• Aktualności

      • 1,5% - tak mało, a tak wiele!

      • Zbliża się okres rocznych rozliczeń podatkowych. Jeżeli nie mają Państwo pomysłu komu przeznaczyć swój 1,5%, zachęcamy do przekazania go na naszą szkołę, gdyż dzięki tym funduszom możemy więcej zdziałać dla naszych uczniów. Z góry dziękujemy!

      • Ferie na Sportowo

      • W dniach 24 - 25.01.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim w ramach „Ferii na Sportowo” odbył się turniej warcabowy oraz turniej tenisa stołowego. W zawodach łącznie uczestniczyło 34 zawodników i zawodniczek.

        

       Po ciekawych pojedynkach i walkach w grupach zwycięzcami w turnieju tenisa stołowego zostali:

       Dziewczęta: 1 miejsce – Alicja Sargalska, 2 m. Lena Sabatowska, 3 m. Maja Górtatowska,

       Chłopcy kl IV i mł.: 1 m. Wojciech Żuchowski, 2 m. Tymon Sargalski, 3 m. Ksawery Rudnik,

       Chłopcy starsi: 1 m. Filip Sargalski, 2 m. Bartosz Górtatowski, 3 m. Mateusz Szynaka.

        

       W czasie turnieju warcabowego rozegrano 6 partii z czasem 10 minut dla zawodnika.

       W kategorii chłopcy do 10 lat - I miejsce zajął Nikodem Kołakowski, II miejsce – Kacper Jarzębowski, III miejsce – Ksawery Rudnik,

        

       W kategorii chłopcy 11 lat i więcej - I miejsce zajął Dawid Gotowski, II miejsce Filip Gotowski (goście z Unisławia), III miejsce – Mateusz Szymański.

        

       W kategorii dziewcząt 11 lat i więcej na I miejsce zajęła Zofia Dobrzyńska.

       Dla zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody i medale, a dodatkowo każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe souveniry.

        

       Celem turnieju była popularyzacja zabawowej formy spędzania wolnego czasu oraz rozwój twórczego potencjału, a także kształtowanie umiejętności nawiązywania kontaktów z rówieśnikami poprzez zabawę i czystą, uczciwą rywalizację.

        

       Organizatorem ,,Ferii na sportowo” był Pan Ryszard Krzemieniewski wraz ze współorganizatorami:  Panem Feliksem Stachowiczem, Panią Zytą Sadowską oraz Panem Zbigniewem Gołębiewskim.

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

        

      • Dzień Babci i Dziadka

      • 20 stycznia wszystkie grupy przedszkolne zorganizowały uroczystość Dnia Babci i Dziadka.

       Dzieci przez kilkanaście dni przygotowywały program artystyczny, ażeby na twarzach babć i dziadków wywołać uśmiech. Były recytacje, śpiewy i tańce. Nie zabrakło również własnoręcznie wykonanych prezentów. Na koniec dzieci razem z dziadkami podczas wspólnych rozmów delektowali się pysznościami znajdującymi się na stołach.

       Babciom i Dziadkom życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

      • WOŚP i drukarka 3D

      • W ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła zakupiła drukarkę 3D, która pozwala uczniom rozwijać swoje pasje i zdobyć nowe umiejętności.
       Dzięki drukarce 3D uczniowie naszej szkoły wydrukowali takie oto serduszka. Część z nich została już dzisiaj zlicytowana. Pozostałe są dostępne od wtorku w sekretariacie szkoły. Zapraszamy!
       Uczniowie drukowali serduszka na WOŚP pod opieką pani Małgorzaty Jagusz i pani Zyty Sadowskiej.

        

      • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

      • Uczniowie i nauczyciele uczestniczyli dziś w licytacjach różnych fantów. Bardzo duże zainteresowanie wykazali uczniowie i nie tylko voucherami - spotkaniami z panem dyrektorem i panią dyrektor. poza tym atmosfera była tak gorąca, że nawet panowie policjanci dołączyli do zabawy. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację różnych akcji na WOŚP - dyskoteki, kiermaszu ciast, loterii fantowej i licytacji. Wielkie serce dla Was!

      • Bezpieczne ferie

      • Apel podsumowujący I półrocze. Bezpieczne ferie.

       Podsumowaliśmy dziś półroczną naukę i przypomnieliśmy kilka ostatnich sukcesów naszych uczniów. Poza tym uczestniczyliśmy w pogadance z panami policjantami na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Życzymy wszystkim wspaniałego, zimowego odpoczynku!

      • Projektowo na angielskim

      • Ciekawy projekt stworzyli uczniowie klasy 4a na lekcjach języka angielskiego. Wykonali makiety swojej wymarzonej klasy lub szkoły. Prace autorstwa Michaliny Jakubowskiej, Marysi Mielnik i Nell Mazur.

      • 103. rocznica powrotu Nowego Miasta do Macierzy

      • Nowomieszczanie świętowali dziś 103. rocznicę powrotu do Polski. Rynek nowomiejski odwiedzili również z tej okazje uczniowie klas 6-8, by uczcić tę ważną dla naszego miasta datę.

       O godz. 12.00 rynkiem przemaszerowała kompania honorowa 4. Pułku Chemicznego w Brodnicy, która symbolizowała wojska Armii Hallera. Dowódca kompanii przekazał narodową flagę panu Józefowi Blankowi, burmistrzowi miasta, który przywitał wojskowych oraz wszystkich zebranych chlebem i solą. Dla uczczenia 103. rocznicy przyłączenia Nowego Miasta do Polski oddano salwę honorową.

       Licznie zgromadzeni mieszkańcy, samorządowcy i uczniowie podziwiać mogli też pojazdy i sprzęt wojskowy.

      • Mistrzowie BRD

      • Mistrzowie, którzy biorą udział w Konkursie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, zaprezentowali swoje umiejętności jazdy rowerem. Opiekunowie przygotowujący uczniów do tych zmagań – pani Zyta Sadowska i pan Andrzej Czepek – zachęcają uczniów do wzięcia udziału w tym konkursie. Uczniowie klasy ósmej - Laura Zawadzka, Beniamin Mazur i Hubert Kijora - niedługo nas opuszczą i liczą na swoich następców. Przypominamy, że zmagania nie dotyczą jedynie jazdy na rowerze po wyznaczonych torach, ale również wymagają wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasi uczniowie zajmują w tym konkursie corocznie wysokie lokaty, zdobywając cenne nagrody, więc zachęcamy do spróbowania swoich sił.

      • Muzyczne sukcesy

      • Nasi uczniowie mieli dziś zaszczyt wystąpić w powiatowym konkursie "Hej Kolęda, Kolęda!"

       Zespół wokalno instrumentalny zajął I miejsce!

       Julia Wiśniewska oraz Aleksandra Gruźlewska otrzymały wyróżnienie.

       Wspaniale zaprezentowała się również Julia Mróz. Dziękujemy wszystkim wykonawcom i organizatorom oraz opiekunowi młodych talentów - panu Mateuszowi Deredasowi