• Aktualności

     • Powiatowe zmagania
      • Powiatowe zmagania

      • 29.03.2019 roku na stadionie MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się Powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe. W skład drużyny wchodziło 6 zawodników lub zawodniczek. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II z Nowego Miasta Lubawskiego wystawiła dwie drużyny: dziewcząt z rocznika 2006 i młodszych oraz chłopców w tej samej kategorii. W składzie drużyny dziewcząt były: Małgorzata Milewska, Julia Dembińska, Amelia Bedra, Julia Domżalska, Marysia Rudnik, Natalia Zakrzewska. Chłopców reprezentowali: Konrad Bartycha, Denis Shepetun, Kacper Hincmann, Norbert Kopiczyński, Igor Kotłowski oraz Bartek Dąbkowski.Obie drużyny uplasowały się na II miejscu i awansowały do zawodów wojewódzkich. Gratulujemy naszym sportowcom i opiekunowi drużyny Zbigniewowi Gołębiewskiemu. (enb)

        

     • Odwiedziny Policjantów w Przedszkolu
      • Odwiedziny Policjantów w Przedszkolu

      • 29 marca, przedszkolaków odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim. Byli to Panowie: aspirant sztabowy Paweł Cherkowski i młodszy aspirant Mateusz Soter. Dzieci miały możliwość obejrzenia radiowozu i sprawdzenia jak działa jego system ostrzegania świetlnego i dźwiękowego. Przymierzały policyjne kamizelki, oglądały pałkę Tonfa, kajdanki i tarczę do zatrzymywania pojazdów, czyli tzw. lizaka . Były zafascynowane mundurem i służbą policjanta. Od dzisiaj każdy maluch chce zostać policjantem. Bardzo dziękujemy Panom za poglądowe zajęcia. (AG)

     • Nowomiejski Przegląd "W KRAINIE BAŚNI"
      • Nowomiejski Przegląd "W KRAINIE BAŚNI"

      • Dnia 28 marca, odbył się w naszej szkole Nowomiejski Przegląd „W KRAINIE BAŚNI”. Przyświecały mu następujące cele: rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i teatralnych, uwrażliwienie na piękno literatury dziecięcej, wyrażanie uczuć za pomocą słów i gestów oraz  integracja dzieci z różnych przedszkoli. W imprezie wzięły udział dzieci uczęszczające do „zerówek” w naszym mieście. Byli to mali aktorzy z czterech grup: „Biedronki”, z Przedszkola Miejskiego pod opieką Pani Jolanty Świątkowskiej, „Leśne Ludki” ze Szkoły Podstawowej nr 3, które przygotowała Pani Anna Falkowska, „Słoneczka” ze Szkoły Podstawowej nr 2, występujące pod czujnym okiem Pani Ewy Banaszewskiej i „Krasnoludki” ze Szkoły Podstawowej nr 1  z wychowawczynią Panią Mirosławą Mamińską. Dzieci w przepięknych strojach, wspaniale wcieliły się w swoje role. Wystawione przez nich spektakle: „Jarzębinka”, „Kopciuszek”, „ Księżniczka na ziarnku grochu” i „ Królewna Śnieżka,” nagradzane były gromkimi brawami. Każdy uczestnik Przeglądu otrzymał książkę i słodki upominek. Dla grup przygotowane były piękne dyplomy.

                   Wydarzenie to, swoją obecnością zaszczycili: Pani Paulina Rolka – przedstawiciel Urzędu Miasta, wicedyrektor SP nr 1 - Pani Eleonora Lewalska, goście z Ukrainy oraz licznie zgromadzeni Rodzice. 

                   Koordynatorkami Przeglądu były Panie: Mirosława Mamińska, Angelika Gomuła i Michalina Mączkowska. (AG)

     • Odwiedziny Oficera Marynarki Wojennej w Przedszkolu
      • Odwiedziny Oficera Marynarki Wojennej w Przedszkolu

      • 25 marca, dzieci w oddziałach przedszkolnych odwiedził tata jednego z naszych małych milusińskich – pan Michał Rykaczewski-oficer Marynarki Wojennej Zjednoczonych Sił Zbrojnych Wojsk NATO, w stopniu drugiego oficera. Maluchy z wielkim zainteresowaniem oglądały mundur i zgadywały jaki zawód ma przybyły gość. Pan Michał bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które otrzymały  wyczerpujące odpowiedzi. Bardzo dziekujemy za odwiedziny! (AG)

