• Aktualności

      • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

      • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego uczciliśmy w tym roku Konkursem Ortograficznym. Nad zawiłymi zasadami pisowni polskiej pochylili się dziś uczniowie klas 4-6 i 7-8. O wynikach tych zmagań poinformujemy niebawem.

      • Bal karnawałowy w klasie II b i III b

      • Był to dzień niezwykły i bardzo wyczekiwany przez dzieci. W tym czasie dzieci mogły wcielić się w różne postaci bajkowe lub swoich idoli. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i tańcach, do których zachęcała skoczna i rytmiczna muzyka. Uśmiech nie znikał z twarzy dzieci mimo zmęczenia. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom wielu przeżyć i radości, a także integracji klasowej co było głównym założeniem tego balu.

      • Światowy Dzień Kota

      • 17 luty to Światowy Dzień Kota. Głównym celem tego święta jest podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Oprócz tego dzieci z oddziałów przedszkolnych zapoznały się z rasami różnych kotów, poznały ich zwyczaje oraz ciekawostki z nimi związane. Nie zabrakło również zabaw ruchowych, zagadek, piosenek czy prac plastycznych o kociej tematyce. 

      • Walentynkowe tańce

      • W czwartek w naszej szkole odbyła się dyskoteka walentynkowa zorganizowana przez opiekunów i członków Ogólnoszkolnej Rady Uczniowskiej i Szkolne Koło PCK. Za oprawę muzyczną dbał tym razem DJ RZUF X POPPI. Impreza była udana, uczniowie bawili się wesoło i czekają na kolejną dyskotekę - wiosenną.

      • A TY Z KIM CHODZISZ?  CHODZĘ Z KSIĄŻKĄ!

      •    Pod takim hasłem odbyła się tegoroczna RANDKA W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ w szkolnej bibliotece.

                   Zabawa ma na celu promocję czytelnictwa w nietypowy sposób. Książki – tajemnicze Walentynki opakowane w papier, przyozdobione sercami budziły duże zainteresowanie dzieci i młodzieży. Uczniowie obiecali, że niespodzianki rozpakują dopiero w domu. Wówczas okaże się, czy walentynkowa książka jest wielką miłością, przelotną znajomością, czy kompletną klapą J

       Akcja cieszyła się jeszcze większą popularnością niż w ubiegłym roku. W ciągu dwóch dni wypożyczono 102 pozycje!

       Wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w zabawie życzę udanych wyborów!

       Pani bibliotekarka Monika

      • Bal Karnawałowy u pierwszoklasistów

      • Karnawał to miła, kolorowa, pełna dźwięków i zabaw tradycja lubiana nie tylko przez dorosłych. Korzystając z ostatnich dni karnawału uczniowie klasy 1 a wraz z wychowawczynią i rodzicami postanowili zorganizować klasowy bal. Dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe, których nie sposób zliczyć. Przebierańcy świetnie się bawili uczestnicząc we wspólnych zabawach i tańcach, do których zachęcała skoczna i rytmiczna muzyka. Uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaanagażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom wielu przeżyć i radości, co było głównym celem tego balu. Kolejny już za rok!

      • ZAJĘCIA DODATKOWE #SUGARFREETIKTOK

      • Rozpędza się drugie półrocze 2022/23 roku, pora więc podsumować kulinarne zajęcia dodatkowe dla uczniów klasy siódmej pt. #sugarfreetiktok, które odbywały się w zimowym półroczu.

       Pomysł zajęć powstał w oparciu o program Laboratoria Przyszłości, którego celem jest m.in. kształtowanie i rozwijanie umiejętności manualnych i technicznych, dobrej organizacji na stanowisku pracy, radzenia sobie w życiu codziennym, jak również wspieranie pracy zespołowej.

