Nawigacja

 • Promujemy życzliwość, koleżeństwo, tolerancję

  21.11.2017

  Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy  Światowy Dzień Życzliwości i  Pozdrowień. Dla dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas I – III  dzień ten był jednocześnie podsumowaniem szkolnego  projektu edukacyjnego „Promujemy życzliwość, koleżeństwo, tolerancję”. Wszystkie dzieci pod opieką swoich nauczycielek realizowały szereg zadań, których celem było rozwijanie empatii, szacunku i koleżeństwa, wyrabianie umiejętności niesienia pomocy  oraz kształtowanie wrażliwości i życzliwości wobec drugiego człowieka. Nasze  działania zaczęliśmy od 16 listopada – Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Uczniowie w klasach przygotowali „Skrzynki życzliwości”, do których wrzucali miłe  listy adresowane do koleżanek i kolegów. Za pośrednictwem „Poczty życzliwości” każdy otrzymał pozdrowienia i życzenia. Następnego dnia  dzieci wzięły udział w warsztatach, na których w grupach wykonywały mapę tolerancji – plakat ze skojarzeniami. Pod kierunkiem swoich pań dokonały analizy prac i poznały przykłady tolerancyjnego zachowania wobec innych. Przeprowadzone pogadanki  pozwoliły dzieciom dostrzec   znaczenie drobnych przejawów życzliwości, pomogły nawiązać pozytywne relacje. Następnie opracowano i umieszczono  na korytarzach szkolnych Kodeksy Ucznia Życzliwego. 21 listopada dla podkreślenia i odróżnienia ważności dnia dominował kolor żółty. Nauczyciele i uczniowie założyli żółte koszulki, na których przypięli wcześniej przygotowane „uśmiechnięte buźki”. Tak przygotowani zabrali ze sobą żółte baloniki i udali się na boisko szkolne. Tam ustawieni w dużym kole wymieniali między sobą  uśmiechy i miłe słowa. Po powrocie do szkoły pani Ania Dembowska zrobiła  wszystkim uczestnikom happeningu  pamiątkową fotografię. Organizatorzy akcji życzą wszystkim miłego Dnia Życzliwości  na co dzień, nie tylko od święta. Jednocześnie dziękują nauczycielom za pomoc w realizacji projektu. (KZ)

 • Z cyklu "Spotkania z ciekawymi ludźmi"

  20.11.2017 r. na spotkanie z młodzieżą naszej szkoły przyszedł pan Piotr Kołakowski - zawodnik Zamku Kurzętnik sekcji Kickboxingu. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klasy IV a. Zaproszony gość to wielokrotny reprezentant Polski w Mistrzostwach Świata i Europy oraz w Pucharze Świata. Wielokrotnie też stawał na podium Mistrzostw Polski. Uczniowie poznali tajniki jego pasji oraz uzyskali odpowiedzi na liczne pytania dotyczące kariery sportowej, a także mieli możliwość zobaczyć zdobyte trofea pana Piotra - puchary i medale. (enb)

 • Zwycięstwo naszych!

  20.11.2017

  Dzisiaj reprezentacja naszej szkoły w składzie: Zuzanna Anna Dąbrowska, Mateusz Chełstowski, Kamil Gabiec oraz Bartek Zellma wzięła udział w IV Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Januszu Korczaku, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Konkurs pod hasłem "Obrońcy Praw Dziecka" składał się z dwóch części: wiedzowej - Bartek, Kamil i Mateusz zmierzyli się z krzyżówką oraz odpowiedzieli na 8 trudnych pytań. Zuzanna Anna przystąpiła do części literackiej konkursu. Napisała wspaniałą pod względem treściowym i bezbłędną pod względem ortograficznym pracę, która została oceniona przez jury na najwyższą liczbę punktów. Po podsumowaniu punktów nasza reprezentacja uplasowała się na I lokacie. Otrzymaliśmy statuetkę. To dla nas ogromny sukces. Uczniowie walczyli z dużym zaangażowaniem. Serdecznie gratulujemy. Opiekunem drużyny była Pani Ewelina Niścigorska-Bojarska (enb)

