• Aktualności

      • PRZEDSZKOLAKI ZNOWU WYGRYWAJĄ!

      • Dzieci z grupy „Żabki” wzięły udział w konkursie „Szczoteczka przyszłości” zorganizowanym w ramach programu „Czyściochowa Akademia”.  Przedszkolaki wygrały bony do sieci sklepów Rossmann na zakup środków higienicznych o wartości 500 zł.

       Gratulujemy „Żabkom”!

      • Budząca się Szkoła

      • 27.kwietnia zapiszemy w szkolnych annałach jako dzień, w którym złożyliśmy akces do inicjatywy ,,Budzącej się Szkoły,, ruchu oddolnych zmian w edukacji. ,,Szkoła to nie wyścigi,, jak mówi dr Marzena Żylińska. Każda ze szkół działających w inicjatywie wprowadza indywidualne innowacje, ma własny kierunek rozwoju i jest na swój sposób wyjątkowa. Budzące się Szkoły nazywany też Szkołami w drodze, gdyż zawsze jesteśmy gotowi się uczyć, zdobywać doświadczenie i wdrażać nowe pomysły i metody. O kolejnych inicjatywach poinformujemy niebawem

      • Wycieczka do Warszawy

      • Relacja z wycieczki do Warszawy

       26 kwietnia 2022roku   grupa 45 uczniów wraz z opiekunami postanowiła  pojechać na  jednodniową  wycieczkę do  Warszawy. Byli to uczniowie  klas VIIIb, VIa oraz kilkoro uczniów z klasy VIIb  i VIb.

       Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Tutaj spotkaliśmy się z przewodnikiem. Następnie udaliśmy się do Zamku Królewskiego -  dawnej siedziby władców Polski. Obejrzeliśmy królewskie apartamenty oraz Salę Tronową. Zobaczyliśmy  Salę Senatorską, w której w 1791 roku uchwalono Konstytucję 3 Maja – pierwszą w Europie i drugą na świecie. Potem powędrowaliśmy na ul. Świętojańską, aby zwiedzić Bazylikę Archikatedralną.  Wkrótce poszliśmy na tzw. „Górę Gnojną” z której roztacza się piękny widok na dolinę Wisły. Następnie pospieszyliśmy na Rynek Starego Miasta. Pośrodku placu stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Niebawem znaleźliśmy się przy Pomniku Małego Powstańca, który upamiętnia najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego. Następnie skręciliśmy na Krakowskie Przedmieście, by zobaczyć Pałac Prezydencki i inne obiekty zabytkowe. Na dłuższą chwilę zatrzymaliśmy się na Placu Piłsudskiego przy pomniku poświęconym ofiarom katastrofy smoleńskiej oraz odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza czekając na zmianę warty. Potem udaliśmy się na  obiad, gdyż wyjeżdżaliśmy o 5.30 i byliśmy głodni. Kolejnym punktem programu był wjazd windą na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki oraz podziwianie przepięknej panoramy Warszawy. Pogoda była słoneczna, więc widok zapierał dech w piersiach. Stamtąd pojechaliśmy metrem do Centrum Nauki Kopernik. Dla wielu przejazd metrem okazał się niezapomnianym przeżyciem.  W Centrum Nauki Kopernik robiliśmy różne eksperymenty i doświadczenia. Po tych przeżyciach musieliśmy ochłonąć, więc wybraliśmy się na spacer do Łazienek Królewskich. To  piękny zespół pałacowo-ogrodowy założony w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Była to interesująca wyprawa i wszyscy uczestnicy z niecierpliwością czekają na kolejną wycieczkę! Kierownikiem wycieczki była Irena Światkowska, a opiekunami; Lucyna Ben Nasr, Marzena Cieplak i Olena Zawadzka.

        

      • Konkurs biblioteczny rozwiązany!!!

      • BŁYSKAWICZNY  KONKURS  WIOSENNY
       "CO/KTO WYKLUJE SIĘ Z JAJA?" -
       ROZWIĄZANY!

        

                 Z wielką przyjemnością informuję, że w szkolnym konkursie wzięło udział 12 dzieci. Miały one za zadanie narysować dowolną techniką co lub kto wykluje się z przedstawionego na szkolnym korytarzu jaja i nazwać wymyślonym słowem wyklutego stworka :)

                 Przy wyłonieniu zwycięzców brano pod uwagę  kreatywność i staranność wykonania.

