• Aktualności

      • Rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego!

      • Do konkursu recytatorskiego swoje zgłoszenia z pomocą rodziców przysłało 20 dzieci. Wszystkie występy spełniły wymagania i były na bardzo wysokim poziomie. Jury miało trudny orzech do zgryzienia, wybierając laureatów. Naszym zdaniem zwycięzcą w tym konkursie jest każdy, kto odważył się wyrecytować wiersz. Zaangażowanie dzieci i rodziców przeszło nasze oczekiwania. Jesteśmy pod wrażeniem wszystkich małych utalentowanych artystów!

       Pierwsze miejsce - Zofia Nigowska, grupa   "Pszczółki"
       Drugie miejsce  - Zofia Błażejewska, grupa "Motylki"
       Trzecie miejsce - Kornelia Kwiatkowska, grupa "Motylki" oraz Paweł Lemanowski, grupa "Żabki".

       Wszystkim serdecznie gratulujemy! Po nagrody i dyplomy zapraszamy we wtorek!

       Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

        (AG)

      • Wyniki szkolnego konkursu „Detektyw Grosik”

      • Szkolne Koło PCK zorganizowało konkurs zbierania 1,2,5 groszy.

       Akcja trwała od stycznia do końca kwietnia 2021. W działalność charytatywną włączyli się uczniowie klas I-VIII, którym bardzo serdecznie dziękujemy.

        

       Wyniki przedstawiają się następująco:

       Kategoria klas I-III

       I miejsce – Klimek Kacper IIb- 18753 g

       II miejsce - klasa Ib- wych. D. Zdunkowska- 8660 g

       III miejsce- Mówka Maja IIIb- 6302 g

       Kategoria klas IV-VIII

       I miejsce – Przybyłowski Bartosz kl VIIb- 6694 g

       II miejsce- Grzywacz Magdalena kl VIIIb- 2303 g

       III miejsce – Mroczkowski Karol VIIIa- 2104 g

        

       Zebrane grosze zasiliły Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Mieście Lub. Pomogą Oddziałowi realizować różne działania np. dofinansowanie wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin najuboższych, pomoc rzeczową (artykuły szkolne i żywnościowe) dla dzieci czy paczki żywnościowe dla seniorów.

       Podczas trwania konkursu zebrano 51473 g „złotych monet” tj. 51kg i 473 g.

        

       Działania charytatywne uczą nas wrażliwości na potrzeby innych, rozwijają życzliwość, tolerancję i empatię. Kształtują pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących, wzmacniają postawę odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.

       Pamiętajcie!!!

       Pomoc innym osobom jest bezcenna. Pomaganie jest źródłem wielkiej satysfakcji i sprawia, że stajemy się szczęśliwymi ludźmi.

        

       Zarząd Szkolnego Koła PCK z opiekunem I.Światkowską

      • ZBIÓRKA BATERII I AKUMULATORKÓW PRZENOŚNYCH

      •  

                   Przypominam wszystkim uczniom naszej szkoły o zbiórce zużytych baterii i akumulatorków przenośnych. Zbieramy te odpady do 19 maja 2021 roku. Przyniesione pojemniki, worki proszę wyraźnie podpisać (klasa) i zostawić u Pani woźnej lub woźnego.

       Pozdrawiam

       J. Kamiński

      • Nareszcie :)

      • Od 4 maja klasy I-III wracają do nauki stacjonarnej.

       Od 17 maja w szkołach podstawowych odbywać się będzie nauka hybrydowa dla klas IV-VIII szkół podstawowych,

       Natomiast od 29 maja we wszystkich szkołach podstawowych ma być nauka stacjonarna dla wszystkich uczniów.

     • Warsztaty florystyczne u naszych przedszkolaków
      • Warsztaty florystyczne u naszych przedszkolaków

      • „Trzy rzeczy pozostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka.“
       (Dante Alighieri)

        

       27 kwietnia obchodzimy Dzień Florysty.

       Święto to narodziło się w 2010 roku za sprawą społeczności portalu forumkwiatowe.pl. Jego celem jest nie tylko uhonorowanie florystów, ale pokazanie, że to wcale nie jest łatwa praca.

