Nawigacja

 • Informacja dla Rodziców!

  Informacja dla Rodziców!

  W Przedszkolu Miejskim należącym do Zespołu Szkolno Przedszkolnego trwają intensywne prace dostosowujące część pomieszczeń do uruchomienia Żłobka Miejskiego. W najbliższą środę 26.wrzesnia 2018 roku o godz 16.00 w Przedszkolu przy ulicy Tysiąclecia 3 odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców zainteresowanych rekrutacją do Żłobka. (enb)

 • Świeto ulicy Jagiellońskiej po raz 3! Zapraszamy!

  Świeto ulicy Jagiellońskiej po raz 3! Zapraszamy!
  18.09.2018

  Wszystkich fanów świetnej zabawy zapraszamy na nasze coroczne Święto ulicy Jagiellońskiej

   „Jagiellońska 3 Fest – szkoła swoim sąsiadom”.

  które odbędzie się

  29 września 2018 roku od godziny 14.00

  na terenie kompleksu sportowego znajdującego się przy naszej placówce.

  Podczas tegorocznej imprezy czeka na Państwa wiele atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie! W ramach szerokiej działalności prozdrowotnej i proekologicznej, którą od kilku lat prowadzimy w naszej szkole, proponujemy Państwu wspaniałą zabawę i rozrywkę dla dzieci, dorosłych i całych rodzin.

  W strefach tematycznych: zabaw integracyjnych, czynnego relaksu i prezentacji umiejętności czekają na Państwa liczne atrakcje i niezapomniane przeżycia, a na najmłodszych uczestników - piękny plac zabaw.

  Na miłośników zdrowego stylu życia czeka autorskie stoisko Katarzyny Enerlich - polskiej pisarki i nauczycielki hatha jogi, miłośniczki jogi dynamicznej, która prowadzi swoją szkołę jogi „Baba Joga” i jest inicjatorką zajęć w kilku miastach na Warmii i Mazurach. Katarzyna Enerlich jest autorką kilkunastu poczytnych powieści z historią Regionu w tle, jak również książek i publikacji o zdrowym stylu życia, odżywianiu i naturalnych kosmetykach. Prowadzi tematyczne warsztaty, podczas których opowiada, jak można żyć zdrowo i wyglądać młodo, nie tracąc na to zbyt wiele czasu i pieniędzy. Spotykając się z Czytelnikami i uczestnikami warsztatów w całej Polsce nie tylko zaraża pasją jogi i uczy zdrowego stylu życia w harmonii z Naturą, ale również inspiruje do czerpania z regionalnego dziedzictwa i lokalnych opowieści.

  U nas Katarzyna Enerlich poprowadzi Zielarskie Warsztaty Kosmetyczne, na które jeszcze są dostępne wejściówki (szczegóły na załączonym plakacie)! Serdecznie zapraszamy. To jedyna taka okazja!

  W naszym przyszkolnym Ogrodzie Artemidy nie zabraknie zdrowego jedzenia! Można będzie skosztować między innymi specjałów, które specjalnie dla Państwa przygotują nauczyciele naszej szkoły.

  Będą mogli Państwo poznać ich gusta kulinarne ;-)

  ZAPRASZAMY!

   

  Świeto ulicy Jagiellońskiej po raz 3! Zapraszamy! - Obrazek 1

 • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
  20.09.2018

  20 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczystość, na której nasi mali przedszkolacy z grup „Pszczółki”, „Misie” oraz „Krasnoludki” pod czują opieką swoich wychowawczyń zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie oraz taneczne. Dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach muzyczno – ruchowych. Były życzenia od Dyrekcji naszej szkoły i od wychowawczyń. Rada Rodziców ufundowała maluchom piękne upominki. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Było bardzo wesoło i kolorowo. Obchody tego święta już na zawsze wpiszą się w historię naszych oddziałów przedszkolnych. Naszym „Maluchom” jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!(KZ)