      • W najbliższą środę, 27 marca, zapraszamy na Dzień Otwarty:

       godz. 17.00 - 17.45 - klasy I-III

       godz. 17.45 - 18.30- klasy IV-VIII (enb)

      • 21 marca 2019 roku ogłoszono wyniki przedmiotowych konkursów kuratoryjnych. Osiągnęliśmy w nich duże sukcesy. Mamy 3 laureatów i dwoje finalistów. Katarzyna Polak (VIIIb) i Paweł Kowalczyk (VIIIa) zostali laureatami z matematyki (opiekun Wioletta Bączek Samulewicz). W konkursie języka angielskiego David Rykaczewski został laureatem a Samuel Schramm (VIIa) finalistą. Ich opiekunem była Lucyna Ben Nasr. Jakub Figurski (VIIIb) zyskał tytuł finalisty konkursu z biologii (opiekun Lilianna Lisakowska) (enb)

     • Pani Wiosna w naszym Przedszkolu
      • Pani Wiosna w naszym Przedszkolu

      • Dziś, tradycyjnie jak co roku, obchodziliśmy w naszym przedszkolu Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu, dzieci otrzymały list od Pani Wiosny, w którym znajdowały się wskazówki jak do niej dotrzeć. Mali milusińscy z wielkim zapałem podążali kwiatowym szlakiem, na końcu którego czekała na nie, w pięknym kolorowym stroju, wesoła i radosna Pani Wiosna. Dzieci chętnie rozwiązywały wiosenne zagadki, zaśpiewały piosenkę oraz bawiły się razem z gościem. Na zakończenie, przedszkolaki narysowały  kolorową kredą piękne, wiosenne kwiaty, które ozdobiły nasz przedszkolny plac, a Pani Wiosna wręczyła im medale. Nie zabrakło również pamiątkowego zdjęcia. Mamy nadzieję, że po takim przywitaniu, wiosna zagości u nas na dobre. (AD)

     • Witaliśmy wiosnę na sportowo
      • Witaliśmy wiosnę na sportowo

      • 21 marca  uczniowie z klas I - III powitali wiosnę na sportowo.  Najpierw wszyscy  udali się do sali gimnastycznej. Tam  przywitała dzieci  wicedyrektor  Eleonora Lewalska,  która przyprowadziła ze sobą radosną i kolorową wiosnę.  W obecności dyrekcji szkoły i nauczycieli uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Zgodnym chórem obiecywali, że będą się starali  wykonywać wszystkie konkurencje  uczciwie, dokładnie i do końca. Nadszedł wreszcie czas na wspólną zabawę i zdrową rywalizację sportową. Uczniowie wzięli udział w wielu konkurencjach  i zabawach rozwijających sprawność fizyczną. Było wiosenne sadzenie ziemniaków, przejście przez tunel, wyścig raków, toczenie piłki, rzut woreczkiem do hula hop, wyścig ze skakanką. Podczas rozgrywek towarzyszył uczniom okrzyk "W zdrowym ciele zdrowy duch, ćwicz na wiosnę za dwóch!" Dla wszystkich uczestników imprezy  słodką niespodziankę  ufundowana  Rada Rodziców, a  pamiątkowe dyplomy  dla klas przygotowały organizatorki.  Głównym założeniem imprezy było propagowanie  zdrowego stylu życia,  rozwijanie zainteresowań aktywnym sposobem spędzania wolnego czasu. Koordynatorkami były nauczycielki Katarzyna  Zapałowska i Justyna Wiśniewska, które dziękują wychowawczyniom za pomoc podczas realizacji zadania. (KZ)

     • Kolejne Wiosenne wierszowanie za nami
      • Kolejne Wiosenne wierszowanie za nami

      • Dzisiaj w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod nazwą "Wiosenne wierszowanie". Uczniowie klas IV-VIII, którzy kochają poezję, mieli możliwość zaprezentować swoje umiejętności krasomówcze. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 18 uczniów. Swoją obecością zaszczycił uczestników Dyrektor Szkoły Jerzy Resicki. Jury, w skład którego weszły polonistki z naszej szkoły -  Anna Lendzion, Magdalena Lemanowska oraz Ewelina Niścigorska-Bojarska wyłoniły zwycięzców. Wyniki konkursu prezentują się następująco: 

       I miejsce – Agnieszka Nehring z klasy IV b za interpretację wiersza Doroty Gellner pt. Nowoczesna babcia

       II miejsce – Aleksandra Lendzinowska z klasy VIII b

       III miejsce – Amelia Józefowicz z klasy VI a

       Obie uczennice recytowały utwór Wisławy Szymborskiej pt. Kot w pustym mieszkaniu

       Wyróżniono Martę Cherkowską – uczennicę klasy IV a, Huberta Kijorę z klasy IV b oraz Karolinę Klimek z klasy V a.

