• Aktualności

      • Andrzejki w przedszkolu

      • Dziś, 30 listopada, dzieci wszystkich grup przedszkolnych świętowały Andrzejki. 

       Był to czas pełen atrakcji. Na początek każda grupa poznała tradycje i zwyczaje związane z tym szczególnym dniem. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o wróżbach, w których następnie z chęcią i zaciekawieniem uczestniczyły. Odbyło się, między innymi, losowanie imion przyszłych żon i mężów oraz znana wszystkim zabawa w ustawianie butów. To dziecko, którego but znalazł się przy drzwiach, według przepowiedni jako pierwsze wstąpi w związek małżeński. Było też lanie wosku i wróżenie z powstałych odlewów, losowanie przyszłego zawodu, tańce na gazetach i z balonami.

       Przedszkolaki uczestniczyły także w swoich grupach w balach andrzejkowych, na które każdy przebrał się za ulubioną postać.

       Podczas tego pełnego uśmiechów i zabawy dnia nie zabrakło też poczęstunku w postaci owoców i odrobiny słodkości.

       Dzieci zgodnie stwierdziły, że bawiły się wyśmienicie, a ten dzień zapamiętają na długo.

      • Świąteczna Zbiórka Żywności 

      • 25 i 26 listopada wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza brali udział w świątecznej zbiórce żywności, która w tym roku przebiegała pod hasłem ,, Święta godne, a nie głodne! ". Akcja została zorganizowana przez Bank Żywności w Olsztynie, a na terenie Nowego Miasta Lub. koordynowało ją Nowomiejskie Stowarzyszenie Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży,, Błękitna Mila". Zebrana żywność zostanie przekazana potrzebującym. 

      • Szkolny Klub Mediatorów Rówieśniczych

      • Na dzisiejszym apelu poznaliście mediatorów rówieśniczych, którzy ukończyli dwudziestogodzinne szkolenie i będą w stanie pomóc Wam rozwiązywać konflikty czy sytuacje sporne. Są nimi: Zofia Dobrzyńska, Michalina Mówińska, Helena Zakrzewska, Zofia Mączkowska, Lena Szpanelewska, Maja Cieplak i Aleksander Grześkiewicz. Klub prowadzą panie Jolanta Jonowska, Irena Światkowska, Joanna Szajewska-Psiuk oraz Justyna Lewicka.

      • Apel podsumowujący listopad

      • Na dzisiejszym apelu przedstawieni zostali mediatorzy rówieśniczy. Przy okazji rozstrzygnięto konkurs plastyczny na logo Szkolnego Koła Mediatorów Rówieśniczych, który zwyciężyła Magdalena Szulc, a Sara Kińska uzyskała wyróżnienie.

       Poznaliśmy również najbardziej życzliwe osoby, które zostały wybrane w klasach w ramach Dnia Życzliwości.

       Wychowawcy wytypowali również uczniów, którzy otrzymali zieloną kartkę na grudzień.

       Pani Irena Światkowska przedstawiła nam dwie drużyny, które zostały wicemistrzami w udzielaniu pierwszej pomocy.

       sportowe sukcesy zaprezentował pan Zbigniew Gołębiewski. Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy mają motywację do brania udziału w dodatkowych aktywnościach proponowanych w szkole.

      • Dzień Pluszowego Misia

      • 25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci i najmilsza przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. W naszym przedszkolu wszystkie grupy uczciły to święto śpiewem, różnymi zabawami  oraz pracami plastyczno - technicznymi związanymi z pluszowym misiem. 

       Po więcej zapraszamy do fotorelacji. 

      • Wymarzona szkoła oczami uczniów

      • W ramach lekcji geografii uczniowie klas piątych: Va i Vb wzięli udział w projekcie pt. „Mój pomysł na zagospodarowanie terenu wokół szkoły”. Prace można było wykonać różnymi technikami i metodami – prezentacja, plakat, makieta. Prace uczniów zgromadzone są w sali 25. 

      • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

      • W dniu 21.11.2021 obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jego przesłaniem  było   wywołanie radości, uśmiechu, zachęcanie  do nawiązywania i podtrzymywania pozytywnych relacji z rówieśnikami oraz uczenie kreatywności i bezinteresownej życzliwości na co dzień, nie tylko od święta.

       Przed rozpoczęciem lekcji  uczniowie klasy VII b  obdarowywali  wchodzących do szkoły uczniów  i pracowników  uśmiechem oraz  "złotymi myślami" życząc miłego dnia. Podczas zajęć z wychowawcą przygotowali plakaty dotyczące szacunku, przyjażni, niesienia pomocy,  z których utworzono " Aleję życzliwości". Wybrali klasowego "Królową/Króla życzliwości". Uczniowie wykonali własnoręcznie kartki z serdeczymi życzeniami- pozdrowieniami, które były wręczane adresatom przez szkolnych listonoszy – członków ORU.

       Działaniom towarzyszyła  wystawa prac uczniowskich "Życzliwość na co dzień."

      • Pasowanie na Przedszkolaka i Starszaka

      • W dniu dzisiejszym w przedszkolu odbyła się ważna uroczystość - pasowanie na przedszkolaka oraz na starszaka.

       Grupa "Sówki" oficjalnie dziś została mianowana na przedszkolaków, a ten ważny moment uświetniła występem, podczas którego dzieci zaprezentowały swoje umiejętności. Maluszki pięknie śpiewały piosenki, recytowały wiersze, a także przyrzekały, że będą chętnie i z uśmiechem na ustach chodzić do przedszkola i przestrzegać zasad, które w nim obowiązują.

       Straszaki natomiast przedstawiły bajkę pt. "Brzydkie kaczątko", w której zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Odważnie i z powagą złożyły też przyrzeczenie. 

       Pani dyrektor - Marzena Cieplak, pasowała wszystkie dzieci na przedszkolaka oraz na starszaka, a także podziękowała dzieciom i wychowawcom za przygotowanie uroczystości. To był dzień pełen emocji zarówno dla dzieci jak i dla rodziców.

      • Z wizytą u pana Kleksa

      • Uczniowie klasy IVb, pod kierunkiem pani Magdaleny Lemanowskiej, na zakończenie cyklu lekcji poświęconych lekturze Jana Brzechwy pt.,, Akademia pana Kleksa" realizowali projekt, który polegał  na wykonaniu makiety szkoły prowadzonej przez tytułowego bohatera. Wystawę prac uczniów można oglądać w sali 22

      • Sukcesy na Powiatowym Turnieju Szachowym

      • 9.11.2022 r. w Szkole Podstawowej z Zwiniarzu odbył się Powiatowy Turniej Szachowy z okazji 11 Listopada. W zawodach wzięło udział 9 szkół z terenu powiatu nowomiejskiego: SP nr 1 w NML ZS w Kurzętniku SP w Marzęcicach ZS Podstawowej i Muzycznej w NML SP w Zwiniarzu SP w Zajączkowie SP w Nowym Grodzicznie SP w Brzoziu Lubawskim SP w Ostrowitem Łącznie w turnieju wzięło udział 46 zawodników. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach: rocznik 2013 - 2015, 2010 - 2012, 2008 - 2009. Sędzią głównym był Pan Feliks Stachowicz, zawody zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim 6 rund po 10 minut na zawodnika. Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze i zajęli drużynowo miejsce I w roczniku 2008-2009 w skladzie: Alicja Artuszewska Wiktoria Dziodko Igor Stasiuk Miejsce IX w rocznik 2010- 2012: Mateusz Wolan Miejsce III w roczniku 3013- 2015 Dawid Dziodko Natomiast indywidualnie: Pierwsze miejsce : Wiktoria Dziodko Drugie miejsce: Igor Stasiuk Trzecie miejsce: Dawid Dziodko Wszystkim uczestnikom Gratulujemy!