 • Awans naszych siatkarzy

  17.11.2017

  Dnia 15.11.2017r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Kurzętniku rozegrano Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej klas V. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy w składzie: Hincman Kacper, Dąbkowski Bartosz, Rogalski Maksymilian, Shepetun Denis, Mroczkowski Karol, Rochewicz Norbert i Banaszkiewicz Dawid.  Zespół rozegrał dwa mecze, pierwszy z uczniami ZS w Kurzętniku, który wygrał gładko 2:0, zaś drugi mecz z SP Mroczno również wygrany po tie-breaku 2:1. W końcowym efekcie rywalizacji nasi uczniowie  zajęli pierwsze miejsce i jednocześnie awansowali do  rozgrywek rejonowych. (KZ)

 • Zwycięskie koszulki

  16.11.2017

  Dwie uczennice naszej szkoły zostały laureatkami konkursu plastycznego „KOSZULKA – RZUĆ PALENIE”, który został zorganizowany w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia.

  Uczennice: Alicja Bojarska (klasa III d) oraz Julia Tuszyńska (klasa VIa) zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach.

  Dziewczynki odebrały nagrody  w sali sesyjnej Urzędu Miasta z rąk wicestarosty Katarzyny Trzaskalskiej podczas  obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (enb) 

  Na zdjęciu zwycięska koszulka Alicji.

 • Pierwszoklasiści przeciw paleniu

  16.11.2017

  Dzisiaj,  w sali sesyjnej Urzędu Miasta, na zaproszenie Starostwa Powiatowego i Państwowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Mieście Lubawskim,  uczniowie  klasy I a i I b  naszej szkoły,  przedstawili  program artystyczny z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia.  Dzieci swoimi wierszami i rymowankami zachęcały do rzucania palenia, a emblematy, które przygotowały na tę specjalną okazję  podkreślały szkodliwość nałogu. Wiersze były przeplatane piosenkami i grą na instrumentach perkusyjnych. Organizatorzy spotkania podziękowali dzieciom i wychowawcom za przygotowanie programu. Pierwszoklasiści wrócili  do szkoły z okolicznościowymi balonami i słodyczami. (enb)

 • Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy w grupach przedszkolnych

  16.11.2017

   

  W poniedziałek 13.11.2017 roku dzieci z grup przedszkolnych odbyły zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadziła je pani Mirosława Mamińska, która jest w naszej szkole koordynatorem programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy, jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności. Należy więc wprowadzać do przedszkoli tematykę pierwszej pomocy i oswajać z nią najmłodszych.  Podczas zorganizowanych spotkań dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratowania. Wiele emocji wzbudził pokaz resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem pani Mirki mogły samodzielnie przeprowadzić tę czynność ratującą życie. Na zajęciach utrwalono znajomość numeru alarmowego 112 oraz umiejętność wzywania karetki pogotowia. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – uratowanie życia. (KZ)

 • 13.11.2017
 • Event lekkoatletyczny

  14.11.2017

  13 listopada  w naszej szkole odbył się już drugi Event lekkoatletyczny dla najmłodszych przedstawicieli szkoły.  W zabawie, którą poprowadził trener OLA Zbigniew Gołębiewski wzięło udział 74 uczniów z klas I i II. Przy dopingu zgromadzonej publiczności: rodziców i uczniów ze starszych klas, próbowali się zmierzyć z różnego rodzaju konkurencjami lekkoatletycznymi. 36 dziewcząt i 38 chłopców ambitnie pokonywało wszystkie przeszkody, które przygotowało  dla nich 8 zawodnikow trenujących w grupie LDK. Wszystkie te konkurencje traktowane były  jako zabawa i każdy uczestnik, który ukończył zadanie mógł poczuć się zwycięzcą. Za udział w sportowej rywalizacji dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. (KZ)

   

   

 • Polak mały – czyli patriotyzm już w przedszkolu

  13.11.2017

  Kształtowanie postaw patriotycznych rozpoczyna się już na szczeblu edukacji przedszkolnej. Przekazując wiedzę w symbolach i znakach narodowych kształtujemy u dzieci właściwy do nich stosunek. Zbliżające się święto narodowe – 11 listopada – Dzień Niepodległości było okazją do zapoznania maluchów z symbolami państwowymi: flagą, godłem i hymnem. Oddziały przedszkolne: O1 – Pszczółki , O2 – Misie, O3 – Biedronki pracowicie spędziły dni poprzedzające Święto Niepodległości wykonując samodzielnie biało – czerwone flagi, godło Polski oraz ucząc się prawidłowej postawy podczas śpiewania hymnu państwowego.Przeprowadzone przez nauczycielki oddziałów przedszkolnych zajęcia wchodzą w zakres wychowania patriotycznego realizowanego poprzez proces wychowawczo – dydaktyczny w przedszkolu. (KZ)