       Kim jest florysta? Florysta zajmuje się tworzeniem dekoracji z roślin. W swojej pracy w pełni wykorzystuje ich walory zdobnicze i estetyczne. Często pracuje podczas organizacji różnych imprez i uroczystości, gdzie ważna jest oprawa wizualna (śluby, komunie, itp.). Pracując opiera się na wiedzy z zakresu właściwości roślin, rodzajów kompozycji roślinnych, jak i aranżacji wnętrz. Floryści pracują z towarem, który jest bardzo delikatny i nietrwały. Muszą posiadać niezbędną wiedzę, by móc jak najdłużej zachować trwałość kwiatów, które są głównym narzędziem ich pracy.

       W związku z tym we wtorek oraz w środę w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty florystyczne. Dzieci miały okazję zapoznać się z zawodem florysty oraz sposobami uprawy kwiatów. Przedszkolaki utrwaliły wiadomości na temat rodzajów kwiatów, ich budowy i warunków potrzebnych do hodowli. Z zainteresowaniem wysłuchały ciekawostek o rodzajach bukietów i kompozycji kwiatowych dostosowanych do różnych okazji. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach. Pod czujnym okiem opiekunów, krok po kroku same wykonały wiosenne kompozycje przedstawiające lasy w szkle oraz ikebany.

       W tych dniach w naszym przedszkolu zapanowała miła, kwiatowa atmosfera. Nasi milusińscy wykazali się wspaniałym zmysłem artystycznym, czego efekty można podziwiać w galerii zdjęć :)

       Zapraszamy na fotorelację! (AG)

      • Julka zdobywczynią III miejsca w powiatowym konkursie plastycznym!

      • W dniach 29.03-22.04.2021 roku w ramach miesiąca wiedzy o autyzmie trwał konkurs plastyczny "Pomaluj mój świat na niebiesko", którego celem było propagowanie i poszerzanie wiedzy na temat autyzmu. Organizatorem konkursu była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, a współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim. Uczennica naszej szkoły - Julia Dekarska z klasy II b zdobyła III miejsce w tym konkursie.  Dziś odebrała nagrodę z rąk organizatorów. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

     • Tydzień poezji
      • Tydzień poezji

      • Ubiegły tydzień minął nam pod znakiem tygodnia poezji. Dzieci z oddziałów przedszkolnych każdego dnia poznawały innego poetę oraz inny wiersz. Dzięki temu zapoznały się z najbardziej znanymi polskimi pisarzami takimi jak: Julian Tuwim, Jan Brzechwa, Maria Konopnicka, Wanda Chotomska oraz Aleksander Fredro. W nawiązaniu do wierszy wymienionych wyżej poetów, dzieci wykonywały różne zadania, bawiąc się i ucząc jednocześnie. Zwieńczeniem tygodnia poezji był zorganizowany konkurs recytatorski, do którego zgłosiło się aż 20 osób. Drogie dzieci, czekajcie na wyniki, które pojawią się tu już wkrótce. Jedno jest pewne - wszyscy daliście piękny występ! (

      • ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

      •  

               Z okazji obchodzonego 22 kwietnia Światowego Dnia Ziemi uczniowie klas 6b, 8a i 8b obejrzeli prezentację gennially poruszającą temat troski o naszą planetę. Nauczyciele geografii, biologii i chemii zachęcali podopiecznych do aktywnego włączenia się w obchody Święta Ziemi przez: segregowanie odpadów, gaszenie światła, oszczędzanie wody, stosowanie ekotoreb, wyłączanie komputera na noc, wybieranie roweru zamiast samochodu. Klasa 8a uczestniczyła też w lekcji online dotyczącej obchodów ,,Dnia Ziemi" realizowanej przez stronę ,,Lekcje z klimatem" . Poza tym uczniowie klasy 6a pisali na języku polskim wiersze o tematyce ekologicznej, a klasa 7a redagowała teksty argumentacyjne, zachęcające do dbania o naszą Matkę Ziemię. Dodatkowo wielu uczniów włączyło się w akcję sprzątania świata, usuwając śmieci z terenów przydomowych. Natomiast klasa sportowa podczas lekcji wychowania fizycznego oczyściła ze śmieci teren otaczający szkołę. Dzisiejsze zaangażowanie tak wielu osób w obchody Dnia Ziemi pokazało, że zależy nam na naszej planecie i zrobimy wszystko by jej nie zniszczyć. Pomysłodawcami przedsięwzięcia byli: Magdalena Ewertowska, Magdalena Lemanowska, Andrzej Czepek i Jarosław Kamiński. Koordynatorem był Jarosław Kamiński. (enb)