        

       Oto zwycięzcy, którzy otrzymają drobne upominki:

        

       1 miejsce: Agata Lendzion          2A

       2 miejsce: Constantin Tsybulka   2A

       3 miejsce: Lena Szczawińska       2A

       Wyróżnienie: Rafał Teska            7B

        

       Wszyscy uczestnicy otrzymają uwagi pozytywne i dyplomy :)

        

       Pani bibliotekarka Monika

      • Detektyw Grosik

      • Wyniki szkolnego konkursu „Detektyw Grosik”

        

                

       Szkolne Koło PCK zorganizowało konkurs zbierania  monet o nominałach 1, 2 i 5 groszowych. Akcja trwała od stycznia do końca marca 2022. W  działalność charytatywną włączyli się nauczyciele i uczniowie klas I-VIII oraz grupy przedszkolne. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy. Zebraliśmy 65483g  „złotych monet”

        tj. 65kg i 483 gramy.

        

       Akcja promuje idę wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie. Kształtuje pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących, wzmacnia postawę odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.

        

       Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

        

       Kategoria- grupy przedszkolne i klasy I- III

        

       I miejsce – Filip Ewertowski Ia- 8539g

       II miejsce – Grupa „Motylki”- 5873g

       III miejsce- Wiktoria Neumann  „0” – 4966g

        

       Kategoria klas IV-VIII

        

       I miejsce – Bartosz Dąbrowski- 2667g

       II miejsce- klasa VIa - wych. L.Ben Nasr – 1647g

       III miejsce – Magdalena Szulc IVa- 1530g

        

        

       Zebrane grosze przekazane zostały do  Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Mieście Lub.  Pomogą realizować różne statutowe działania np. dofinansowanie wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin najuboższych,  pomoc rzeczową (artykuły szkolne i żywnościowe) dla dzieci czy paczki żywnościowe dla seniorów.

        Konkurs zorganizował Zarząd Szkolnego Koła PCK z opiekunem I.Światkowską

        

      • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

      • 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi - największe ekologiczne święto. Z tego też powodu w poniedziałek, 25 kwietnia 2022r. dzieci z klasy IIb brały udział w akcji sprzątania terenu wokół naszej szkoły. Uczniowie zostali wyposażeni w worki na śmieci i ochronne rękawiczki. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie sprzątały ten teren. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwała wychowawczyni - Pani M. Lewalska, której serdecznie dziękujemy. Ponadto 22 kwietnia klasa VIIb rozwiązywała quizy ekologiczne dotyczące tego dnia w formie escape roomów.

       Każdy mały i duży powinien pamiętać o tym, że Ziemia jest piękna i należy o nią dbać.

      • Sukces naszych uczniów!

      • W dniu 21.04.2022 r. w naszej szkole odbył się Miejski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

       W konkursie brało udział 6 drużyn z nowomiejskich szkół podstawowych. Celem konkursu było zwrócenie szczególnej uwagi na poprawę stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, propagowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz promowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

       Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał przedstawiciel KPP w Nowym Mieście Lubawskim asp. szt. Paweł Cherkowski.

       Turniej składał się z trzech etapów oddzielnie punktowanych. Najpierw wszyscy uczestnicy rozwiązywali test wiedzy o ruchu drogowym. Następnie każda drużyna miała do wykonania zadanie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Trzecia część - praktyczna jazda rowerem po torze przeszkód odbyła się na kompleksie ,,Sportowa Jagiellonka” .

       Suma punktów uzyskanych w trzech etapach turnieju zdecydowała o końcowych rozstrzygnięciach.
 W wyniku rywalizacji zwyciężyli uczniowie:

       Szkoły Podstawowej nr 1 składzie:

       Laura Zawadzka, Hubert Kijora, Beniamin Mazur (starsza grupa)

       oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w składzie:

       Natalia Wiecierzycka, Wiktoria Krauze, Borys Pawlicki, Wojciech Lemański (grupa młodsza).

       Uczniowie ci będą reprezentować Nowe Miasto Lubawskie na zawodach powiatowych, które odbędą się w Mrocznie. Trzymamy kciuki.

      • Podsumowanie zbiórki "Małe marzenia".