      • Biegi Niepodległościowe

      • Tradycyjnie 11 Listopada w rocznicę Odzyskania Niepodległości odbyły się w Nowym Mieście Lubawskim „Biegi Niepodległościowe”. Biegi swoją obecnością zaszczycił Senator RP pan Zbigniew Ziejewski, Starosta powiatu nowomiejskiego pan Andrzej Ochlak oraz nowomiejscy radni. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego rozpoczęły się biegi. W wydarzeniu uczestniczyło prawie 400 zawodników i zawodniczek z powiatu nowomiejskiego. Rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych od przedszkolaka do kategorii open. Prawie 60 osobowa ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II z Nowego Miasta Lubawskiego pod opieką p. Andrzeja Czepka i p. Zbigniewa Gołębiewskiego oraz rodziców uczestniczyła w tym wydarzeniu i po wspaniałych biegach mogła się poszczycić się kilkoma miejscami na podium. Wśród medalistów znaleźli się: 1 miejsce zajął Franciszek Strzelczak z klasy II, 2 miejsce zdobył Piotr Błędowski z klasy IV, a 3 miejsca wywalczyli Kacper Jarzębowski (kl. IV), Jakub Trzebniak (kl. IV), Nell Mazur (kl. IV). Blisko zdobycia medali byli i zdobyli pamiątkowe dyplomy: Michał Chełkowski kl. II (4 miejsce), Julia Chełkowska kl. IV (4), Kacper Świniarski kl. I (5) oraz 6  miejsca dla Dominika Robaczewskiego z kl. V i Borysa Haski z kl. I.  Zawodnicy po biegu mieli czas na słodki posiłek oraz gorącą herbatę, a następnie uczestniczyli w dekoracji najlepszych biegaczy.

      • Sztuka w bibliotece

      • Grupa dzieci pięcioletnich "Słoneczka" odwiedziła dzisiaj Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Bogusławskiej w Nowym Mieście Lubawskim. W ramach realizacji projektu "Zabawa sztuką", w którym bierzemy udział, Pani Aneta Rogowska, bardzo obszernie zapoznała dzieci z pojęciem sztuki, nie tylko w teorii, ale i praktyce. "Słoneczka" wysłuchały opowiadania "Portret taty" na podstawie, którego rozmawiały o tym, kim jest artysta. Oprócz tego miały możliwość malowania na sztalugach oraz obejrzenia przedmiotów związanych z różnymi rodzajami sztuki. Dzieciom tak podobało się w bibliotece, że jeszcze podczas pobytu w niej, pytały kiedy będą mogły przyjść kolejny raz.Na koniec "Słoneczka" podziękowały za dawkę wiedzy oraz serdeczne przyjęcie i udały się do przedszkola.

      • Haft komputerowy

      • W ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła zakupiła hafciarkę cyfrową, która pozwoli uczniom rozwinąć swoje pasje i zdobyć nowe umiejętności. Maszyna automatycznie wyszywa nicią na tkaninach wzory haftów, które można pobrać z pamięci wewnętrznej maszyny albo tworzyć samodzielnie w specjalistycznym oprogramowaniu hafciarskim. Posiada polskie menu, wbudowane 10 czcionek, 125 wzorów hafciarskich  - w tym 45 wzorów Disneya.

       Maszynę wykorzystujemy na zajęciach kółka hafciarskiego - ,,Twórcze wyszywanie – haft komputerowy”, w których uczestniczą chętni uczniowie z klas: IV B, V B, VIA i  VI B.  Poniżej prezentujemy prace uczniów.

       Zajęcia prowadzi  Zyta Sadowska.

        

      • Światowy Dzień Kanapki

      • 3 listopada to Światowy Dzień Kanapki. Z tej okazji przedszkolacy przygotowali samodzielne śniadanie. Dzieci miały za zadanie wykonać dla siebie kanapkę z  ulubionych składników, która jednocześnie będzie zdrowa i pożywna.Akcja ta, była świetną okazją do przypomnienia o konieczności wdrażania zdrowych nawyków żywieniowych.Oprócz tego, dzieci rozwijały kreatywność, wyobraźnię, a także uczyły się samodzielności.