 • Szkolne Mistrzostwa Szachowe

  12.11.2017

  W czwartek 09.11.2017r. w godzinach popołudniowych w naszej szkole odbyły się Szkolne Mistrzostwa Szachowe. Przy szachownicach spotkało się 22 młodych szachistów z klas I - VII. Zawody odbyły się na dystansie 5 rund z tempem gry 10 minut na partię dla zawodnika. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał arbiter pan Feliks Stachowicz.

  Wyniki:

  W kategorii dziewcząt klas I - III:

  I miejsce – Wiktoria Dziodko

  II miejsce – Julia Mróz

  III miejsce – Alicja Artuszewska

  W kategorii chłopców klas I - III:

  I miejsce – Igor Stasiuk

  II miejsce –Arkadiusz Koźmiński

  III miejsce – Oliwier Chała

  W kategorii dziewcząt klas IV - VII:

  I miejsce – Małgorzata Milewska

  II miejsce –Magdalena Grzywacz

  III miejsce – Julia Domżalska

  W kategorii chłopców klas IV - VII:

  I miejsce – Wiktor Grzywacz

  II miejsce –Jakub Grabowski

  III miejsce –Bartosz Dąbkowski

   

  W naszej szkole uczniowie klas drugich uczestniczą w zajęciach szachowych w ramach projektów ,,Edukacja przez szachy w szkole” oraz  ,, Już niedługo wyjdę w świat”. Uczniowie w czasie zajęć poznają zasady królewskiej gry poprzez rozwiązywanie zadań szachowych, stosowanie określonych gier i zabaw, programów komputerowych, oglądanie filmów edukacyjnych, rozgrywek między uczniami, opowiadań, wierszyków, prac plastycznych.Szachy to niezwykle wartościowa gra, która doskonali pamięć i uwagę, rozwija zdolność koncentracji, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Wpływa również na  rozwijanie pozytywnych cech i postaw takich jak obiektywizm, tolerancja, wytrwałość w dążeniu do celu. Zachęcamy więc wszystkich do gry w szachy. (KZ)

   

 • Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

  10 listopada 2017 roku w naszej szkole już od rana czuć było powiew jutrzejszego Święta Niepodległości. Wszyscy uczniowie ubrani w stroje galowe z kotylionami na piersiach uczcili dzień, w którym Polska stała się Niepodległa.
  O godzinie 12.00  rozpoczęła się akademia poświęcona Świętu Niepodległości.
  Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Józef Blank, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Kłosowski, radni miejscy Adam Kłosowski i Mieczysław Kubacki oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Moczadło.
  Dyrektor Szkoły Jerzy Resicki w kilku słowach, w bardzo przejrzysty sposób, dostępny dla najmłodszych słuchaczy, przedstawił rys historyczny, w którym przekazał najmłodszym, że Polska podlegała innym krajom, że przez długie lata nie było jej na mapie Europy. Zachęcił uczniów do wywieszenia flag oraz do udziału w uroczystościach związanych ze Świętem Niepodległości, które odbędą się na terenie naszego miasta.
  Burmistrz Miasta Józef Blank uświadomił zebranym jak istotna dla każdego kraju jest niepodległość. Podkreślił, iż mamy powody do radości, że żyjemy w wolnym kraju.

  Uczniowie klas szóstych wraz z chórem szkolnym zaprezentowali montaż słowno – muzyczny pod tytułem: „ To jest Polska”. Przedstawili trudną drogę naszego kraju do niepodległości oraz współczesne bolączki, które trapią Polaków.

