy. (KZ)

     • Turniej tenisa stołowego w naszej szkole
      • Turniej tenisa stołowego w naszej szkole

      • Dzisiaj w naszej szkole odbył się turniej tenisa stołowego, który cyklicznie organizowany jest w czasie ferii zimowych. Głównym organizatorem z ramienia MOSiR z Nowego Miasta Lubawskiego był pan Ryszard Krzemieniewski. W zawodach startowało 18 zawodników w 4 kategoriach.

       W kategorii dziewcząt kl. IV-VII zwyciężyła Agnieszka Wysocka z Pacółtowa przed Patrycją Wolską oraz Wiktorią Czajkowską (obie zawodniczki z Zajączkowa). W najliczniej obsadzonej kategorii chłopców kl. IV – VII na 1 miejscu uplasował się Michał Sarnowski z Tylic, który w finałowych meczach pokonał Jakuba Wolskiego z Zajączkowa i Dawida Groszewskiego z Pacółtowa. Wśród gimnazjalistów 1 miejsce w kategorii chłopców zajął Kacper Rochewicz, a 2 miejsce przypadło Lorencowi Straus.

       Także rodzice wzięli udział w tenisowej zabawie, w której najlepszy okazał się Remigiusz Wysocki przed Wojciechem Sarnowskim oraz Magdą Wysocką. Każdy z grających otrzymał drobne nagrody rzeczowe i dyplomy, a zwycięskie trójki dodatkowo otrzymały medale. Zawody sędziował n-l wychowania fizycznego Zbigniew Gołębiewski z pomocą Jarosława Kamińskiego. (enb)

         

     • Warcaby w ferie
      • Warcaby w ferie

      • Warcaby to najpopularniejsza gra strategiczna, wymagająca umiejętności przewidywania, a zarazem doskonały trening myślenia.  Wykorzystując czas ferii zimowych, w których uczniowie odpoczywają od nauki, w dniu 23.01.2018 r. odbył się w naszej szkole Turniej Warcabowy. Turniej został zorganizowany przez pana Ryszarda Krzemieniewskiego, sędziował instruktor Koła Szachowego z Miejskiego Centrum Kultury pan Feliks Stachowicz, a za sprawy organizacyjne odpowiadał nauczyciel z naszej szkoły pan Zbigniew Gołębiewski Rywalizowało ze sobą 13 zawodników, którzy rozegrali między sobą 7 partii. Pomimo zawziętej rywalizacji podczas turnieju panowała serdeczna atmosfera. Szczególnie było to widoczne przy posiłku przygotowanym przez organizatorów, gdzie przy wspólnym stole omawiane były poszczególne mecze.  Zwycięzcami Turnieju zostali:
       w kategorii przedszkolnej:
       - I miejsce Filip Szwarc
       - II miejsce Jakub Lewandowski.
       w kategorii klas 1-3:
       - I miejsce Wiktoria Dziodko
                         Cyprian Szwarc
       ,
       - II miejsce Bartek Jakubowski
       -
       III miejsce Szymon Licznerski
       - IV miejsce Oliwier Chała
       w kategorii klas 4-7:
       - I miejsce Magdalena Grzywacz
                         Bartosz Zelma
       ,
       - II miejsce Amelia Bedra
                          Wojciech Wiśniewski

       - III miejsce Monika Kobylska
       - IV miejsce Natalia Korzeń. (KZ)

     • Bądźmy bezpieczni w ferie!
      • Bądźmy bezpieczni w ferie!

      • 18 stycznia 2018 roku w nowomiejskiej „Jedynce” odbył się apel pod nazwą „Bezpieczne Ferie”. Takie spotkania na stałe wpisały się do kalendarza szkolnego, ponieważ ich głównym celem jest przygotowanie całej społeczności szkolnej do bezpiecznego wypoczynku w okresie ferii zimowych. Tegoroczne spotkanie było wyjątkowe, ponieważ zaszczycili nas swoją obecnością szczególni goście - przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego oraz Nadleśnictwa. Inicjatorem spotkania był Pan Ryszard Krzemieniewski – animator licznych przedsięwzięć sportowych i dotyczących bezpieczeństwa na terenie naszego miasta.