 • Spotkanie z policjantem

  Spotkanie z policjantem
  19.09.2018

  Dzisiaj  uczniowie z klas I – III  spotkali się z policjantem. Głównym celem spotkania było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, bezpieczeństwa  w szkole i w domu oraz podczas spotkania z nieznajomym. W sposób szczególny  podkreślono   znaczenie znaczków odblaskowych, które są nieodłącznym elementem  każdego pieszego uczestnika ruchu drogowego.  Dzieci miały możliwość utrwalić znaczenie kolorów świateł w sygnalizacji świetlnej.  W trakcie rozmowy z policjantem uczniowie zapoznali się z innymi ważnymi zadaniami,  jakie musi realizować w swej pracy na co dzień. Dzieci  z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie   podziękowały policjantowi za przybycie. (KZ)

 • Warsztaty w mydlarni i wiosce tematycznej

  Warsztaty w mydlarni i wiosce tematycznej
  18.09.2018

  18 września w piekną i  słoneczną pogodę grupa uczniów z klas drugich oraz  trzecich  wybrała się  na wycieczkę. Trasa wiodła przez  atrakcyjny  teren położony w powiecie brodnickim. Najpierw uczestnicy udali się do Fiałek, gdzie położona jest  mydlarska   wioska „Teodoryk”. Tam, pod okiem gospodyni zgłębiali tajemnice wyrobu mydła, poznali historię produkcji, jego rodzaje i właściwości.   Przed warsztatami dzieci wysłuchały krótkiej informacji na temat właściwości zdrowotnych soli. Warsztaty rozpoczęły się od wyboru  zapachów, które zostały wykorzystane do wyrobu mydeł.  Moment ten wywołał wśród wszystkich ogromne emocje. Trudno było wybrać ten najładniejszy, bowiem  wszystkie  się podobały. Kolejnym etapem był wybór  foremek,  do których dzieci wlały  zapach,  barwnik i dosypały ziół zebranych z pobliskich pól. Następnie zawartość foremek została zalana gliceryną i odstawiona w chłodne miejsce, a dzieci  zajęły się solą do kąpieli. Do soli morskiej wlały olejek zapachowy i dokładnie wymieszały całą zawartość. Dodały ziół  i przesypały do woreczków. Niezapomnianą pamiątką, którą zabrały ze sobą było własnoręcznie wykonane mydełko glicerynowe z dodatkiem aromatycznego suszu i woreczki z solą.   Po przerwie śniadaniowej wszyscy udali się do starej  pralni na pokaz prania. Przy użyciu mydła i wody dzieci prały w baliach za pomocą tary. Obejrzały też mające 100 lat  zabytkowe maglownice, różne rodzaje tar, zestaw żelazek  na duszę i węgiel. Kolejnym punktem wyprawy była wioska tematyczna w Jajkowie. Gospodarze przywitali  wszystkich  bardzo serdecznie częstując   zupą jajeczną z jajkami. W małym drewnianym domku dzieci odkrywały  nie tylko tajemnice jajek. Wysłuchały ciekawej pogadanki połączonej z pokazem ptasich jaj: wróbla, kaczki, kury, gołębia, strusia czy indyczki. Podczas warsztatów wykonywały pisanki. Na przygotowane wcześniej wydmuszki nakładały gorący wosk. Spod rąk dzieci wyszły piękne i pomysłowe ozdoby, które zabrały ze sobą. Pobyt w mydlarskiej wiosce i wiosce tematycznej na pewno na długo zostanie w pamięci uczniów.  Wycieczka zorganizowana została w ramach projektu unijnego WOW – Wiedza Otwarta dla Wszystkicha, a  uczniowie byli pod opieką nauczycielek: Katarzyny  Zapałowskiej, Anny Dembowskiej i Justyny Wiśniewskiej.  (KZ)

 • Uwaga konkurs!

  Uwaga konkurs!
  16.09.2018

  Zapraszamy całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w szkolnym konkursie zbiórki baterii w roku szkolnym 2018/2019. Celem konkursu jest uświadamianie i utrwalanie zachowań proekologicznych. Regulamin konkursu poniżej. (KZ) REGULAMIN_SZKOLNEGO_KONKURSU_ZBIORKI_BATERII.pdf 

   

   

 • Bądź widoczny - bądź bezpieczny!

