• Aktualności

      • Zbiórka surowców wtórnych

      • Mając na uwadze promocję działań proekologicznych i ideę segregacji odpadów ogłaszamy kolejną
       zbiórkę makulatury, aluminium, baterii, nakrętek w dniach 7- 8 czerwca. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w selektywną zbiórkę odpadów. 
        

      • Egzaminy

      • Nasi ósmoklasiści mają za sobą maraton egzaminacyjny. We wtorek zmierzyli się z językiem polskim, w środę z matematyką, a dziś napisali test z języka angielskiego. Wyniki egzaminów poznamy w lipcu. Trzymamy kciuki za jak najwyższe noty.

      • Międzyszkolny konkurs piosenki angielskiej

      • Wczoraj 24 maja 2021r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się międzyszkolny konkurs piosenki angielskiej dla klas 4-8 pod tytułem 'Love is all around us”. W konkursie, w którym za zadanie było przygotowanie i zaprezentowanie wybranej przez siebie piosenki 18 uczniów zaśpiewało piosenkę w języku angielskim, a troje w języku niemieckim. Z naszej szkoły wzięło udział 5 uczniów: Zofia Mączkowska, Oskar Miąskowski, Roksana Kłosowska, Jakub Cieplak oraz Amelia Żurańska. Jury, składające się z nauczycieli języków obcych i muzyki przyznając miejsca i wyróżnienia wzięło pod uwagę znajomość słownictwa, wymowę, dobór repertuaru, interpretację piosenki oraz jej wykonanie. Z naszej szkoły Zosia Mączkowska z klasy V a zdobyła II miejsce a Jakub Cieplak z klasy VII a -wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a Zosi i Jakubowi gratulujemy!

      • Wyczekiwany powrót do szkoły

      • W dniach 17 i 18 mają uczniowie klas 4-8 powrócili do szkoły w systemie hybrydowym. Wychowawcy spędzili cały dzień ze swoimi uczniami, by dzieci mogły swobodnie ze sobą porozmawiać, pobawić się, zagrać w gry planszowe, pobiegać na szkolnym boisku, przygotować wspólne posiłki czy wziąć udział w eksperymentach chemicznych. Były to dwa dni wielkich emocji, powitań, zdziwienia, że dzieci po tak długim czasie zmieniły się, urosły. W kolejnych dniach spotkania z innymi nauczycielami będą również przebiegały w podobnej, przyjaznej atmosferze, sprzyjającej odnawianiu znajomości, przyjaźni.

      • Konkurs Literacki

      • W ramach obchodów XXIII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny odbył się w naszej szkole Konkurs Literacki. W zmaganiach wzięli udział uczniowie z klas IV-VIII. Tegoroczna edycja Dni Rodziny przebiega pod hasłem "Młodość-miłość-małżeństwo-rodzina". 

       Uczestnicy mieli za zadanie napisać pracę literacką na temat związany z tegorocznym hasłem przewodnim. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły oraz na szkolnym Fanpage'u. (enb)

      • LOLEK 2021 trafił w ręce Julki!

      • Zgodnie z tradycją naszej szkoły co roku przyznawana jest Nagroda Lolka, która trafia do wyjątkowego ucznia, kierującego się w swym życiu zasadami wynikającymi z nauki naszego patrona - Jana Pawła II. W tym roku za liczne działania na rzecz wolontariatu i samorządności Statuetkę Lolka otrzymała Julia Gorzka z klasy VIIIb. Gratulujemy.

      • Filmowa biografia odc. 10: "Jan Paweł II – Papież nadziei, przebaczenia i pojednania"

      • Szanowni Państwo,

       Zapraszamy do skorzystania z cyklu filmowych spotkań z Janem Pawłem II i przesłaniem jakie nam pozostawił. Materiały skierowane są do uczniów oraz nauczycieli szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych do wykorzystania na lekcjach religii oraz wychowawczych. Filmy zamieszczane są na stronie internetowej Instytutu (www.idmjp2.pl) oraz w mediach społecznościowych odcinkami co miesiąc. Każdy odcinek będzie poświęcony innej formie działalności Papieża – Polaka. W dziesiątym odcinku filmowych biografii poznamy Jana Pawła II jako papieża przebaczenia, pojednania, a nade wszystko papieża nadziei. Wydarzenia majowe związane z osobą Jana Pawła II kierują naszą uwagę w stronę Matki Bożej i Jej opieki nad Papieżem Maryjnym.Nadzieja dla  nas wszystkich na nowy lepszy świat tkwi w przebaczeniu i pojednaniu – oto przesłanie do naśladowania w codzienności.

       20 grudnia 1983

       Link do filmu:

       https://youtu.be/xZqf05tKOPc

       Dla uczniów przygotowaliśmy także specjalny quiz związany z filmem,

       dzięki któremu będą mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat

       Papieża nadziei:

       https://quiz.santojp2.pl/quiz/jan-pawel-ii-papiez-nadziei-przebaczenia-i-pojednania/

       Zapraszamy!

