• Aktualności

     • Walczyli "O Złotą Rakietkę"
      • Walczyli "O Złotą Rakietkę"

      • 24 stycznia 2019 roku, w ramach zajęć feryjnych, przebiegających pod hasłem „Ferie na Sportowo”, odbył się Turniej Tenisa Stołowego dla dzieci i młodzieży pod nazwą „O Złotą Rakietkę”.

       Celem turnieju była popularyzacja tej dyscypliny sportu wśród dzieci i młodzieży. Osiemnaścioro młodych pasjonatów tenisa przyjechało do naszej szkoły, by rywalizować w różnych grupach wiekowych w dwóch kategoriach: dziewczęta i chłopcy. Dla zwycięzców i uczestników imprezy przygotowano medale, dyplomy i nagrody.

       Pozdrowienia dla uczestników zmagań przysłała Natalia Partyka – wielokrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w tenisie stołowym. Sędzią w turnieju był Zbigniew Gołębiewski, a koordynatorem całego przedsięwzięcia – Ryszard Krzemieniewski.

       Wszystkim uczestnikom zmagań gratulujemy, a organizatorom serdecznie dziękujemy za  zaangażowanie. (enb)

     • Turniej Warcabowy za nami
      • Turniej Warcabowy za nami

      • 25 stycznia, w naszej szkole, w ramach zajęć feryjnych, odbył się Turniej Warcabowy, którego organizatorem był Ryszard Krzemieniewski. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał arbiter Feliks Stachowicz. Do rywalizacji stanęli uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście - łącznie 24 uczestników. Ważnym wydarzeniem spotkania był udział szczególnego zawodnika – Dawida Gotowskiego z Unisławia (MDK 1 Bydgoszcz), który jest wicemistrzem świata w grze w warcaby w kategorii do lat 7 (w 2018 r.). W rozgrywkach uczestniczył również jego brat, Filip. Rozegrano 7 partii warcabowych z czasem 10 minut na zawodnika.

       Uczniowie naszej szkoły zajęli nastepujące miejsca:

       W kategorii Chłopcy do 8 - 10 lat - I miejsce zajął Dawid Gotowski, II miejsce Filip Gotowski (goście z Unisławia), IV miejsce - Mateusz Woldan z klasy II a,

       W kategorii Chłopcy11 lat i więcej I miejsce zajął Mateusz Dziodko.

       W kategorii dziewczęta do 7 lat I miejsce przypadło Michalinie Jakubowskiej z grupy 03, w kategorii Dziewcząt do 8- 10 lat II miejsce zajęła Wiktoria Dziodko - uczennica klasy III b, a w kategorii Dziewcząt 11 lat i więcej na I miejscu podium stanęła Monika Kobylska z klasy klasa VIII a.

       Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów! (enb)

        

     • Dzień Babci i Dziadka
      • Dzień Babci i Dziadka

      • Dnia 22 stycznia naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka przygotowana przez dzieci 5 letnie z oddziału przedszkolnego grupy „Misie”. 

       Spotkanie było bardzo rodzinne i sympatyczne. Dzieci zaprezentowały piękny program artystyczny pod kierunkiem swoich wychowawczyń: Gizeli Moczadło i Jagody Kowalskiej. Pośród licznych wierszy i piosenek nie zabrakło również atrakcyjnego tańca.  Babcie i dziadkowie wraz z wnukami brali udział w konkursach, które wprowadziły wiele radości do rodzinnego spotkania. Babcie wykazywały się dużą sprawnością w nawlekaniu guzików na sznurek, a dziadkowie w wykonywaniu nowych fryzur swoim ukochanym wnuczkom.

       Zaproszeni goście zostali obdarowani upominkami. W spotkaniu uczestniczyła pani dyrektor Eleonora Lewalska, która powitała gości w progach naszej szkoły oraz złożyła babciom i dziadkom życzenia z okazji ich święta.