  Bądź widoczny - bądź bezpieczny!
  12.09.2018

  Dnia 11.09.2018 r. uczniowie pierwszych klas z wychowawcami uczestniczyli w prelekcji na temat bezpieczeństwa pod hasłem "Bądź widoczny - bądź bezpieczny", która odbyła się na terenie  Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim. W spotkaniu uczestniczyły  również dzieci z pierwszych klas wszystkich nowomiejskich szkół podstawowych. Gośćmi spotkania byli: Burmistrz Nowego Miasta, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Olsztynie, którzy mówili o  zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły  i poza szkołą. Policjantka omówiła zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem.  Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Koordynatorem spotkania był pan Ryszard Krzemieniewski, który pozyskał od sponsorów  upominki i gadżety odblaskowe dla dzieci. Uczniowie otrzymali kamizelki i chusty odblaskowe, odblaski na rękaw i zawieszki do plecaków, plany lekcji, zakładki kolorowanki. Burmistrz przekazał upominki dla szkół  - grę i materiały edukacyjne. Nauczyciele z każdej szkoły otrzymali materiały edukacyjne do wychowania komunikacyjnego. Spotkanie uatrakcyjnił pokaz samochodów służb policyjnych i straży miejskiej. Dzieci w odblaskowych strojach bezpiecznie powróciły do szkoły. (KZ)

 • Tęczowy Tydzień

  Tęczowy Tydzień
  10.09.2018

  Zapraszamy społeczność szkolną do wzięcia udziału w szkolnej akcji prozdrowotnej pod nazwą "Tęczowy Tydzień". Celem akcji jest zmiana nawyków żywieniowych poprzez wprowadzenie do jadłospisu  warzyw i owoców, które są bardzo ważne w codziennej diecie. Warto zatem, aby znalazły stałe miejsce  wśród innych produktów każdego dnia. Akcja trwa  od 17.09.2018 r. do 21.09.2018 r.  i polega na spożywaniu codziennie porcji warzyw, owoców i soków  podczas przerwy śniadaniowej w szkole. Kolejnym dniom tygodnia przyporządkowane są wybrane kolory tj.:
  poniedziałek – zielony
  wtorek – żółty
  środa – czerwony
  czwartek – fioletowy
  piątek - pomarańczowy

  Mamy nadzieję, że  nie zabraknie kolorowych owoców, warzyw i soków podczas szkolnych śniadań.(KZ)

   

 • Zapraszamy na zebranie!

  Zapraszamy na zebranie!
  06.09.2018

  12 września 2018 roku odbędzie się zebranie z rodzicami w następującym porządku:

  16.00 - Zebranie Prezydium Rady Rodziców oraz przewodniczacych Rad Oddziałowych działających w roku szkolnym 2017/2018. (sala nr 31)

  16.30-17.30 - zebranie dla rodziców dzieci oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III

  17.15 - wystąpienie Dyrektora Szkoły Jerzego Resickiego

  17.15-18.15 - zebranie dla rodziców klas IV-VIII

  18.15 - zebranie przedstawicieli z oddziałów przedszkolnych i klas I-VIII (po 1 rodzicu), którzy uzyskali największą liczbę głosów.(sala nr 31) enb

   

 • Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

  Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
  03.09.2018

  3 września 2018 roku o godzinie 10.00 w nowomiejskiej „Jedynce” rozległ się dzwonek inaugurujący nowy rok szkolny 2018/2019. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: gospodarz miasta - Burmistrz Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej Marcin Deja, Radni Miejscy: Adam Kłosowski, Wojciech Kłosowski, Adam Straus i Mieczysław Kubacki, Ksiądz Proboszcz Zbigniew Markowski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Moczadło.

  Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Jerzy Resicki skierował do wszystkich ciepłe słowa – życzył dużo wytrwałości w dążeniu do celów i samych wspaniałych ocen. Poinformował przybyłych o zmianach w szkole, do których doszło w czasie wakacji. Przeprowadzono prace, które zdecydowanie zmieniły wizerunek sali gimnastycznej, w pomieszczeniach piwnicznych powstały dwie nowe sale – choreograficzna oraz projekcyjna.