       Zespół Szkolno – Przedszkolny w Nowym Mieście Lub. jest Szkołą Promująca Zdrowie. Otrzymaliśmy grant na autorski projekt edukacyjny „Wolni od Cukru #sugerfree” mający na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi dotyczącą zdrowych nawyków. Zajęcia w ramach Laboratoriów Przyszłości mają również wspierać ten projekt. Chcemy w praktyce pokazać, że można jeść zdrowo, smacznie, bez cukru a w dodatku własnoręcznie przygotowane potrawy. Dodatkową atrakcją dla nastolatków jest fakt, że gotujemy tylko i wyłącznie z przepisów
       z TikToka. Uczniowie przy okazji uświadamiają sobie, że TikTok (podobnie jak inne media społecznościowe) zawierają też pożyteczne treści.

                   Spotkanie odbywają się co dwa tygodnie. Do tej pory przygotowaliśmy:

       - drobiowo – warzywne wrapy z domowym sosem czosnkowym

       - popovers z miodem

       - cannoli wytrawne

       - „Pampkin Pizza”

       - zapiekany chleb razowy z jajkiem, wędliną drobiową, mozzarellą oraz dodatkiem świeżych warzyw

       - „Świąteczna Choinka” (wyjątkowe spotkanie przedświąteczne z użyciem słodkiego produktu – nutelli)

       - gnocchi z suszonymi pomidorami i szpinakiem

       Zajęcia prowadzi p. Monika Chylińska.

        

      • "Zaczarowana kraina Brzechwy i Tuwima" w wykonaniu seniorów z Domu Pomocy Społecznej

      • Dziś w naszej szkole gościliśmy bardzo ważnych gości - seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Grodzicznie. Wraz z terapeutkami i pracownikiem socjalnym, pod okiem kierownika działu medyczno- opiekuńczo-trrapeutycznego, przedstawili oni inscenizację pt. "Zaczarowana kraina Brzechwy i Tuwima". Zarówno dzieci, jak i kadra pedagogiczna były pod wielkim wrażeniem umiejętności recytatorskich - seniorów oraz aktorskich - pracowników. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny oraz mile spędzony czas.Obopólnie stwierdziliśmy, że to nie ostatnie nasze spotkanie! Taka międzypokoleniowa integracja jest bardzo wartościowym doświadczeniem. Zapraszamy do fotorelacji. 🙂

      • Zimowi artyści

      • Zajęcia artystyczne w klasie II b nigdy nie są nudne. W piątek uczniowie wraz z panią Olą i panią Anią malowali farbami po śniegu co sprawiało ogromną radość.

      • Rusza rekrutacja do klas I

      • Na stronie https://nowemiastolubawskie.rekrutacje.edu.pl/  13.02.2023 r. ruszyła rekrutacja do klas I na rok szkolny 2023/2024. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą

      • Pyszna pizza w świetlicy

      • Z okazji Dnia Pizzy, świetlica szkolna zamieniła się we włoską pizzerię. Dzieci przygotowały samodzielnie prawdziwą pizzę, wykazując się przy tym niezwykłymi umiejętnościami kulinarnymi. Uczniowie musieli wyrobić ciasto, przygotować sos i dobrać swoje ulubione składniki. Korzystając z uprzejmości Pań kucharek pizze powędrowały do pieca. Po kilku minutach wszyscy z wielkim apetytem smakowali swoje danie.

      • Międzynarodowy Dzień Numeru Alarmowego

      • 11 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Numeru Alarmowego. W związku z tym naszych przedszkolaków odwiedzili przedstawiciele policji, straży pożarnej oraz ratownictwa medycznego. Przekazali oni dzieciom cenną wiedzę na temat tego kiedy i w jaki sposób należy korzystać z numeru alarmowego, który powinien znać każdy już od najmłodszych lat. Ponadto poruszyli ważne kwestie związane z bezpieczeństwem dzieci, zaprezentowali sprzęt, jakiego używają w różnych sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu, zdrowiu i życiu. Za wizytę i cenną lekcję dziękują nauczyciele, dyrekcja oraz dzieci! 

      • Międzynarodowy Dzień Pizzy

      • Wczoraj z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy dzieci z grupy "Motylki" wybrały się na spacer do restauracji, w której zajadali się - jak sami powiedzieli "pseeeepysną" pizzą. Przy okazji dowiedziały się z jakiego kraju wywodzi się ta potrawa, jakie są jej rodzaje oraz jak ją przyrządzać.