       W ramach działań „Bezpieczne Ferie 2018” przedstawiciele służb mundurowych obecni na apelu mówili o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku oraz radzili jak unikać niebezpiecznych sytuacji w trakcie zabaw na śniegu lub lodzie, podczas pobytu na zimowisku i w domu. Ważnym elementem spotkania był temat przestrzegania zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe noszone na wierzchnich ubraniach. Udzielono również wskazówek jak należy postępować z osobami, które potrzebują nagłej pomocy przedmedycznej. Uczniowie dowiedzieli się czym dokarmiać ptaki w okresie zimy, miały okazję zobaczyć profesjonalny sprzęt ratowniczy.

       Wszystkie dzieci z nowomiejskiej „Jedynki” znają doskonale numery alarmowe. Dzięki temu są większe szanse na szybszą interwencję profesjonalnych służb ratowniczych w sytuacji wymagającej podjęcia działań mających na celu ratowanie życia.

     • Pierwszaki swoim Babciom i Dziadkom
      • Pierwszaki swoim Babciom i Dziadkom

      • Święto Babci i Dziadka to jeden z najważniejszych dni w życiu wnuków. W dniu 19.01.2018 r. dzieci z kl. 1a i 1b zaprosiły  do szkoły babcie i dziadków, aby uświetnić ich święto. Uczniowie przygotowali dla nich wiele niespodzianek. Mieli okazję popisać się piękną recytacją wierszy, grą na instrumencie, wesołymi scenkami. Po uroczystości uczniowie wręczyli upominki i zaprosili na słodki poczęstunek. Babcie i dziadkowie ze wzruszeniem oklaskiwali występy swoich wnuków. Z miłymi wspomnieniami wszyscy rozeszli się do domów. (KZ)

     • Bezpieczne ferie
      • Bezpieczne ferie

      •              Ferie zimowe to dla uczniów czas wolny od nauki i dotychczasowych szkolnych obowiązków. Należy jednak pamiętać, aby ten wesoły okres  spędzić bezpiecznie, z rozwagą i rozsądkiem. W tym celu uczniowie kl. 3a i 3d przygotowali apel pod hasłem „Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe", który odbył w piątek, tuż przed rozpoczęciem ferii.

       Młodzi aktorzy w wierszach i piosenkach zachęcali do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i uprawiania sportów zimowych. Przekazali wskazówki dotyczące prawidłowego ubierania się w okresie zimowym, a także przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych

       Pani V-ce Dyrektor podziękowała wszystkim za przygotowanie apelu i życzyła udanego wypoczynku całej społeczności szkolnej. Apel przygotowały panie: Mariola Lewalska, Anna Falkowska i Katarzyna Zapałowska. (KZ)

     • Zajęcia feryjne w naszej szkole
      • Zajęcia feryjne w naszej szkole

      • ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW KLAS I-VII
       W CZASIE FERII ZIMOWYCH  
       22.01.2018 R. – 1.02.2018 R.

       W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM

       W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 IM. JANA PAWŁA II W NML

        

       PONIEDZIAŁEK  22.01.2018 R.

        

       ☺ 9:30 Wyjazd na kryte lodowisko w Toruniu dla uczniów klas IV-VII.
       Nauczyciel: Irena Światkowska, Lucyna Ben Nasr, Anna Dembowska.

        

       ☺10:00 - 12:00 Dzień Babci i Dzień Dziadka – oddziały przedszkolne Misie, Biedronki w sali gimnastycznej.
       Nauczyciele: Małgorzata Gołębiewska, Marzena Cieplak, Marzenna Rykaczewska.

        

        

       WTOREK  23.01.2018 R.

        

       ☺ 10:00 – 15:00 Warcaby
       Nauczyciele: Zyta Sadowska, Ryszard Krzemieniowski, Feliks Stachowicz.

        

        

       ŚRODA  24.01.2018 R.