       Zwycięzcy konkursu i wyróżnieni  otrzymali z rąk Dyrektora Szkoły Jerzego Resickiego nagrody książkowe oraz dyplomy, natomiast wszyscy biorący udział w rywalizacji dostali dyplomy uczestnictwa i upominki.

       Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom, za co słowa uznania należą się paniom polonistkom, które wspierały reprezentantów klas w przygotowaniach do rywalizacji. (enb)

     • Odwiedziliśmy Redakcję Gazety Nowomiejskiej
      • Odwiedziliśmy Redakcję Gazety Nowomiejskiej

      • W tym tygodniu, klasa 2a pod opieką Anny Dembowskiej, odwiedziła Redakcję Gazety Nowomiejskiej. Pan Ryszard Ulatowski – Redaktor Naczelny, opowiedział o charakterze swojej pracy oraz przybliżył, jak zmieniała się ona na przestrzeni lat. Zaprezentował uczniom unikatowe egzemplarze gazet, które były publikowane ponad sto lat temu. Uczniów zaciekawił również proces pozyskiwania informacji do gazety, który wymaga od dziennikarza dyspozycyjności zarówno w dzień i w nocy, a także sposób rozmieszczania tekstu i zdjęć na stronach „nowomiejskiej”, wysyłanej do druku. Dzieci zobaczyły też, legitymację dziennikarza, która umożliwia mu wejścia za scenę, na mecze, lub inne imprezy, by móc przeprowadzić wywiad ze znanymi osobami. Drugoklasiści obejrzeli również sprzęt fotograficzny, będący narzędziem codziennej pracy pana Ryszarda. Dzieci zadawały wiele szczegółowych pytań, okazując zainteresowanie omawianym zawodem, na które uzyskały rzetelne odpowiedzi. Uczniowie podziękowali za wizytę drobnym upominkiem a na jej pamiątkę otrzymały widokówki Nowego Miasta Lubawskiego. (AD)

     • Wicemistrzyni w Wojewódzkiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia
      • Wicemistrzyni w Wojewódzkiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia

      • Zuzanna Anna Dąbrowska - uczennica klasy VII a naszej szkoły, zajęła II miejsce w XXVII Wojewódzkiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. W etapie okręgowym olimpiady w Olsztynie uczestniczyli uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsce w swoich powiatach tj. podczas etapu rejonowego. Część pierwsza olimpiady składała się z 40 pytań testowych (zarówno jednokrotnego, wielokrotnego wyboru, jak i pytań o charakterze „prawda- fałsz”). Poza tym oceniano projekt prozdrowotny, który   przeprowadził  każdy z  uczestników. Brano pod uwagę trafność wybranego tematu, jego właściwe, wyczerpujące opracowanie. W ocenie projektu ważny był dobór materiałów, metody i techniki, rzetelność, dokładność i poprawność argumentowania. Istotna była również ocena innowacyjności akcji.  Zuzanna przeprowadziła akcję pt. „Jak pogonić pryszcze?” Celem jej przedsięwzięcia było przekazanie podstawowej wiedzy na temat cery trądzikowej i  właściwej pielęgnacji takiej skóry. Zuzanna dużo uwagi poświęciła  profilaktyce i leczeniu trądziku kosmetykami naturalnymi. Prowadziła warsztaty, na których przygotowano maseczki, mydła i toniki na bazie ziół i produktów ekologicznych. Przesłana do Olsztyna dokumentacja zawierała opis przebiegu akcji, ewaluację, film, prezentacje multimedialne, folder i ulotki. Podczas oczekiwania na wyniki olimpiady Zuzanna została zaproszona na dogrywkę w formie ustnej. Okazało się, że rywalizowała o I miejsce z koleżanką ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Iławy.  Akcja prozdrowotna z sąsiedniego powiatu została oceniona wyżej i Zuzanna spadła na II miejsce. To jak na razie najwyższe miejsce jakie udało się osiągnąć naszej szkole na w/w olimpiadzie. Gratulujemy serdecznie Zuzi i jej nauczycielce Irenie Światkowskiej. (enb)