  Wiele ciepłych słów usłyszeliśmy z ust zaproszonych gości. Burmistrz Józef Blank życzył uczniom sukcesów, zachęcał do udziału w dodatkowych zajęciach, które będą organizowane w nowym roku szkolnym oraz do intensywnej pracy, dzięki której sukcesy wychowanków rozsławią szkołę i miasto poza jego granicami. Ksiądz Proboszcz przestrzegał uczniów przed nadmiernym korzystaniem z internetu, który może mieć zgubny wpływ na dzieci. Wspólną modlitwą wprowadził całą społeczność szkolną w nowy rok szkolny.

  Podczas oficjalnej uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego Burmistrz Miasta Józef Blank i Przewodniczący Rady Miejskiej Marcin Deja uroczyście przekazali kluczyki i dokumenty do nowego samochodu. Inwestycja, na którą środki w tegorocznym budżecie zabezpieczyła Rada Miasta, zastąpiła wysłużone auto. Nowym nabytkiem „Jedynki” będą dowożone obiady do wszystkich  nowomiejskich szkół podstawowych i przedszkoli, ponieważ dwie kuchnie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zabezpieczają  catering dla pozostałych placówek oświatowych mieszczących się na terenie Nowego Miasta Lubawskiego. 

  W roku szkolnym 2018/2019 w naszej szkole naukę rozpoczyna czterysta czterdzieścioro dwoje uczniów, którzy będą się uczyć w dwudziestu oddziałach. Pracę rozpoczęli nowi nauczyciele.  Panie: Dorota Kasprowicz, Kamila Fabisiak, Dominika Dembieńska, Justyna Małek-Kamińska i Sylwia Zielińska oraz panowie: Andrzej Wądołowski i Artur Marcfeld.

  Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas na pierwsze w tym roku szkolnym spotkania z wychowawcami.(enb)

   

 • Sportowe Wakacje

  Sportowe Wakacje
  02.09.2018

  W dniach 25.08-01.09.2018 r. na terenach ośrodka "Hartek" w Hartowcu odbył się obóz sportowo - rekreacyjny zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy "Iskra". Uczestniczyło w nim 14 uczniów z naszej szkoły. Obóz był jednocześnie nagrodą za ich całoroczną pracę, a dzięki dofinansowaniu z nowomiejskiego urzędu miasta  możliwe było jego zorganizowanie. Zawodnicy oprócz zajęć typowo sportowych, uczestniczyli w spotkaniu z policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim na temat bezpieczeństwa oraz ewakuacji obozu podczas różnego typu zagrożeń. Przeprowadzili krótką scenkę zakończoną pogadanką związaną ze szkodliwością różnego typu używek  oraz ich  negatywnego  wpływu na kondycję sportowca. Uczniowie mieli także czas na zabawę, ognisko, podchody, pływanie na desce, kąpiele w jeziorze oraz zwiedzanie okolic jeziora Hartowieckiego. Jednocześnie uczniowie byli przygotowywani do następnego sezonu startowego. Uczestniczyli oni w treningach sportowych poprawiając swoją motoryczność i gibkość, które oprócz ćwiczeń w okolicznych lasach odbywały się także w wodzie. Na obozie opiekunami byli p. Adam Kaczmarek oraz jego organizator p. Zbigniew Gołębiewski. (enb)
   

 • Dni adaptacyjne

  Dni adaptacyjne
  31.08.2018

  Początek przygody z przedszkolem jest bardzo ważnym momentem w życiu każdego dziecka. Aby pomóc zarówno dzieciom jak i rodzicom zminimalizować stres oraz wszelkie obawy związane z pierwszymi dniami pobytu w przedszkolu organizowane są dni adaptacyjne. W tym roku zajęcia te odbyły się w dniach 27-29 sierpnia. W tym czasie, dzieci  miały okazję poznać swoich nauczycieli, koleżanki i kolegów z grupy. Sprzyjały temu prowadzone przez opiekunów liczne zabawy integracyjne takie jak: zabawy muzyczno-ruchowe, wspólne tańce, gry oraz zabawy w kącikach tematycznych. Dzieci miały również okazję spędzenia czasu na placu zabaw, gdzie pod czujnym okiem nauczycielek oddały się beztroskiej zabawie. Każdy dzień był przepełniony licznymi atrakcjami oraz dostarczył dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Mamy nadzieję, że po uczestniczeniu w zajęciach adaptacyjnych oraz wspólnych zabawach, przedszkolaki we wrześniu będą czuły się bezpieczniej i pewniej w nowej  dla  nich sytuacji.  (AD)