        

       ☺ 10:00  - 12:00 Turniej tenisa stołowego w sali gimnastycznej.
       Nauczyciele: Zbigniew Gołębiewski, Jarosław Kamiński
       oraz Ryszard Krzemieniewski.

        

       ☺ 10:00 – 12:00  Kurs pierwszej pomocy „Ratowniczek” w sali nr 25.

       Nauczyciel: Irena Światkowska, Mirosława Mamińska, Krystyna Kleinowska.

        

       ☺ 12:00 -14:00 Spotkanie integracyjne „Podajmy sobie ręce” w świetlicy szkolnej.

       Nauczyciele: Iwona Kołecka, Hanna Szymańska, Katarzyna Zapałowska, Wioletta Bączek-Samulewicz.

        

       CZWARTEK  25.01.2018 R.

        

       ☺ 10:00 – 12:00  Kurs pierwszej pomocy „Ratowniczek” w sali nr 25.

       Nauczyciel: Irena Światkowska, Krystyna Kleinowska.

        

       ☺ 10:00 -12:00  MENSA – Ćwicz swój mózg – łamigłówkowicze
       poziom I, II, III w sali nr 17.

       Nauczyciele: Mariola Lewalska, Anna Falkowska.

        

        

       PIĄTEK  26.01.2018 R.

        

       ☺ 9:00 – 11:00 Zima z Muminkami – gra interaktywna w sali nr 22.

       Nauczyciele: Justyna Wiśniewska, Jagoda Kowalska.

        

        

       PONIEDZIAŁEK  29.01.2018 R.

        

       ☺ 9:00 -11:00  Zabawy integracyjne dla uczniów klas IV-VII.
       Nauczyciele: Magdalena Lemanowska, Magdalena Ewertowska.

        

        

       WTOREK  30.01.2018 R.

        

       ☺  11:00 – 13:00  „Śpiewać każdy może” – karaoke w świetlicy.
       Nauczyciel: Katarzyna Ornowska.

        

        

       ŚRODA  31.01.2018 R.

        

       ☺ 9:00 -12:00  Elektroniczne i magnetyczne gry edukacyjne dla dzieci
       w sali nr 21.
       Nauczyciele: Danuta Zdunkowska, Gizela Moczadło.

        

        

       CZWARTEK  1.02.2018 R.

        

       ☺9:00 -11:00  Poranek z książką.
       Nauczyciele: Ewelina Niścigorska-Bojarska, Wiesława Markowska.

        

      • Wspaniały wynik naszej szkoły!

      •                         Wspaniały wynik naszej szkoły! - Obrazek 1

        

       Społeczność naszej szkoły rozpoczęła swoje granie dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków już w  czwartek. Od rana do wieczora w świetlicy funkcjonowała kawiarenka z ciastami i napojami, gdzie dzieci i pracownicy szkoły chętnie zasilali konto WOŚP kupując słodkie przekąski. Od 16.00 do 18.00 uczniowie klas IV –VII bawili się na dyskotece zorganizowanej przez Ogólnoszkolną Radę Uczniowską, na której każdy, dokładając  się do orkiestrowej skarbonki, dostawał bilet wstępu i brał udział w losowaniu atrakcyjnych gadżetów. Nagrodą  główną był pendrive, który wylosowała Julia Gorzka - uczennica klasy V b. W piątek odbyło się przedstawienie pt., Brzydkie Kaczątko” przygotowane przez koło teatralne ELF. Młodzi artyści perfekcyjnie zaprezentowali niezwykłą opowieść o kaczątku, które zamieniło się w pięknego łabędzia. Dochód ze spektaklu zasilił oczywiście konto WOŚP. Po przedstawieniu odbyła się licytacja gadżetów WOŚP. Prowadzącemu - dyrektorowi Jerzemu Resickiemu, udało się sprzedać wszystkie gadżety.

