•  Lekcje z emocjami
            • Lekcje z emocjami

• W czasie nauki zdalnej uczniowie kl. V b, VI bi VIII a z wychowawcami W Bączek – Samulewicz, J. Małek – Kamińską, Z. Sadowską biorą udział w ogólopolskim projekcie „ Lekcje z emocjami. Jak dbać o dobry nastrój?” UNIWERSYTETU DZIECI. W trakcie zajęć uczniowie biorą udział w aktywnościach, podczas których uczą sę rozpoznawać, oswajać, wyrażać własne emocje. Poznają strategie radzenia sobie ze złością, niepowodzeniem, stresem. Rozwijają empatię, wrażliwość i umiejętność współpracy. Stosują zasady bezpiecznego zachowania się w sieci. Nauczyli się sposobów dbania o dobry nastrój, co jest szczególnie ważne w tym trudnym czasie. Uczniowie są dzielni, tworzą bardziej zgrane zespoły, rozumieją siebie i innych oraz wiedzą, że uśmiech, miłe słowo, gest  są najpiękniejszymi prezentami dla drugiej osoby.(JMK)

• Radni miejscy przekazali sprzęt do dezynfekcji

• W piątek 9 kwietnia 2021 roku Burmistrz Józef Blank wraz z radnymi Krzysztofem Hoppe – przewodniczącym Komisji Rozwoju Gospodarczego i Mirosławem Urbanowskim – przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej, odwiedzał nowomiejskie szkoły podstawowe by przekazać dyrektorom trzech szkół zamgławiacze do dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach, które zakupione zostały z inicjatywy i ze środków radnych miejskich.

Zamgławiacze o wydajności rozpylania płynu dezynfekującego do 260 ml/min. będą znakomitym uzupełnieniem przekazanych wcześniej przez burmistrza 5 kompletów parownic, usprawniających dezynfekcję oraz utrzymanie czystości podłóg, poręczy i innych powierzchni zgodnie z zaleceniami GIS i MEN.

Burmistrz Józef Blank podkreśla, że przekazany sprzęt w znacznym stopniu przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego dzieci i młodzieży w nowomiejskich placówkach oświatowych w czasie epidemii koronawirusa.

• Wyniki I tury konkursu „Czyściochowe Przedszkole”

• W I odsłonie konkursu w marcu 2021 r. nasze przedszkolaki zajęły 16 miejsce z liczbą 741 głosów. Chcemy bardzo serdecznie podziękować dzieciom i ich rodzicom za udział w głosowaniu, ponieważ dzięki Wam i Waszemu zaangażowaniu udało nam się zdobyć nagrodę, którą jest karta podarunkowa o wartości 500 zł. Jednocześnie przypominamy, iż bierzemy udział w kolejnej odsłonie konkursu. Do konkursu zostały zakwalifikowane trzy prace wykonane przez naszych podopiecznych z grup „Żabki” i „ Motylki”.

Głosować można na stronie konkursowej:

Bezpośredni link do naszych prac:

Zasady głosowania:

- głosować w konkursie mogą uczestnicy programu Rossnę! Junior;
               - codziennie można oddać jeden głos;
               - głosowanie trwa od 1
              kwietnia do 30 kwietnia.

W poprzednim roku szkolnym dzięki Państwa głosom udało nam się wygrać bony o wartości 1000 zł! (AG)

• 2 KWIETNIA ŚWIECIMY NA NIEBIESKO!

• 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym dniu kilkadziesiąt budynków oraz inne obiekty architektoniczne w całym kraju rozbłyskają niebieskim światłem w geście solidarności i jedności z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami.

Dokładnie 10 lat temu na całym świecie została zainicjowana akcja „Zaświeć się na niebiesko”. W Polsce akcję propaguje Fundacja dla dzieci i dorosłych z autyzmem SYNAPSIS oraz jest wspierana przez firmy z branży nieruchomości. „Świecić na niebiesko” można na wiele różnych sposób, więc dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z rodzicami, rodzeństwem i nauczycielkami, pomimo trudnej sytuacji pandemicznej w kraju postanowiły przyłączyć się do akcji! Dzieci zapoznały się z prezentacją edukacyjną na temat autyzmu oraz wysłuchały bajki Joanny M. Chmielewskiej pt.: „Czarodziejka”. Następnie wraz z rodzinami wykonały plakaty, „świeciły” strojem, dodatkami. Celem tych działań jest uświadomienie dzieciom czym jest autyzm, z jakimi trudnościami mierzą się ich rówieśnicy, jak im pomagać i jak się z nimi zaprzyjaźnić, a przede wszystkim budowanie postawy otwartości i akceptacji!

Pomimo tego,że autyzm jest najczęstszym zaburzeniem rozwojowym, to świadomość społeczna na jego temat jest wciąż niewielka. Osoby ze spektrum autyzmu często spotykają się z brakiem akceptacji i zrozumienia ze strony otoczenia. Kwiecień miesiącem wiedzy na temat autyzmu, więc nie oceniaj tylko dowiedz się więcej na ten temat!

Zapraszamy na fotorelację!

Razem dla autyzmu!(AG)