 • Inauguracja - 3 IX o godz 10.00

  Inauguracja - 3 IX o godz 10.00
  22.08.2018

  Uprzejmie informujemy, że uroczystość Inauguracji Roku Szkolnego 2018/2019 w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Nowym Mieście Lubawskim przy ulicy Jagiellońskiej odbędzie się w dniu 03 września 2018 roku o godz 10.00. Uczniom, którzy będą potrzebowali tego dnia opieki Szkoła zapewnia miejsce w świetlicy.

 • Rok szkolny skończony, wakacyjne biją dzwony

  Rok szkolny skończony, wakacyjne biją dzwony

  W piątek 22 czerwca 2018 r. o godz.8.00 w nowomiejskiej „Jedynce” rozległ się ostatni dzwonek. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością następujący goście: Wiceburmistrz Miasta Krzysztofa Widźgowski, Wice Przewodnicząca Rady Miejskiej Lilia Karczyńska, radni: Adam Kłosowski, Mieczysław Kubacki oraz Adam Straus, Prezes Zarządu EXPOM w Kurzętniku Rafał Domżalski wraz z asystentką Martą Tchorzewską, Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Moczadło oraz goście z zaprzyjaźnionej szkoły partnerskiej z Kaliningradu - Andrei Dzhabiev i Stanislaw Polatovskii.

  Dyrektor Szkoły Jerzy Resicki, w kilku słowach skierowanych do zebranych na uroczystości, podziękował za wspólny rok, życzył uczniom i wszystkim pracownikom szkoły udanych i bezpiecznych wakacji.

  Podczas uroczystego apelu wręczono nagrody przodownikom nauki, których w klasach IV-VII było 47. Najlepsi uczniowie z klas III również otrzymali nagrody. Fundatorem dyplomów i nagród książkowych  była Rada Rodziców.

  W tym roku po raz drugi w historii szkoły zakład patronacki EXPOM, w ramach Programu „Akademia EXPOM”, ufundował bardzo wartościowe nagrody rzeczowe dla uczniów szczególnie wyróżniających się wiedzą i wynikami w nauce z przedmiotów ścisłych i języków obcych. Ważnym kryterium były również szczególne osiągnięcia w konkursach z tych przedmiotów na podstawie regulaminu.

  Jest to program, w ramach którego cyklicznie są nagradzani najlepsi z najlepszych naszej szkoły – uczniowie klas VI i VII. W tym roku nagrody ufundowane przez EXPOM S.A. otrzymało 3 uczniów z klas VI oraz troje z VII. Dodatkowo uczeń – zdobywca nagrody LOLEK 2018- otrzymał nagrodę w postaci wartościowego sprzętu. Nagrody wręczył Prezes Zarządu Expom S.A. Rafał Domżalski.

  Wyróżnieni zostali również uczniowie ze 100% frekwencją. Troje z klas I-III oraz 12 z IV-VII.

  Zbigniew Gołębiewski przedstawił nazwiska dwojga uczniów, którzy otrzymali tytuły „Sportowiec roku”. Nagrody w postaci pucharów wręczył Dyrektor Szkoły Jerzy Resicki.

