• Aktualności

      • Nowoczesne lekcje

      • Dziś uczniowie klasy 8a oraz 8c na lekcji j. niemieckiego udali się w wirtualną podróż do krajów niemieckojęzycznych. Za pomocą sprzętu zakupionego w ramach Laboratorium Przyszłości - gogle VR spacerowali po stolicy Niemiec, Austrii, Szwajcarii oraz Lichtenstein nie wychodząc ze szkoły

      • Szkolne Budżety Partycypacyjne

      • Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami – panią Jolantą Jonowską i panem Pawłem Suszyńskim – mają okazję brać udział w niecodziennym i wyjątkowym projekcie. Jest on realizowany przez SocLab, czyli Laboratorium Badań i Działań Społecznych, Stowarzyszenie Rozwoju Produktu Lokalnego „Wiatraki Mazur” i sfinansowany przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię z Funduszu EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

       Siedmioro uczniów, którzy należą do grupy koordynującej projektem przedstawiło dziś na apelu założenia naszych działań, na które uczniowie mają 3000zł. Cała społeczność szkolna może wykazać się kreatywnością i złożyć wniosek projektowy, który może zostać poddany głosowaniu.

       Troje z naszych uczniów z opiekunami uczestniczyło w szkoleniach weekendowych w Ełku i Łękuku, skąd przywieźli mnóstwo doświadczeń, mogli poznać nowych przyjaciół i zintegrować się z uczniami z mazurskich szkół. Jest to dla nas nowe doświadczenie, ale zaowocuje ono zapewne umiejętnościami, zwłaszcza w zakresie planowania budżetów obywatelskich, zmieniania rzeczywistości wokół siebie, ale niekoniecznie tylko dla siebie.

       Liczymy na Wasze ciekawe pomysły i projekty!

      • #MDJO

      • Chcąc uczcić jeszcze Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, uczniowie pod kierunkiem pani Żanety Cherkowskiej bawili się językiem polskim w czasie lekcji i grali w kalambury lekturowe oraz w "Zgadnij kim jestem?" Natomiast uczniowie klasy 6a pod opieką pani Jolanty Jonowskiej, puszczali latawce z listami od Stasia i Nel, ponieważ aktywnie omawiają lekturę polskiego noblisty Henryka Sienkiewicza.

      • Powiatowy turniej w Ringo

      • W dniu 21.02.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Powiatowy turniej w Ringo. W zawodach startowało 55 zawodników w czterech kategoriach. Wśród startujących była trójka uczniów z naszej szkoły. 3 miejsce w kategorii chłopców młodzieży szkolnej zajął Beniamin Mazur. Laura Zawadzka i Hubert Kijowa odpadli na wcześniejszym etapie rozgrywek, przegrywając z późniejszymi zwycięzcami zawodów.

      • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

      • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego uczciliśmy w tym roku Konkursem Ortograficznym. Nad zawiłymi zasadami pisowni polskiej pochylili się dziś uczniowie klas 4-6 i 7-8. O wynikach tych zmagań poinformujemy niebawem.

      • Bal karnawałowy w klasie II b i III b

      • Był to dzień niezwykły i bardzo wyczekiwany przez dzieci. W tym czasie dzieci mogły wcielić się w różne postaci bajkowe lub swoich idoli. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i tańcach, do których zachęcała skoczna i rytmiczna muzyka. Uśmiech nie znikał z twarzy dzieci mimo zmęczenia. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom wielu przeżyć i radości, a także integracji klasowej co było głównym założeniem tego balu.

      • Światowy Dzień Kota

      • 17 luty to Światowy Dzień Kota. Głównym celem tego święta jest podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Oprócz tego dzieci z oddziałów przedszkolnych zapoznały się z rasami różnych kotów, poznały ich zwyczaje oraz ciekawostki z nimi związane. Nie zabrakło również zabaw ruchowych, zagadek, piosenek czy prac plastycznych o kociej tematyce. 

      • Walentynkowe tańce

      • W czwartek w naszej szkole odbyła się dyskoteka walentynkowa zorganizowana przez opiekunów i członków Ogólnoszkolnej Rady Uczniowskiej i Szkolne Koło PCK. Za oprawę muzyczną dbał tym razem DJ RZUF X POPPI. Impreza była udana, uczniowie bawili się wesoło i czekają na kolejną dyskotekę - wiosenną.

      • A TY Z KIM CHODZISZ?  CHODZĘ Z KSIĄŻKĄ!

      •    Pod takim hasłem odbyła się tegoroczna RANDKA W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ w szkolnej bibliotece.

                   Zabawa ma na celu promocję czytelnictwa w nietypowy sposób. Książki – tajemnicze Walentynki opakowane w papier, przyozdobione sercami budziły duże zainteresowanie dzieci i młodzieży. Uczniowie obiecali, że niespodzianki rozpakują dopiero w domu. Wówczas okaże się, czy walentynkowa książka jest wielką miłością, przelotną znajomością, czy kompletną klapą J

       Akcja cieszyła się jeszcze większą popularnością niż w ubiegłym roku. W ciągu dwóch dni wypożyczono 102 pozycje!

       Wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w zabawie życzę udanych wyborów!