      • Wykład on-line "Jak uczy się mózg?"

      • Klasy Va, Vb, VIb, VIIIa  biorą udział w projekcie pt.: „Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?” W ramach projektu odbyło się kilka lekcji, na których dzieci uczyły się radzić sobie ze swoją złością, opanowywać strach przed wystąpieniem czy odczytywać emocje. Dzisiaj dzieci uczestniczyły w mini wykładzie online zatytułowanym „Jak uczy się mózg?” Było to ogromne przeżycie dla uczniów, gdyż wykład był transmitowany na żywo i można było zadawać pytania. Dzieci dowiedziały się, co trzeba zrobić, aby uczyć się szybko i przyjemnie (skupić się, zmotywować i włączyć emocje), od czego zależy pamięć oraz z czego składa się mózg. Wiedzą, że każdy jest tak samo zdolny, tylko nie tak samo zmotywowany. Projekt i wykład zostały przygotowane przez Fundację Uniwersytet Dzieci.  

      • Jan Paweł II – „(ZA)ATAKOWANY”

      • 40 lat temu, 13 maja 1981 roku, miał miejsce zamach na życie Jana Pawła II. Podczas audiencji generalnej na placu św. Piotra w Rzymie, o godz. 17.19 uzbrojony napastnik Ali Agca, oddał w stronę Ojca Świętego strzały. Wybuchła panika, a papieża, ciężko ranionego w brzuch i w rękę natychmiast przewieziono do kliniki w Gemelli, gdzie rozpoczęła się kilkugodzinna walka o jego życie. Cały świat zwrócił swe oczy ku Stolicy Piotrowej i w ogromnym napięciu śledził napływające doniesienia. Wszyscy zadawali sobie pytanie, czy Jan Paweł II przeżyje?

       Prezentujemy Państwu pierwszą z sześciu animacji o Janie Pawle II z cyklu „(ZA)ATAKOWANY”. Te krótkie filmiki mają na celu przypomnieć Nam jak wielkim człowiekiem, autorytetem był Święty Jan Paweł II oraz jak swoją miłością i swoim słowem kruszył najtwardsze serca, mając wpływ na dzieje zapisane na kartach historii. Papież atakowany był kiedyś i atakowany jest dziś. Dlatego powinniśmy przez pamięć odłamywać to co zakłamane. Już wkrótce zapraszamy na witrynę nowego czasopisma WychowujMy.

       Kard. Stanisław Dziwisz, wieloletni sekretarz Jana Pawła II mówi o zamachu z 13 maja 1981 roku: niektórzy obawiali się Jana Pawła II, ponieważ uznano go za niebezpiecznego ze względu na głoszone przez niego przesłanie. Panowało wtedy przeświadczenie, że przyszłość należy do marksizmu, a komunizm rozprzestrzeniał się w Europie. Jan Paweł II wszystko to odwrócił. Stwierdził, że przyszłość należy do solidarności międzyludzkiej, miłości, sprawiedliwości, wolności sumienia, człowieka i narodów.

       Zapraszamy do obejrzenia i udostępnienia animacji.

       http://www.wychowujmy.pl

       http://www.mein.gov.pl

       https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka

     • Ogólnopolski Dzień Tańca z KLANZĄ w oddziałach przedszkolnych
      • Ogólnopolski Dzień Tańca z KLANZĄ w oddziałach przedszkolnych

      • 15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodziny. Święto to zainspirowało aktywnych członków Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA do przygotowania atrakcyjnego wydarzenia na placach różnych miast w Polsce.

       Od 2008 roku we wszystkich miastach, w których działają struktury Stowarzyszenia o wyznaczonej godzinie zaproszeni są  do wspólnego zatańczenia prostych tańców integracyjnych, wszyscy chętni miłośnicy tańca w różnym wieku. W związku z tym dzieci z oddziałów przedszkolnych postanowiły także po raz pierwszy przyłączyć się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Tańca z Klanzą. Od rana w  naszym przedszkolu oraz na terenie boiska szkolnego dało się słyszeć dźwięki wesołej i skocznej muzyki oraz okrzyki świetnej zabawy. Nasi najmłodsi podopieczni integrowali się podczas wspólnych tańców z różnymi rekwizytami i zabaw z chustą animacyjną.

       Ideą tego wydarzenia jest zwrócenie uwagi, poprzez taniec na często nieuświadomioną potrzebę bycia razem w niezwykły, odświętny sposób. Tego dnia taniec dedykowany jest także wszystkim solenizantkom – Zofiom na cześć założycielki Stowarzyszenia, Pani Zofii Zaorskiej.

       Zapraszamy na fotorelację! (ag)

      • Dni otwarte online

      • Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół Podstawowych w woj. warmińsko-mazurskim.

