Nawigacja

 • Pancake Day w naszej szkole

  19.02.2018

  Na zajęciach dodatkowych z języka angielskiego, które prowadzi Pani Małgorzata Grześkiewicz uczniowie świętowali Pancake Day, czyli Dzień Naleśnika. To brytyjskie święto jest odpowiednikiem naszego rodzimego Tłustego Czwartku. Podczas gdy my objadamy się niezliczoną ilością pączków, Anglicy jako przysmak wybrali nie mniej kaloryczne i słodkie naleśniki.  Powód takiej decyzji jest bardzo prosty. W okresie Wielkiego Postu nie wolno było jeść jajek, ani pić mleka, dlatego właśnie ostatni dzień karnawału był dniem kulinarnej swobody i trzeba było wykorzystać te składniki, aby nie uległy zepsuciu czekając na Wielkanoc. Jedna z legend opowiadająca o początkach powstania tej tradycji mówi o kobiecie, która zaabsorbowana smażeniem naleśników straciła poczucie czasu i dopiero bijące dzwony kościelne przypomniały jej, że już najwyższy czas iść na nabożeństwo pokutne. Bojąc się, że spóźni się do spowiedzi, pobiegła w fartuszku i z patelnią, na której piekł się naleśnik prosto do kościoła. My, zainteresowani zarówno historią, jak i kulturą Wielkiej Brytanii, bez zastanowienia postanowiliśmy tę tradycję przetestować. Powstała góra słodkich i pachnących naleśników, a jedynym ograniczeniem w doborze dodatków była nasza wyobraźnia, dlatego nie zabrakło konfitury, czekolady, bitej śmietany, owoców oraz kolorowej posypki. Niestety, wszystkie te pyszności zbyt długo nie cieszyły naszych oczu, ponieważ chęć ich zjedzenia wygrała z frajdą jaką mieliśmy w trakcie ich przygotowywania. Tym słodkim dniem zapoczątkowaliśmy w naszej szkole kolejną ciekawą i smaczną tradycję, a dzieci bardziej utożsamiły się z kulturą Wielkiej Brytanii. (enb)

   

 • Seminarium pn. „W drodze do krajowego certyfikatu”.

  18.02.2018

   W dniu 15 lutego 2018 r. nasza szkoła gościła w swoich murach dyrektorów i przedstawicieli 18 szkół z województwa warmińsko- mazurskiego, które są zainteresowane uzyskaniem wojewódzkiego lub  krajowego certyfikatu SzPZ ,  Annę Zdaniukiewicz – wojewódzkiego koordynatora  Szkół Promujących Zdrowie oraz Dorotę  Osińską  - kierownika Referatu Oświaty, Kultury i Sportu w Nowym Mieście Lub. Placówka  wspólnie z Zespołem Szkół w Bielicach i SP nr 3 w Ostródzie  przygotowała seminarium pn. „W drodze do krajowego certyfikatu”. Na początku dyrektorzy szkół tj. Jerzy Resicki, Marzena Gabska i Mariola  Jarmołowicz  przedstawili  dorobek  w/w szkół, które 5 grudnia 2018 r.  odebrały Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Następnie szkolni koordynatorzy projektu Irena Światkowska, Dorota Filaber i Teresa Pętlicka przeprowadzili szkolenie z zakresu umiejętności planowania wg modelu SzPZ, przedstawiono obowiązujące  procedury, badania oraz przygotowanie wniosku od strony „roboczej”.  Zwrócono uwagę na  ważne etapy przy tworzeniu szkoły promującej zdrowie tzn. diagnozę, która jest punktem wyjścia do budowania planu działań, działanie czyli realizacja planu, ewaluacja wyników. Podkreślano, że coroczna autoewaluacja umożliwia kompletną ocenę wyników podejmowanych działań, ich spójność i użyteczność dla szkoły. Pozwala na uzyskanie wiarygodnych wyników realizowanych projektów oraz wybranie problemu priorytetowego na najbliższy czas.  Pani Anna Zdaniukiewicz – przypomniała, że bardzo istotne jest to, aby uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły czuli się autorami i realizatorami wprowadzanych zmian. W takiej szkole ważny jest klimat, który sprzyja osiąganiu satysfakcji z nauki i pracy, służy zdrowiu psychicznemu, fizycznemu i społecznemu wszystkich uczniów i pracowników. Ważne jest partnerstwo i współdziałanie całej społeczności szkolnej.  Zwracano uwagę na to, aby ważyć każde słowo we wniosku i wykazać czym różni się dana placówka od innych.  W seminarium wzięły udział następujące placówki: SP nr 3 w Ostródzie, OREW w Działdowie, NSPdP w Działdowie, Zespół Szkół  w Bielicach, SP nr 9 w Elblągu, PM nr 9, 32 i 37  w Olsztynie, Zespół Szkół w Kurzętniku, SP z Nidzicy, SP  Rogoż,  PM Nowe Miasto Lub, SP nr 1 w Olsztynku, SP Rybno,  SP Nowe Grodziczno, NZPS w Szczytnie, SP Biskupiec, SP Koszelewy. Dyrektor szkoły J. Resicki i koordynator I. Światkowska dziękują całej społeczności szkolnej za pomoc w organizacji tak ważnego przedsięwzięcia. (KZ)