     • „Dostęp do informacji publicznej z perspektywy młodzieży”
      • „Dostęp do informacji publicznej z perspektywy młodzieży”

      • 7 marca 2019 roku przedstawiciele naszej szkoły - członkowie Młodzieżowej Rady Miasta - Julia Gorzka, Maksymilian Rogalski i Bartosz Zellma wraz z nauczycielem  Łukaszem Leszczyńskim  wzięli udział w warsztatach regionalnych „Dostęp do informacji publicznej z perspektywy młodzieży”. W wydarzeniu, które  odbyło się w Elblągu, uczestniczyło około stu osób z sieci Euroregionu Bałtyk. W warsztatach wzięła udział młodzież ze Szwecji, Litwy, Rosji i Polski . Nasz kraj reprezentowali uczniowie z Gdańska, Gdyni, Sopotu, Dzierzgonia, Iławy i Nowego Miasta Lubawskiego. Młodzież wzięła udział w zajęciach, które prowadzone były w języku angielskim, a dotyczyły korzystania z informacji publicznej oraz z zakresu budżetowania partycypacyjnego poprzez grę ról. (enb)

     • Wycieczka uczniów do Expomu
      • Wycieczka uczniów do Expomu

      • Dla reprezentantów klas Va i VIb Szkoły Podstawowej nr1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lub. 13 marca był niebywale fascynującym dniem i na pewno szczęśliwym. To wszystko za sprawą wycieczki do zakładu patronackiego - Firmy Expom i Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów Dekra. Uczniowie, wraz z wychowawczyniami - M. Ewertowską i M. Lemanowską, zostali oprowadzeni po Expomie. Mogli zobaczyć na czym polega praca ślusarzy, operatorów obrabiarek skrawających, spawaczy, lakierników. Obejrzeli również laboratorium, gdzie dokonywane są wszelkie pomiary i testy wykonanych w zakładzie produktów. Zadali również szereg pytań, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi i zaspokoili swą dziecięcą ciekawość. Na koniec spotkania obejrzeli film reklamujący zwiedzany zakład i otrzymali upominki, które na pewno będą im przypominały wizytę w Firmie Expom. Następnie zwiedzający udali się do pobliskiej Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów Dekra, gdzie zobaczyli i dowiedzieli się, co podlega kontroli podczas przeglądu pojazdów, w jaki sposób ustawia się światła w autach, z jakich urządzeń korzystają pracownicy stacji. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali wszystkich informacji,a niektórzy zainspirowani tym, co zobaczyli, zaczęli już poważnie planować swoją zawodową przyszłość. Dzieci i opiekunki bardzo dziękują pracownikom Expomu i Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów Dekra za wspaniałe przyjęcie i pokazanie swej interesującej pracy. (enb)

     • Wizyta w warsztacie samochodowym
      • Wizyta w warsztacie samochodowym

      • W dniach 11 i 12 marca, uczniowie klasy 2a, wraz ze swoją wychowawczynią Anną Dembowską udali się do warsztatu samochodowego Państwa Jankowskich. Poznali charakter pracy mechanika samochodowego, zobaczyli profesjonalny sprzęt i warsztat pracy. Najbardziej interesujące dla uczniów okazały się: podnośniki kolumnowe, pompy do odsysania zużytego oleju samochodowego, wyważarka, maszyna do prostowania felg, stanowisko do montażu opon, wyważarka do kół oraz maszyna do ich czyszczenia. Dzieci miały okazję zobaczenia podwozia samochodu, dowiedziały się do czego służy kanał oraz klucze pneumatyczne. Poznali  też metodę wycinania gumowych uszczelek. Porównywali nowe i używane opony, a także odwiedzili magazyny. Za możliwość zwiedzania i cenną lekcję z zakresu doradztwa zawodowego uczniowie podziękowali drobnym upominkiem. (AD)

     • Wyniki „Meditestu”
      • Wyniki „Meditestu”

      • W naszej szkole odbył się ponadprogramowy ogólnopolski konkurs wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony MEDITEST organizowany przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji. W konkursie udział wzięło 7 uczniów w dwóch  kategoriach wiekowych.

