• Aktualności

      • Ferie na Sportowo

      • W dniach 24 - 25.01.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim w ramach „Ferii na Sportowo” odbył się turniej warcabowy oraz turniej tenisa stołowego. W zawodach łącznie uczestniczyło 34 zawodników i zawodniczek.

        

       Po ciekawych pojedynkach i walkach w grupach zwycięzcami w turnieju tenisa stołowego zostali:

       Dziewczęta: 1 miejsce – Alicja Sargalska, 2 m. Lena Sabatowska, 3 m. Maja Górtatowska,

       Chłopcy kl IV i mł.: 1 m. Wojciech Żuchowski, 2 m. Tymon Sargalski, 3 m. Ksawery Rudnik,

       Chłopcy starsi: 1 m. Filip Sargalski, 2 m. Bartosz Górtatowski, 3 m. Mateusz Szynaka.

        

       W czasie turnieju warcabowego rozegrano 6 partii z czasem 10 minut dla zawodnika.

       W kategorii chłopcy do 10 lat - I miejsce zajął Nikodem Kołakowski, II miejsce – Kacper Jarzębowski, III miejsce – Ksawery Rudnik,

        

       W kategorii chłopcy 11 lat i więcej - I miejsce zajął Dawid Gotowski, II miejsce Filip Gotowski (goście z Unisławia), III miejsce – Mateusz Szymański.

        

       W kategorii dziewcząt 11 lat i więcej na I miejsce zajęła Zofia Dobrzyńska.

       Dla zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody i medale, a dodatkowo każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe souveniry.

        

       Celem turnieju była popularyzacja zabawowej formy spędzania wolnego czasu oraz rozwój twórczego potencjału, a także kształtowanie umiejętności nawiązywania kontaktów z rówieśnikami poprzez zabawę i czystą, uczciwą rywalizację.

        

       Organizatorem ,,Ferii na sportowo” był Pan Ryszard Krzemieniewski wraz ze współorganizatorami:  Panem Feliksem Stachowiczem, Panią Zytą Sadowską oraz Panem Zbigniewem Gołębiewskim.

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

        

      • Dzień Babci i Dziadka

      • 20 stycznia wszystkie grupy przedszkolne zorganizowały uroczystość Dnia Babci i Dziadka.

       Dzieci przez kilkanaście dni przygotowywały program artystyczny, ażeby na twarzach babć i dziadków wywołać uśmiech. Były recytacje, śpiewy i tańce. Nie zabrakło również własnoręcznie wykonanych prezentów. Na koniec dzieci razem z dziadkami podczas wspólnych rozmów delektowali się pysznościami znajdującymi się na stołach.

       Babciom i Dziadkom życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

      • WOŚP i drukarka 3D

      • W ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła zakupiła drukarkę 3D, która pozwala uczniom rozwijać swoje pasje i zdobyć nowe umiejętności.
       Dzięki drukarce 3D uczniowie naszej szkoły wydrukowali takie oto serduszka. Część z nich została już dzisiaj zlicytowana. Pozostałe są dostępne od wtorku w sekretariacie szkoły. Zapraszamy!
       Uczniowie drukowali serduszka na WOŚP pod opieką pani Małgorzaty Jagusz i pani Zyty Sadowskiej.

        

      • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

      • Uczniowie i nauczyciele uczestniczyli dziś w licytacjach różnych fantów. Bardzo duże zainteresowanie wykazali uczniowie i nie tylko voucherami - spotkaniami z panem dyrektorem i panią dyrektor. poza tym atmosfera była tak gorąca, że nawet panowie policjanci dołączyli do zabawy. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację różnych akcji na WOŚP - dyskoteki, kiermaszu ciast, loterii fantowej i licytacji. Wielkie serce dla Was!

      • Bezpieczne ferie

      • Apel podsumowujący I półrocze. Bezpieczne ferie.

