Nawigacja

 • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

  20.09.2017

  20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

   Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczystość, na której mali bohaterowie „Misie”, „Pszczółki” oraz „Biedronki” zaprezentowały swoje umiejętności wokalne oraz recytatorskie. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, bawiły się z balonami, chustą animacyjną, tańczyły i śpiewały. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Było wesoło i kolorowo. Mamy nadzieję, że obchody tego święta dostarczyły dzieciom wiele radości i wrażeń.

  Jeszcze raz życzymy naszym Milusińskim wszystkiego najlepszego! (KZ)

 • Wybraliśmy nowego szefa Ogólnoszkolnej Rady Uczniowskiej

  W  piątek  odbyły  się  wybory  do  ORU, w  których  brali  udział  uczniowie  klas  IV-VII. Najwięcej  głosów zebrał  Bartosz  Zellma  z  kl.VI b, który  został  Przewodniczącym, Zastępcą  została  Aleksandra  Lendzinowska  z  klasy  VII b, natomiast  Skarbnikiem  Julia  Dembińska  z  klasy  V b. Uczniowie wybierali również  w  drodze  głosowania  opiekunów  ORU, którymi  zostali  pani  Zyta  Sadowska  i  pan  Zbigniew  Gołębiewski. Zwycięzcom  gratulujemy. (enb)

 • II Piknik „Jagiellońska 3 Fest, szkoła swoim sąsiadom” połączony z IV Giełdą Mam

  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim  zapraszają wszystkich mieszkańców naszego miasta na II Piknik „Jagiellońska 3 Fest,  szkoła swoim sąsiadom” połączony z IV Giełdą Mam, który odbędzie się 23 września 2017 roku od godziny 15:00 na terenie naszej placówki.

  Podczas tegorocznego Święta ulicy Jagiellońskiej czeka na Państwa wiele atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapewniamy wspaniałą zabawę i rozrywkę  dla dzieci, dorosłych i całych rodzin!

  W strefie zabaw integracyjnych, czynnego relaksu, prezentacji umiejętności czekają na Państwa liczne atrakcje i niezapomniane przeżycia. Nie zabraknie również zdrowego jedzenia!

  Zapraszamy do wspólnej zabawy! (enb)

 • Zapraszamy rodziców na szkolenia

  15.09.2017

  Drodzy Państwo!

  Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych zajęciach  dla rodziców realizowanych  przez Stowarzyszenie Forum Animatorów Społecznych w partnerstwie z Gminą Nowe Miasto Lubawskie w ramach projektu WOW - Wiedza otwarta dla wszystkich. Warsztaty mają na celu wesprzeć rodziców  w nabywaniu wiedzy i umiejętności komunikacyjnych i wychowawczych,  pomocnych do skutecznego porozumiewania się z dziećmi, reagowania w sytuacjach trudnych, wyznaczania granic i wzmacniania. Zajęcia mają być "chwilą" dla mamy i taty, na wspólną refleksję na temat radości i wyzwań, jakie niesie ze sobą rodzicielstwo. Po zestawieniu wyników ankiet, które zebraliśmy od Państwa w kwietniu i w maju 2016 r., wiemy, że większości z Państwa pasują spotkania w dni powszednie w godzinach od 17.30 do 20.00. Na podstawie Państwa głosów zapraszamy na zajęcia o wskazanej poniżej tematyce. Spotkania będą miały charakter warsztatowy i będą się odbywać w semestrze jesiennym 2017, czyli od września do grudnia  2017 r. Przewidziano 16 godzin zajęć (około  2-3 godzinne zajęcia) dla dwóch 10 - osobowych grup.