      • Kilka dni temu obchodziliśmy Święta Wielkanocne. Jednak nasi ukraińscy uczniowie i ich rodziny będą je świętować dopiero teraz - 24 i 25 kwietnia, bo właśnie w tym terminie obchodzona jest prawosławna Wielkanoc.  W związku z zorganizowaną zbiórką "Małe marzenia", podarowaliśmy dziś dzieciom prezenty, w których znajdowały się wymarzone przedmioty. Oprócz tego dzieci w paczkach znalazły także słodkości, które udało się zebrać dzięki wcześniejszej zbiórce, w którą zaangażowali się nauczyciele naszej szkoły. Jak zwykle przekonaliśmy się, że macie Państwo ogromne serca. Wspólnymi siłami udało nam się spełnić małe marzenia naszych nowych przyjaciół. 

       W imieniu swoim, Dyrekcji Szkoły, wychowawców, a także nauczycieli - dziękuję wszystkim zaangażowanym! 

       Organizator zbiórki - Paulina Przybylska.

      • Radni - dzieciom z Ukrainy

      • Radni Rady Miejskiej w Nowym Mieście Lubawskim odwiedzili trzy Szkoły Podstawowe, by przekazać zakupione z własnych środków upominki dla 67 dzieci z Ukrainy, które uczą się w nowomiejskich jednostkach oświatowych. Naszą szkołę odwiedzili radni Mieczysław Kubacki i Jan Obuchowski

       Wśród przekazanych dzieciom rzeczy, zakupionych ze składek radnych miejskich, były głównie artykuły higieniczne.

       Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski podkreśla, że udział w tym działaniu wzięli wszyscy radni i nie jest to jedyna inicjatywa, którą radni zamierzają wesprzeć dzieci.

      • DZIEŃ SZTUKI W PRZEDSZKOLU

      • Dziś przedszkolaki świętowały dzień sztuki! W związku z tym każda z grup przygotowała piękną pracę plastyczną używając do tego celu innej techniki. Świętowaliśmy ten dzień, ponieważ sztuka jest z nami na co dzień. Oprócz codziennych aktywności plastycznych, uczestniczymy także w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Zabawa sztuką", który ma na celu wprowadzanie dzieci w świat sztuki, zapoznawanie ich z dziełami oraz ich twórcami oraz rozwijanie poczucia estetyki i wrażliwości na piękno.

      • PRZEDSZKOLAKI W „HULLO”

      • Dzisiejszego dnia „Motylki” oraz „Żabki” udały się do Centrum Rozrywkowo Sportowego w Fijewie. Na dzieci czekały ciekawe atrakcje, m.in. sala zabaw, pokój laserowy oraz seans w kinie sferycznym. Pod koniec pobytu wszyscy zjedli smaczny obiad i nie mogąc rozstać się z tym cudownym miejscem, skorzystali jeszcze z dostępnego na terenie obiektu placu zabaw. Dzień upłynął szybko, a dzieci zmęczone, ale zadowolone wróciły bezpiecznie do przedszkola.

      • Dieta Geniusza

      • Zuzanna Grześkiewicz i Olga Szpanowska  z klasy VIIIb wzięły udział w powiatowym konkursie z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu  była dieta dla mózgu-  czyli co jeść , by lepiej się uczyć. Konkurs zorganizowany został przez  Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku. Nasze uczennice otrzymały I wyróżnienie. Konkurs składał się z części teoretycznej czyli 40 pytań testowych oraz części praktycznej. Uczestnicy musieli upiec zdrowe batoniki. Olga i Zuzia wiedzą, że istnieje ścisły związek między zdolnościami umysłowymi a dostarczaniem organizmowi witamin i składników mineralnych. Dieta dla mózgu i jej wpływ na pamięć i koncentrację jest bezdyskusyjny.

       Oto 10 składników , które usprawniają pracę mózgu.

