• Aktualności

      • Andrzejki u Przedszkolaków

      • 29 listopada w naszym Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. W tym dniu Przedszkolaki miały możliwość przeniesienia się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską oraz tą daleką. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami oraz zagadek. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową oraz do wspólnej zabawy.(AG)

      • Trzecioklasiści z wizytą u kosmetyczki

      • W ramach doradztwa zawodowego, uczniowie klasy 3a wraz ze swoją wychowawczynią Anną Dembowską wybrali się dziś do Studia Urody Pani Agnieszki Gawińskiej, w którym poznali zawód kosmetyczki. Dzieci mogły zobaczyć gabinety przeznaczone do zabiegów twarzy, dłoni i stóp. Dowiedzieli się, na czym polega właściwa pielęgnacja dłoni i paznokci oraz sami poddali się zabiegom odżywiajacym. Dziewczynki wybierały kolory błyszczyków, które Panie nakladały im na usta, natomiast chłopcy skorzystali z peelingów twarzy. Dzieci były pod wrażeniem ilością kolorowych i pachnących kosmetyków. Uczniowie podziękowali za miłe przyjęcie w salonie oraz liczne atrakcje upominkiem i słowami "czujemy się jak nowonarodzeni! "

      • "Asertywność - sztuka bycia sobą"

      • 27 listopada 2019 roku uczniowie naszej szkoły  obejrzeli spektakl profilaktyczny o tematyce antynikotynowej pod nazwą „ Asertywność – sztuka bycia sobą”, który zaprezentowali uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych im. Polskich Noblistów w Kurzętniku.  Dziękujemy Grupie Teatralnej „Fantazja” pod kierunkiem pani Anny Szramowskiej za ciekawe i pouczające przedstawienie.(enb)

      • Warto być dobrym!

      • Dziś obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Ten dzień pozwala nam uwierzyć, że w każdym drzemią niewyczerpane pokłady dobra. Tym bardziej, że bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje. Nasi uczniowie również postanowili pokazać, że warto być dobrym.  W całej szkole na drzwiach klas zawisły plakaty promujące okazywanie innym bezinteresowną życzliwość. Dodatkowo w tym dniu uczniowie klas I-III oraz grup przedszkolnych wzięły udział w Mini Happeningu, spacerując po szkolnym boisku z uśmiechniętymi buźkami i pozdrawiając kolegów oraz koleżanki z innych klas. Na twarzach wszystkich dzieci gościł szczery uśmiech. Pamiętajmy, że warto być dobrym!

      • Dzień Pluszowego Misia u Przedszkolaków

      • 25 listopada nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ukochanym misiem. Na początek dzieci poznały historię powstania pluszowego misia i zaprezentowały swoich przyjaciół kolegom z grupy. Następnie opowiadały o swoich maskotkach, brały udział w wielu zabawach i wykonały prace plastyczne. Nie zabrakło również słodkiego „co nieco” i orderu przyjaciela pluszowego misia. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas , bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”.(AG)

      • Informacja dla rodziców!!!

      • Szanowni Państwo,

       Informujemy, że w środę (27.11.2019 r.) wjazd do szkoły od ul. Jagiellońskiej będzie zamknięty.

       Udostępniamy  wejście dla pieszych:

       od ulicy Jagiellońskiej,

       Wojska Polskiego   oraz

       parking od ul. Kasztanowej.

      • Zapraszamy do szkoły

      • 27 listopada 2019 roku odbędzie się Dzień Otwarty dla Rodziców Uczniów klas I-VIII. Zapraszamy do szkoły w godzinach 15.30 - 16.30. Jednocześnie przypominamy, że również w tym samym dniu odbędzie się spotkanie w sprawie edukacji uczniów klasy VIII a w szkołach ponadpodstawowych.O godzinie 16.00 - spotkanie z przedstawicielem nowomiejskiego liceum, a o godzinie 16.30 - spotkanie z przedstawicielem ZSZ w Kurzętniku.Podczas spotkań będą mieli Państwo okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną w/w placówek oświatowych.Na spotkanie zapraszamy rodziców z uczniem. (sala nr 25) (enb)

      • Pasowanie na Przedszkolaka i Starszaka

      •            W dniu 22 listopada 2019 roku w naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość "Pasowania na Przedszkolaka i Starszaka". Akademia rozpoczęła się od powitania gości oraz przedstawienia programu artystycznego przygotowanego przez dzieci z grupy " Żabki" oraz "Misie". Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie i obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, nie grymasić, nie płakać i wszystko pięknie zjadać.  Po części artystycznej Pan Dyrektor za pomocą "czarodziejskiej różdżki" dokonał uroczystego "aktu pasowania". Na pamiątkę tej ważnej chwili każdy przedszkolak otrzymał dyplom i upominek ufundowany przez Radę Rodziców.