       Podsumowaliśmy dziś półroczną naukę i przypomnieliśmy kilka ostatnich sukcesów naszych uczniów. Poza tym uczestniczyliśmy w pogadance z panami policjantami na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Życzymy wszystkim wspaniałego, zimowego odpoczynku!

      • Projektowo na angielskim

      • Ciekawy projekt stworzyli uczniowie klasy 4a na lekcjach języka angielskiego. Wykonali makiety swojej wymarzonej klasy lub szkoły. Prace autorstwa Michaliny Jakubowskiej, Marysi Mielnik i Nell Mazur.

      • 103. rocznica powrotu Nowego Miasta do Macierzy

      • Nowomieszczanie świętowali dziś 103. rocznicę powrotu do Polski. Rynek nowomiejski odwiedzili również z tej okazje uczniowie klas 6-8, by uczcić tę ważną dla naszego miasta datę.

       O godz. 12.00 rynkiem przemaszerowała kompania honorowa 4. Pułku Chemicznego w Brodnicy, która symbolizowała wojska Armii Hallera. Dowódca kompanii przekazał narodową flagę panu Józefowi Blankowi, burmistrzowi miasta, który przywitał wojskowych oraz wszystkich zebranych chlebem i solą. Dla uczczenia 103. rocznicy przyłączenia Nowego Miasta do Polski oddano salwę honorową.

       Licznie zgromadzeni mieszkańcy, samorządowcy i uczniowie podziwiać mogli też pojazdy i sprzęt wojskowy.

      • Mistrzowie BRD

      • Mistrzowie, którzy biorą udział w Konkursie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, zaprezentowali swoje umiejętności jazdy rowerem. Opiekunowie przygotowujący uczniów do tych zmagań – pani Zyta Sadowska i pan Andrzej Czepek – zachęcają uczniów do wzięcia udziału w tym konkursie. Uczniowie klasy ósmej - Laura Zawadzka, Beniamin Mazur i Hubert Kijora - niedługo nas opuszczą i liczą na swoich następców. Przypominamy, że zmagania nie dotyczą jedynie jazdy na rowerze po wyznaczonych torach, ale również wymagają wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasi uczniowie zajmują w tym konkursie corocznie wysokie lokaty, zdobywając cenne nagrody, więc zachęcamy do spróbowania swoich sił.

      • Muzyczne sukcesy

      • Nasi uczniowie mieli dziś zaszczyt wystąpić w powiatowym konkursie "Hej Kolęda, Kolęda!"

       Zespół wokalno instrumentalny zajął I miejsce!

       Julia Wiśniewska oraz Aleksandra Gruźlewska otrzymały wyróżnienie.

       Wspaniale zaprezentowała się również Julia Mróz. Dziękujemy wszystkim wykonawcom i organizatorom oraz opiekunowi młodych talentów - panu Mateuszowi Deredasowi

      • Gratulacje

      • Jeszcze w starym roku chcemy podzielić się ze wszystkimi dobrymi wieściami. Troje z naszych uczniów zakwalifikowało się do wojewódzkich finałów konkursów przedmiotowych. Są nimi:

       Aleksander Grześkiewicz klasa 7b - język polski,

       Jan Milewski klasa 8b - język angielski,

       Inez Pawłowska klasa 8b - biologia.

       Gratulujemy sukcesu zarówno uczniom jak i nauczycielkom przygotowującym uczniów: pani Jolancie Jonowskiej, Lucynie Ben Nasr oraz Lilianie Lisakowskiej.

       Trzymamy kciuki za wojewódzkie finały!