      • Bal karnawałowy w przedszkolu

      • Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu radości i przeżyć. Tak też było dzisiaj w naszym przedszkolu. Tą wyjątkową okazję uświetnił nam zaproszony zespół PiK EVENT, który poprowadził tę zabawę. "Motylki", "Słoneczka" i "Sówki" bawiły się świetnie, zmęczone dobrą zabawą dzieci wróciły do sal z uśmiechem na twarzach.

      • Terminy naboru wniosków rekrutacyjnych 2023/2024

      • Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego w zarządzeniach informuje, że zostały ustalone terminy rekrutacji do żłobka, przedszkola, oddziałów przedszkolnych i klas I w szkołach podstawowych na rok szkolny 2023/2024.

       Przyjmowanie wniosków (od tego roku rekrutacja odbędzie się drogą elektorniczną) placówek objętych Zespołem Szkolno-Przedszkolnym odbywa się pod adresem:

       https://nowemiastolubawskie.rekrutacje.edu.pl/ 

       Terminy:

       Klasa I: od 13 lutego do 28 lutego 2023 r.

       Żłobek Miejski: od 16 lutego do 8 marca 2023 r.

       Przedszkole Miejskie i oddziały przedszkolne przy SP1: – od 14 marca do 3 kwietnia 2023 r.

       Zgodnie z zarządzeniach o ilości wolnych miejsc w poszczególnych oddziałach żłobka i przedszkoli poinformujemy w osobnym newsie.

      • Akademia Dobrych Manier

      • W czasie ferii odbyły się w szkole zajęcia finansowane przez Fundację KPMG, których głównym celem było zwrócenie uwagi uczniów na dobre maniery w różnych sytuacjach. Dzieci pod okiem pań Ireny Światkowskiej, Jolanty Jonowskiej oraz Marzeny Cieplak uczestniczyły w warsztatach z tego zakresu. Przygotowały scenki dotyczące grzecznego zachowania się w różnych miejscach, składały serwetki i dekorowały stół, ucząc się zasad zachowania w restauracji, uczyły się jedzenia pałeczkami. Podczas zajęć uczniowie również samodzielnie przygotowywali różne posiłki, nakrywali do stołu. Stworzyli też zaproszenia i wizytówki na stół. Kolejnym wytworem ich działań są dwa plakaty na temat zasad grzecznego zachowania w szkole i netykiety, czyli kultury w internecie.

      • Podsumowanie ferii zimowych z Fundacją KPMG

      • W czasie tegorocznych ferii uczniowie mieli okazję wziąć udział w wycieczce do Warszawy, gdzie zdobywali wiedzę w Centrum Nauki Kopernik, nauczyli się tańczyć w stylu barokowym w Pałacu w Wilanowie i spacerowali wieczorem po wilanowskim Ogrodzie Świateł.

       Wycieczka ta odbyła się w ramach wyjazdu edukacyjnego z ramienia Fundacji KPMG.

       Opiekunkami w czasie wyjazdu były panie Irena Światkowska, Marzena Cieplak i Lucyna Ben Nasr.

      • "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...."

      • Z bólem informujemy, że dziś - 2 lutego 2023 r. nagle

       odeszła od nas

       Magdalena Nyga,

       nauczyciel wychowania fizycznego.

       W imieniu Społeczności Szkoły chciałbym złożyć kondolencje

       Pani Barbarze Nydze- Mamie Pani Magdaleny

       Jerzy Resicki, Dyrektor ZSP

      • 1,5% - tak mało, a tak wiele!

      • Zbliża się okres rocznych rozliczeń podatkowych. Jeżeli nie mają Państwo pomysłu komu przeznaczyć swój 1,5%, zachęcamy do przekazania go na naszą szkołę, gdyż dzięki tym funduszom możemy więcej zdziałać dla naszych uczniów. Z góry dziękujemy!