• 1,5% - tak mało, a tak wiele!

• Zbliża się okres rocznych rozliczeń podatkowych. Jeżeli nie mają Państwo pomysłu komu przeznaczyć swój 1,5%, zachęcamy do przekazania go na naszą szkołę, gdyż dzięki tym funduszom możemy więcej zdziałać dla naszych uczniów. Z góry dziękujemy!

• Ferie na Sportowo

• W dniach 24 - 25.01.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim w ramach „Ferii na Sportowo” odbył się turniej warcabowy oraz turniej tenisa stołowego. W zawodach łącznie uczestniczyło 34 zawodników i zawodniczek.

Po ciekawych pojedynkach i walkach w grupach zwycięzcami w turnieju tenisa stołowego zostali:

Dziewczęta: 1 miejsce – Alicja Sargalska, 2 m. Lena Sabatowska, 3 m. Maja Górtatowska,

Chłopcy kl IV i mł.: 1 m. Wojciech Żuchowski, 2 m. Tymon Sargalski, 3 m. Ksawery Rudnik,

Chłopcy starsi: 1 m. Filip Sargalski, 2 m. Bartosz Górtatowski, 3 m. Mateusz Szynaka.

W czasie turnieju warcabowego rozegrano 6 partii z czasem 10 minut dla zawodnika.

W kategorii chłopcy do 10 lat - I miejsce zajął Nikodem Kołakowski, II miejsce – Kacper Jarzębowski, III miejsce – Ksawery Rudnik,

W kategorii chłopcy 11 lat i więcej - I miejsce zajął Dawid Gotowski, II miejsce Filip Gotowski (goście z Unisławia), III miejsce – Mateusz Szymański.

W kategorii dziewcząt 11 lat i więcej na I miejsce zajęła Zofia Dobrzyńska.

Dla zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody i medale, a dodatkowo każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe souveniry.

Celem turnieju była popularyzacja zabawowej formy spędzania wolnego czasu oraz rozwój twórczego potencjału, a także kształtowanie umiejętności nawiązywania kontaktów z rówieśnikami poprzez zabawę i czystą, uczciwą rywalizację.

Organizatorem ,,Ferii na sportowo” był Pan Ryszard Krzemieniewski wraz ze współorganizatorami:  Panem Feliksem Stachowiczem, Panią Zytą Sadowską oraz Panem Zbigniewem Gołębiewskim.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

• Dzień Babci i Dziadka

• 20 stycznia wszystkie grupy przedszkolne zorganizowały uroczystość Dnia Babci i Dziadka.

Dzieci przez kilkanaście dni przygotowywały program artystyczny, ażeby na twarzach babć i dziadków wywołać uśmiech. Były recytacje, śpiewy i tańce. Nie zabrakło również własnoręcznie wykonanych prezentów. Na koniec dzieci razem z dziadkami podczas wspólnych rozmów delektowali się pysznościami znajdującymi się na stołach.

Babciom i Dziadkom życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

• WOŚP i drukarka 3D

• W ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła zakupiła drukarkę 3D, która pozwala uczniom rozwijać swoje pasje i zdobyć nowe umiejętności.
              Dzięki drukarce 3D uczniowie naszej szkoły wydrukowali takie oto serduszka. Część z nich została już dzisiaj zlicytowana. Pozostałe są dostępne od wtorku w sekretariacie szkoły. Zapraszamy!
              Uczniowie drukowali serduszka na WOŚP pod opieką pani Małgorzaty Jagusz i pani Zyty Sadowskiej.

• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

• Uczniowie i nauczyciele uczestniczyli dziś w licytacjach różnych fantów. Bardzo duże zainteresowanie wykazali uczniowie i nie tylko voucherami - spotkaniami z panem dyrektorem i panią dyrektor. poza tym atmosfera była tak gorąca, że nawet panowie policjanci dołączyli do zabawy. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację różnych akcji na WOŚP - dyskoteki, kiermaszu ciast, loterii fantowej i licytacji. Wielkie serce dla Was!

• Apel podsumowujący I półrocze. Bezpieczne ferie.

Podsumowaliśmy dziś półroczną naukę i przypomnieliśmy kilka ostatnich sukcesów naszych uczniów. Poza tym uczestniczyliśmy w pogadance z panami policjantami na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Życzymy wszystkim wspaniałego, zimowego odpoczynku!

• Projektowo na angielskim

• Ciekawy projekt stworzyli uczniowie klasy 4a na lekcjach języka angielskiego. Wykonali makiety swojej wymarzonej klasy lub szkoły. Prace autorstwa Michaliny Jakubowskiej, Marysi Mielnik i Nell Mazur.

• 103. rocznica powrotu Nowego Miasta do Macierzy

• Nowomieszczanie świętowali dziś 103. rocznicę powrotu do Polski. Rynek nowomiejski odwiedzili również z tej okazje uczniowie klas 6-8, by uczcić tę ważną dla naszego miasta datę.

O godz. 12.00 rynkiem przemaszerowała kompania honorowa 4. Pułku Chemicznego w Brodnicy, która symbolizowała wojska Armii Hallera. Dowódca kompanii przekazał narodową flagę panu Józefowi Blankowi, burmistrzowi miasta, który przywitał wojskowych oraz wszystkich zebranych chlebem i solą. Dla uczczenia 103. rocznicy przyłączenia Nowego Miasta do Polski oddano salwę honorową.

Licznie zgromadzeni mieszkańcy, samorządowcy i uczniowie podziwiać mogli też pojazdy i sprzęt wojskowy.

• Mistrzowie BRD

• Mistrzowie, którzy biorą udział w Konkursie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, zaprezentowali swoje umiejętności jazdy rowerem. Opiekunowie przygotowujący uczniów do tych zmagań – pani Zyta Sadowska i pan Andrzej Czepek – zachęcają uczniów do wzięcia udziału w tym konkursie. Uczniowie klasy ósmej - Laura Zawadzka, Beniamin Mazur i Hubert Kijora - niedługo nas opuszczą i liczą na swoich następców. Przypominamy, że zmagania nie dotyczą jedynie jazdy na rowerze po wyznaczonych torach, ale również wymagają wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasi uczniowie zajmują w tym konkursie corocznie wysokie lokaty, zdobywając cenne nagrody, więc zachęcamy do spróbowania swoich sił.

• Muzyczne sukcesy

• Nasi uczniowie mieli dziś zaszczyt wystąpić w powiatowym konkursie "Hej Kolęda, Kolęda!"

Zespół wokalno instrumentalny zajął I miejsce!

Julia Wiśniewska oraz Aleksandra Gruźlewska otrzymały wyróżnienie.

Wspaniale zaprezentowała się również Julia Mróz. Dziękujemy wszystkim wykonawcom i organizatorom oraz opiekunowi młodych talentów - panu Mateuszowi Deredasowi