• Aktualności

      • Gratulacje

      • Jeszcze w starym roku chcemy podzielić się ze wszystkimi dobrymi wieściami. Troje z naszych uczniów zakwalifikowało się do wojewódzkich finałów konkursów przedmiotowych. Są nimi:

       Aleksander Grześkiewicz klasa 7b - język polski,

       Jan Milewski klasa 8b - język angielski,

       Inez Pawłowska klasa 8b - biologia.

       Gratulujemy sukcesu zarówno uczniom jak i nauczycielkom przygotowującym uczniów: pani Jolancie Jonowskiej, Lucynie Ben Nasr oraz Lilianie Lisakowskiej.

       Trzymamy kciuki za wojewódzkie finały!

      • Wigilia w oddziałach przedszkolnych

      • Są święta w naszym kalendarzu – najdroższe i najbliższe, co wywołują falę marzeń – najczulszych i najmilszych 🎄.
       Zgodnie z tradycją, przed świętami Bożego Narodzenia spotykamy się na grupowych wigiliach. Dzięki pomocy rodziców we wszystkich oddziałach przedszkolnych przygotowano uroczysty poczęstunek 🥟🥧. Wspólnie spędzony czas to chwile radosne, pełne wzruszeń. Dzieląc się opłatkiem, obdarowując się drobnymi prezentami i śpiewając kolędy złożyliśmy sobie życzenia świąteczne 🎁🎀.
       Wszystkim również składamy:
       Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia 😇🎄

      • Jasełka

      • Tradycyjnie w okresie Bożego Narodzenia cała społeczność szkolna ma okazję wspólnie świętować nadchodzące Święta. Naszą dzisiejszą szkolną imprezę zaszczycili swoją obecnością Sekretarz Miasta pan Krzysztof Widźgowski w imieniu Burmistrza Miasta, Przewodniczący Rady Miasta pan Andrzej Nadolski, Radni Miejscy panowie Andrzej Jankowski i Adam Kłosowski oraz Przewodniczący Rady Rodziców pan Piotr Lewandowski. Nie zapomnieli też o nas emerytowani dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni.  Obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez uczniów uczęszczających na świetlicę oraz dzieci z grupy przedszkolnej 05. Młodzi artyści przygotowani przez panie Marlenę Przekopowicz, Magdalenę Grzybowską i Katarzynę Ornowską wprowadzili nas w wigilijny nastrój. Uczniowie z zespołu muzycznego pod kierunkiem pana Mateusza Deredasa zaśpiewali kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne, które dodały magicznej atmosfery. Wspaniałe dekoracje przygotowane zostały przez panie Wiesławę Markowską oraz Zytę Sadowską. Na zakończenie przedstawienia Dyrektor szkoły pan Jerzy Resicki przekazał wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne, a pan Krzysztof Widźgowski złożył je również w imieniu swoim i pana Burmistrza Józefa Blanka.

      • Tydzień pełen wrażeń w przedszkolu

      • Ten tydzień przyniósł przedszkolakom wiele przygód i atrakcji. Wszystkie grupy wybrały się do kinoteatru "Harmonia" na przedstawienie teatralne pt. "Kraina lodu" . Tego samego dnia starszaki wybrały się na pocztę, aby wysłać świąteczne kartki w ramach kampanii społecznej: "Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj" . A dziś - zaprosiliśmy do siebie rodziców na warsztaty bożonarodzeniowe, podczas których powstały piękne świąteczne dekoracje. Był to doskonały moment na spędzenie czasu razem z dziećmi, na rozmowy oraz wspólne śpiewy.

      • "Lodowa Kraina" i warsztaty świąteczne

      • Dnia 15.12.2022 r. uczniowie klasy 1a pod opieką Pań: Moniki Rucińskiej i Klaudii Dudulskiej wyszli do Kinoteatru Harmonia w Nowym Mieście Lubawskim. Uczniowie obejrzeli interaktywne przedstawienie pt.: „Lodowa Kraina” w wykonaniu grupy KRAK-ART z Krakowa. Podczas spektaklu było dużo tańca, śmiechu i zabaw. Dzieci z fascynacją i zaangażowaniem uczestniczyli w przedstawieniu.  Po zakończonym spektaklu udały się do Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim na warsztaty świąteczne. Tam miały okazję wykonać bombki na choinkę oraz uczestniczyć w zabawach muzyczno-ruchowych. To był zdecydowanie dzień pełen wrażeń dla naszych najmłodszych uczniów.

      • Warsztaty profilaktyczne

      • Uczniowie klas 7 i 8 mieli okazję wziąć dziś udział w warsztatach "Stop środkom psychoaktywnym", które odbyły się z ramienia Urzędu Miasta w ramach realizacji zadania z planu Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii. Do naszych uczniów dołączyli również siódmo i ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich, by wysłuchać cennych porad pani nadkomisarz mgr Elwiry Lelental- kierownika sekcji d.s zwalczania przestępczości narkotykowej Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Młodzież dowiedziała się nie tylko jak negatywny wpływ na zdrowie i życie mają narkotyki, ale także posłuchała o różnych zachowaniach ludzi je zażywających.