 • Spotkanie w ramach profilaktyki uzależnień

  19.02.2018 roku odbyło się szkolenie dla klas siódmych na temat profilaktyki uzależnień przeprowadzone przez asp. Ludmiłę Mroczkowską z KPP w Nowym mieście Lubawskim .

  Uczniowie poznali prawdziwe historie ludzi żyjących w nałogu. Zrozumieli niszczycielski wpływ uzależnień od narkotyków, dopalaczy, papierosów i alkoholu  na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka. Dowiedzieli się gdzie szukać pomocy i jak  asertywnie odmawiać  przyjmowania używek.(enb)

   

 • Godnie zaprezentowali naszą szkołę

  17.02.2018

  W dniu 16.02.2018 r. w nowomiejskiej hali sportowej MOSiR odbyły się Wojewódzkie Halowe Zawody w Skoku Wzwyż i Pchnięciu Kulą. Tego dnia odbył się również  Memoriał im. Zbigniewa Kuligowskiego, który  był  działaczem sportowym powiatu nowomiejskiego, trenerem lekkiej atletyki oraz wieloletnim przewodniczącym Kolegium Sędziowskiego. W imprezie startowało ponad 200 zawodniczek i zawodników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Są to zawody, które na stałe wpisały  się w kalendarzu imprez, a organizowane  są przez Nowomiejski Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.  W zawodach nie zabrakło reprezentantów naszej szkoły. Szóstka naszych zawodników pod opieką n-la wych. fiz. Zbigniewa Gołębiewskiego godnie zaprezentowała swoje możliwości. W swoich konkurencjach uplasowali się na czołowych miejscach.
  W pchnięciu kulą  I miejsce wywalczył Miłosz Moczadło z wynikiem 10,73 m., a  Maja Antoszewska z rzutem na odległość 10,16 uzyskała III lokatę. W skoku wzwyż Oliwier Zdanowski z wynikiem 145 cm zajął II miejsce, a Oktawia Straus i Alicja Kowalska uplasowały się wspólnie na V miejscu. W zawodach startował również Dawid Szpanelewski, który rywalizując z gimnazjalistami w skoku wzwyż i pchnięciu kulą uplasował się na dalszych pozycjach. (KZ)

 • WOW

  17.02.2018

  WOW - Obrazek 1

 • Miejski Konkurs Ortograficzny

  16.02.2018

  Dzisiaj reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Miejskim Konkursie Ortograficznym – eliminacjach do konkursu powiatowego „O Złote Pióro Starosty”.

  Do ortograficznych zmagań na szczeblu miejskim przystąpili uczniowie szkół podstawowych z naszego miasta, którzy wcześniej zmierzyli się z meandrami polskiej ortografii podczas konkursu na szczeblu szkolnym i napisali dyktanda najlepiej.

  Celem konkursu, zorganizowanego przez Urząd Miasta, było przede wszystkim promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych, interpunkcyjnych i gramatycznych języka ojczystego.