  Tematyka warsztatów

  1. Młodzieńczy bunt

  2. Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły, czyli o aktywnym i wspierającym słuchaniu

  3. Wolność a zasady, czyli wyrażanie oczekiwać i ograniczeń tak, aby były przez dziecko respektowane

  4. Jak chwalić i wzmacniać dziecko, by chciało się uczyć i rozwijać?

  5. Trudne pytania, trudne rozmowy

  Zainteresowanych rodziców zapraszamy o zgłoszenie swojego udziału w szkoleniu u wychowawców klas. (KZ)

   

 • Bądź widoczny - bądź bezpieczny!

  13.09.2017


  Uczniowie pierwszych klas z wychowawcami wybrali się w dniu 11.09.2017r. na prelekcję na temat bezpieczeństwa pod hasłem "Bądź widoczny - bądź bezpieczny" do Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim. Na spotkanie przybyły również dzieci z pierwszych klas wszystkich nowomiejskich szkół podstawowych. Gośćmi spotkania byli: przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Olsztynie, którzy wypowiedzieli się na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, w szczególności podczas okresu jesienno-zimowego, kiedy dzień jest krótki, a wcześnie zapadający zmierzch  jest utrudnieniem widoczności pieszych poruszających się po drogach.

  Koordynatorem spotkania był pan Ryszard Krzemieniewski, który pozyskał od sponsorów  upominki i gadżety dla 120 dzieci. Uczniowie otrzymali kamizelki i chusty odblaskowe, odblaski na rękaw i zawieszki do plecaków, lizaki - znaki drogowe, plany lekcji, zakładki kolorowanki. Nauczyciele z każdej szkoły - materiały edukacyjne do wychowania komunikacyjnego. Uroczystość uatrakcyjnił pokaz samochodów: policyjnych, straży miejskiej, a także Gazety Nowomiejskiej. Dzieci w odblaskowych strojach bezpiecznie powróciły do szkoły. (KZ)

   

 • Czwartkowe zmagania

  15.09.2017

  W dniu dzisiejszym na boisku naszej szkoły odbyła się Inauguracja Nowomiejskich Czwartków Lekkoatletycznych. Jest to już XIV edycja ogólnopolskich zawodów. Otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Nowego Miasta Lub. Józef Blank, a wśród zaproszonych gości obecni byli także: Wicestarosta - Katarzyna Trzaskalska, Wiceprzewodniczący WM SZS - Mirosław Urbanowski, Prezes KS „Finishparkiet Drwęca” -  Bożena Dąbrowska, mistrz świata w pchnięciu kulą - Mieczysław Kubacki oraz Dyrektor naszej szkoły Jerzy Resicki.
   Tegorocznymi zawodami rządziła „pogoda”, która  zmusiła organizatorów do odwołania konkurencji biegowych: 300, 600 i 1000 m. Podczas tych zawodów młodzi sportowcy rywalizowali ze sobą w następujących konkurencjach sportowych: biegi na 60, skok wzwyż, skok w dal i rzut piłeczką palantową. W ciągu roku szkolnego prowadzona będzie punktacja z podziałem na dziewczynki i chłopców w trzech kategoriach wiekowych. Wśród tych konkurencji, które się odbyły zanotowano kilka ciekawych wyników oraz młodych obiecujących zawodników. Wszystkie wyniki znajdują się na stronie szkoły w zakładce UKS. Nowomiejskie „Czwartki La” skierowane są do młodzieży szkół podstawowych z klas IV-VI. Celem jest nie tylko rywalizacja i szukanie młodych talentów lekkoatletycznych, ale również integracja z rówieśnikami, dobra zabawa i przede wszystkim sportowa przygoda. Uczestnicy biorą udział w zawodach rundy jesiennej oraz wiosennej. Impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród dzieci. Dotychczasowe edycje wyłoniły wielu uzdolnionych sportowców. Przypomnijmy, iż w Ogólnopolskich Finałach Czwartków Lekkoatletycznych zawodnicy z naszego miasta zdobywali już złote, srebrne i brązowe medale. Podkreślenia wymaga fakt, iż na zawody finałowe do Łodzi przyjeżdżają reprezentacje 80 miast. Kolejne czwartki lekkoatletyczne jesiennej edycji odbędą się w terminach 21, 28 września oraz 5 października.