       Na wszystkich zaproszonych gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. W miłym nastroju i pełni pozytywnych wrażeń, goście rozchodzili się do swoich domów. (AD)

        

     • Podajmy sobie ręce
      • Podajmy sobie ręce

      • Dnia 23.01.2019 r. podczas ferii zimowych odbyło się spotkanie integracyjne „Podajmy sobie ręce”. Uczestniczyły w nim dzieci z klas I – V. Zajęcia te wpisują się w tradycję naszej szkoły, gdyż są organizowane od kilkunastu lat. Dzieci kreatywnie i twórczo spędziły czas. Podczas gry „Bystre oczko”  rozwijały swoją spostrzegawczość, orientację i logiczne myślenie.  Następnie kilkoma  technikami plastycznymi tworzyły zimowe pejzaże, które po połączeniu stworzyły panoramę zimy.  Po warsztatach plastycznych na uczestników czekał poczęstunek i ciepła herbata. Na zakończenie spotkania dzieci wzięły udział w zabawie integracyjnej „Lubię – nie lubię”, „Powiedz coś miłego”. Organizatorkami spotkania były: Iwona Kołecka, Justyna Wiśniewska, Hanna Szymańska i Katarzyna Zapałowska. (KZ)

     • Uczniowie klas IV-VIII podsumowali I semestr
      • Uczniowie klas IV-VIII podsumowali I semestr

      • 17 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbył się apel dla uczniów klas IV - VIII, podsumowujący I semestr roku szkolnego 2018/2019. Przewodnicząca grupy wiekowej, Lucyna Ben Nasr, podsumowała zachowanie uczniów, natomiast wychowawcy poszczególnych klas przedstawili tych, którzy osiągnęli średnią ocen od 4.75 wzwyż i tym samym znaleźli się w gronie przodowników nauki. Wśród uczniów z najwyższą średnią w szkole znaleźli się: Tomasz Dąbrowski z klasy IVb, Zuzanna Anna Dąbrowska - uczennica klasy VIIa oraz Jan Kasprowicz z klasy Vc. Gratulujemy i życzymy sukcesów w II semestrze. (enb) 

        

     • Bezpieczne Ferie 2019
      • Bezpieczne Ferie 2019

      • 17 stycznia 2010 roku w nowomiejskiej „Jedynce” odbył się apel pod nazwą „Bezpieczne Ferie”. Takie spotkania na stałe wpisały się do kalendarza szkolnego, ponieważ ich głównym celem jest przygotowanie całej społeczności szkolnej do bezpiecznego wypoczynku w okresie ferii zimowych. Tegoroczne spotkanie było równie wyjątkowe, jak w poprzednich latach, ponieważ zaszczycili nas swoją obecnością szczególni goście - przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego oraz Nadleśnictwa. Inicjatorem spotkania był Pan Ryszard Krzemieniewski – animator licznych przedsięwzięć sportowych i dotyczących bezpieczeństwa na terenie naszego miasta.

       W ramach działań „Bezpieczne Ferie 2019” przedstawiciele służb mundurowych obecni na apelu mówili o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku oraz radzili jak unikać niebezpiecznych sytuacji w trakcie zabaw na śniegu lub lodzie, podczas pobytu na zimowisku i w domu. Ważnym elementem spotkania był temat przestrzegania zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe noszone na wievvrzchnich ubraniach. Udzielono również wskazówek jak należy postępować z osobami, które potrzebują nagłej pomocy przedmedycznej. Uczniowie dowiedzieli się czym dokarmiać ptaki w okresie zimy, miały okazję zobaczyć profesjonalny sprzęt ratowniczy.

       Wszystkie dzieci z nowomiejskiej „Jedynki” znają doskonale numery alarmowe. Dzięki temu są większe szanse na szybszą interwencję profesjonalnych służb ratowniczych w sytuacji wymagającej podjęcia działań mających na celu ratowanie życia.

       Ogromną atrakcją dla uczestników apelu okazał sie pokaz iluzjonistyczny młodego magika - Niemagicznego Dawida - autora karcianych sztuczek. Dawid Pruchniewski jest szóstoklasistą uczęszczającym do podstawówki w Tuszewie i zadziwił widzów swoimi pokazami.  (enb)

     • Spotkanie rodziców z kuratorem sądowym
      • Spotkanie rodziców z kuratorem sądowym

      • Dnia 16.01.2019 odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas ósmych z kuratorem zawodowym z Sądu Rejonowego w Nowym Mieście Lubawskim. Poruszona została tematyka zagrożeń i skutków stosowania cyberprzemocy, środków psychoaktywnych, agresji przez nieletnich. Kurator zwrócił uwagę na konieczność kontroli treści umieszczanych przez młodzież w mediach społecznościowych. Poinformowano o skutkach stosowania hejtów dla osoby poszkodowanej i sprawcy. Zmobilizowano rodziców do częstych rozmów z dziećmi i zapewnienia poczucia bezpieczeństwa oraz poszukiwania alternatywnych form spędzania czasu wolnego wspólnie. (KZ)

     • Zapraszamy na zabawę!
      • Zapraszamy na zabawę!