  Uczeń naszej szkoły Bartosz Dąbkowski (Vb) uplasował się na III miejscu, a Katarzyna Polak (VIIb) zajęła miejsce IV. Oboje będą reprezentować naszą placówkę w Konkursie Powiatowym „O Złote Pióro Starosty” , który odbędzie się 10 kwietnia 2018 roku w Jamielniku. Gratulujemy i życzymy sukcesu! (enb)

   

 • Znamy wyniki konkursu GEO-PLANETA

  14.02.2018

    W piątek 24 listopada 2017 roku odbył się w naszej szkole po raz trzeci Ogólnopolski Konkurs Geograficzny "GEO-PLANETA"  w formie testowej. Uczestniczyło w nim dwóch uczniów (zgłoszonych było 4): Miłosz Moczadło z klasy VIa i Jakub Figurski z klasy VIIb. Maksymalna ilość punktów to 38. Otrzymaliśmy wyniki tego konkursu, które przedstawiają się następująco:

  a)  Jakub Figurski kl.VIIb  28 punktów - dyplom za bardzo dobry wynik

  b)  Miłosz Moczadło kl. VIa 22 punkty - dyplom uznania.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (KZ)

 • Zdrowy Czerwony Kapturek w naszej szkole

  13.02.2018

  13 lutego 2018 roku w ramach współpracy z naszą szkołą grupa Motylki z Przedszkola Miejskiego pod kierunkiem pani Katarzyny Haponiuk- Kułakowskiej i Elżbiety Malinowskiej zaprezentowała przedstawienie profilaktyczne pt.”Zdrowy Czerwony Kapturek”. Rówieśnicy z wielkim uwagą śledzili losy Czerwonego Kapturka. Mali aktorzy zachwycili  kostiumami oraz dopracowaną choreografią i ruchem scenicznym.  Ich wysiłek został nagrodzony  brawami. Na pożegnanie pokazały swój talent taneczny wykonując taniec z chustami i twista. Brawo. (KZ)

 • Warsztaty dla uczniów.

  13.02.2018

  W klasie VI a i w klasie VI b odbyły się warsztaty edukacyjne pn. Techniki skutecznego uczenia się. Główne treści zawierały  zagadnienia: jak uczyć się skuteczniej?, sposoby sporządzania notatek, sposoby uczenia się i powtórki materiału. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z elementarnymi zasadami zapewniającymi optymalne warunki psychofizyczne do nauki, sposobami sporządzania notatek, metodami uczenia się, sposobami powtórek materiału szkolnego. Uczniowie podczas pracy w grupach, burzy mózgów wspólnie wypracowywali  metody jak zaplanować naukę, od czego zacząć, jak się do niej zabrać?. Dzieci podawały pomysły i propozycje dotyczące stworzenia warunków psychicznych oraz warunków fizycznych niezbędnych w procesie uczenia się. Podczas zajęć zapoznano uczniów z takimi metodami, jak: wykład, czytanie, odgrywanie ról, drama, działania praktyczne, uczenie innych, uczyć się samemu- z koleżanką, z kolegą, kiedy?, techniki wyobrażeniowe, skojarzeniowe, prezentacja graficzna, dyskusja w grupie, notatka w pigułce, mapa myśli. Na koniec rozdano materiały oraz ulotki zawierające najważniejsze informacje. Przed feriami takie zajęcia odbyły się również w klasie VII a i w klasie VII b. Warsztaty prowadził psycholog z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej pani Paulina Morenc. (enb)

 • Bal Karnawałowy klas IV-VII

  8 lutego odbył się Bal Karnawałowy dla klas IV-VII. Uczniowie bawili się przy dźwiękach muzyki przygotowanej przez samorząd uczniowski. Zabawa urozmaicona była ciekawymi zabawami i konkursami, a zwycięzcy byli nagradzani cukierkami i pączkami. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. W czasie balu wszyscy uczniowie przebrani w stroje balowe brali udział w konkursie na najpiękniejsze przebranie karnawałowe. Najwięcej głosów uzyskała Oliwia Florenc z klasy VI b, zajmując I miejsce, II miejsce udało się zdobyć Natalii Korzeń z klasy V b, a III miejsce Marii Rudnik z klasy IV c. Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się – serdecznie dziękujemy. (enb)

 • Kolejna Gala Talentów za nami

  Już  po  raz  ósmy odbyła  się  w  naszej  szkole  Uczniowska  Gala  Talentów, która  każdego  roku  przyciąga do sali gimnastycznej liczną  publiczność. Wśród przybyłych gości byli: Burmistrz Miasta Józef Blank, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowo – kulturalnych oraz radni naszego miasta. Jako pierwszy na scenie zaprezentował się Jakub Cieplak. Zaśpiewał  piosenkę pt. „Sen o Warszawie”. W dalszej części były pokazy układów tanecznych, koncerty  gry  na  keyboardzie i gitarze, występy młodych piosenkarzy. Zgromadzonych rozśmieszyły skecze szkolnego kabaretu „O! Kaszanka” którego opiekunem jest pani Magdalena Lemanowska. Piękny układ taneczny zaprezentował zespół  „Queen dance” pod kierunkiem pani Katarzyny Ornowskiej. Szkolny chór „Bemolki” pod kierunkiem pani Hanny Szymańskiej uświetnił Uczniowską Galę Talentów swoim występem.