       ,,Pochylmy  się”

       Dziś  urodziny  Ziemi

       Nie  bądźmy  głuchoniemi

       Ziemia - Matka  nas  woła

       Pochylmy  przed  nią  czoła

       Zadbajmy  o  jej  zdrowie

       Niech  każdy  w  świecie  się  dowie

       Że  Polak  umie

       Pochylić  się  

       nad  problemem  Matki - Ziemi  w  zadumie

                                                                    uczennica  klasy  6a

        

        

      • Kangur Matematyczny 2021

      • W tym roku nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w Kangurze Matematycznym. Konkurs odbył się stacjonarnie, w naszej szkole przy zachowaniu rezimu sanitarnego.

       Kangur przeprowadzany jest w szkole podstawowej w czterech kategoriach:

       Żaczek- klasy 2. szkół podstawowych;

       Maluch- klasy 3. i 4. szkół podstawowych;

       Beniamin- klasy 5. i 6. szkół podstawowych;

       Kadet- klasy 7. i 8. szkół podstawowych

       Najważniejszą  umiejętnością badaną przez Kangura jest logiczne myślenie, a nie tylko wiedza i znajomość wzorów. Uczestnicy, w zależności od grupy wiekowej, mają do rozwiązania od 21 do 30 zadań.W tym roku 28 uczniów naszej szkoły przystąpiło do XXX edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny.

      • Ogólnopolski konkurs matematyczny – TopMaths

      • Ogólnopolski konkurs matematyczny „TopMaths” adresowany jest do wszystkich entuzjastów matematyki, którzy chcą stawić czoła zadaniom, które odnoszą się do wspomnianej dziedziny naukowej. Skierowany jest on do uczniów z obszaru całej Polski, którzy znajdują się na każdym poziomie edukacji, jak również osoby dorosłe.

        

       1. Konkurs „TopMaths” zostanie rozegrany online w serwisie edukacyjnym labofii.net w dniu 29.04.2021 roku.

        

       2. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji w serwisie. Zostanie on przeprowadzony w niniejszych kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia/dorośli.

        

       3. Pytania, z jakimi przyjdzie zmierzyć się uczestnikom zabawy są zgodne z najnowszą podstawą programową. Zostały one opracowane przez nauczycieli matematyki, dlatego też ich rozwiązywanie stanie się między innymi doskonałym treningiem dla uczniów klas 8 i maturalnych (przykładowo, w konkursie dla szkół średnich znajdą się zagadnienia nawiązujące do zakresu materiału występującego na maturze podstawowej, jak również rozszerzonej).

        

       4. Szczegółowe informacje na temat konkursu „TopMaths” można znaleźć pod adresem: https://www.labofii.net/topmaths

        

       „TopMaths” to wyjątkowa zabawa matematyczna, umożliwiająca rywalizację z innymi. To też możliwość, zweryfikowania swojej wiedzy z szerokiego zakresu związanego z „Królową Nauk”.

       Niniejszym pragniemy zaprosić do wspólnej zabawy i udziału w tym niepowtarzalnym wydarzeniu.

        