      • Wszystkich miłośników dobrej zabawy i wyborowego towarzystwa zapraszamy na cudowną Zabawę Karnawałowo - Walentynkową! Jest jeszcze kilka wolnych miejsc!
       Wszystkich, którzy już zadeklarowali chęć uczestnictwa, prosimy o wpłatę kwoty w wysokości 170 zł. w sekretariacie szkoły w nieprzekraczalnym terminie do 5 lutego 2019. 
       Zapraszamy!

     • Spotkanie z Panią pielęgniarką w przedszkolu.
      • Spotkanie z Panią pielęgniarką w przedszkolu.

      • Dnia 16 stycznia 2019r. do przedszkola zawitała – pani Krystyna Kwiatkowska, która na co dzień pracuje w naszej szkole jako pielęgniarka. W trakcie spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się więcej o zawodzie pielęgniarki, pozyskać wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie, a także pokonać lęk przed zabiegami medycznymi. Pani pielęgniarka zademonstrowała niektóre proste zabiegi, takie jak: założenie opatrunku czy mierzenie ciśnienia. Następnie pokazała dzieciom stetoskop, strzykawki i bandaże. Serdecznie dziękujemy pani Krystynie Kwiatkowskiej za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim za dobre rady. (AD)

     • Spotkanie ze strażakiem.
      • Spotkanie ze strażakiem.

      • 10.01.2019 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych miały okazję spotkać się z Panem Sławomirem Górzewskim, który pracuje jako strażak w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim. Tematem przewodnim spotkania, było utrwalenie numerów alarmowych oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci. Pan strażak opowiedział milusińskim o swojej pracy oraz udzielił odpowiedzi na pytania przedszkolaków. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały wypowiedzi zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki serdecznie podziękowały Panu strażakowi za spotkanie. (AD)

     • Wywiadówka - klasy I - VIII
      • Wywiadówka - klasy I - VIII

      • 16 stycznia 2019 roku (środa) odbędą się wywiadówki dla rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów z klas I - VIII wg. następującego harmonogramu:

       16.00 - zebranie przewodniczących rad oddziałowych (po 1 rodzicu z klas 0 - VIII) w sali nr 31

       16.30 - 17.30 - wywiadówki dla rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów z klas I - III

       17.15 - spotkanie dyrektora Jerzego Resickiego z rodzicami na górnym holu

       17.15 - 18.15 - wywiadówki dla rodziców uczniów z klas IV - VIII

       Zapraszamy! (enb)

      • Mobilne planetarium w SP1

      • Znalezione obrazy dla zapytania mobilne planetariumWe wtorek przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie naszej szkoły mieli okazję brać udział w niecodziennym wydarzeniu. Do naszej szkoły zawitało Mobilne planetarium. Najwięcej euforii wzbudziła wizyta w namiocie w kształce sfery kuli ziemskiej. Podczas czterech spektakli w sferycznym namiocie uczestnicy przedstawienia wielowymiarowego mogli obejrzec budowę układu słonecznego oraz zapoznać się z różnymi  podniebnymi zdarzeniami. Zarówno przedszkolaki jak i uczniowie starszych klas obejrzeli dostosowane do siebie spektalne wyświetlanie pod kopułą. 

     • W ramach doradztwa zawodowego spotkaliśmy się z archeologiem
      • W ramach doradztwa zawodowego spotkaliśmy się z archeologiem

      • Sebastian Teska, absolwent naszej szkoły, już po raz drugi był gościem w naszej placówce. Pierwszy raz odwiedził nas w czerwcu 2015 roku, jako student archeologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w PoznaniuDziś, już jako doktorant na tej uczelni, opowiadał o swojej pasji  uczniom klas I - VIII. To było już kolejne spotkanie w ramach doradztwa zawodowego. Uczniowie dowiedzieli się kim jest archeolog, gdzie wykonuje swoją pracę, jakimi narzędziami się posługuje. Zebrani w sali gimnastycznej z zainteresowaniem obejrzeli prezentację przygotowaną przez pana Sebastiana, zadawali pytania oraz sami udzielali odpowiedzi na te, które zadawał gość. Spotkanie zakończyła wicedyrektor Eleonora Lewalska oraz uczniowie, którzy w imieniu społeczności szkolnej podziękowali za spotkanie. Koordynatorem spotkania z przedstawicielem tego niezwykłego zawodu była pani Marzenna Rykaczewska. (enb)