• Aktualności

      • Eko teledysk

      • Nasza szkoła jest  promującą zdrowie. Tym razem na zajęciach Zespołu wokalno-instrumentalnego uczniowie odwiedzili studio, gdzie nagrali instrumenty oraz teledysk do premierowej piosenki "Oczywiste Eko". Nagranie zrealizowano w Studio Progress w Grudziądzu – Daniel Grzybowski, nagranie wokali: Mateusz Korzeniecki, miks: Mateusz Korzeniecki, tekst i muzyka: Mateusz Deredas. Realizacją video zajął się Marcin Mielnik, Fotografy. Wykonawcy: Zofia Mączkowska,  Marta Deredas, Julia Wiśniewska, Julia Mróz, Julia Chełkowska, Julia Cherkowska, Michalina Jakubowska, Natalia Czołba, Weronika Pruchniewska, Magdalena Szulc, Julia Roszkowska, Maja Mówka, Szymon Grześ, Michał Cherkowski, Mikołaj Ponieważ, Mateusz Deredas. Podziękowania za pomoc w realizacji przedsięwzięcia dla: Dyrektora Jerzego Resickiego, Stowarzyszenia Przyjaciel Szkoły, Janusza Zagórskiego, Marcina Mielnika, Grzegorza Chełkowskiego, Ireny Światkowskiej, Klaudii Dudulskiej,  Matyldy Łątkowskiej, Moniki Chylińskiej, Macieja Gburczyka, Wojciecha Wardowskiego, Wiesława Jankowskiego. Brawa dla wszystkich!

      • Dbamy o zdrowie

      • "Dbamy o zdrowie" Przedszkolacy mieli okazję gościć Panią Joannę Rumińską z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Nasz gość przedstawił dzieciom prezentacje na temat zdrowego odżywiania się i prawidłowego mycia rąk. Dzieci w ramach ćwiczeń wraz z panią Joanna Rumińska stworzyły "Talerz zdrowia".Jeszcze raz bardzo dziękujemy za przybycie i przekazanie cennej wiedzy.

      • SPOTKANIE SIECI NAUCZYCIELI BIBLIOTEKARZY

      •  

                   Biblioteka szkolna w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Nowym Mieście Lubawskim służy nie tylko społeczności szkolnej, ale również społeczności lokalnej. Tym razem odbyło się w niej spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu nowomiejskiego.

                   Temat spotkania: „Informacja naukowa w pracy bibliotekarza”. Zagadnieniami z tego zakresu podzieliła się Pani Lucyna Lewon – nauczyciel bibliotekarz z PCRE Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Mieście Lubawskim.

      • Dzień Kobiet w przedszkolu

      • Najmłodsi w naszej społeczności szkolno-przedszkolnej także obchodzili wczorajsze święto Pań i dziewcząt. Koledzy stanęli na wysokości zadania i tego dnia byli wyjątkowo uprzejmi i życzliwi dla koleżanek, wyręczając je w czynnościach porządkowych, dbając o ich zadowolenie i dobre samopoczucie. Chłopcy z najmłodszej grupy w ramach prezentu zaprosili koleżanki na pizzę, Słoneczka i starszaki wręczyli upominki i własnoręcznie przygotowane laurki. Tego dnia nie zabrakło wielu ciepłych słów i przyjacielskich gestów.My tego dnia chciałyśmy przekazać naszym małym Paniom przede wszystkim to, że każda z nich jest wyjątkowa i bardzo ważna!

      • Halowe Mistrzostwa województwa w skoku wzwyż i pchnięciu kulą - Memoriał Zbigniewa Kuligowskiego, Biegi przełajowe pamięci Wacława Wasieli

      • W dniu 03.03.2023 r. w nowomiejskiej hali sportowej MOSiR odbyły się Halowe Mistrzostwa województwa w skoku wzwyż i pchnięcia kulą -
       V  Memoriał im. Zbigniewa Kuligowskiego oraz biegi przełajowe pamięci Wacława Wasieli. W imprezie startowało ponad 400 zawodniczek i zawodników ze szkół podstawowych i średnich. Są to zawody organizowane przez Nowomiejski Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, które na stałe zadomowiły się w kalendarzu imprez. Naszą szkołę reprezentowało ponad 60 uczniów pod opieką n-li wych. fiz. Artura Marcfelda, Andrzeja Czepka oraz Zbigniewa Gołębiewskiego. W swoich konkurencjach plasowali się na czołowych miejscach.
       I miejsce w skoku wzwyż kl. VI i młodszych wyskakała Michalina Mówińska z wynikiem 140 cm., Arkadiusz Koźmiński w tej samej konkurencji w kategorii chłopców kl. VII-VIII zajął II miejsce. Bardzo dobrze spisali się chłopcy w  biegach przełajowych gdzie I miejsce zajął Franciszek Strzelczak z klasy drugiej, a Kacper Jarzębowski w kat. chłopców klas III-IV wybiegał 2 miejsce. Najlepsi otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a zwycięzca puchar. Gratulujemy najlepszym i dziękujemy wszystkim startującym za udział w zawodach. Wszystkie dalsze miejsca podane zostaną na stronie szkoły po ostatecznej klasyfikacji.