      • Światowy Dzień Ziemi

      • 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Każdego roku do świętowania przyłącza się wiele placówek oświatowych, organizacji i stowarzyszeń ekologicznych.
       Tegorocznym motywem przewodnim Dnia Ziemi jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.
       W związku z obostrzeniami wprowadzonymi z powodu epidemii koronawirusa SARS-Cov-2 nie możemy wspólnie uczestniczyć aktywnie w tej akcji. Mimo to, każdy z nas może wspólnie z rodzicami, rodzeństwem coś zaoferować naszej planecie.
        Czy ja mogę coś zrobić dla Ziemi? Czy mój mały wkład ma znaczenie przy ogromie zniszczeń? TAK, tak i jeszcze raz tak. Jeśli każdy z nas robiłby dla planety jedną małą rzecz dziennie, byłoby to odczuwalne na całej Ziemi np. rezygnacja z butelek plastikowych czy z torebek foliowych. Nie jest to trudne, trzeba tylko chcieć.
       Poniżej zaledwie kilka przykładów, co dobrego możemy zrobić dla środowiska:
       – zaplanujmy dzień bez samochodu – gdy tylko jest to możliwe zostawiajmy auto w garażu, korzystajmy częściej z roweru czy komunikacji miejskiej, poruszajmy się pieszo,
       – gdy coś nam się zepsuje, naprawiajmy zamiast wyrzucać,
       – segregujmy śmieci; pamiętajmy, że tylko niecałe 10% plastiku podlega recyklingowi dlatego na zakupach starajmy się wybierać produkty w szkle, puszkach lub papierowych opakowaniach,
       – robiąc zakupy, róbmy je z własną torbą, najlepiej bawełnianą; woreczki foliowe rozkładają się ponad 400 lat!
       To świetna okazja, by zrobić coś dobrego dla środowiska.
       Bądźmy EKO!

      • Świętujemy! Freblujemy!

      • Dziś, 21 kwietnia 2021 roku, swoje 239 urodziny obchodziłby niemiecki pedagog Friedrich Froebel. Z tej okazji dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniowie klasy II b pod przewodnictwem Pań: Moniki Rucińskiej, Pauliny Przybylskiej, Joanny Szajewskiej-Psiuk oraz Adrianny Dąbkowskiej wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Świętujemy! Freblujemy!”.

       F. Froebel zakładał, że pierwsze doświadczenia edukacyjne dziecka mają wpływ na jego późniejszy rozwój i osiągnięcia. Pedagog podkreślał, iż w celu zapewnienia dziecku pełnego wykształcenia należy w nauczaniu integrować siły: głowy, rąk i serca. Dziecko jest niepodzielną indywidualną całością, która ma swoje myśli, uczucia, swoją fizyczność i związki z innymi. Dzieciństwo to niepowtarzalny, niezwykły okres w życiu dziecka ze swoimi szczególnymi prawami i przywilejami. Prawem do niezakłóconej zabawy, eksploratywności i ekspresji. Natomiast rolą dorosłego jest oddziaływanie wychowawcze poprzez odpowiednie organizowanie środowiska oraz stwarzanie warunków do poznawania otaczającego świata.

       W ciągu czterech tygodni dzieci, częściowo na zajęciach stacjonarnych, a częściowo przy pomocy rodziców, w domu, podczas zajęć zdalnych, realizowały poszczególne zadania. Celem zabaw zaproponowanych przez autorów projektu było rozwijanie dziecięcej wyobraźni, kreatywności i podbudzanie do samodzielnego działania. Dzięki udziałowi w projekcie lepiej poznaliśmy założenia pedagogiki freblowskiej oraz kreatywnie i wesoło spędziliśmy wolny czas. Poniżej przedstawiamy efekty wspólnej pracy nauczycieli, rodziców i przede wszystkim dzieci.

      • WIELKI TEST EDUKACYJNY "MORZA I LĄDY"

      •  

                 W środę 24 marca 2021 roku odbył się po raz pierwszy w naszej szkole (online) Wielki Test Edukacyjny "MORZA I LĄDY" w formie testowej. Uczestniczyło w nim sześcioro uczniów naszej szkoły, w tym czworo w kategorii 1 (klasy V- VI) i dwoje w kategorii 2 (klasy VII-VIII). Maksymalna ilość punktów to 30. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Otrzymaliśmy wyniki tego konkursu, które przedstawiają się następująco:

        

       I. Kategoria 1:

       a)  Wiktoria Dziodko kl.Vb  24 punkty,

       b)  Bartosz Jakubowski kl. VIb 24 punkty,

       c)  Tomasz Dąbrowski kl. VIb 23 punkty,

       d)  Hubert Kijora, kl VIb 20 punktów.

        

       II. Kategoria 2:

       a) Maria Rudnik kl. VIIb 22 punkty,

       b) Filip Orłowski kl. VIIa  10 punktów.