  Organizatorami nowomiejskiej imprezy jest  Burmistrz  Nowego  Miasta Lubawskiego, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II  oraz Uczniowski Klub Sportowy „Iskra”.

 • Zapraszamy Rodziców do szkoły

  07.09.2017

  12.09.2017 r. (wtorek) w szkole odbędą się zebrania z rodzicami według następującego harmonogramu.

  16.00 - zebranie Prezydium Rady Rodziców oraz przewodniczących rad oddziałowych klas 0 - VI działających w roku szkolnym 2016/2017 w sali nr 31

  16.30 - 17.45 - wywiadówki dla rodziców dzieci oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I - III

  17.30 - wystąpienie p. Jana Bielaszki w sprawie organizacji dodatkowych zajęć z robotyki oraz p. Mariusza Milewskiego

    - organizacja  dodatkowych  zajęć tanecznych  (REMIK) na górnym holu

  17.30 - 18.45 wywiadówki dla rodziców uczniów klas IV - VII

  17.45 - rodzice uczniów  klas VII a, VII b prelekcja na temat: Profilaktyka używania środków psychoaktywnych  - oficer prasowy Komendanta Powiatowej Policji mł. asp Ludmiła Mroczkowska i pracownik SANEPID - u  Krystyna Obrębska

  ok. 18.45 zebranie po 2 przedstawicieli z oddziałów przedszkolnych i klas I - VII w sali nr 31 (po 2 rodziców, którzy osiągnęli najwyższą liczbę głosów)

   

 • Powitaliśmy szkołę po wakacyjnym wypoczynku

  04.09.2017

  Nowy rok szkolny 2017/2018 rozpoczął się w naszej szkole 4 września 2017 r. o godzinie 9.00. Wszyscy zebrani na szkolnym dziedzińcu usłyszeli pierwszy dzwonek, który zainaugurował kolejny rok szkolny. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Dorota Osińska- Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta, która reprezentowała Burmistrza Józefa Blanka, Vice Przewodnicząca Rady Miejskiej Lilia Karczyńska, Radni Miejscy: Zofia Wilbrandt, Adam Kłosowski, Zbigniew Ewertowski, Adam Straus i Mieczysław Kubacki oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Moczadło.

  Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Jerzy Resicki skierował do wszystkich ciepłe słowa – życzył dużo wytrwałości w dążeniu do celów i samych wspaniałych ocen. Maruderów pocieszył, że za 10 miesięcy … znów będą wakacje. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na fakt, że od tego roku szkolnego wracamy do ośmioklasowej szkoły podstawowej oraz że powstała klasa o profilu sportowym.

  Wiele ciepłych słów usłyszeliśmy z ust zaproszonych gości. Pani Dorota Osińska życzyła uczniom sukcesów i zachęcała do udziału w dodatkowych zajęciach, które będą licznie organizowane w nowym roku szkolnym. Poinformowała , że podczas wakacji w szkole trwały intensywne remonty, by przygotować szkołę do rozpoczęcia nowego roku. Pani Anna Moczadło złożyła uczniom życzenia samych dobrych ocen i sukcesów w nowym roku.

  W roku szkolnym 2017/2018 w naszej szkole naukę rozpoczyna czterysta czterdzieścioro uczniów, którzy będą się uczyć w dziewiętnastu oddziałach. Pracę rozpoczęli nowi nauczyciele.  Panie: Liliana Lisakowska, Lidia Wiśniewska, Andżelika Gomuła, Małgorzata Grześkiewicz oraz pan Leon Pruszkowski.

  Na zakończenie uroczystości uczniowie z byłej klasy IIIa  piosenka i wierszem pożegnali odchodzące wakacje i powitali nowy rok.

  Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas na pierwsze spotkania z wychowawcami.(enb)

 • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego!

   

   

   

   

  Uprzejmie informujemy, iż inauguracja roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017 roku o godzinie 9.00. (enb)

 • Uwaga! Ogłoszenia dla Rodziców

  31.08.2017

  Na stronie internetowej szkoły w zakładce "Ogłoszenia, przetargi" zamieszczono ogłoszenia w sprawie korzystania z posiłków i świetlicy  w roku szkolnym 2017-2018.

 • Wczasy na sportowo

  31.08.2017

  W dniach 22-29.08.2017 r. na terenach ośrodka "Hartek" w Hartowcu odbył się obóz sportowo - rekreacyjny zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy "Iskra". Uczestniczyło w nim 14 uczniów z naszej szkoły. Obóz był jednocześnie nagrodą za ich całoroczną pracę, a dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Nowe Miasto Lubawskie możliwe było jego zorganizowanie. Zawodnicy oprócz zajęć typowo sportowych uczestniczyli w pogadankach na tematy związane ze szkodliwością różnego typu używek  oraz ich  negatywnego  wpływu na kondycję sportowca. Uczniowie mieli także czas na zabawę, ognisko, podchody, pływanie na desce, kąpiele w jeziorze oraz zwiedzanie okolic jeziora Hartowieckiego. Jednocześnie uczniowie byli przygotowywani do następnego sezonu startowego. Uczestniczyli oni w treningach sportowych poprawiając swoją motoryczność i gibkość, które oprócz ćwiczeń w okolicznych lasach odbywały się także w wodzie. Obóz zorganizował i poprowadził instruktor lekkiej atletyki Zbigniew Gołębiewski. (KZ)

 • Zapraszamy Rodziców na zebranie

  21.08.2017

  Dnia 5.09.2017 r. o godz. 17.00 odbędzie się zebranie organizacyjne dla rodziców uczniów klas IV - VII w sprawie dodatkowych zajęć: wychowanie do życia w rodzinie. Spotkanie  poprowadzi p. Irena Światkowska. Serdecznie zapraszamy. (KZ)

 • Wyprawki przedszkolaków / I klasy

  Informujemy, że zbiór wyprawek dla przedszkolaków oraz uczniów klasy I znajduje się w poniższych podstronach (należy kliknąc w odpowiedni link niżej)

  - trzylatki

  - cztero/pięciolatki

  - sześciolatki

  - I klasa

 • Zapraszamy na Dni Adaptacyjne

  11.07.2017

  Zapraszamy dzieci 3-letnie oraz nowych przedszkolaków w grupie zerowej na Dni Adaptacyjne, które odbędą się w naszej szkole w dniach 28-30 sierpnia 2017 r. w godzinach 9.00 - 11.00. Celem zajęć adaptacyjnych w przedszkolu jest ułatwienie dzieciom bezstresowego wkroczenia w świat grupy przedszkolnej. Spotkania adaptacyjne polegają na zabawie. Są to zajęcia ruchowe, muzyczne, plastyczne i edukacyjne.                                          

                                                                                       Serdecznie zapraszamy! (enb)

   

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

  23 czerwca 2017 roku w nowomiejskiej „jedynce” zakończono rok szkolny 2016/2017. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście – Burmistrz Miasta Józef Blank, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Lilia Karczyńska, Radni Miejscy – Adam Kłosowski, Piotr Szpanowski i Adam Straus, Kierownik Referatu Oświaty przy Urzędzie Miasta Dorota Osińska, Dyrektor Zarządu EXPOM w Kurzętniku Rafał Domżalski wraz ze swoją asystentką Martą Tchorzewską oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Moczadło.

  Burmistrz Miasta Józef Blank gratulował uczniom promocji do wyższych klas oraz licznych sukcesów, które odnieśli w minionym roku szkolnym oraz życzył udanych i bezpiecznych wakacji.