       Dziękujemy rodzicom za pyszne ciasta, przyniesione do kawiarenki, grupie teatralnej ELF na czele z opiekunką za  niezapomniany występ i wszystkim, którzy włączyli się aktywnie w nasze działania na  rzecz Wielkiej Orkiestry  Świątecznej Pomocy. Nasi  wolontariusze kwestowali w niedzielę na ulicach Nowego Miasta Lubawskiego. Łącznie udało nam się zabrać kwotę 5947,14. Jesteśmy dumni z takiego wyniku. (enb)

        

      • Nasze granie

      •  

       Już od rana kwestujemy na ulicach naszego miasta. Szukajcie ekipy z nowomiejskiej "Jedynki".

        

       Nasze granie - Obrazek 1

        

        

      • Gramy od czwartku!

      •                           Gramy od czwartku! - Obrazek 1

       Już od czwartku cała społeczność naszej szkoły aktywnie włączyła się do zbiórki środków na 26 Finał WOŚP. "Gramy" na różne sposoby - dyskoteka, kawiarenka, licytacja, przedstawienie teatralne. Liczymy skrupulatnie każdą złotówkę ;-)

       W niedziele nasi wolontariusze wyruszą na ulice miasta. Liczymy na hojność nowomieszczan. Wierzymy, że w tym roku również nie zawiodą i każdy wrzuci "grosik" do puszki.

       Szersza relacja z naszych działań już wkrótce. (enb)

     • Zapraszamy do szkoły.
      • Zapraszamy do szkoły.

      • W czwartek 18 stycznia 2018 roku odbędą się wywiadówki dla rodziców dzieci oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-VII.

       Harmonogram spotkania:

       16.00 - Zebranie przewodniczących rad oddziałowych (po 1 rodzicu z klas 0-VII) w sali nr 31.

       16.30-17.30 - Wywiadówki dla rodziców dzieci oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III.

       17.15 - Spotkanie dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Jerzego Resickiego z rodzicami na górnym holu.

       17.15-18.15 Wywiadówki dla rodziców klas IV-VII. (enb)

     • Warsztaty kulinarne w ramach projektu WOW
      • Warsztaty kulinarne w ramach projektu WOW

      • W listopadzie i grudniu 2017r. w ramach projektu WOW  i zajęć „Liczę i o zdrowie dbam w praktyce” odbyły się warsztaty kulinarne dla uczniów i rodziców. Zebrani pod okiem profesjonalnego  kucharza doskonalili umiejętność  przygotowania  zdrowego  I i II śniadania.  Na początek „Szef kuchni „ zadbał o zdrowe przekąski tj. paluszki z marchwi, selera, także naciowego, rzodkwi białej i czarnej itp.  Na stole znalazło się bogactwo warzyw i innych  dodatków. Każdy uczestnik  komponował sobie kanapki wegetariańskie lub z dodatkiem wędliny, kurczaka czy polędwiczki. Prowadzący pokazali, że śniadanie wcale nie musi być nudne.  Do śniadaniówki można włożyć kolorową tortillę nafaszerowaną białkiem, witaminami i minerałami, której przygotowanie zajmuje kilka minut.  Kanapka też może być ciekawa  i smaczna.  Autentyczna radość tworzenia pojawiła się w momencie komponowania  kanapek z mnogością  dodatków.  Wcześniej dzieci były zaangażowane  w tworzenie zdrowych past kanapkowych, gdzie ukryte zostały nie zawsze lubiane dodatki takie jak np. szpinak, czosnek czy jajka.  Do kanapek  wykorzystano chleb razowy  w różnych kształtach.  Bieżąca degustacja kanapek umożliwiła poznanie nowych nieodkrytych smaków.  Alternatywą na słodki wafelek  lub  pączek  okazały się kuleczki ryżowe z bakaliami obsypane płatkami z miodem.  Po degustacji  słodkiej przekąski był czas na koktajl owocowo- warzywny.  Irena Światkowska –  prowadząca zajęcia  prozdrowotne ma nadzieję, że te ciekawe inspiracje kulinarne  zostaną wdrożone przez uczestników warsztatów.  Po zajęciach u uczniów i rodziców wzrosły kompetencje w zakresie prawidłowego odżywiania- uczestnicy potrafią dobrać i skomponować zdrowe śniadanie dla swoich potrzeb.  Pokazane przepisy okazały się proste, smaczne, zdrowe  i szybkie jeśli chodzi o przygotowanie. (KZ)