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (enb)

        

      • Projekt FinanasowoAktywni

      • Finansoaktywni to program edukacyjny dla uczniów i nauczycieli organizowany przez Ministerstwo Finansów. Tegoroczna – już VII – edycja skierowana jest do uczniów klas szkół podstawowych, a jej misja brzmi: Podatki. To się opłaca. W tym roku do programu przystąpili uczniowie klas szóstych VI a, VI b, VI c. Podczas zajęć matematyki, uczniowie dowiedzą się między innymi, jak duże znaczenie w naszym codziennym życiu odgrywają podatki, co dzięki nim zyskujemy i dlaczego ich płacenie jest tak ważne. Poznają także rodzaje i mechanizm działania podatków oraz dowiedzą się jakie mają one znaczenie dla budżetu państwa. Przekonają się, że wpływy z podatków trafiają także do ich miast i wsi. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Minister Edukacji i Nauki.

       W ramach projektu Finansowoaktywni oraz realizacji doradztwa zawodowego na godzinie wychowawczej, na zaproszenie wychowawcy klasy VI b J. Małek-Kamińskiej odpowiedziała pani Dorota Rzemińska, księgowa i właściciel Biura Rachunkowego w Nowym Mieście Lubawskim. Do naszej rozmowy o ścieżce zawodowej i pracy księgowej dołączyła również klasa V b z wychowawcą W. Bączek-Samulewicz. Pani Dorota zdradziła nam tajniki swojego zawodu, opowiedziała o cechach i kompetencjach jakie powinien posiadać księgowy, jak to się stało, i co skłoniło ją do założenia własnej firmy. Przedstawiła nam jak wygląda jej zwykły dzień pracy oraz obieg dokumentów w jej firmie. Rozmawialiśmy jak ważną rolę w tym zawodzie pełni matematyka, a w szczególności działania na procentach, których znajomość wykorzystuje do obliczania wysokości podatków. (JMK)

      • Uczestniczyliśmy w projekcie

      • Uczniowie klasy VII a oraz VIII b wraz z wychowawczyniami Magdaleną Ewertowską i Magdaleną Lemanowską już po raz drugi uczestniczą w ogólnopolskim projekcie UNIWERSYTETU DZIECI. W bieżącym roku podczas zajęć z wychowawcą realizują projekt „Ja w społeczeństwie. Jak mogę zmienić świat?”. Podczas nauki zdalnej uczniowie analizują takie wartości jak: tolerancja, odpowiedzialność, czy wsparcie innych. Dzięki uczestnictwu w projekcie rozwijają wrażliwość na potrzeby wspólnoty lokalnej oraz zapoznają się z powszechnie przyjętymi zasadami. Wykształcają w sobie postawę świadomego uczestnictwa i twórczego zaangażowania się w życie społeczne.

     • Wyniki konkursu „Zabawa Sztuką”
      • Wyniki konkursu „Zabawa Sztuką”

      • Dziś obchodzimy Światowy Dzień Sztuki, więc to odpowiedni dzień, by ogłosić wyniki konkursu „Zabawa Sztuką” zorganizowanego dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas 1-3. Do udziału w konkursie zgłoszono 21 prac (12 z OP, oraz 9 z klas 1-3).  Dzieci wraz z Rodzicami wykazały się ogromną kreatywnością, pomysłowością i zaangażowaniem.

       Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu oraz zapraszamy do obejrzenia wirtualnej wystawy prac!

        

       KATEGORIA WIEKOWA OP:

        

       1 miejsce:

        

       -Zuzanna i Maria Gruźlewskie gr. O1 i O2 ( „Dwie Baletnice” Edgar Degas);

        

       -Zofia Błażejewska  gr. O1 („Portret dziewczynki” Emile Munier, „Dziewczynka czytająca książkę” Jean Honore Fragonard);

        

       2 miejsce:
        

       -Tymon Jakielski gr. O1 („Miłość macierzyńska” Ejsmond Franciszek);

        

       -Julia Frąckiewicz gr. O2 („Matka i córka” Emile Munier);

        

       3 miejsce:
        

       -Marcin Lemanowski gr. O3 („Chłopiec z pistoletami” Stanisław Wyspiański);

        

       -Oliwia Szczawińska gr. O1 („Dziewczynka na koniu” Juliusz Kossak);

        

       WYRÓŻNIENIA:

        

       - Dawid Dziodko gr. O2 („Dama z gronostajem” Leonardo da Vinci);

        

       -Paweł Lemanowski gr. O2 („Portret Mietka” Stanisław Wyspiański);

        

       -Laura Szmejter gr. O2 („Dziewczyna z perłą” Jan Vermeer);

        

       -Antoni Straszewski gr. O1 („Chłopiec z pistoletami” Stanisław Wyspiański);

        

       -Iga Koziorzemska gr. O2 („Dziewczynka z chryzantemami” Olga Boznańska, „Mężczyzna w czerwonym turbanie” Jan van Eyck).