       Pani bibliotekarka Monika

      • Bal Karnawałowy u pierwszoklasistów

      • Karnawał to miła, kolorowa, pełna dźwięków i zabaw tradycja lubiana nie tylko przez dorosłych. Korzystając z ostatnich dni karnawału uczniowie klasy 1 a wraz z wychowawczynią i rodzicami postanowili zorganizować klasowy bal. Dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe, których nie sposób zliczyć. Przebierańcy świetnie się bawili uczestnicząc we wspólnych zabawach i tańcach, do których zachęcała skoczna i rytmiczna muzyka. Uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaanagażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom wielu przeżyć i radości, co było głównym celem tego balu. Kolejny już za rok!

      • ZAJĘCIA DODATKOWE #SUGARFREETIKTOK

      • Rozpędza się drugie półrocze 2022/23 roku, pora więc podsumować kulinarne zajęcia dodatkowe dla uczniów klasy siódmej pt. #sugarfreetiktok, które odbywały się w zimowym półroczu.

       Pomysł zajęć powstał w oparciu o program Laboratoria Przyszłości, którego celem jest m.in. kształtowanie i rozwijanie umiejętności manualnych i technicznych, dobrej organizacji na stanowisku pracy, radzenia sobie w życiu codziennym, jak również wspieranie pracy zespołowej.

       Zespół Szkolno – Przedszkolny w Nowym Mieście Lub. jest Szkołą Promująca Zdrowie. Otrzymaliśmy grant na autorski projekt edukacyjny „Wolni od Cukru #sugerfree” mający na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi dotyczącą zdrowych nawyków. Zajęcia w ramach Laboratoriów Przyszłości mają również wspierać ten projekt. Chcemy w praktyce pokazać, że można jeść zdrowo, smacznie, bez cukru a w dodatku własnoręcznie przygotowane potrawy. Dodatkową atrakcją dla nastolatków jest fakt, że gotujemy tylko i wyłącznie z przepisów
       z TikToka. Uczniowie przy okazji uświadamiają sobie, że TikTok (podobnie jak inne media społecznościowe) zawierają też pożyteczne treści.

                   Spotkanie odbywają się co dwa tygodnie. Do tej pory przygotowaliśmy:

       - drobiowo – warzywne wrapy z domowym sosem czosnkowym

       - popovers z miodem

       - cannoli wytrawne

       - „Pampkin Pizza”

       - zapiekany chleb razowy z jajkiem, wędliną drobiową, mozzarellą oraz dodatkiem świeżych warzyw

       - „Świąteczna Choinka” (wyjątkowe spotkanie przedświąteczne z użyciem słodkiego produktu – nutelli)

       - gnocchi z suszonymi pomidorami i szpinakiem

       Zajęcia prowadzi p. Monika Chylińska.

        

      • "Zaczarowana kraina Brzechwy i Tuwima" w wykonaniu seniorów z Domu Pomocy Społecznej

      • Dziś w naszej szkole gościliśmy bardzo ważnych gości - seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Grodzicznie. Wraz z terapeutkami i pracownikiem socjalnym, pod okiem kierownika działu medyczno- opiekuńczo-trrapeutycznego, przedstawili oni inscenizację pt. "Zaczarowana kraina Brzechwy i Tuwima". Zarówno dzieci, jak i kadra pedagogiczna były pod wielkim wrażeniem umiejętności recytatorskich - seniorów oraz aktorskich - pracowników. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny oraz mile spędzony czas.Obopólnie stwierdziliśmy, że to nie ostatnie nasze spotkanie! Taka międzypokoleniowa integracja jest bardzo wartościowym doświadczeniem. Zapraszamy do fotorelacji. 🙂

      • Zimowi artyści

      • Zajęcia artystyczne w klasie II b nigdy nie są nudne. W piątek uczniowie wraz z panią Olą i panią Anią malowali farbami po śniegu co sprawiało ogromną radość.

      • Rusza rekrutacja do klas I

      • Na stronie https://nowemiastolubawskie.rekrutacje.edu.pl/  13.02.2023 r. ruszyła rekrutacja do klas I na rok szkolny 2023/2024. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą

      • Pyszna pizza w świetlicy

      • Z okazji Dnia Pizzy, świetlica szkolna zamieniła się we włoską pizzerię. Dzieci przygotowały samodzielnie prawdziwą pizzę, wykazując się przy tym niezwykłymi umiejętnościami kulinarnymi. Uczniowie musieli wyrobić ciasto, przygotować sos i dobrać swoje ulubione składniki. Korzystając z uprzejmości Pań kucharek pizze powędrowały do pieca. Po kilku minutach wszyscy z wielkim apetytem smakowali swoje danie.

      • Międzynarodowy Dzień Numeru Alarmowego

      • 11 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Numeru Alarmowego. W związku z tym naszych przedszkolaków odwiedzili przedstawiciele policji, straży pożarnej oraz ratownictwa medycznego. Przekazali oni dzieciom cenną wiedzę na temat tego kiedy i w jaki sposób należy korzystać z numeru alarmowego, który powinien znać każdy już od najmłodszych lat. Ponadto poruszyli ważne kwestie związane z bezpieczeństwem dzieci, zaprezentowali sprzęt, jakiego używają w różnych sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu, zdrowiu i życiu. Za wizytę i cenną lekcję dziękują nauczyciele, dyrekcja oraz dzieci! 

      • Międzynarodowy Dzień Pizzy

      • Wczoraj z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy dzieci z grupy "Motylki" wybrały się na spacer do restauracji, w której zajadali się - jak sami powiedzieli "pseeeepysną" pizzą. Przy okazji dowiedziały się z jakiego kraju wywodzi się ta potrawa, jakie są jej rodzaje oraz jak ją przyrządzać.