       W kategorii klas V-VI  wzięli  udział  następujący uczniowie:

       Zuzanna  Grześkiewicz - Vc

       Kornelia Seweryn- Vc

       Maria Grabowska- VIa

       Julia Cukrowska- VIa

       Magdalena Kamińska - Vc

       W kategorii klas VII-VIII

       Zuzanna Anna Dąbrowska - VIIa

       Małgorzata Wiśniewska- VIIa

       Zuzanna Anna Dąbrowska zdobyła tytuł laureata, a Zuzanna  Grześkiewicz  -  wyróżnienie. Serdecznie im gratulujemy! Pozostałe uczestniczki uplasowały się około 20 miejsca. Uczennice wykazały się niezwykłą znajomością budowy i  funkcjonowania ludzkiego organizmu, zdrowego stylu życia i postepowania w nagłych przypadkach.  Uczennice do konkursu przygotowały się  pod kierunkiem  pani  Ireny Światkowskiej. (enb)

     • Projekt prozdrowotny w naszej szkole
      • Projekt prozdrowotny w naszej szkole

      • Autorką projektu prozdrowotnego pod tytułem "W pogoni za pryszczami" jest Zuzanna Anna Dąbrowska z klasy VII a. Z uwagi na zakwalifikowanie się do etapu wojewódzkiego Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Zuzanna była zobligowana do przygotowania i przeprowadzenia akcji prozdrowotnej. Po  wielu rozmowach z rówieśnikami i przeprowadzonym wywiadzie utwierdziła się w przekonaniu, że temat pryszczy, niedoskonałości skóry i trądziku to jest to co interesuje każdego w okresie dojrzewania. Postanowiła, że pomoże swoim  koleżankom i kolegom włączając ich w profilaktykę i leczenie trądziku kosmetykami naturalnymi z łąki czy ogrodu babci.                                                                                                                                                             

       Zuzia dowiedziała się, że zioła są  bardzo pomocne w leczeniu trądziku i można ich używać na różne sposoby - pić, stosować do przemywania skóry i parówek, sporządzać z nich maseczki. Starała się przekonać swoich rówieśników, że taka terapia ma ogromną zaletę, gdyż nie tylko niweluje pryszcze, ale również nie podrażnia skóry. W dodatku odświeża i poprawia jej elastyczność. Uczuliła ich jednocześnie, że zioła potrzebują czasu, by zadziałać, więc należy uzbroić w cierpliwość. Potrzebowała około 2 tygodni, aby przygotować się do projektu. W międzyczasie zrobiła 3 prezentacje multimedialne pt. Poradnik pielęgnacyjny „Jak pogonić pryszcze?”, „Funkcje skóry” i „Naturalne kosmetyki”. Przygotowała  przepisy na kosmetyki do cery trądzikowej oraz folder „Jak pogonić pryszcze?"

       W swoim projekcie postawiła na  ćwiczenia  warsztatowe, gdyż wie, że jeśli coś robimy, to zapamiętujemy aż 90%.  Po wcześniejszych konsultacjach z koleżankami i kolegami postanowiła, że:

       • uczniowie klasy ósmej wykonają  ekologiczne maseczki , które dadzą ukojenie ich cerze
       • uczniwie klasy siódmej zaprojektują i zrobią toniki na bazie wywarów z ziół, którymi oczyszczą swoje twarze i przekażą próbki do zastosowania innym kolegom i koleżankomnatomiast klasy piąte zrobią hipoalergiczne mydełka

        

       Przez kilka dni Zuzia prowadziła warsztaty w w/w klasach, w których przedstawiała prezentacje, zapoznawała uczniów z problemem cery trądzikowej, a później wspólnie z nimi  wykonywała kosmetyki pod czujnym okiem opiekuna pani Ireny Światkowskiej. Była bardzo ciekawa, czy jej akcja prozdrowotna spodoba się rówieśnikom. Z przeprowadzonego wywiadu wynika, że „trafiła w dziesiątkę”. Pryszcze To typowa przypadłość okresu dojrzewania, z którą walczy około 80% chłopców i dziewcząt, dlatego  młodzież oczekuje pomocy i wsparcia w tym zakresie. Z podjętych przedsięwzięć przygotowano film, który wysłano do Olsztyna. Uczniów zainteresowanych problemem cery trądzikowej odsyłamy do zakładki na stronie promocji zdrowia. (enb)

     • Pani logopeda u przedszkolaków
      • Pani logopeda u przedszkolaków

      • We wtorek 5 marca wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziła logopeda - Pani Magda Wiśniewska, pracownik Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Nowym Mieście Lubawskim.