       - miedź-  ziemniaki, wątróbka, orzechy, ciemnozielone warzywa

       - cynk- mięso wołowe, wieprzowe, warzywa strączkowe, orzechy, migdały, ryż, jajka

       - żelazo- wątróbka, mięso, suszone owoce np. morele, rośliny strączkowe, orzechy, kakao

       - magnez- pestki dyni, gorzka czekolada, nasiona Chia, orzechy, szpinak, fasola

       - witamina C- brokuły, ziemniaki, truskawki, papryka, brukselka, owoce cytrusowe

       - witaminy z grupy B- mleko, jaja, banany, awokado, wątróbka, bataty, produkty pełnoziarniste

       -witamina D- wątróbka, jaja, ser, ryby

       - przeciwutleniacze- pomidory, zielona papryka, cytryna, zielona herbata, jeżyny, jagody, maliny, truskawki

       - kwasy  omega 3 – makrela, sardynki, łosoś, śledź, tuńczyk, orzechy, olej rzepakowy, lniany

       - aminokwasy- jaja, tofu, komosa ryżowa, twaróg, warzywa strączkowe, ryby

       Uczennice do konkursu przygotowała pani Irena Światkowska

        

        

      • KONKURS PLASTYCZNY „DLACZEGO WARO MYĆ RĘCE”

      • Serdecznie zachęcamy dzieci w wieku 5-6 lat oraz uczniów klas I-III szkoły podstawowej do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Dlaczego warto myć ręce”.

       Cele konkursu:

       • kształtowanie prawidłowych nawyków prozdrowotnych,
       • propagowanie zasad zdrowego stylu życia,
       • wzmacnianie wiedzy na temat znaczenia mycia rąk.

       Organizatorem konkursu jest Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie.

       Współorganizatorami konkursu są:

       • Warmińsko-Mazurskie  Stowarzyszenie  Higieny  i  Zdrowia  Publicznego  w  Olsztynie,
       • powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne województwa warmińsko-mazurskiego.

       Prace wykonane na konkurs muszą być:

       • w formacie A3 mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (np. ołówek, kredka, farby plakatowe, akwarela, tempera, pastele suche, pastele olejne, collage),
       • wykonane samodzielnie,
       • niepublikowane wcześniej,
       • nie przedstawiane na innych konkursach

       Do pracy należy dołączyć „Oświadczenie opiekunów prawnych uczestników niepełnoletnich  w związku z udziałem w konkursie” (Takie oświadczenie znajdziecie Państwo na Librusie. Rodzice dzieci przedszkolnych mogą pobrać oświadczenie u Pani Marleny Przekopowicz).

        

       Kryteria oceny zostaną ustalone w następujący sposób:

       • zgodność pracy z tematem,
       • jakość wykonania,
       • estetyka wykonania,
       • oryginalność i pomysłowość,
       • walory edukacyjne, artystyczne takie, jak kompozycja pracy.

       Organizator konkursu zapewnia nagrody dla laureatów trzech pierwszych miejsc, z podziałem na przedszkole oraz szkołę. Zwycięzcom zostaną przyznane nagrody rzeczowe o wartości:

       I miejsce – sprzęt sportowy o wartości 700 zł

       II miejsce – sprzęt sportowy o wartości 500 zł

       III miejsce – sprzęt sportowy o wartości 300 zł

        

       Prace plastyczne należy dostarczyć do Pani Marleny Przekopowicz do dnia 20 kwietnia.

       Zachęcamy do wzięcia udziału! Jest o co walczyć!

      • PHO3NIX   ACTIVE  SCHOOL

      • W dniach 30.04 – 15.05.2022 odbędzie się w naszej szkole cykl imprez sportowych, które wezmą udział w największym w Polsce konkursie dla szkół podstawowych. PHO3NIX   ACTIVE  SCHOOL. Odbywa się on pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Do zdobycia cenne nagrody w postaci sprzętu sportowego dla szkoły oraz warsztaty sportowe ze znanymi sportowcami. W ramach rozgrzewki uczniowie brali już udział w malowaniu plakatów oraz wykonali Challenger ze skakankami. Otrzymaliśmy już drobny sprzęt sportowy, który pomoże nam w realizacji konkursu.

      • Zbiórka "Małe marzenia" - część druga!

      • Drodzy Rodzice i Uczniowie!

       W dniu dzisiejszym rozpoczęła się druga część zbiórki "Małe marzenia". Poprzednia zbiórka - dla mieszkańców DPS w Grodzicznie sprawiła seniorom wiele radości. Tym razem chciałabym, abyśmy spełnili małe marzenia naszych nowych kolegów i koleżanek z Ukrainy, którzy uczęszczają do naszej szkoły.

       Poniżej znajdziecie państwo listę życzeń dzieci.

       Gorąco zachęcam do przyłączenia się do zbiórki, ponieważ wiem ile radości sprawią dzieciom te prezenty.