   

  Wszystkie prezentacje uczniowskich umiejętności były bardzo ciekawe.  Zgromadzeni w sali widzowie nagradzali małych artystów gromkimi  brawami, a organizatorzy - drobnymi upominkami.

   

  Na scenie zaprezentowali się: Szkolny chór „Bemolki”, Kabaret „O! Kaszanka”, zespół taneczny „Queen dance”, Jakub Cieplak, Damian Dembiński, Alicja Artuszewska, Oliwia Kruszyńska, Michalina Dąbrowska, Olga Cielecka, Maja Cieplak, Filip Orłowski, Julia Wiśniewska, Maja Milz, Amelia Bedra, Natalia Korzeń, Julia Mróz, Natalia Kwiatkowska, Helena Malinowska, Karolina Kaczerzewska, Emilia Lewandowska, Michalina Mówińska, Amelia Idziak,  Agnieszka Nehring, Wiktoria Ankowska, Zofia Mączkowska

   

  Galę przygotowały i poprowadziły panie: Marzena Cieplak, Magdalena Ewertowska i Gizela Moczadło, dekoracje wykonała pani Marzena Cieplak, obsługa muzyczna pani Magdalena Lemanowska. Zdjęcia, które można obejrzeć w szkolnej galerii wykonała pani Mariola Lewalska. (enb)

 • "Elf" w przedszkolu

  09.02.2018

  W piątkowe przedpołudnie 9 lutego 2018 roku Szkolne Koło Teatralne - Teatrzyk "Elf" pod kierunkiem Anny Lendzion odwiedziło Przedszkole Miejskie przy ul. 1000-lecia. Mali widzowie z wielką uwagą śledzili losy Brzydkiego Kaczątka. Przedstawienie przygotowali uczniowie klas V a i VI a w oparciu o baśń Hansa Christiana Andersena. Główną rolę zagrała Anna Samulewicz z klasy V a, która wykazała się nie tylko talentem aktorskim, ale i wokalnym. Mali aktorzy zachwycili wykonanymi przez siebie kostiumami oraz dopracowaną choreografią i ruchem scenicznym. Ich wysiłek został nagrodzony gromkimi brawami oraz zaproszeniem do wystawienia kolejnych przedstawień. Nad oprawą muzyczną czuwała pani Wiesława Markowska, która także zadbała o to, aby stroje aktorów prezentowały się w należyty sposób. Odwiedziny w Przedszkolu Miejskim sprawiły naszym uczniom dużą radość i pozwoliły na przedstawienie swych umiejętności aktorskich szerszej, bardzo wyjątkowej i wymagającej publiczności. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że maluszki w wielkim skupieniu i wyjątkowej ciszy obejrzały ten spektakl, co pozwala sądzić, że zrobił on na nich duże wrażenie. Przemiła atmosfera, z którą członkowie Koła Teatralnego zetknęli się w Przedszkolu Miejskim, na długo pozostanie w ich pamięci. (enb)

 • W karnawałowym nastroju

  07.02.2018

  Uczniowie z klas I – III   bardzo miło i wesoło spędzili popołudnie.  W szkole zorganizowano zabawę karnawałową – bal przebierańców. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, wstążkami  i  serpentynami zachęcała do szampańskiej zabawy. Stroje dzieci były barwne i  wiernie oddawały wybrane postacie bajkowe i filmowe. Niektórzy byli nie do poznania, inni wzbudzali podziw, a niekiedy strach. Wszyscy bawili się znakomicie i wymyślali ciekawe tańce do skocznej muzyki. Podczas balu można było spróbować swoich sił w konkursach na spostrzegawczość, orientację  i szybkość.  Jednak największych  emocji i wrażeń dostarczył wszystkim konkurs, podczas którego uczestnicy nadmuchiwali balony. Na zwycięzców czekały nagrody. Humor dopisywał zarówno uczniom, jak i wychowawcom  oraz przybyłym rodzicom. Nagrody w konkursach i słodką niespodziankę dla dzieci ufundowała Rada Rodziców. (KZ)

