• Bal karnawałowy w przedszkolu

• Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu radości i przeżyć. Tak też było dzisiaj w naszym przedszkolu. Tą wyjątkową okazję uświetnił nam zaproszony zespół PiK EVENT, który poprowadził tę zabawę. "Motylki", "Słoneczka" i "Sówki" bawiły się świetnie, zmęczone dobrą zabawą dzieci wróciły do sal z uśmiechem na twarzach.

• Terminy naboru wniosków rekrutacyjnych 2023/2024

• Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego w zarządzeniach informuje, że zostały ustalone terminy rekrutacji do żłobka, przedszkola, oddziałów przedszkolnych i klas I w szkołach podstawowych na rok szkolny 2023/2024.

Przyjmowanie wniosków (od tego roku rekrutacja odbędzie się drogą elektorniczną) placówek objętych Zespołem Szkolno-Przedszkolnym odbywa się pod adresem:

Terminy:

Klasa I: od 13 lutego do 28 lutego 2023 r.

Żłobek Miejski: od 16 lutego do 8 marca 2023 r.

Przedszkole Miejskie i oddziały przedszkolne przy SP1: – od 14 marca do 3 kwietnia 2023 r.

Zgodnie z zarządzeniach o ilości wolnych miejsc w poszczególnych oddziałach żłobka i przedszkoli poinformujemy w osobnym newsie.

• Akademia Dobrych Manier

• W czasie ferii odbyły się w szkole zajęcia finansowane przez Fundację KPMG, których głównym celem było zwrócenie uwagi uczniów na dobre maniery w różnych sytuacjach. Dzieci pod okiem pań Ireny Światkowskiej, Jolanty Jonowskiej oraz Marzeny Cieplak uczestniczyły w warsztatach z tego zakresu. Przygotowały scenki dotyczące grzecznego zachowania się w różnych miejscach, składały serwetki i dekorowały stół, ucząc się zasad zachowania w restauracji, uczyły się jedzenia pałeczkami. Podczas zajęć uczniowie również samodzielnie przygotowywali różne posiłki, nakrywali do stołu. Stworzyli też zaproszenia i wizytówki na stół. Kolejnym wytworem ich działań są dwa plakaty na temat zasad grzecznego zachowania w szkole i netykiety, czyli kultury w internecie.

• Podsumowanie ferii zimowych z Fundacją KPMG

• W czasie tegorocznych ferii uczniowie mieli okazję wziąć udział w wycieczce do Warszawy, gdzie zdobywali wiedzę w Centrum Nauki Kopernik, nauczyli się tańczyć w stylu barokowym w Pałacu w Wilanowie i spacerowali wieczorem po wilanowskim Ogrodzie Świateł.

Wycieczka ta odbyła się w ramach wyjazdu edukacyjnego z ramienia Fundacji KPMG.

Opiekunkami w czasie wyjazdu były panie Irena Światkowska, Marzena Cieplak i Lucyna Ben Nasr.

• "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...."

• Z bólem informujemy, że dziś - 2 lutego 2023 r. nagle

odeszła od nas