       Zbiórka trwa od dziś do środy - 20 kwietnia!

       1.      Valeriya – dziewczynka uczęszczająca do zerówki, marzy o zabawce, lalce lub grze planszowej.

       2.      Denis – chłopiec uczęszczający do zerówki, który marzy o klockach lego lub autku.

       3.      Karina – dziewczynka z pierwszej klasy, która prosi o lalkę.

       4.      Constantin – chłopiec z drugiej klasy, który marzy o klockach lego lub autku.

       5.      Sofija – dziewczynka z drugiej klasy, która chciałaby dostać zabawkę lub słodycze.

       6.      Angelina – dziewczynka z drugiej klasy, która prosi o zabawkę, grę lub lalkę.

       7.      Anastasiia – dziewczynka z drugiej klasy, która także chciałaby dostać zabawkę, grę lub lalkę.

       8.      Miroslawa – dziewczynka z trzeciej klasy, która marzy o klockach lego.

       9.      Artem – chłopiec z trzeciej klasy, który chciałby dostać klocki lego.

       10.  Danilo – Chłopiec z trzeciej klasy, którego pasja jest piłka nożna, marzy o butach do gry w piłkę nożną w rozmiarze 41.

       11.  Sergey – i Emma – rodzeństwo, które chciałoby dostać słodycze.

       12.  Roman – chłopiec z piątej klasy, którego pasją jest piłka nożna, marzy o nowej piłce w zestawie z pompką.

       13.  Anastasiia – dziewczynka z piątej klasy, która chciałaby dostać słodkości.

       14.  Kseniia – również  chciałaby dostać słodycze.

       15.  Maxim – chłopiec z siódmej klasy marzy o nowej bezprzewodowej myszce do komputera.

       16.  Mariia – dziewczynka z siódmej klasy, której pasja jest wyszywanie, chciałaby dostać zestaw do haftowania.

       17.  Ivanna – dziewczynka z siódmej klasy, ucieszyłaby się z bonu na zakupy np. do Rossmana lub sklepu odzieżowego.

       18.  Artem – chłopiec z siódmej klasy, poprosił o słodycze.

       19.  Polina – dziewczynka z siódmej klasy, ucieszyłaby się z bonu na zakupy np. do Rossmana lub sklepu odzieżowego.

       20.  Yevheniia – dziewczynka z ósmej klasy chciałaby dostać słodycze lub bon do wykorzystania w sklepie odzieżowym lub kosmetycznym.

       21.  Mariana - dziewczynka z ósmej klasy chciałaby dostać słodycze lub bon do wykorzystania w sklepie odzieżowym lub kosmetycznym.

       22.  Irina – dziewczynka z ósmej klasy chciałaby dostać słodycze lub bon do wykorzystania w sklepie odzieżowym lub kosmetycznym.

       23.  Ksenia - dziewczynka z ósmej klasy chciałaby dostać słodycze lub bon do wykorzystania w sklepie odzieżowym lub kosmetycznym.

       24.  Anastasiia - dziewczynka z ósmej klasy chciałaby dostać słodycze lub bon do wykorzystania w sklepie odzieżowym lub kosmetycznym.

       Z góry dziękuję wszystkim, którzy włączą się do zbiórki!

       Organizator zbiorki - Paulina Przybylska.

      • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

      • Dziś zakończyliśmy trzydniowe rekolekcje wielkopostne w naszej szkole. Odwiedziła nas w tym roku siostra Dorota z zakonu Pasjonistek, która w swych niezwykle obrazowych naukach przybliżyła nas wszystkich do przygotowania się na Zmartwychwstanie Jezusa. Dziękujemy za te lekcje, pobudzające do refleksji.

      • Myślografia

      • #myslografia

       #agatabaj

       Dziś w naszej szkole nauczyciele mieli okazję uczestniczyć w niecodziennych warsztatach z panią Agatą Baj. Pani Agata jest znana z notowania wizualnego i tego dziś się nauczyliśmy. Jest to doskonała forma tworzenia notatek, pozwalająca na szybsze zapamiętywanie danego materiału. Dziękujemy pani Agacie za wspaniałą inspirację do pracy z naszymi uczniami nowoczesnymi metodami. Podczas warsztatów pani Ania Dembowska stworzyła wspaniałe streszczenie tego, czego się dowiedzieliśmy podczas szkolenia.