  Po uroczystości oficjalnej uczniowie udali się na ostatnie w tym roku spotkania z wychowawcami do swoich klas.(enb)

   

   

   

 • Bezpieczne wakacje

  Bezpieczne wakacje
  22.06.2018

  21 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim odbył się apel na temat bezpieczeństwa. Wzięli w nim udział zaproszeni goście, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Sanepidu, PKP, KRUS oraz Nadleśnictwa. Na spotkaniu  dzieci z oddziału przedszkolnego i  uczniowie z wielką uwagą obejrzeli prezentację multimedialną i wysłuchali wszystkich rad i przestróg, które na pewno przydadzą się podczas wakacyjnego wypoczynku. Wiele uwagi poświęcono zasadom  poruszania się po drogach, przebywania  nad wodą, w lesie czy podczas spotkania z nieznajomymi osobami czy  zwierzętami. Na zakończenie spotkania organizatorzy rozdali uczniom plakaty,  ulotki i  broszury  na temat bezpiecznych zachowań. Młodszym dzieciom wielką radość sprawiło oglądanie wozów: strażackiego, straży miejskiej i policji, które zajechały na boisko szkolne. Wychowawcy mają nadzieję, że wszyscy obecni na spotkaniu  będą wspominać wakacje jako miły i przyjemny czas odpoczynku. Inicjatorem i organizatorem spotkania był Pan Ryszard Krzemieniewski  – animator licznych przedsięwzięć sportowych i dotyczących bezpieczeństwa na terenie naszego miasta. (KZ)

 • Mini Mundial Nowomiejski

  Mini Mundial Nowomiejski

  Dnia 20.06.2018r. na obiektach sportowych "Jagiellonki" Zespołu Szkolno-Przedszkolnego spotkali się uczniowie klas IV szkół nowomiejskich, by rywalizować w turnieju piłki nożnej. Turniej "Mini Mundial Nowomiejski" był nawiązaniem do odbywających się Mistrzostw Świata Piłki Nożnej w Rosji. Udział zadeklarowało 5 zespołów, a system rozgrywek "każdy z każdym" wyłonił najlepszych. I miejsce - klasa sportowa SP1, II miejsce - drugi zespół SP1, III miejsce - SP3 drużyna Zachariasza, IV miejsce - SP2 Sokoły i V miejsce - drużyna SP3 drużyna Kucy. Zawody rozpoczął i zakończył dyrektor  Jerzy Resicki wręczając drużynom puchary i dyplomy. Organizatorzy bardzo dziękują za przybycie drużynom oraz za bezpieczną rywalizację. Zawody prowadził i sędziował Andrzej Czepek nauczyciel wychowania fizycznego naszej szkoły.(KZ)

 • Konkurs The Big Challenge

  Konkurs The Big Challenge
  20.06.2018

  Znamy wyniki  internetowego konkursu języka angielskiego The Big Challenge, który odbył się w naszej placówce  11 kwietnia 2018r. W tym międzynarodowym konkursie wzięło udział 33 uczniów z naszej szkoły w trzech różnych kategoriach. Konkurs obejmował znajomość słownictwa i gramatyki, wymowę, czytanie i słuchanie ze zrozumieniem, reagowanie językowe oraz kulturę państw anglojęzycznych. Można było maksymalnie zdobyć 350 punktów, za błędną odpowiedź otrzymywało się punkty ujemne, natomiast za brak odpowiedzi 0 punktów. Samuel Schramm z klasy VIb zdobył 302 punkty. Osiągnął najlepszy wynik nie tylko w szkole, ale również zajął 1 miejsce w województwie i 50 miejsce w kraju. Samuel otrzymał specjalne nagrody: puchar, koszulkę z logo konkursu, słuchawki oraz książkę. Kolejne świetne wyniki w naszej szkole to:

  1. Jakub Figurski z kl.VIIb – 260 punktów, 11 miejsce w województwie,

  513 w Polsce

  1. Katarzyna Polak z kl. VIIb- 253 punkty, 15 miejsce w województwie,

  594 w Polsce

  1. Bartosz Dąbkowski z kl.Vb- 243 punkty, 15 miejsce w województwie,

  425 w Polsce

  1. Magdalena Grzywacz z kl. Va – 212 punktów, 39 miejsce w województwie, 1020 w Polsce
  2. Dawid Szpanelewski z kl.VIIb – 211 punktów, 33 miejsce w województwie, 1281 w Polsce
  3. Dominik Wiśniewski z kl. Va- 210 punktów, 41 miejsce w województwie, 1092 w Polsce
  4. Igor Petka z kl.VIb-200 punktów, 24  miejsce w województwie, 1137  w Polsce

   

  Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy! (KZ)