     • Szkolni historycy
      • Szkolni historycy

      • Kamil Gabiec - uczeń klasy VII a i Jakub Figurski z klasy VII b brali dzisiaj udział w rejonowym etapie konkursu historycznego ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922,,, który odbył się w Olsztynie. Obaj zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego. Jakub zajął I miejsce, a Kamil uplasował się na ex equo II i III pozycji. Gratulujemy sukcesu zarówno uczniom, jak i ich opiekunowi panu Jerzemu Resickiemu. Sukces jest tym większy, iż chłopcy znaleźli się we wspaniałej siódemce, która została wyłoniona z 20 najlepszych. Życzymy sukcesów na kolejnych etapach. (enb)

     • Apel wigilijny
      • Apel wigilijny

      • „Są święta w naszym kalendarzu najdroższe i najbliższe, bo wywołują falę marzeń najczulszych i najmilszych” – tymi słowami czwartoklasiści wprowadzili społeczność szkolną w bożonarodzeniowy nastrój. Na uroczystość wigilijną przybyli zaproszeni goście: wiceburmistrz Krzysztof Widźgowski, radni miejscy: Zbigniew Ewertowski, Adam Kłosowski, Mieczysław Kubacki, Andrzej Nadolski, przewodnicząca Rady Rodziców – Anna Moczadło.
       W spotkaniu uczestniczyli również nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, emerytowani nauczyciele, uczniowie klas I – III oraz rodzice. W atmosferę świąt wprowadzili publiczność: dyrektor szkoły Jerzy Resicki, wiceburmistrz Krzysztof Widźgowski oraz przewodnicząca Rady Rodziców Anna Moczadło.

                       Uczniowie klas czwartych wraz z wychowawczyniami: Magdaleną Ewertowską, Zytą Sadowską i Ireną Światkowską przedstawili współczesną wersją jasełek pt. „Bóg się rodzi w naszych sercach”. Anioły zabrały widzów w sentymentalną podróż do współczesnego domu, by pokazać jak ludzie przygotowują się na przyjęcie  Jezusa. Następnie przeniosły wszystkich do ubogiej stajenki, aby odkryli sens Bożego Narodzenia. Występ swoim śpiewem uświetnił chór szkolny Bemolki pod kierunkiem Hanny Szymańskiej i soliści: Jakub Cieplak, Roksana Kłosowska, Amelia Idziak, Agnieszka Świątkowska i Maja Cieplak. Na koniec odśpiewano kolędy, do których akompaniował Filip Orłowski. Akademię poprowadziła pani Ewelina Niścigorska-Bojarska.

                       W piątek młodzi artyści wystąpili ponownie, tym razem przed całą społecznością szkolną. Dyrektor Jerzy Resicki życzył zebranym wesołych świąt i zwrócił uwagę na bezpieczeństwo podczas przerwy świątecznej. Przedstawiciele Ogólnoszkolnej Rady Uczniowskiej złożyli życzenia dyrekcji oraz nauczycielom i wręczyli symboliczny upominek. Tradycyjnie w każdej klasie odbyły się spotkania wigilijne z kolędą i opłatkiem. (enb)

     • Najlepsi z najlepszych
      • Najlepsi z najlepszych

      • W bieżącym roku szkolnym 4 uczniów naszej szkoły będzie walczyć o najwyższe lokaty w Przedmiotowych Konkursach Wojewódzkich. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się następujący uczniowie: Paweł Kowalczyk (7a) -  matematyka, język angielski, Jakub Figurski (7b) -  język polski, historia, język angielski. Ksawery Kuczkowski (7a) oraz Samuel Schramm (6b)  - język angielski. Gratulujemy uczniom i nauczycielom. Życzymy sukcesów na dalszych etapach . (enb)

     • Turnieje piłki nożnej
      • Turnieje piłki nożnej

      • Dnia 15.12.2017r. w hali nowomiejskiego MOSiR-u odbył się Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej chłopców szkół podstawowych. Uczniowie naszej szkoły zajęli bardzo wysokie III miejsce. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach. W składzie naszej drużyny znaleźli się : Mroczkowski Karol, Kordalski Maciej (bramkarz i kapitan), Trzciński Wiktor, Banaszkiewicz Dawid, Dąbrowski Bartosz, Cieplak Jakub i Kotłowski Igor.  Opiekunem był Leon Prusakowski.