      • Zbiórka elektrośmieci

      • Zapraszamy wszystkich rodziców i dzieci do udziału w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym Moje miasto bez elektrośmieci. Jej celem jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży na temat zasad postępowania z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami oraz praktyczne przeciwdziałanie zanieczyszczeniu Ziemi. Zebrane elektrośmieci przeliczane są na punkty Funduszu Oświatowego, a następnie wymieniane są przez placówki oświatowe na pomoce naukowe.Miejsce zbiórki to teren za szkołą, obok kuchni (wjazd od ulicy Wojska Polskiego).Akcja potrwa do 20 stycznia 2023 roku z przerwą świąteczną od 23 grudnia do 1 stycznia 2023 roku.

       Koordynator Jarosław Kamiński.

      • XXIII Mikołajkowy turniej skoku wzwyż

      • W dniu 9.12.2022 r. został zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Iskra”  XXI Mikołajkowy turniej skoku wzwyż.  W turnieju brało udział 50 młodych zawodników i zawodniczek .
       Po powitaniu wszystkich obecnych  przez Prezesa UKS Zbigniew Gołębiewski  wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Pani Marzena Cieplak dokonała uroczystego otwarcia zawodów. Po krótkiej informacji organizacyjnej zawodnicy rozpoczęli swoje zmagania.
       Zwycięzcami w kategoriach dziewcząt  zostały: Julia Chełkowska – 115 cm (rekord życiowy), Zofia Zielińska – 115 cm , Michalina Mówińska – 146 cm (RŻ), Emilia Lewandowska - 125 cm
       W kategoriach chłopców: Viushyn Danilo - 110 cm (RŻ), Jakub Karbowski – 135 cm (RŻ), Aleksander Grześkiewicz- 120 cm (RŻ), Arkadiusz Koźmiński - 150 cm  (RŻ).
       Pozostałe wyniki znajdują się na stronie szkoły w zakładce UKS Iskra
       Tradycyjnie podczas tego turnieju  nie zabrakło rekordów życiowych. Na szczególną uwagę zasługują skoki Michaliny Mówińskiej, które kwalifikowałyby się do uzyskania klasy sportowej.
       Dla zwycięzców czekały medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a dla wszystkich czekały słodkie nagrody.

      • Projekt z języka angielskiego

      • Uczniowie klasy 3b pod kierunkiem pani Anny Michalewskiej - Jędrzejczak wykonali wspaniałe projekty w ramach lekcji języka angielskiego. Ich zadaniem było opracowanie plakatów o ochronie środowiska.

      • Konkurs języka niemieckiego

      • Dziś odbyło się podsumowanie XVI edycji konkursu j. niemieckiego Weltsprachen Kinder organizowanego przez Wydawnictwo Synapsa. Koordynatorem konkursu w naszej szkole była Pani Małgorzata Jagusz, a w konkursie swoich sił spróbowało dziesięcioro uczniów z klas 8b: Bartosz Jakubowski, Hubert Kijora, Benjamin Mazur, Inez Pawłowska, Kacper Szreiber, Laura Zawadzka oraz 8c: Julia Formańska. Lena Kamińska, Daria Łukwińska i Julia Łukwińska. Dziękujemy Pani Dyrektor Marzenie Cieplak za wręczenie uczestnikom dyplomów i drobnych upominków i zachęcamy do nauki języków obcych!

      • Warsztaty sportowe

      • Nowa galeria Warsztaty sportowe została dodana do albumu fotograficznego

       W dniu 07.12. 2022 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się warsztaty sportowe, które szkoła „wywalczyła” wraz ze sprzętem sportowym w konkursie Fundacji „Pho3nix Kids” na aktywną szkołę. Wśród prowadzących warsztaty był
       dwukrotny olimpijczyk, brązowy medalista świata i Europy, 11-krotny mistrz Polski w kanadyjkach - Mateusz Kamiński. Olimpijczyk spotkał się najpierw na apelu z młodzieżą szkolną, na który koordynator szkolny konkursu Zbigniew Gołębiewski przygotował krótką prezentację o sportowcu. Następnie na ręce wicedyrektor szkoły Pani Marzeny Cieplak symbolicznie został przekazany  przez przedstawiciela Fundacji Pho3nix Jana Śmilkowskiego sprzęt sportowy. Po apelu 150 uczniów uczestniczyło w sześciu warsztatach, na których olimpijczyk demonstrował swoją łódkę – kanadyjkę i opowiadał o początkach swojej kariery sportowca. Dzieci mogły zająć miejsce zawodnika w łodzi. Wreszcie przyszedł czas na zajęcia ruchowe. Wśród konkurencji były: skok w dal z miejsca, skok dosiężny, zwis na drążku, pomiar siły dłoni oraz bieg orientacyjno- szybkościowy. Każdy uczestnik otrzymał kartę akredytacji, na której były notowane wyniki. Później będą oni mogli porównać swoje wyniki  z uczniami z całej Polski. Uczniowie pełni wrażeń żałowali, że trwało to tak krótko i czekają na więcej.