       Pani Magda przeprowadziła z dziećmi różne ćwiczenia usprawniające narządy artykulacyjne.. Dzieci rozwiązywały zagadki słowne a następnie naśladowały zachowania zwierząt (kota, ryby, konia i innych) ćwicząc jednocześnie język, wargi oraz podniebienie miękkie. Przedszkolaki wraz z panią logopedą wykonywały ćwiczenia oddechowe przy użyciu kolorowych słomek. Wszystkie maluchy aktywnie brały udział w proponowanych ćwiczeniach. Przy okazji dowiedziały się też, czym zajmuje się logopeda. Bardzo dziękujemy Pani Magdzie Wiśniewskiej za pouczające spotkanie i cenne wskazówki.(AD)

     • Wizyta uczniów w Sądzie Rejonowym w Nowym Mieście Lubawskim
      • Wizyta uczniów w Sądzie Rejonowym w Nowym Mieście Lubawskim

      • Uczniowie klasy 2a odwiedzili tym razem Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim. Mieli okazję zobaczyć salę rozpraw cywilnych oraz salę rozpraw karnych. Dowiedzieli się kto bierze udział w rozprawach, w jakim miejscu zasiada i jaką pełni rolę. Dzieci poznały zakres obowiązków prokuratora, obrońcy, sekretarza, kuratora, psychologa, księgowego oraz ochroniarza. Niemałą atrakcją było zobaczenie prawdziwej togi sędziego oraz łańcucha. Uczniowie przechodzili przez bramkę, która wykrywa metalowe przedmioty u osób biorących udział w rozprawach. Pan ochroniarz, zademonstrował również jak przebiega przeszukanie przy użyciu profesjonalnego sprzętu elektromagnetycznego. Dzieci zadawały wiele pytań, na które uzyskały wyczerpujące odpowiedzi od pracowników sądu. Otrzymały również, książeczki, które wyjaśniają dzieciom rolę sądu, przebieg spraw, oraz zasady uczestnictwa na rozprawach w roli świadka. Uczniowie wraz z wychowawczynią Anną Dembowską, podziękowały drobnym upominkiem za ciekawą lekcję i obiecały, że wrócą do sądu tylko w celu poszukiwania pracy w swojej przyszłości. (AD)

     • Uwaga! Zbiórka surowców wtórnych
      • Uwaga! Zbiórka surowców wtórnych

      • Kolejna zbiórka makulatury, aluminium i nakrętek odbędzie się we wtorek  12 marca.  Serdecznie zapraszamy  całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w akcji. (KZ)

     • Ach, co to był za bal!
      • Ach, co to był za bal!

      • 16 lutego 2019 roku odbył się Bal Walentynkowo - Karnawałowy, którego pomysłodawcą i organizatorem była Rada Rodziców działająca w naszej szkole. Głównym celem imprezy była zbiórka pieniędzy na nagrody w konkursie "Rowerem po sukces", z zasadami którego uczniowie naszej szkoły zostali zapoznani na apelu w październiku 2018 r. Konkurs polega na jak najwyższym podniesieniu średniej ocen w porównaniu z rokiem ubiegłym. Trzej najbardziej ambitni uczniowie zostaną nagrodzeni. Zwycięzca otrzyma rower o wartości 1200 zł. Nagroda druga to bon upominkowy o wartości 300 zł, natomiast uczeń, który uplasuje się na trzeciej lokacie zostanie nagrodzony bonem upominkowym na kwotę 150 zł.

       W trakcie zabawy walentynkowej odbyła się sprzedaż słodkich czekoladowych serc oraz płatne dedykacje utworów muzycznych. Dochód z zabawy wyniósł 2250 zł. Dziękujemy Sponsorom, którzy podarowali fanty dla gości biorących udział w loterii, Dyrekcji Szkoły za wsparcie inicjatywy Rodziców, a Radzie Pedagogicznej i Rodzicom za czynny udział w zabawie. Swoje podziękowania kierujemy również do panów Rafa Lewalskiego i Mirosława Deredasa - Elvisa na Bis za muzyczne umilenie wieczoru. Zapraszamy wszystkich ponownie za rok. (enb)