  Dyrektor Szkoły Jerzy Resicki w kilku słowach podsumował miniony rok szkolny, który nie należał do łatwych. Podziękował wszystkim za dobrą współpracę i pożegnał uczniów oraz współpracowników życząc dobrego wakacyjnego wypoczynku.

  Serdeczne życzenia udanych wakacji skierowały do obecnych Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Moczadło oraz Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Lilia Karczyńska.

  Dyrektor Zarządu EXPOM Rafał Domżalski, wręczył nagrody uczniom szkoły, którzy wyróżnili się w minionym roku szkolnym wiedzą z przedmiotów ścisłych i języka obcego. Nowy program pod nazwą „Akademia Expomu” ma na celu promowanie wiedzy z przedmiotów ścisłych i mobilizować uczniów do systematycznej pracy nad pogłębianiem wiedzy. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz urządzenia elektroniczne - tablety. Wśród nagrodzonych znaleźli się następujący uczniowie: Katarzyna Polak, Paweł Kowalczyk, Ksawery Kuczkowski, Samuel Schramm, Wiktor Grzywacz, Konrad Pawłowski i Dawid Szpanelewski.

  W dalszej części spotkania uczniowie odebrali świadectwa z wyróżnieniem oraz dyplomy wzorowego ucznia i nagrody książkowe. Nagrodzono również uczniów, którzy mieli 100% frekwencję na zajęciach lekcyjnych. Dwoje uczniów – Oktawia Straus i Oliwier Zdanowski – oboje z klasy VB, zostali sportowcami roku i otrzymali puchary za bardzo dobre wyniki w zawodach sportowych.   

  Po części oficjalnej uczniowie z nauczycielami udali się do klas, by odebrać świadectwa i pożegnać się z nauczycielami (enb)

    

 • Super zbieracz surowców wtórnych

  22.06.2017

  W roku szkolnym 2016/2017 trwał międzyklasowy konkurs „Super zbieracz surowców wtórnych”. Cieszymy się, że  w  naszej społeczności szkolnej nikogo nie trzeba przekonywać o konieczności segregowania i recyklingu odpadów. Każdy wie, że  ograniczając odpady przyczyniamy się do ochrony środowiska.  W szkole zbieramy makulaturę, aluminium, plastikowe nakrętki i baterie.  Udało nam się zebrać 7710kg makulatury, 41kg aluminium, ponad 300kg plastikowych nakrętek i ponad 200kg baterii.

  Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

  1. Super zbieracz surowców wtórnych- kategoria makulatura

  I miejsce- klasa IVB      wych. M. Lemanowska -1421kg

  II miejsce- klasa IIIB     wych. M. Mączkowska- 1011kg

  III miejsce- klasa IVA   wych. A. Lendzion   -607kg

  2. Super zbieracz surowców wtórnych- kategoria aluminium

  I miejsce- klasa VIB  wych. W. Bączek –Samulewicz               17,2kg

  II miejsce- klasa IIIB-  wych. M. Mączkowska-                          15,1kg

  III miejsce- Klasa IIID- wych. M. Gołębiewska-                           5,6kg 

  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy wspomogli nasze działania i przyłączyli się do zbiórki. (KZ)

 • Uprzejmie informujemy, że uroczystość zakończenia Roku Szkolnego 2016/2017 odbędzie się 23 czerwca o godzinie 9.00. Zapraszamy. (enb)