      • Eko zbiórka!

      • Chciałbym przypomnieć i poinformować, że od 1 grudnia 2022r. ruszył Miesiąc Finałowy konkursu „Planeta ma Znaczenie” organizowanego przez firmę T- Mobile.

       Szkoły, które do 31 grudnia 2022 roku zbiorą największa masę telefonów komórkowych, mogą liczyć na cenne nagrody o łącznej wartości ponad 80 000 zł. Natomiast na najmłodszych uczestników konkursu uczęszczających do przedszkoli czekają nagrody o łącznej wartości ponad 30 000 zł.

       Zużyte telefony przynosimy zapakowane i podpisane w folii do szkoły.

       Zapraszam do udziału w zabawie i zbiórce.

       Koordynator Jarosław Kamiński.

      • Mikołajki w przedszkolu

      • Mikołajki w przedszkolu przyniosły dzieciom wiele radości. Najpierw odwiedził nas Mikołaj, a nawet dwóch, którzy zostawili nam drobne upominki. Następnie w swoich grupach wykonywaliśmy pracę plastyczne, chodziliśmy ubrani w mikołajkowe czapy oraz braliśmy udział w różnych zabawach. Dzieci z zerówki miały dodatkową atrakcję - udział w biegach mikołajkowych zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 3. Aż 4 osoby zajęły miejsca na podium:Kategoria dziewcząt I miejsce - Antonina ŚmiałekII miejsce - Helena BoberIII miejsce - Nadia NegriKategoria chłopców:III miejsce - Oliwier Kaczmarek.Zdecydowanie był to dzień pełen atrakcji! 🎁🧑‍🎄🏃

      • Sukcesy naszych uczniów

      • 3 grudnia odbyła się Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS, której organizatorami byli: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Mieście Lub., Oddział Rejonowy PCK oraz Starostwo Powiatowe. W kategorii szkół podstawowych spośród 18 uczestników z 9 szkół podstawowych konkurs wygrała  nasza uczennica Adrianna Wydrachowska z klasy VIIa. Gratulujemy jej serdecznie. Drugi uczeń reprezentujący nas w tym konkursie to  Aleksander Grześkiewicz z klasy VIIb, który zajął 5 miejsce. Celem w/w olimpiady było sprawdzenie wiedzy na temat zakażeń HIV i choroby AIDS oraz innych zakażeń krwiopochodnych, uświadomienie zagrożeń, promowanie odpowiedzialności za własne zdrowie i zdrowie innych oraz kształtowanie właściwych postaw prozdrowotnych.  Godzinę później odbyła się Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia w której wzięło udział  20 uczestników z 10 szkół. Do tej olimpiady przygotowywały się Zofia Mączkowska i Lena Szpanelewska z klasy VIIa. Ostatecznie Zosia zajęła IV miejsce natomiast Lena V miejsce. Gratulujemy im wysokich miejsc. Uczennice musiały wykazać się obszernym zakresem wiadomości z dziedziny biologii, zdrowia, ekologii i ochrony środowiska. Podczas spotkania odbyła się także Powiatowa Konferencja HIV/AIDS, którą poprowadziła Joanna Rumińska z nowomiejskiego Sanepidu. Uczniów do konkursów  przygotowała Irena Światkowska.

      • Nasze sukcesy w konkursach pierwszej pomocy PCK

      • W listopadzie odbyły dwa  konkursy pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowane przez Rejonowy Odział Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Mieście Lubawskim.

       Drużyna z klas VII-VIII w składzie:  Zofia Mączkowska, Lena Szpanelewska  oraz Beniamin Mazur wzięli udział w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy. Zaprezentowali się wspaniale zostając wicemistrzami powiatu. Pokazali, że potrafią skutecznie działać w różnych sytuacjach nagłego zagrożenia życia. Sprawnie przeprowadzili resuscytację krążeniowo- oddechową, opatrzyli rany otwarte, złamanie jak również zwichnięcie stawu i wiele innych.

        W Konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy i Wiedzy o PCK  szkołę reprezentowali uczniowie:  Maja Mówińska, Aleksander Zagórski i Oliwier Leśniewski z klasy Vb. Drużyna zajęła również wysokie  II miejsce. Uczniowie potrafią wezwać pomoc, udzielić profesjonalnej pomocy osobom poszkodowanym oraz mają szeroką wiedzę o Polskim Czerwonym Krzyżu. Uczestnictwo w takich konkursach rozbudza zainteresowania uczniów problematyką udzielania pierwszej pomocy oraz rozwija poczucie odpowiedzialności za życie i zdrowie drugiego człowieka.

       Drużyny do zawodów przygotowała Irena Światkowska- opiekun Szkolnego Koła PCK.