 • Wyjazd na lodowisko

  04.02.2018

  W czasie ferii zimowych 24 stycznia 2018 r. grupa 58 osób z klas IV-VII oraz rodzice wybrali się na wycieczkę do Torunia. Głównym punktem programu była jazda na łyżwach na pełnowymiarowym lodowisku, a później film „Cudowny chłopak”. Przygotowania do wyjazdu trwały od połowy grudnia. Na wstępnie dokonano rezerwacji płyty lodowiska, zamówiono pancakes w naleśnikarni Manekin i zarezerwowano seans filmowy. Głównym celem wyjazdu było propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzenia czasu wolnego. Nauka i doskonalenie indywidualnych umiejętności jazdy na łyżwach, pokonywanie własnych słabości i lęków. Grupa miała całe lodowisko do dyspozycji. Każdy jeździł jak umiał, jedni lepiej inni słabiej, ale zabawa była super. Około 13-tej z żalem opuszczono lodowisko i udano się na posiłek. Później był czas na głęboką refleksję, płacz, śmiech i inne wzruszenia nie do opanowania podczas oglądania filmu pt. „Cudowny chłopak”. Chłopiec o imieniu Auggie  urodził się z chorobą genetyczną- cierpiał na zespół TCS.   Szybko przekonuje się jak okrutni bywają koledzy. Opiekunowie mają  nadzieję, że wielu po obejrzeniu filmu   zastanowi się nad swoim zachowaniem. Pocieszające jest to, że po wyboistej drodze zalanej łzami szkolne korytarze stały się miejscem, gdzie w końcu  zapanowała tolerancja, przyjaźń i solidarność. Trzynaścioro rodziców, którzy oglądali ze swoimi dziećmi ten film mogło przekonać się, że wspólna ciężka praca z czasem zostanie przekuta w sukces. Wyjazd zorganizowała Irena  Światkowska przy ogromnej pomocy Lucyny Ben Nasr i Anny Dombrowskiej. (KZ)

 • Dzień Babci i Dziadka u przedszkolaków

  22.01.2018

  Choć na dworze zimno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a  powodem takiej atmosfery jest  obchodzony  w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. W dniu 22 stycznia 2018r., w naszej szkole mieliśmy ogromny zaszczyt gościć babcie i dziadków naszych kochanych przedszkolaków.Jest to dzień, który sprawia ogromną radość i wywołuje uśmiechy na  twarzach wszystkich.Z tej właśnie okazji nasi najmłodsi przygotowali dla gości program artystyczny, w którym grupa 5-letnich Misiaków oraz 6 – letnich Biedronek przedstawiła swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie  reprezentowały swoje umiejętności. Dzieci  dla swoich dziadków przygotowały laurki oraz wręczyły przygotowane prezenty. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci. Z twarzy dzieci oraz dziadków nie znikały serdeczne uśmiechy. (KZ)                 

   

 • Podajmy sobie ręce

  24.01.2018

  Dzisiaj po raz kolejny odbyło się spotkanie integracyjne "Podajmy sobie ręce". Tegoroczne zajęcia przebiegały pod hasłem "Wesoło i bezpiecznie bawimy się zimą". Wzięły w nich udział dzieci z klas I - VI. Uczestnicy podzieleni na grupy zaprojektowali stroje zimowe wykorzystując  do tego gazety, krepinę, kolorowy papier, plastelinę, farby oraz inne materiały papiernicze. Następnie  według własnego pomysłu wykonały mapę bezpiecznych zabaw zimowych. Po części warsztatowej na uczestników spotkania czekał poczęstunek i ciepła herbata. Z wielką radością i zaangażowaniem bawiły się z chustą animacyjną i wykonywały ćwiczenia rekreacyjno - ruchowe. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze, a wspólna zabawa sprzyjała integracji grupy. (KZ)

 • Turniej tenisa stołowego w naszej szkole

  24.01.2018

  Dzisiaj w naszej szkole odbył się turniej tenisa stołowego, który cyklicznie organizowany jest w czasie ferii zimowych. Głównym organizatorem z ramienia MOSiR z Nowego Miasta Lubawskiego był pan Ryszard Krzemieniewski. W zawodach startowało 18 zawodników w 4 kategoriach.