  O godzinie 11.00 najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w happeningu pod nazwą „Radosna Niepodległość”. (enb)
   

 • Śniadanie Daje Moc

  08.11.2017

   Europejski Dzień  Zdrowego Jedzenia i Gotowania był okazją do  wspólnego  przyrządzenia  i spożywania śniadania w klasie. Dzieci z oddziału przedszkolnego i wszyscy uczniowie z klas I – III  przygotowali się do tego dnia bardzo sumiennie. Najpierw przynieśli  potrzebne produkty spożywcze i  warzywa, z których zrobiły apetyczne, kolorowe i zdrowe  kanapki. Po skończonej pracy  z wielką przyjemnością  biesiadowali  za stołem, na którym oprócz kanapek nie zabrakło owoców i soków owocowo – warzywnych. W towarzystwie  koleżanek i kolegów kanapki smakowały wybornie. Wszyscy bawili się znakomicie. Śniadanie daje nie tylko moc, ale wiele radości.   Akcja była  wspaniałą zabawą, dała  szansę na integrację grupy, zwiększenie świadomości na temat  zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka. Koordynatorka szkolnej  akcji Katarzyna Zapałowska dziękuje wszystkim  za aktywny udział w realizacji zadania. (KZ)

 • WSPÓLNIE wygrajmy!

  Nasza inwestycja została zgłoszona do tytułu "Inwestycja roku 2016"! Abyśmy WSPÓLNIE wygrali, należy przesłać sms o treści: go.eik.10 na numer 7248 (Koszt 2,46 zł z VAT za SMS).

   

   

 • Kolejna noc w szkole

  29.10.2017

  Z piątku na sobotę (27.10.2017r. - 28.10.2017r.) odbyła się kolejna "Noc w szkole", podczas której uczniowie mogli doświadczyć, że szkoła nie musi kojarzyć się tylko z nauką, ale również z dobrą zabawą i ciekawymi doświadczeniami. Pozwala również na nawiązywanie bliższych relacji z rówieśnikami i doskonali umiejętność współpracy w grupie. Tym razem uczniowie rozpoczęli swoją przygodę samodzielnym przygotowaniem zdrowej kolacji złożonej z sałatki owocowej, sałatki warzywnej oraz wielowarstwowych kanapek. Specjalnym daniem było przygotowanie kisielu z dodatkiem malin i jabłek.Następnie odbył się turniej pt. "Kocham Cię Szkoło", podczas którego uczniowie wykazali się bogatą wiedzą na temat swojej szkoły, a także prezentowali swoje umiejętności porozumiewania się, szybkości, logicznego myślenia i śpiewu. W dalszej części wieczoru, uczniowie wzięli udział w podchodach przygotowanych przez harcerki – Kasię i Zuzię. W tej konkurencji liczyła się zarówno pomysłowość, jak i zdolności aktorskie każdej z grup. Tuż po północy nadszedł czas na zabawę w chowanego w całkowitej ciemności. Zadaniem uczniów było odnalezienie pana dyrektora oraz opiekunów ukrytych na terenie budynku. Nie da się ukryć, że moc atrakcji zajęła większą część nocy, jednak sen na materacach w sali gimnastycznej był także dużą frajdą dla wszystkich uczestników. Tradycyjnie, jak zawsze przed rozpoczęciem szkolnej nocy, uczniowie złożyli swoje telefony komórkowe w pokoju nauczycielskim. Odebrali je dopiero rano przed pójściem do domu. Opiekę w czasie ,,Nocy w szkole” sprawowali: Lucyna Ben Nasr, Irena Światkowska, Zyta Sadowska oraz Zbigniew Gołębiewski. (KZ)