       Dnia 19.12.2017r.  również w hali nowomiejskiego MOSiR-u odbył się Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej dziewcząt szkół podstawowych. Nasze uczennice wygrały dwa mecze, przegrały dwa mecze i zanotowały jeden remis,  co dało również bardzo wysokie III miejsce. W reprezentacji znalazły się: Baranowska Zuzanna, Grochowalska Nadia (bramkarka), Milewska Małgorzata, Strauss Oktawia, Zdunkowska Lena, Dembińska Julia, Budzyńska Karolina, Józefowicz Amelia (bramkarka). Ponadto Milewska Małgorzata została uhonorowana statuetką jako najlepsza zawodniczka na boisku. Opiekunem był Andrzej Czepek.(KZ)

     • Podaruj Słodkie Serce
      • Podaruj Słodkie Serce

      •  

       „Podaruj słodkie serce” to akcja, która w naszej szkole ma długą tradycję. Tegoroczna przedświąteczna zbiórka słodyczy  zakończyła się wielkim sukcesem. Z przyniesionych do szkoły łakoci   udało się przygotować paczki świąteczne, które trafiły do naszych uczniów.  W tym roku zbiórka  trwała   3 tygodnie i cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej. Jej głównym celem było wyrabianie wśród uczniów nawyku dzielenia się z innymi oraz wdrażanie do udzielania pomocy  potrzebującym. Zaangażowanie w akcje tego typu  ma znaczenie w kształtowanie własnego charakteru- czyniąc coś dla drugiego,  czynimy dla siebie. Cieszymy się, że przedsięwzięcie z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem, że są wśród nas tacy, którzy pamiętają o innych i potrafią się dzielić.  Akcję zorganizowały nauczycielki: Katarzyna Zapałowska, Iwona Kołecka,  Wioletta Bączek – Samulewicz. Organizatorki serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji i okazali serce  osobom  potrzebującym pomocy. (KZ)

      • XIX Mikołajkowy turniej skoku wzwyż


        W dniu 8.12.2016 r. został zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Iskra” coroczny Mikołajkowy turniej skoku wzwyż. W tym roku zawody zostały rozszerzone o klasę VII.  W sumie w turnieju brało udział 44 młodych zawodników z nowomiejskich szkół podstawowych.
       Na początku uroczystego otwarcia zawodów dokonała Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 p. Eleonora Lewalska, po którym zawodnicy rozpoczęli swoje zmagania.
       Zwycięzcami w swoich kategoriach zostali: Jaroszewska Aleksandra – 115 cm – SP 2, Kowalska Alicja – 115 cm – SP 1, Straus Oktawia - 125 cm - SP 1, Nadwodna Maja - 115 cm - SP 1, Zbikowski Kornel – 120 cm – SP 2, Dąbkowski Bartosz - 120 cm – SP 1, Zdanowski Oliwer - 145 cm - SP 1, Kopiczyński Wiktor - 135 cm - SP 2.

       Wszyscy zawodnicy otrzymali słodkie nagrody, a dla zwycięzców czekały medale
       i dyplomy.  Szczegółowe wyniki w zakładce UKS Iskra na stronie szkoły. (KZ)

     • Zapraszamy do szkoły
      • Zapraszamy do szkoły

      • 13 grudnia 2017 roku odbędzie się wywiadówka dla rodziców uczniów klas I-VII.

       17.00 - 18.00 - Wywiadówka dla rodziców uczniów kla I-III

       17.45 - Oferta Ośrodka Narciarskiego Kurza Góra na górnym holu

       17.45-18.45 - Wywiadówka dla rodziców uczniów kla IV-VII.

       Zapraszamy. (enb)