 • Wiosenny "wypad" za miasto

  Wiosenny "wypad" za miasto

  Na zakończenie Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny uczniowie klasy VII b  z rodzicami i wychowawczynią zorganizowali integracyjną wycieczkę rowerową  do Nielbarka zakończoną spotkaniem przy ognisku .   Rodzice, dzieci i nauczyciele  w miłej atmosferze przy dźwiękach gitar śpiewali kultowe harcerskie przeboje. Był czas na wspomnienia oraz podsumowanie działań i osiągnięć uczniów w klasie VII przy suto i „zdrowo” zastawionym stole. Wychowawczyni Wioletta Bączek – Samulewicz dziękuje serdecznie rodzicom  za udział w wycieczce, za przygotowanie ogniska i podwieczorku oraz opiekunom Magdalenie Ewertowskiej, Andrzejowi Czepkowi i Jarosławowi Kamińskiemu. (enb)

   

 • Znamy wyniki Kangura Matematycznego

  Znamy wyniki Kangura Matematycznego

  WYNIKI KANGURA MATEMATYCZNEGO

  W tym roku w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY wzięło udział 44 uczniów naszej szkoły. Oto wyniki uzyskane przez uczestników:

  Jan Milewski kl. III – wynik bardzo dobry (opiekun Mirosława Mamińska)

  Jakub Nowak kl. III– wyróżnienie (opiekun Mirosława Mamińska)

  Julia Dreszler kl. IIII -  wyróżnienie (opiekun Anna Falkowska)

  Igor Kotłowski kl. IV – wyróżnienie ( opiekun Wioletta Bączek – Samulewicz)

  Bartosz Artuszewski kl. V – wyróżnienie (opiekun Magdalena Ewertowska)

  Wiktor Grzywacz kl. VI – wyróżnienie ( opiekun Wioletta Baczek – Samulewicz)

  Katarzyna Polak kl. VII – wyróżnienie ( opiekun Wioletta Bączek – Samulewicz). 

  Koordynatorem konkursu w szkole jest Wioletta Baczek – Samulewcz. (enb)

 • Przyjdź! Bądź z nami! Pomóż!

                                 Przyjdź! Bądź z nami! Pomóż!

  W imieniu organizatorów zapraszamy serdecznie na Festyn Charytatywny "Uśmiech Antosia", który odbędzie się 17 czerwca 2018 roku na obiektach Szkoły Podstawowej Nr 1 im.Jana Pawła II. Fundusze zebrane podczas festynu zostaną przekazane poprzez Fundację "Zdążyć z pomocą" na rehabilitację Antosia Gurzyńskiego, przedszkolaka naszej placówki. Wykryto u niego chorobę genetyczną Mukopolisacharydozę typu III. Program festynu jest bardzo bogaty i każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. 

  Gastronomia: Grill, specjalnośc naszej szkoły czyli kluski i spaghetti, swojski chleb ze smalcem, kawiarenka, napoje zimne i gorące, lody, wata cukrowa, popcorn. Atrakcje: licytacje, animacje i pokazy cyrku Heca, pokazy kickboxerów "Zamek Kurzętnik", koncert zespołu COVER, dyskoteka, dmuchane zjeżdżalnie, warkoczyki, malowanie twarzy, tatuaże, przejazdy bryczką, motorem z koszem, konno, zajecia z robotyki, mini runmagedon dla dzieci, mini zawody strazackie dla dzieci, plac zabaw, stoisko rękodzieła, stoisko ogrodnicze, stoisko z zabawkami, balony z helem, pokazy i starych samochodów i motocykli, punkt medyczny. 

  Nie może Cię zabraknąć.Szczególnie zapraszamy do licytacji, bowiem hojnośc ofiarodawców przeszła nasze najśmielsze marzenia. 

  Seredecznie zapraszamy:
  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców, Stowarzyszenie Przyjaciel Szkoły, wolontariusze i ludzie dobrej woli oraz nade wszystko rodzice Antosia.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II Nowe Miasto Lubawskie
  13-300 Nowe Miasto Lubawskie
  ul.Jagiellońska 3
 • 56 4742184