       Pandemia COVID-19 w bardzo dużym stopniu przyczyniła się do zmiany sposobu funkcjonowania placówek oświatowych. Wpłynęła na tryb prowadzenia zajęć, które z półtoramiesięczną przerwą, od roku odbywają się zdalnie. Uniemożliwiła lub bardzo ograniczyła Państwu organizację wielu ważnych i cyklicznie organizowanych wydarzeń. Jednym z nich były tzw. Dni otwarte, które co roku przybliżały uczniom szkół podstawowych miejsce ich przyszłej nauki.Zaistniałą sytuację dostrzega stowarzyszenie Ogólnopolska Federacja Młodych. Dlatego zostały podjęte działania w celu zorganizowania „Dni otwartych online 2021” w województwie warmińsko-mazurskim. Podobne inicjatywy realizowane były w województwie podlaskim.Projekt zakłada utworzenie na platformie Facebook specjalnej grupy zrzeszającej osoby zainteresowane rekrutacją do szkół średnich z województwa warmińsko-mazurskiego. Zostaną zaprezentowane opisy szkół średnich w formie autoprezentacji wraz z ofertą edukacyjną.

       Link https://www.facebook.com/groups/1541802086161688/?ref=share który umożliwi uczniom zapoznanie się z ofertą edukacyjną prezentowanych tam szkół średnich.

      • "Złoty rower" w przyszłym roku

      • „Rowerem po sukces” – pod tym hasłem kryje się konkurs organizowany przez Radę Rodziców. Inicjatywa, już dwa razy pozwoliła nagrodzić uczniów, dokonujących największy progres. Każdego roku, troje podopiecznych, którzy, dzięki wytrwałości i ciągłemu rozwojowi, mogli pochwalić się najwyższym podniesieniem średniej ocen w porównaniu z rokiem poprzednim, otrzymali nagrody o łącznej wartości 1 650 złotych. Ten nieoceniony projekt, był wspierany przez rodziców, którzy podczas balu charytatywnego, organizowanego w karnawale, pomagali zbierad fundusze na nagrody główne. W tym roku, z ogromnym żalem, jesteśmy zmuszeni zawiesid konkurs. Głównym powodem decyzji Rady, był brak możliwości zorganizowania wspomnianej imprezy, pozwalającej zebrad środki finansowe na nagrody. Ponadto, utrudnione przekazywanie wiedzy w sposób zdalny, w naszym mniemaniu, nie dało równej i sprawiedliwej szansy aby wyłonić tych najbardziej zaangażowanych w swój rozwój. Decyzja Rady uzyskała aprobatę Dyrekcji Szkoły. Jednak, liczymy też na zrozumienie ze strony uczniów, jak również rodziców. Podkreślamy, iż konkurs jest zawieszony, a więc w kolejnym roku szkolnym, jeśli wrócimy do normalnego trybu nauczania, z radością przekażemy „Złoty Rower” najbardziej ambitnemu uczniowi.

        

       Z poważaniem Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II

     • Międzynarodowy Dzień Strażaka u Przedszkolaków
      • Międzynarodowy Dzień Strażaka u Przedszkolaków

      • 4 maja w wielu krajach obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. W związku z tym nasze przedszkolaki poznały dziś ciekawostki o zawodzie strażaka, dowiedziały się czym oprócz gaszenia pożarów zajmują się strażacy oraz miały okazję przymierzyć strój prawdziwego strażaka. Zdecydowanie za kilkanaście lat nasze miasto może być spokojne, bo według deklaracji dzieci, wielu z nich w przyszłości zadba o nasze bezpieczeństwo, jako strażacy.  Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli osobiście odwiedzić Komendę Państwowej Straży Pożarnej i dowiedzieć się jeszcze więcej.(AG)

      • GEO-PLANETA PLUS

      •  

                W środę 10 marca 2021 roku odbył się Ogólnopolski Konkurs Geograficzny "GEO-PLANETA" PLUS w formie testowej (online). Uczestniczyło w nim ośmioro uczniów naszej szkoły, w tym siedmioro w kategorii "Młodzik" (klasa V-VI) i  jeden uczeń w kategorii "Adept" (klasa VII-VIII). Maksymalna ilość punktów to 33. Otrzymaliśmy wyniki tego konkursu, które przedstawiają się następująco:

        

       1. Kategoria "Młodzik":

       a)  Tomasz Dąbrowski kl. VIb 24 punkty - dyplom za bardzo dobry wynik,

       b)  Matylda Rulewska kl. VIa 24 punkty - dyplom za bardzo dobry wynik,

       c)  Paweł Truszczyński kl. VIa 23 punkty - dyplom wyróżnienia,

       d)  Wiktoria Dziodko kl. Vb 23 punkty - dyplom wyróżnienia,

       e)  Bartosz Jakubowski kl. VIb 22 punkty - dyplom uznania,

       f)  Zofia Mączkowska kl. Va 20 punktów - dyplom uznania,

       g) Hubert Kijora kl. VIb 17 punktów.

        

       2. Kategoria "Adept":

       a) Filip Orłowski kl. VIIa 18 punktów.

        

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.