• Aktualności

      • Dzień Przedszkolaka

      • Dziś w przedszkolu wielkie święto!

       20. września obchodzimy Dzień Przedszkolaka. Dzień ten obfitował w wiele atrakcji dla najmłodszych. Dzieci brały udział w zabawach na świeżym powietrzu: był tor przeszkód, zabawy z chustą animacyjną oraz eksperymenty z kolorową pianą. Nasi najmłodsi milusińscy otrzymali dyplomy dzielnych przedszkolaków i medale, pięciolatki - odznaki superprzedszkolaka, a sześciolatki - drobny, słodki upominek. 

       Radość i uśmiechy towarzyszyły dzieciom przez cały dzień. 

       I takich uśmiechów życzymy wszystkim przedszkolakom na co dzień!

      • Festiwal Fotograficzny Sleeveface w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

      •  

       Festiwal Sleeveface to inicjatywa mająca na celu zaangażowanie dzieci, młodzieży i rodziców do wspólnego spędzenia czasu, a także promocja czytelnictwa.

        W roku szkolnym 2022/23 wpłynęło 12 zdjęć, które doczekały się ekspozycji przy szkolnej bibliotece. Dzięki uprzejmości Rady Rodziców wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

        Fotografie zostały też wysłane na powiatowy konkurs „Sleeveface – ubierz się w swoją ulubioną książkę” organizowany przez Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji. 2 miejsce w kategorii „Przedszkole” zajęła Oliwia Szczawińska z grupy „Słoneczka”.

        Oliwii i pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy świetnych pomysłów!

       Uczestnicy: Hubert Rożankowski, Oliwia Szczawińska, Tymon Jakielski, Antoni Straszewski, Wiktoria Neumann, Julia Frąckiewicz, Janina Czaplińska, Lena Szczawińska, Leon Jakielski, Nikodem Straszewski, Sandra Rożankowska oraz pani Daria Sargalska.

       KONKURS MA CHARAKTER CYKLICZNY, WYSTAWA ZDJĘĆ BĘDZIE COROCZNIE ZMIENIANA.

       Organizatorki: Monika Rucińska i Monika Chylińska

        

        

      • Jesień za pasem

      • Wrzesień upływa nam pod znakiem pięknej, jeszcze letniej pogody. A to pomaga naszym nowym przedszkolakom w procesie adaptacji. Dzieci chętnie korzystają z uroków okolic szkoły oraz placu zabaw. Ale nie samą zabawą zajmują się w przedszkolu. Jesień za pasem, więc rozmawiamy już o niej, szukamy jej oznak oraz poznajemy jej symbole. A to wszystko umożliwiają nam piękne dary jesieni przyniesione przez dzieci i rodziców.

       Dziękujemy.

      • Kolorowy tydzień

      • Przypominamy, że nasza szkoła jest Szkołą Promującą Zdrowie i jak co roku organizujemy "Kolorowy tydzień". Uczniowie w tym tygodniu codziennie przynoszą do śniadania owoce i warzywa w określonym kolorze. Zapraszamy do włączenia się do zdrowej akcji!

      • Sprzątanie świata

      • 15 września 2023 roku w naszej szkole już po raz kolejny odbyła się akcja „Sprzątanie Świata”. Wyposażeni w worki i rękawiczki uczniowie klas IIIa i IIIb wraz z opiekunkami zbierali wszystko to, co znalazło się na terenie wokół naszej szkoły. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Zaśmiecone miejsca w mgnieniu oka stały się czyste.  Sprzątanie Świata to wyjątkowa okazja, pokazująca jak dzieci mogą dać przykład dorosłym.

       Akcja ,,Sprzątanie Świata” przyczyniła się do wzrostu świadomości ekologicznej młodych ludzi, a także do poprawy stanu czystości terenów objętych sprzątaniem. Miała ona również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. Dziękujemy za przeprowadzenie tej akcji.

        

      • Zbiórka Elektrośmieci

      • Zapraszamy wszystkich rodziców i dzieci do udziału w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Moje miasto bez elektrośmieci”. Jego celem jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży na temat zasad postępowania z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami oraz praktyczne przeciwdziałanie zanieczyszczeniu Ziemi. Zebrane elektrośmieci przeliczane są na punkty Funduszu Oświatowego, a następnie wymieniane są przez placówki oświatowe na pomoce naukowe. Miejsce zbiórki to teren za szkołą, obok kuchni (wjazd od ulicy Wojska Polskiego). Akcja potrwa do 31 maja 2024 roku.