  W kategorii dziewcząt kl. IV-VII zwyciężyła Agnieszka Wysocka z Pacółtowa przed Patrycją Wolską oraz Wiktorią Czajkowską (obie zawodniczki z Zajączkowa). W najliczniej obsadzonej kategorii chłopców kl. IV – VII na 1 miejscu uplasował się Michał Sarnowski z Tylic, który w finałowych meczach pokonał Jakuba Wolskiego z Zajączkowa i Dawida Groszewskiego z Pacółtowa. Wśród gimnazjalistów 1 miejsce w kategorii chłopców zajął Kacper Rochewicz, a 2 miejsce przypadło Lorencowi Straus.

  Także rodzice wzięli udział w tenisowej zabawie, w której najlepszy okazał się Remigiusz Wysocki przed Wojciechem Sarnowskim oraz Magdą Wysocką. Każdy z grających otrzymał drobne nagrody rzeczowe i dyplomy, a zwycięskie trójki dodatkowo otrzymały medale. Zawody sędziował n-l wychowania fizycznego Zbigniew Gołębiewski z pomocą Jarosława Kamińskiego. (enb)

    

 • Warcaby w ferie

  23.01.2018

  Warcaby to najpopularniejsza gra strategiczna, wymagająca umiejętności przewidywania, a zarazem doskonały trening myślenia.  Wykorzystując czas ferii zimowych, w których uczniowie odpoczywają od nauki, w dniu 23.01.2018 r. odbył się w naszej szkole Turniej Warcabowy. Turniej został zorganizowany przez pana Ryszarda Krzemieniewskiego, sędziował instruktor Koła Szachowego z Miejskiego Centrum Kultury pan Feliks Stachowicz, a za sprawy organizacyjne odpowiadał nauczyciel z naszej szkoły pan Zbigniew Gołębiewski Rywalizowało ze sobą 13 zawodników, którzy rozegrali między sobą 7 partii. Pomimo zawziętej rywalizacji podczas turnieju panowała serdeczna atmosfera. Szczególnie było to widoczne przy posiłku przygotowanym przez organizatorów, gdzie przy wspólnym stole omawiane były poszczególne mecze.  Zwycięzcami Turnieju zostali:
  w kategorii przedszkolnej:
  - I miejsce Filip Szwarc
  - II miejsce Jakub Lewandowski.
  w kategorii klas 1-3:
  - I miejsce Wiktoria Dziodko
                    Cyprian Szwarc
  ,
  - II miejsce Bartek Jakubowski
  -
  III miejsce Szymon Licznerski
  - IV miejsce Oliwier Chała
  w kategorii klas 4-7:
  - I miejsce Magdalena Grzywacz
                    Bartosz Zelma
  ,
  - II miejsce Amelia Bedra
                     Wojciech Wiśniewski

  - III miejsce Monika Kobylska
  - IV miejsce Natalia Korzeń. (KZ)

 • Bądźmy bezpieczni w ferie!

  18 stycznia 2018 roku w nowomiejskiej „Jedynce” odbył się apel pod nazwą „Bezpieczne Ferie”. Takie spotkania na stałe wpisały się do kalendarza szkolnego, ponieważ ich głównym celem jest przygotowanie całej społeczności szkolnej do bezpiecznego wypoczynku w okresie ferii zimowych. Tegoroczne spotkanie było wyjątkowe, ponieważ zaszczycili nas swoją obecnością szczególni goście - przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego oraz Nadleśnictwa. Inicjatorem spotkania był Pan Ryszard Krzemieniewski – animator licznych przedsięwzięć sportowych i dotyczących bezpieczeństwa na terenie naszego miasta.

  W ramach działań „Bezpieczne Ferie 2018” przedstawiciele służb mundurowych obecni na apelu mówili o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku oraz radzili jak unikać niebezpiecznych sytuacji w trakcie zabaw na śniegu lub lodzie, podczas pobytu na zimowisku i w domu. Ważnym elementem spotkania był temat przestrzegania zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe noszone na wierzchnich ubraniach. Udzielono również wskazówek jak należy postępować z osobami, które potrzebują nagłej pomocy przedmedycznej. Uczniowie dowiedzieli się czym dokarmiać ptaki w okresie zimy, miały okazję zobaczyć profesjonalny sprzęt ratowniczy.

  Wszystkie dzieci z nowomiejskiej „Jedynki” znają doskonale numery alarmowe. Dzięki temu są większe szanse na szybszą interwencję profesjonalnych służb ratowniczych w sytuacji wymagającej podjęcia działań mających na celu ratowanie życia.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II Nowe Miasto Lubawskie
  13-300 Nowe Miasto Lubawskie
  ul.Jagiellońska 3
 • 56 4742184