• Aktualności

      • KONKURS GEO-PLANETA

      • W piątek 26 listopada 2021 roku odbył się w naszej szkole po raz kolejny Ogólnopolski Konkurs Geograficzny "GEO-PLANETA"  w formie testowej. Uczestniczyło w nim troje uczniów: Tomasz Dąbrowski z klasy VIIb, Bartosz Jakubowski z klasy VIIb oraz Magdalena Kamińska z klasy VIIb. Otrzymaliśmy wyniki tego konkursu, które przedstawiają się następująco:

       a)  Tomasz Dąbrowski 23 punkty - dyplom za bardzo dobry wynik,

       b)  Bartosz Jakubowski 18 punktów - dyplom uznania,

       c)  Magdalena Kamińska 14 punktów - dyplom uznania.

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

        

     • Konkursy „Higieniczna rymowanka” oraz „Wanna marzeń" rozstrzygnięte!
      • Konkursy „Higieniczna rymowanka” oraz „Wanna marzeń" rozstrzygnięte!

      • Po raz trzeci nasi najmłodsi podopieczni biorą udział w projekcie edukacyjnym „Czyściochowa Akademia” organizowanym przez firmę Rossmann. Celem projektu jest nauka prawidłowych nawyków higienicznych.

        

       Dla uczestników projektu zorganizowano do tej pory dwa konkursy.

       Naszym podopiecznym z grup: „Żabki”, „Słoneczka” oraz „Motylki” w konkursie „Wanna marzeń” udało się wygrać bony do sieci sklepów Rossmann na zakup środków higienicznych o łącznej wartości 1500 zł.

        

       Dodatkowo dzieci z grupy „Żabki” wzięły udział w konkursie „Higieniczna rymowanka”. Wygraną były zestawy puzzli edukacyjnych z bohaterami Czyściochowa, które dotarły do nas w tym tygodniu.

        

       Na tym nie poprzestajemy. Walczymy dalej w „Czyściochowych Mistrzostwach” zbierając punkty za swoje działania w ramach realizacji projektu. Nagroda główna to edukacyjny piknik w placówce zorganizowany dla dzieci, rodziców i lokalnej społeczności.

      • Zbiórka surowców wtórnych

      • Kolejna zbiórka surowców wtórnych

       Aby powstał karton, zeszyt czy książka, należy zużyć do tego sporo surowców, a przede wszystkim drzew. Ekolodzy biją na alarm, aby chronić środowisko naturalne i za wszelką cenę ograniczać wycinanie połaci lasów. Jednym ze sposobów, aby zużyte tekturowe opakowania czy gazety mogły dostać drugie życie, jest zbierania makulatury.

       Dlaczego serdecznie zapraszamy do zbiórki surowców wtórnych. W ten sposób ograniczymy również ilość śmieci na wysypiskach.

       10 marca 2022r zbieramy makulaturę, nakrętki, baterie i puszki.

       Liczymy na Was!!!!

      • Bal karnawałowy klasy II b

      • 22 lutego w klasie 2b odbył się klasowy bal karnawałowy. Na dzieci czekało tego dnia wiele niespodzianek. Każdy z uśmiechem prezentował swoje pomysłowe, karnawałowe przebranie. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Oprócz wspólnych tańców, dzieci wzięły udział w konkursach i zabawach. Rodzice uczniów zadbali o słodki poczęstunek i napoje podczas zabawy. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń, zresztą – zobaczcie sami!

      • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

      • Uczniowie klas 5a, 6b, 7c oraz 8b pod kierunkiem pani Jolanty Jonowskiej wcielili się dziś w badaczy języka polskiego i wzięli na warsztat frazeologizmy. Pod hasłem "Frazeologiczny zawrót głowy" wykonywali zadania z QR kodami, układali domino, uzupełniali tekst naszpikowany związkami frazeologicznymi oraz zawiesili gazetkę ścienną na ten temat.

      • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

      • Uczniowie klas: 4a, 6a i 7b pod kierunkiem pani Żanety Cherkowskiej aktywnie uczcili Dzień Języka Polskiego. Pracując w grupach, zaliczali kolejne polonistyczne stacje zadaniowe, m.in. dobierali bohaterów do dzieł literackich, poprawiali błędy orograficzne i interpunkcyjne, odkrywali środki poetyckie oraz ćwiczyli poprawność językową.

      • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

      • Uczniowie klasy IVb, Vb i VIIa pod kierunkiem pani Magdaleny Lemanowskiej podczas Dnia Języka Ojczystego obejrzeli film przedstawiający historię języka polskiego oraz bawili się w polonistyczne kalambury. Poza tym podczas zabawy w ,, Zdębice, murowańce i osłupiałki" doskonalili myślenie dywergencyjne. W prezencie otrzymali do odgadnięcia jajko z niespodzianką - cytatem z lektury. Dzisiejsze święto dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych emocji.

      • Tydzień pełen wrażeń

      • W tym tygodniu nasze przedszkolaki miały sporo atrakcji! Tydzień rozpoczęliśmy od dnia zakochanych, czyli walentynek. Tego dnia rozmawialiśmy o miłości do samych siebie, do innych, o szacunku i bliskości. Wykonywaliśmy także tematyczne prace plastyczne. W środę czekała na nas największa atrakcja tygodnia - bal karnawałowy. Kreatywność rodziców i dzieci w różnorodności strojów jest z roku na rok coraz większa. W czwartek natomiast świętowaliśmy "Dzień kota", w którym rozmawialiśmy o obowiązkach związanych z posiadaniem zwierzaka, o szacunku do zwierząt oraz wykonywaliśmy prace plastyczno-techniczne, związane z tym świętem.

       Zapraszamy po mały skrót wydarzeń w postaci relacji zdjęciowej.

      • MIŁOŚĆ DO KSIĄŻEK KWITNIE W NASZEJ BIBLIOTECE!

      • Jak wszyscy wiemy – 14 lutego obchodzimy Walentynki.
                 Z tej okazji zorganizowano w bibliotece "Randkę w ciemno z książką".
       Zabawa miała na celu promocję czytelnictwa w nietypowy sposób. Książki – Walentynki zapakowane w papier i przyozdobione sercami przyciągnęły do biblioteki mnósto uczniów. Dzieci obiecały, że książkę - niespodziankę rozpakują dopiero w domu, co dla wielu było nie lada wyzwaniem :)

                 W ten sposób w błyskawicznym tempie wypożyczono 50 przygotowanych wcześniej pozycji! Wielu uczniów niestety nie zdążyło i żeby nie było im przykro – akcję przedłużono do 15 lutego. W tym dniu dzieci wypożyczyły "w ciemno" kolejnych 40 książek.

                 Na "Randkę w ciemno z książką" wybrały sie też panie nauczycielki, dla których przygotowano pozycje z dziedziny dydaktyki i psychoedukacji.

                 Wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w zabawie życzę udanych randek!

       Pani bibliotekarka Monika

      • DZIEŃ PIZZY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

      • 9 lutego wypada Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji dwie grupy przedszkolne: „Słoneczka” oraz „Motylki” przygotowywały przepyszne pizze z ulubionych składników. Z kolei najstarsza grupa: „Żabki” udała się do pizzerii, by tam świętować. Po posiłku, dzieci mogły skorzystać z dodatkowej atrakcji jaką była sala zabaw, mieszcząca się w restauracji.

       Zapraszamy do fotorelacji!

      • Uwaga!!!

      • UWAGA !!!

        

       Uczniowie klas ósmych, którzy chcą kontynuować naukę w Branżowej Szkole  I Stopnia, a nie ukończą 15 lat w roku kalendarzowym 2022, powinni zgłosić się do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, by uzyskać pozytywną opinię umożliwiającą rozpoczęcie nauki zawodu.

       W związku z powyższym przypominamy o konieczności zgłaszania się na badanie do Poradni do końca czerwca 2022 r.

       Na badanie do poradni prosimy zgłaszać się z opinią o uczniu wystawioną przez wychowawcę, która usprawni wydawanie pozytywnej opinii o możliwości rozpoczęcia nauki zawodu.