 • Bezpieczne wakacje

  22.06.2017

  Przed nami wakacje, warto więc przypomnieć, jakie zagrożenia czekają na dzieci w czasie wypoczynku. Aby ich skutecznie uniknąć, dzisiaj  odbył się apel pod nazwą „Bezpieczne wakacje”. Spotkanie było niezmiernie ciekawe i bogate w rady, przestrogi i środki ostrożności, których  należy przestrzegać każdego dnia. Swoją obecnością zaszczycili nas szczególni goście - przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Sanepidu, KRUS oraz Nadleśnictwa. Wierzymy, że uczniowie  po wysłuchaniu tylu  cennych informacji czas wakacji będą   wiązać  z miłymi wspomnieniami.  Inicjatorem spotkania był Pan Ryszard Krzemieniewski – animator licznych przedsięwzięć sportowych i dotyczących bezpieczeństwa na terenie naszego miasta. W drugiej części apelu  podsumowano szereg konkursów na różnych szczeblach tych indywidualnych i zespołowych, zawodów sportowych,  w których brali udział nasi uczniowie. Nie zabrakło medali, nagród, dyplomów i listów gratulacyjnych. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. (KZ)

 • Zmagania sportowe w deszczu

  18.06.2017

  W dniach 16-18.06.2017 r na stadionie AZS w Łodzi odbyły się Finały Ogólnopolskie „Czwartków La”. Są one podsumowaniem całorocznych zmagań uczniów ze szkół podstawowych w miejskich eliminacjach „Czwartków la”. W finałach uczestniczyło ponad 2500 zawodników i zawodniczek z 80 ośrodków lekkoatletycznych. W tym roku szkolnym po raz pierwszy uczestniczyli w tej imprezie zawodnicy z  naszej szkoły jako reprezentacja Nowego Miasta Lubawskiego. Do tej pory uczniowie ci startowali jako reprezentanci innego miasta. Zawodnicy do tego finału zostali wytypowani po cyklu imprez lekkoatletycznych, które odbywały się na boiskach „Sportowej Jagiellonki” przy naszej szkole, a które zostały zorganizowane i przeprowadzone przez n-li wychowania fizycznego i jednocześnie przez Uczniowski Klub Sportowy „Iskra” W pierwszy dzień zawodów po uroczystym otwarciu, w którym uczestniczyli znani sportowcy związani z lekkoatletyką i zarazem medaliści olimpijscy: Marian Woronin i Artur Partyka odbyły się finały biegu na 600 m dziewcząt oraz eliminacje do finałów w innych dyscyplinach. W tym dniu zawody odbywały się przy brzydkiej pogodzie i podczas wielu konkurencji padał deszcz. W strugach deszczu w  finale wystartowała zawodniczka kl. IV z naszej szkoły Małgosia Milewska, która ustanowiła rekord życiowy z czasem: 2:06,1 s. Po eliminacjach do ścisłego finału dostał się Oliwier Zdanowski w skoku wzwyż, gdzie w dniu następnym uplasował się na 7 miejscu. W biegu na 300 m Dawid Szpanelewski uplasował się na 12 pozycji i nie dostał się do finału. Wśród startujących byli także: Oktawia Straus, Kamila Ławicka, Julia Dembińska, Maja Antoszewska, Aleksandra Pruchniewska, Bartek Dąbkowski oraz Dawid Banaszkiewicz, którzy uplasowali się na dalszych pozycjach. (KZ)

 • Integracyjny „wypad za miasto”

  Rodzice i uczniowie wraz z wychowawcą klasy VIb zorganizowali wiosenną wycieczkę rowerową trasą Nowe Miasto Lub.- Kurzętnik – Nielbark – Nowe Miasto Lub. W drodze podziwiali wytwory przyrody regionu m.in. pomnik przyrody – dwa zrośnięte dęby. Wycieczkę zakończyli urozmaiconym zabawami integracyjnymi spotkaniem przy ognisku .

  Piękna pogoda, ciepło ogniska, energetyczna atmosfera – wszystko to scalało dobre więzi i niepowtarzalny klimat.

  Opiekunami wycieczki byli Wioletta Bczek – Samulewicz i Jarosław Kamiński. (enb)

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II Nowe Miasto Lubawskie
  13-300 Nowe Miasto Lubawskie
  ul.Jagiellońska 3
 • 56 4742184