                   Tego dnia obchodziliśmy również „Dzień Kredki’’. Każdy z nas zaczynał kiedyś swoją pierwszą przygodę z kredką. Święto to szczególny sposób związane jest dziećmi, ponieważ nasze pociechy swoje pierwsze prace wykonują właśnie kredką. To ona towarzyszy im przez długie lata: w domu, w przedszkolu, w szkole… Za jej pomocą mogą wyrazić to, co myślą, czują i o czym marzą. Z tej okazji dzieci z grupy „Pszczółki” przygotowały przedstawienie pt. "Kolorowe kredki", podczas którego mali aktorzy wcielili się w rolę kredek, recytowali wierszyki i śpiewali piosenki.

                  Uśmiech i radość na twarzach wszystkich dzieci świadczyły o tym, że były to niezapomniane chwile, pełne emocji i pozytywnych wrażeń, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za udział w uroczystości ,a dzieciom życzymy, aby nowy rozdział w ich życiu przyniósł  im wiele ciekawych doświadczeń, miłych wspomnień  i dużo, dużo radości.(AG)

      • Trzecioklasiści w "Szklanej Róży".

      • Dziś po raz kolejny uczniowie klasy III a odbyli niezwykle interesującą lekcję z zakresu doradztwa zawodowego. Tym razem odwiedzili restaurację "Szklana Róża" i poznali zawód kelnera, kucharza i restauratora. Poza podziwianiem pięknego i nowoczesnego wnętrza sali balowej dzieci miały okazję poćwiczyć prawidłowe nakrywanie do stołu, lepienie pierogów oraz dekorowanie babeczek. Poznały zasady higieny panującej w kuchni oraz obejrzały sprzęt wykorzystywany do gotowania. Na koniec wszyscy zasiedli do stołu i degustowali samodzielnie, pięknie ozdobione babeczki. Każdy został poczęstowany herbatą. W trakcie posiłku dzieci otrzymały drobne upominki i odwdzięczyły się tym samym. Pani Anna Dembowska wraz z uczniami składa serdeczne podziękowania za tak miłe przyjęcie i atrakcje.

      • "Mojżesz. Książę z Egiptu"

      • Dnia 20.11.2019 roku uczniowie klas I-III odwiedzili Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim, gdzie obejrzeli spektakl teatralny pod tytułem „Mojżesz. Książę z Egiptu” przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa.  Aktorzy przedstawili biblijną historię o Mojżeszu w ciekawy sposób, zapewniając uczniom dużo zabawy i śmiechu.  Mali widzowie byli zachwyceni.

      • Wzięliśmy udział w Sejmiku Ekologicznym

      • We wtorek, 19 listopada 2019 roku, w Szkole Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim odbył się XVII Powiatowy Sejmik Ekologiczny pod patronatem Starosty Nowomiejskiego oraz Burmistrza Miasta. Po raz pierwszy, po reformie oświaty odbył się tylko dla szkół podstawowych.  W zmaganiach wzięło udział 7 drużyn ze szkół podstawowych z  Jamielnika, Marzęcic, Bratiana, Radomna oraz 3 drużyny z Nowego Miasta Lubawskiego. Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice: Julia Cukrowska i Amelia Józefowicz z klasy VIIa oraz  Zuzanna Anna Dąbrowska z klasy VIIIa. W ramach sejmiku ocenie podlegały następujące konkurencje: prelekcja, konkurs fotograficzny oraz plastyczny.

       W konkursie fotograficznym zajęliśmy I miejsce (Amelia Józefowicz), w plastycznym - III miejsce (Zuzanna Anna Dąbrowska), w prelekcji - II miejsce (Julia Cukrowska). W klasyfikacji ogólnej nasza szkoła zajęła drugie miejsce, za gospodarzami. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.(enb)

      • UWAGA!

      • W naszej szkole, po raz kolejny, rozpoczęła się akcja "Podaruj Słodkie Serce".

       (szczegóły na plakacie)

       (AG)

      • Dbamy o zdrowy uśmiech!

      • Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły biorą udział w akcji „Dziel się Uśmiechem” .  W tym roku do programu przystąpiły trzy klasy – I a, I b oraz III a. „Dziel się uśmiechem”  to ogólnopolski program edukacyjny, dzięki któremu uczniowie poznają tajniki zdrowej diety, która pozytywnie wpływa na zdrowie zębów. W ramach realizacji programu dzieci otrzymały książeczki „Ja i moje zęby”, pastę do zębów, szczoteczki, gumę Orbit.  Wychowawcy klas również otrzymali upominki – książeczki z propozycjami zajęć dotyczących dbania o zdrowy uśmiech. Celem  akcji jest budowanie wśród uczniów szkół podstawowych świadomości, jak ważna jest pielęgnacja zębów oraz jak skuteczne dbanie o higienę jamy ustnej. Poprzez realizację programu mamy możliwość realnego wpłynięcia  na zmniejszenie liczby dzieci z próchnicą w Polsce.

      • Zaproszenie

      • 19 listopada 2019 roku o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie Rady Rodziców, które będzie dotyczyło ważnych spraw organizacyjnych. Serdecznie zaprasza pani Ewa Rudnik - przewodnicząca. (sala nr 03) (enb)

      • Wizyta w Wydziale Ochrony Środowiska

      • W tym tygodniu uczniowie klasy 3a zawitali w Urzędzie Miasta w Wydziale Ochrony Środowiska. Pan Krzysztof Puwalski bardzo ciekawie opowiedział dzieciom o tym, na czym polega jego praca i przybliżył bardzo szeroki zakres obowiązków związany z powiatem nowomiejskim. Dzieci dowiedziały się, mnóstwa informacji na temat otaczającej nas przyrody oraz miejscach przekształconych przez człowieka. Poznały również sposoby dbania o środowisko poprzez minimalizowanie zużycia wody, ograniczanie hałasu, segregację odpadów, zmniejszanie wytwarzania spalin i wiele innych. Uczniowie uważnie słuchali ciekawostek na temat rezerwatów przyrody oraz pomników przyrody w naszej okolicy. Poznali rzadkie gatunki zwierząt i roślin, które można spotkać w naszym powiecie. Na koniec, każdy otrzymał upominek w formie kolorowego ołówka oraz przepięknie ilustrowanego albumu przyrodniczego. Uczniowie razem z wychowawczynią Anną Dembowską również podziękowali upominkiem za niezwykle cenną lekcję.

      • Wizyta w NZOZ Centrum Stomatologii

      • Członkowie Klubu Wiewiórka 12 listopada 2019 roku udali się do NZOZ „Centrum Stomatologii” na  spotkanie z lekarzem dentystą panią Martą Kowalewską. Tematem spotkania było profilaktyka stomatologiczna.  Bardzo ważne okazały się  porady odnośnie higieny jamy ustnej, dzieci poznały tajemniczy skrót „ŻZW”, a więc jak myć poprawnie zęby, kiedy wymieniać szczoteczkę. Po przeglądzie i lakierowaniu powierzchni zębów, dzieci zostały zaproszone na następne spotkania. Dziękujemy!

      • Śniadaniowa niespodzianka

      • Kolejny rok z rzędu pierwszoklasistów z naszej szkoły odwiedzili wyjątkowi goście - przedstawiciele Gazety Nowomiejskiej oraz Zakładu Patronackiego - firmy EXPOM. Obdarowali uczniów śniadaniówkami w ramach akcji "Drugie śniadanie", która ma na celu promocję dobrego nawyku żywieniowego jakim jest jedzenie drugiego śniadania. W otrzymanych pudełeczkach pierwszaki znalazły słodki oraz zdrowy poczęstunek. Dzieci były bardzo zadowolone z otrzymanych prezentów. 

      • Chcę zostać strażakiem!

      • Uczniowie klasy Ia z wychowawczynią panią Mirosławą Mamińską, w ramach doradztwa zawodowego byli na wspaniałej lekcji poglądowej w Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały wozy i sprzęt strażacki. Były pod ogromnym wrażeniem pokazu wspinaczki na ściance. Próbny alarm i szybkie przygotowanie do wyjazdu, uświadomiły maluchom jak ważna jest szybka reakcja i doskonała sprawność fizyczna, żeby nieść pomoc potrzebującym. Młodszy aspirant pan Przemysław Kierzenkowski swoim ciekawym opowiadaniem zainteresował pierwszaków zawodem strażaka. Dziękujemy!

      • Zostań aniołem dla dziecka z oddziału onkologicznego

      • Cała społeczność naszej szkoły bierze udział w akcji "Zostań aniołem dla dziecka z oddziału onkologicznego". Zachęcamy do obdarowania dzieci za naszym pośrednictwem. Nowe upominki można umieszczać do 4 grudnia w kartonie stojącym na dolnym korytarzu.(szczegóły na plakacie) (enb)