      • Wigilia w oddziałach przedszkolnych

      • Są święta w naszym kalendarzu – najdroższe i najbliższe, co wywołują falę marzeń – najczulszych i najmilszych 🎄.
       Zgodnie z tradycją, przed świętami Bożego Narodzenia spotykamy się na grupowych wigiliach. Dzięki pomocy rodziców we wszystkich oddziałach przedszkolnych przygotowano uroczysty poczęstunek 🥟🥧. Wspólnie spędzony czas to chwile radosne, pełne wzruszeń. Dzieląc się opłatkiem, obdarowując się drobnymi prezentami i śpiewając kolędy złożyliśmy sobie życzenia świąteczne 🎁🎀.
       Wszystkim również składamy:
       Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia 😇🎄

      • Jasełka

      • Tradycyjnie w okresie Bożego Narodzenia cała społeczność szkolna ma okazję wspólnie świętować nadchodzące Święta. Naszą dzisiejszą szkolną imprezę zaszczycili swoją obecnością Sekretarz Miasta pan Krzysztof Widźgowski w imieniu Burmistrza Miasta, Przewodniczący Rady Miasta pan Andrzej Nadolski, Radni Miejscy panowie Andrzej Jankowski i Adam Kłosowski oraz Przewodniczący Rady Rodziców pan Piotr Lewandowski. Nie zapomnieli też o nas emerytowani dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni.  Obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez uczniów uczęszczających na świetlicę oraz dzieci z grupy przedszkolnej 05. Młodzi artyści przygotowani przez panie Marlenę Przekopowicz, Magdalenę Grzybowską i Katarzynę Ornowską wprowadzili nas w wigilijny nastrój. Uczniowie z zespołu muzycznego pod kierunkiem pana Mateusza Deredasa zaśpiewali kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne, które dodały magicznej atmosfery. Wspaniałe dekoracje przygotowane zostały przez panie Wiesławę Markowską oraz Zytę Sadowską. Na zakończenie przedstawienia Dyrektor szkoły pan Jerzy Resicki przekazał wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne, a pan Krzysztof Widźgowski złożył je również w imieniu swoim i pana Burmistrza Józefa Blanka.

      • Tydzień pełen wrażeń w przedszkolu

      • Ten tydzień przyniósł przedszkolakom wiele przygód i atrakcji. Wszystkie grupy wybrały się do kinoteatru "Harmonia" na przedstawienie teatralne pt. "Kraina lodu" . Tego samego dnia starszaki wybrały się na pocztę, aby wysłać świąteczne kartki w ramach kampanii społecznej: "Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj" . A dziś - zaprosiliśmy do siebie rodziców na warsztaty bożonarodzeniowe, podczas których powstały piękne świąteczne dekoracje. Był to doskonały moment na spędzenie czasu razem z dziećmi, na rozmowy oraz wspólne śpiewy.

      • "Lodowa Kraina" i warsztaty świąteczne

      • Dnia 15.12.2022 r. uczniowie klasy 1a pod opieką Pań: Moniki Rucińskiej i Klaudii Dudulskiej wyszli do Kinoteatru Harmonia w Nowym Mieście Lubawskim. Uczniowie obejrzeli interaktywne przedstawienie pt.: „Lodowa Kraina” w wykonaniu grupy KRAK-ART z Krakowa. Podczas spektaklu było dużo tańca, śmiechu i zabaw. Dzieci z fascynacją i zaangażowaniem uczestniczyli w przedstawieniu.  Po zakończonym spektaklu udały się do Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim na warsztaty świąteczne. Tam miały okazję wykonać bombki na choinkę oraz uczestniczyć w zabawach muzyczno-ruchowych. To był zdecydowanie dzień pełen wrażeń dla naszych najmłodszych uczniów.

      • Warsztaty profilaktyczne

      • Uczniowie klas 7 i 8 mieli okazję wziąć dziś udział w warsztatach "Stop środkom psychoaktywnym", które odbyły się z ramienia Urzędu Miasta w ramach realizacji zadania z planu Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii. Do naszych uczniów dołączyli również siódmo i ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich, by wysłuchać cennych porad pani nadkomisarz mgr Elwiry Lelental- kierownika sekcji d.s zwalczania przestępczości narkotykowej Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Młodzież dowiedziała się nie tylko jak negatywny wpływ na zdrowie i życie mają narkotyki, ale także posłuchała o różnych zachowaniach ludzi je zażywających.