        

                                                             Doradca zawodowy

       Pamiętaj!!!

       Osoba, która ukończyła ośmioletnią szkołę podstawową i nie ma 15 lat, może być zatrudniona na zasadach określonych dla młodocianych w celu przygotowania zawodowego pod warunkiem, że wyrazi na to zgodę przedstawiciel ustawowy lub opiekun prawny tej osoby oraz że poradnia psychologiczno-pedagogiczna wyda pozytywną opinię.

      • Detektyw "Grosik"

      • Szkolny konkurs  „DETEKTYW GROSIK”

        

        

       Cele

       • uwrażliwienie na krzywdę drugiego człowieka
       • pozyskanie funduszy na zakup materiałów do pozoracji na szkolenia                    z pierwszej pomocy dla Oddziału Rejonowego PCK
       • promocja pracy wolontariackiej wśród dzieci i młodzieży

        

       Adresaci

       • Konkurs indywidualny dla uczniów z klas 0-VIII

        

       Organizatorzy

       • Szkolne Koło PCK

        

       Czas trwania akcji

       • Od stycznia do końca marca 2022roku

        

       Zasady

       • akcja polega na zebraniu jak największej wagi „złotych monet” o nominałach 1 grosz, 2 grosze, 5 groszy
       • grosze zbieramy w woreczkach i przekazujemy „opisane tj. – imię, nazwisko, klasa”-  od 10 dekagramów do wychowawców.  Na koniec  każdego miesiąca zważone monety wychowawca  przekazuje  prezesowi  Szkolnego koła PCK  Helenie Malinowskiej lub opiekunowi SK PCK            I. Światkowskiej.
       • Szkolny Zarząd PCK- sporządza tabelę wyników
       • o zwycięstwie zdecyduje waga zebranych monet

        

       Nagrody

       Dla zwycięzców 0-III i klas IV-VIII

       przewidziane są  nagrody rzeczowe (I-III miejsce) oraz dyplomy „Detektyw Grosik”

        

       Wszystkich serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję zbiórki złotych monet

        

                                                                             Zarząd Szkolnego Koła PCK

        

                                                                              

        

      • Terminy rekrutacji do przedszkola

      • Drodzy Rodzice,

       uprzejmie informujemy, że od 7 lutego 2022 r. rozpoczyna się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych przy szkole Podstawowej nr 1 im.Jana Pawła II w Nowym Miescie Lubawskim na rok szkolny 2022/2023.

       Etapy postępowania rekrutacyjnego oraz terminy składania dokumentów

       Termin

       1.Rozpoczęcie postępowania rekrutacyjnego - 7 lutego 2022 

       2. Składanie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego od 8 lutego do 15 lutego 2022 

       3. Podanie komunikatu o liczbie wolnych miejsc  - 15 lutego 2022  

       4. Składanie wniosków o przyjęcie na wolne miejsca do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym - od 16 lutego do 7 marca  2022

       5. Posiedzenie komisji rekrutacyjnych, ogłoszenie wyników, umieszczenie imiennych list w widocznym miejscu w przedszkolu wraz  z podaniem możliwości odwoławczych od 10 marca do 18 marca 2022 

       6.Posiedzenie komisji rekrutacyjnych drugiego etapu na wolne miejsca do przedszkola, ogłoszenie wyników, umieszczenie imiennych list w widocznym miejscu  w przedszkolu wraz  z podaniem możliwości odwoławczych od 10 marca do 18 marca  2022 

       7. Ogłoszenie wyników naboru do przedszkola do 18 marca    2022 

       8. Poinformowanie Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego o dzieciach nieprzyjętych lub liczbie wolnych miejsc

       do 18 marca  2022 

       9.Składanie do komisji rekrutacyjnych pisemnych wniosków o uzasadnienie odmowy przyjęcia dziecka do przedszkola do 25 marca   2022 

       10. Zakończenie postępowania uzupełniającego  w przypadku, gdy przedszkole dysponuje wolnymi miejscami.

       do 31 sierpnia    2022