       Koordynator Jarosław Kamiński.

        

      • Nowości w bibliotece

      • W ubiegłym roku szkolnym, dzięki Stowarzyszeniu „Przyjaciel Szkoły” nasza szkolna biblioteka pozyskała nowości wydawnicze na sumę ok. 1200 zł!

       Ku radości młodych czytelników są to przede wszystkim kontynuacje ulubionych serii, książki o sportowcach, a także pozycje dla uczniów klas pierwszych i drugich, które nie tylko są interesujące, ale również pomagają w nauce czytania.

       W czerwcu rozpoczęliśmy kolekcjonowanie bestsellerowej serii uznanej przez krytyków i uwielbianej przez czytelników na całym świecie!

       To Mali WIELCY! Galeria inspirujących postaci i ich niezwykłe historie od malarek, muzyków, projektantek, po naukowców, polityków, sportowców i odkrywczynie! Wszyscy zapisali się w dziejach świata, a każde z nich było kiedyś dzieckiem, które miało marzenia. Wyjątkowa seria, która zainspiruje dziecko w każdym wieku. Niezwykłe historie pisane przystępnym językiem pozwolą dziecku utożsamić się z wielkimi postaciami i czerpać z nich wzorce: pasję, wytrwałość i odwagę w dążeniu do celu, niezbędne, by osiągnąć w przyszłości spełnienie. Na końcu każdej książki znajduje się biografia wraz z datami, ciekawostkami i autentycznymi zdjęciami bohatera opowieści zapewniająca wartościowy element edukacyjny. Prosty, wciągający przekaz, piękna kolorowa grafika i duża czcionka czynią z serii Mali WIELCY idealną lekturę zarówno do wspólnego czytania z dzieckiem, jak i do nauki samodzielnego czytania.

       Kolejne części serii już w październiku.

       Serdecznie zapraszamy do szkolnej biblioteki!

      • Międzynarodowy Dzień Kropki

      • Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy.

       Również dzieci z naszej szkoły wzięły udział w obchodach tego dnia. Uczniowie klasy 2b świetnie się bawili podczas tworzenia swoich własnych niepowtarzalnych kropek ;-)

      • Zajęcia z Programowania i Robotyki w Przedszkolu

      • Dzisiejszego dnia w przedszkolu odbyły się zajęcia pokazowe z Programowania i Robotyki. Przeprowadziły je, Panie:  Marlena Przekopowicz oraz Dorota Ławicka z  „Informatycznej Edukacji” Pana Jana Bielaszki. Dzieci poznały interaktywnego robota uczącego "Photon'a", którym mogły samodzielnie sterować, zaprogramować go oraz wypróbować niektóre z jego możliwości, takie jak: wydawanie dźwięku czy zmiana koloru czułek i oczek. Dzieci z zaciekawieniem i radością uczestniczyły w tego typu zajęciach. Na koniec trenerki zachęciły dzieci do udziału w kursie programowania i robotyki.

      • Wizyta zerówki w bibliotece szkolnej

      • Dzisiejszego dnia zerowiaki udały się do biblioteki szkolnej. 
       Z niecierpliwością czekały na ten dzień. 
       Pani Monika opowiedziała o konieczności dbania o książki oraz przedstawiła zasady wypożyczania ich. Następnie przeczytała dzieciom wierszyki o dobrych manierach i zaprosiła do samodzielnego zaznajomienia się z bazą zbiorów bibliotecznych.
       Po powrocie do sali, dzieci stwierdziły, że z niecierpliwością będą czekać na kolejny rok szkolny, by móc każdego dnia odwiedzać bibliotekę i korzystać z jej zasobów.
      • "Bądź widoczny-bądź bezpieczny!"