        

        

       KATEGORIA WIEKOWA KLASY 1-3:

        

       1 miejsce:

        

       -Natalia Lenckowska kl. 1a („Mleczarka” Jan Vermeer);

        

       -Lena Szczawińska kl. 1a („Dziewczynka w kapeluszu” Władysław Podkowiński);

        

       2 miejsce:

        

       -Alan Muszarski kl. 1b („Portret Adama Mickiewicza na Judahu skale” Walenty Wańkiewicz);

        

       -Zofia Tuszyńska kl.1a (Rozproszenie” William Adolphe Bouguereau);

        

       3 miejsce:

        

       - Leon Jakielski kl. 1a („Gracze w karty” Paul Cezanne);

        

       WYRÓŻNIENIA:

        

       -Julia Dekarska kl. 2b („Dziewczynka z chryzantemami” Olga Boznańska);

        

       -Julia Kowalewicz kl.1a („Kapela dziecięca” Tadeusz Makowski);

        

       -Nikodem Straszewski kl.1a („Chłopiec w słomkowym kapeluszu” Jan Chrucki);

        

       -Aleksandra Szmejetr kl. 1a („Młoda dziewczyna czesząca włosy” Auguste Renoir.

        

        

       Wszystkim zainteresowanym  dziękujemy za udział w zabawie i serdecznie gratulujemy wygranej! Nagrody i upominki można odbierać w szkole i w przedszkolu od poniedziałku.

        

       Organizatorki konkursu:

       Monika Rucińska

       Paulina Przybylska

     • Konkurs recytatorski
      • Konkurs recytatorski

      • Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim organizowanym z okazji „Tygodnia poezji”, który odbędzie się w dniach 19-23 kwietnia w oddziałach przedszkolnych. 
       Zasady uczestnictwa:
       Dzieci biorące udział w konkursie powinny wyrecytować wybrany przez siebie dowolny utwór literacki z zakresu poezji dziecięcej. Zadaniem rodziców jest nagranie dziecka, tak aby widać było całą jego sylwetkę i przesłanie nagrania na podany adres e-mail. Nagranie nie może przekraczać czasu trzech minut.
       Podczas oceniania brane pod uwagę będą:
       dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie
       interpretacja tekstu
       ogólny wyraz artystyczny (gesty sceniczne, elementy ruchu, strój)

       Proszę o przesłanie nagrania nie później niż do końca dnia 25 kwietnia 2021 r na adres e-mail: paulina.przybylska1993@o2.pl

       Serdecznie zachęcam do udziału!
       Organizator konkursu – Paulina Przybylska

     • PRAKTYCZNA MATEMATYKA
      • PRAKTYCZNA MATEMATYKA

      • W czasie pracy zdalnej uczniowie klasy Vb realizują program zajęć rozwijających kompetencje kluczowe „ Praktyczna matematyka” opracowany przez W. Baczek – Samulewicz .

       Spotkania zdalne są okazją do wspólnej nauki i zabawy. Celem programu jest rozwijanie u uczniów logicznego myślenia w sposób kreatywny i mądry. Wykorzystują informacje do rozwiązywania problemów życia codziennego w atmosferze szacunku, konstruktywnego porozumiewania się i empatii.

       Uczniowie podczas zajęć byli już detektywami, stosowali matematykę na co dzień w wirtualnym kinie, na poczcie, w restauracji, na wycieczce. Obecnie powstają projekty interdyscyplinarne„ ŚWIAT LICZB WOKÓŁ NAS” poruszające różnorodną tematykę wybraną przez dziecko według własnych zainteresowań .

       Dzięki swojej pracy uczniowie dostrzegają znaczenie liczb, logicznego myślenia w różnych okolicznościach życia i przyszłej karierze zawodowej.(JMK)