      • "Zemsta" na deskach klasowego teatru

      • Na lekcjach języka polskiego uczniowie klasy 7a pod kierunkiem pani Żanety Cherkowskiej realizowali projekt "Zemsta na deskach teatru klasowego". Siódmoklasiści, pracując indywidualnie lub w grupach, mieli za zadanie przygotować inscenizację wybranego fragmentu komedii Aleksandra Fredry. Uczniowie zadbali o kostiumy, rekwizyty, charakteryzację, a także tworzyli postacie z "Zemsty" za pomocą programu komputerowego. Młodym odtwórcom ról Cześnika, Rejenta, Klary, Wacława oraz Papkina gratulujemy zaangażowania, talentu i kreatywności.

      • „GREEN UP - młodzi na rzecz zielonej zmiany szkół i społeczności lokalnych”

      • „GREEN UP - młodzi na rzecz zielonej zmiany szkół i społeczności lokalnych” to inicjatywa dotycząca szeroko zakrojonej akcji edukacyjnej w zakresie ekologii. Celem całego przedsięwzięcia jest zainteresowanie młodych ludzi w sprawy ochrony środowiska, gdyż to oni są naszą przyszłością. W związku z jego realizacją odbyły się w naszej szkole warsztaty, w których uczestniczyło 23 uczniów z klas 7-8. Dyskutowano z młodzieżą nad sposobami, które wykorzystują w codziennym życiu, by być eko, zwrócono uwagę na odnawialne źródła energii. Uczniowie pracowali w grupach pod okiem trenerów projektu Green Up, a wnioski, które wypracowali przedstawione zostaną władzom samorządu lokalnego. Kolejnym krokiem będzie wspólna debata na tematy ekologiczne i wypracowanie konkretnych rozwiązań, zarówno w szkołach, jak i w całym powiecie.

       Na zakończenie spotkania na uczestników czekała pyszna niespodzianka - pizza.

      • Nowoczesne lekcje

      • Dziś uczniowie klasy 8a oraz 8c na lekcji j. niemieckiego udali się w wirtualną podróż do krajów niemieckojęzycznych. Za pomocą sprzętu zakupionego w ramach Laboratorium Przyszłości - gogle VR spacerowali po stolicy Niemiec, Austrii, Szwajcarii oraz Lichtenstein nie wychodząc ze szkoły

      • Szkolne Budżety Partycypacyjne

      • Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami – panią Jolantą Jonowską i panem Pawłem Suszyńskim – mają okazję brać udział w niecodziennym i wyjątkowym projekcie. Jest on realizowany przez SocLab, czyli Laboratorium Badań i Działań Społecznych, Stowarzyszenie Rozwoju Produktu Lokalnego „Wiatraki Mazur” i sfinansowany przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię z Funduszu EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

       Siedmioro uczniów, którzy należą do grupy koordynującej projektem przedstawiło dziś na apelu założenia naszych działań, na które uczniowie mają 3000zł. Cała społeczność szkolna może wykazać się kreatywnością i złożyć wniosek projektowy, który może zostać poddany głosowaniu.

       Troje z naszych uczniów z opiekunami uczestniczyło w szkoleniach weekendowych w Ełku i Łękuku, skąd przywieźli mnóstwo doświadczeń, mogli poznać nowych przyjaciół i zintegrować się z uczniami z mazurskich szkół. Jest to dla nas nowe doświadczenie, ale zaowocuje ono zapewne umiejętnościami, zwłaszcza w zakresie planowania budżetów obywatelskich, zmieniania rzeczywistości wokół siebie, ale niekoniecznie tylko dla siebie.

       Liczymy na Wasze ciekawe pomysły i projekty!

      • #MDJO

      • Chcąc uczcić jeszcze Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, uczniowie pod kierunkiem pani Żanety Cherkowskiej bawili się językiem polskim w czasie lekcji i grali w kalambury lekturowe oraz w "Zgadnij kim jestem?" Natomiast uczniowie klasy 6a pod opieką pani Jolanty Jonowskiej, puszczali latawce z listami od Stasia i Nel, ponieważ aktywnie omawiają lekturę polskiego noblisty Henryka Sienkiewicza.

      • Powiatowy turniej w Ringo

      • W dniu 21.02.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Powiatowy turniej w Ringo. W zawodach startowało 55 zawodników w czterech kategoriach. Wśród startujących była trójka uczniów z naszej szkoły. 3 miejsce w kategorii chłopców młodzieży szkolnej zajął Beniamin Mazur. Laura Zawadzka i Hubert Kijowa odpadli na wcześniejszym etapie rozgrywek, przegrywając z późniejszymi zwycięzcami zawodów.

      • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

      • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego uczciliśmy w tym roku Konkursem Ortograficznym. Nad zawiłymi zasadami pisowni polskiej pochylili się dziś uczniowie klas 4-6 i 7-8. O wynikach tych zmagań poinformujemy niebawem.

      • Bal karnawałowy w klasie II b i III b

      • Był to dzień niezwykły i bardzo wyczekiwany przez dzieci. W tym czasie dzieci mogły wcielić się w różne postaci bajkowe lub swoich idoli. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i tańcach, do których zachęcała skoczna i rytmiczna muzyka. Uśmiech nie znikał z twarzy dzieci mimo zmęczenia. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom wielu przeżyć i radości, a także integracji klasowej co było głównym założeniem tego balu.

      • Światowy Dzień Kota

      • 17 luty to Światowy Dzień Kota. Głównym celem tego święta jest podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Oprócz tego dzieci z oddziałów przedszkolnych zapoznały się z rasami różnych kotów, poznały ich zwyczaje oraz ciekawostki z nimi związane. Nie zabrakło również zabaw ruchowych, zagadek, piosenek czy prac plastycznych o kociej tematyce.