      • Dnia 12 września 2023 roku uczniowie klasy 1a oraz 1b wraz z wychowawczyniami udały się do Szkoły Podstawowej nr 3 na spotkanie pt. „Bądź widoczny-bądź bezpieczny”. Celem imprezy było propagowanie przepisów „BRD” wśród dzieci, przygotowanie ich do właściwych zachowań w czasie drogi do szkoły oraz promocja mody na noszenie elementów odblaskowych. Dzieci wysłuchały policjanta, który opowiedział jak bezpiecznie dojść do szkoły. Po prelekcji miały również możliwość obejrzenia policyjnego sprzętu i radiowozu. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymały liczne upominki: kamizelki odblaskowe, czapki odblaskowe, chusty odblaskowe, zawieszki, plany lekcji, naklejki i odblaski. Każda szkoła otyrzymała również zestaw akcesoriów: gry planszowe, apteczki oraz materiały dydaktyczne z zakresu wychowania komunikacyjnego. Sponsorami dzisiejszego spotkania byli: „Luttgens” Nielbark, AutoLand Olsztyn, Urząd Miasta Nowe Miasto Lubawskie, Fabryka Mebli Szynaka, GDDKiA Olsztyn, Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie, Urząd Wojewódzki w Olsztynie, Automobilklub Nowomiejski, Wody Polskie w Gdańsku, Firma  3M w Warszawie, „Tedi Trans” Nowe Miasto Lubawskie, PZU, TU Compensa, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wszyscy z uwagą słuchali rad policjanta i zadowoleni z otrzymanych prezentów wrócili do szkoły.

      • Zajęcia z programowania w klasach 1-3

      • Dnia 11 września 2023 roku naszą szkołę odwiedzili instruktorzy robotyki i programowania z „Informatycznej Edukacji” Pana Jana Bielaszki. Pan Jacek Błaszkowski, Pani Dorota Ławicka oraz Pan Jan Bielaszka przeprowadzili z uczniami klas 1-3 pokazowe zajęcia. Uczniowie mieli okazję zbudować interaktywne roboty z zestawów klocków LEGO WeDo. 2.0 oraz zaprogramować je według własnego pomysłu. Wszyscy uczestnicy zajęć chętnie i aktywnie włączali się w zabawę, czego efektem były ciekawe projekty zrealizowane przez dzieci. Na koniec prowadzący zachęcili wszystkich do udziału w kursie robotyki i programowania.

      • Wyjście na lody

      • W miniony piątek dzieci z klasy 2a wraz z wychowawczynią Panią Moniką Rucińską oraz Panią Moniką Chylińską wybrały się na Nowomiejski Rynek. Celem wyprawy było wyjście na lody do restauracji Toto Pizza & Restaurant. W ten sposób dzieci postanowiły uczcić nadchodzący rok szkolny i z wielkim apetytem zjadły zakupione przez siebie lody, które w upalny dzień jak zawsze były doskonałą ochłodą. Po skończonym posiłku cała klasa przeszła się spacerem po ulicach Nowego Miasta. Zmęczeni upałem, ale uśmiechnięci drugoklasiści wrócili do szkoły na lekcje.

      • Narodowe Czytanie

      • Dzisiaj uczniowie klasy 7a wraz z wychowawczynią panią Magdaleną Ewertowską wzięli udział w Narodowym Czytaniu "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej, które odbyło się na nowomiejskim rynku. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Bogusławskiej oraz Miejskie Centrum Kultury.

      • Wycieczka rowerowa

      • W ostatni dzień ubiegłego tygodnia część klasy 5 a wybrała się na wycieczkę rowerową. Celem wycieczki było: aktywne spędzanie wolnego czasu, integrowanie się w grupie oraz walor krajoznawczy. Trasa wiodła najnowszą częścią ścieżki rowerowej do Kaługi i z powrotem. W Kurzętniku swoje umiejętności uczniowie sprawdzili w miasteczku ruchu drogowego oraz skate parku. Opiekunami byli nauczyciele wychowania fizycznego: Andrzej Czepek i Zbigniew Gołębiewski.

      • "Nad Niemnem" i Narodowe czytanie

      • Uczniowie klas 4-6 wraz z panią Żanetą Cherkowską uczcili Narodowe czytanie omówieniem fragmentów powieści oraz sporządzili do nich piękne ilustracje rzeki.

      • Narodowe czytanie

      • W ramach Narodowego Czytania uczniowie klasy 5b i 6b wraz z panią Magdaleną Lemanowską czytali na języku polskim fragmenty ,,Nad Niemnem" E. Orzeszkowej opisujące nadniemeńską przyrodę i tworzyli do nich ilustracje. Najciekawsze prace trafiły na wystawę. Natomiast klasa 7b udała się nad Drwęcę, gdzie w pięknych okolicznościach przyrody uczniowie czytali fragmenty powieści i porównywali opisany Niemen z naszą rodzimą rzeką.