 • Apel szkolny klas IV - VII

  29.10.2017

  W dniu 27.10.2017r. obył się apel, na którym podsumowano osiągnięcia uczniów za miesiąc październik. Uczniowie, którzy wyróżnili się dobrym zachowaniem zostali nagrodzeni tzw. ,,zieloną kartką” czyli jednodniowym zwolnieniem z odpytywania i kartkówek. Byli to: Małgorzata Zielińska, Julia Bagińska, Julia Lewandowska, Julia Cukrowska, Zuzanna Anna Dąbrowska, Marika Abram, Dawid Kozłowski. Oprócz tego przedstawiono najważniejsze osiągnięcia sportowe uczniów klas IV – VII z ostatniego miesiąca. Ogólnoszkolna Rada Uczniowska zaprezentowała wszystkim uczniom plany działań charytatywnych, które zostaną podjęte w bieżącym roku szkolnym. Postanowiono dołączyć do akcji ,,Ozłacamy Kasisi”, której celem jest pomoc materialna afrykańskim dzieciom z Domu Dziecka. W czasie apelu uczniowie mieli możliwość zapoznania się z warunkami życia zambijskich dzieci. Na zakończenie apelu przewodniczący ORU Bartosz Zellma zebrał do skarbonki dobrowolne kwoty od uczniów, które zostaną wysłane na konto zasilające akcję ,,Ozłacamy Kasisi”. Do końca roku szkolnego będziemy systematycznie w każdy ostatni piątek miesiąca podczas apelu zbierać dobrowolne kwoty do skarbonki na pomoc dla kasiskich dzieci. Ponadto każda klasa zadeklarowała swój udział w dobrowolnie wybranej przez siebie akcji charytatywnej i przedstawiła sposób realizacji. Fotoreportaż z zadań zostanie zaprezentowany w formie wystawy na koniec roku szkolnego. (KZ)

 • Biegowe zmagania

  29.10.2017

  W dniu 27.10.2017 r. na boisku szkolnym w Jamielniku odbyły się powiatowe indywidualne biegi przełajowe. Nie mogło w nich zabraknąć uczniów naszej szkoły. W kategorii klas IV najlepiej pobiegł Bartosz Dąbrowski, który z 9 lokatą awansował do finału wojewódzkiego. W klasach V-VII awansowali z medalowych miejsc Ola Pruchniewska  - II  i Oliwier Zdanowski -  III miejsce. Zakwalifikowali się także Miłosz Moczadło z 6, Kamila Ławicka z 7 oraz Julia Dembińska z 9 miejsca. Oprócz nich startowali jeszcze:  Magdalena Kamińska, Igor Kotłowski , Julia Lewandowska, Damian  Meler, Kornelia  Seweryn, Sandra Wilk, Zuzanna Dąbrowska, Oktawia Straus, Szpanelewski Dawid, Amelia Bedra i Tuszyński Bartosz.  (KZ)

 • Uwaga Rodzice!

  27.10.2017

   

  Informujemy, że w dniach 2 i 3 listopada  2017 r. świetlica szkolna będzie czynna od godz. 7.00 do 16.00. Dzieci z grup przedszkolnych 01 i 02  będą miały  zajęcia bez zmian. (KZ)

 • Wycieczka do Olsztyna

  27.10.2017

  24 października odbyła się kolejna wycieczka organizowana w ramach projektu WOW "Wiedza Otwarta dla Wszystkich". Tym razem uczniowie brali udział w imponującej lekcji w hucie szkła artystycznego w Olsztynku. Wszyscy uczestnicy dowiedzieli się,  w jakiej temperaturze i z czego powstaje szkło, jakie są etapy jego wyrabiania, w jaki sposób się je barwi, a także jak nazywają się specjalne narzędzia do wykonywania szklanych wyrobów. Po atrakcyjnym pokazie dzieci chętnie udzielały odpowiedzi na pytania, a w nagrodę otrzymywały wyrabiane w ich obecności ozdoby. W kolejnej części wycieczki uczniowie obejrzeli film pt.: "Pan Żaba" w olsztyńskim multikinie. Tematyka nawiązywała do zwierząt, a także ukazywała tolerancję wobec wad drugiego człowieka. Losy bohaterów filmu utkwiły widzom w pamięci, bo wracali oni do nich nawet kolejnego dnia w szkole. Później uczestnicy wycieczki zjedli obiad w uroczym miejscu nad jednym z  jezior. W drodze powrotnej autobus poza uczniami i opiekunami przywiózł do Nowego Miasta Lubawskiego 100 kolorowych balonów, które dzieci otrzymały od właściciela mającego lokal niedaleko restauracji, w której był posiłek. Uczestnicy pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia, bezpiecznie dotarli do swoich domów. Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Anna Dembowska, Justyna Wiśniewska, Jagoda Kowalska i Mirosława Mamińska. (KZ)

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II Nowe Miasto Lubawskie
  13-300 Nowe Miasto Lubawskie
  ul.Jagiellońska 3
 • 56 4742184