• Aktualności

      • Warsztaty dla rodziców

      • Serdecznie zapraszamy na warsztaty dotyczące przeciwdziałania narkomanii dla rodziców uczniów klas 7-8 oraz wszystkich chętnych rodziców uczniów klas młodszych. Odbędzie się ono 11.09.2023r. od 16.00 do 20.00 w sali Miejskiego Centrum Kultury. Istnieje możliwość indywidualnych rozmów z prowadzącą panią Elwirą po wcześniejszym zgłoszeniu i ustaleniu czasu i miejsca takiej rozmowy. 

      • Zebranie z rodzicami

      • Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas 4-8 na zebranie w sprawie zajęć z WDŻ, które odbędzie się 07.09.2023 o godzinie 17.00 w sali nr 25.

      • Piłkarskie pożegnanie wakacji

      • W dniu 24.08.2023 r. na boisku naszej szkoły odbył się turniej piłki nożnej "Pożegnanie lata". Uczestniczyło w nim 48 zawodników. Zawody przeprowadził i sędziował trener piłki nożnej pan Artur Marcfeld. Wygrała w nim drużyna GKS Dzik, 2 miejsce zajęli zawodnicy z FC Kakaszki, 3 miejsce FC Komary. Turniej został zrealizowany jako podsumowanie zajęć sportowych, które odbywały się podczas wakacji na szkolnym boisku dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego z Nowego Miasta Lubawskiego.

      • Ostatnie pożegnanie

      • Z żalem żegnamy Ś.P. Teresę Napiórkowską, która odeszła do wieczności. Pani Teresa była wieloletnią katechetką w naszej szkole. Angażowała się zawsze w swojej pracy w akcje dotyczące patrona szkoły Jana Pawła II czy wolontariatu, a poza tym była wspaniałym pedagogiem i koleżanką.

       Rodzinie Zmarłej składam w imieniu Społeczności Szkoły wyrazy współczucia.

       Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1

      • PIKNIK Z CZYŚCIOCHAMI JUŻ ZA NAMI!

      • W poniedziałek 7 sierpnia w godzinach 10-14 w naszej szkole odbył się Piknik z Czyściochami, organizowany przez firmę Rossmann. Czyściochowa ekipa spisała się na medal. Najmłodsi mogli w tym dniu spotkać się z Czyściochami na żywo oraz wziać udział w konkursach z nagrodami. Niewątpliwą atrakcją były zabawy z animatorami oraz pokaz magika. Było również wiele stref tematycznych, a w nich: wielkie bańki mydlane, zmywalne tatuaże i kolorowe stylizacje, dmuchaniec, kącik plastyczny. To była super przygoda! Zapraszamy do fotorelacji!

        

       Dziękujemy frmie Rossmann za wspaniałą zabawę!

      • Wypoczynek letni w szkole

      • Dobiegł końca wypoczynek letni w naszej szkole 🏖️🏝️ Druga połowa lipca obfitowała w wiele zabawy, ale również nauki. Stworzyliśmy piękne prace plastyczne, korzystaliśmy z pogody na świeżym powietrzu ☀️⚽🏐🏸 W ostatnim tygodniu odwiedziły nas Pani policjantka asp. Ludmiła Mroczkowska oraz Pani Joanna Rumińska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Panie zaznajomiły dzieci z zasadami bezpieczeństwa i higieny, jakich powinny przestrzegać podczas wakacji i nie tylko. Na koniec wakacyjnego wypoczynku dzieci otrzymały dyplomy oraz drobny upominek 🏅🎁 i zgodnie stwierdziły, że był to miło i kreatywnie spędzony czas 😊

      • Półkolonie

      • Mija drugi tydzień półkolonii letnich w naszej szkole. Każdego dnia korzystamy z pięknej pogody i przebywamy na boisku lub placu zabaw. Na dzieci codziennie czekają nowe atrakcje: zabawy integracyjne, ciekawe prace plastyczne, pogadanki na temat zdrowia i bezpieczeństwa, konkursy z nagrodami. W tym tygodniu wybraliśmy się na spacer na rynek i dla ochłody zjedliśmy pyszne lody. Niespodzianką dla dzieci był seans filmowy z przekąską w postaci popcornu. Przed nami kolejne dwa tygodnie świetnej zabawy!

      • Piknik z Czyściochami w naszej placówce!

      • Z przyjemnością ogłaszamy, że w naszej placówce odbędzie się Piknik z Czyściochami, organizowany przez firmę Rossmann. Ugościmy na nim bohaterów Czyściochowa – krainy, w której nauka higieny jest wspaniałą przygodą!

       Podczas wydarzenia dzieci będą mogły skorzystać z wielu atrakcji. Między innymi:

       • zrobić sobie zdjęcie z ulubionym Czyściochem,
       • brać udział w konkursach z nagrodami,
       • bawić się z animatorami na scenie,
       • odwiedzić strefy tematyczne, w których czekają wielkie bańki mydlane, zmywalne tatuaże i kolorowe stylizacje włosów.

       To będzie niezapomniane wydarzenie, którego z całą pewnością nie możecie przegapić! Serdecznie zapraszamy najmłodszych wraz z rodzicami i opiekunami, a także wszystkich, którzy wraz z nami chcą świętować w rytmie Czyściochowych piosenek! Piknik odbędzie się w dniu 7 sierpnia 2023, w godzinach 10-14.

       Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na stronie: https://rsmn.pl/Pikniki_z_Czysciochami

       Do zobaczenia!

      • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023.

      • 23 czerwca 2023r. o godz. 10.00 w nowomiejskiej „Jedynce” zakończono kolejny rok szkolny.

       Uroczystość zaszczycili swoją obecnością następujący goście: Burmistrz Miasta pan Józef Blank oraz pani Maja Kemska opiekunka Młodzieżowej Rady Miasta, radni:  panowie Adam Kłosowski, Mieczysław Kubacki, Andrzej Jankowski oraz Jan Obuchowski, a także Przewodniczący Rady Rodziców pan Piotr Lewandowski.

       Dyrektor Szkoły Jerzy Resicki, w kilku słowach skierowanych do zebranych na uroczystości, podziękował za wspólny rok, życzył uczniom i wszystkim pracownikom szkoły udanych i bezpiecznych wakacji.

       Tradycją stało się już, że pan Burmistrz Józef Blank przyznaje nagrodę dla ucznia, który zdobył najwyższą średnią ocen. W tym roku najlepszym wynikiem mogą poszczycić się Michalina Jakubowska z klasy 4a oraz Lena Szpanelewska z klasy 7a – średnia ocen 6,0, co oznacza, że na świadectwie same szóstki.

       Tradycyjnie również Rada Rodziców ufundowała „Złoty Rower”, który otrzymuje uczeń, który dokonał największego progresu przez cały rok szkolny. W tym roku nagrodę otrzymał Miłosz Szreiber z klasy 7a.

       Podczas uroczystego apelu wręczono nagrody przodownikom nauki, których  w klasach IV-VII było 73. Wszyscy uczniowie z klas III również otrzymali nagrody. Fundatorem dyplomów i nagród książkowych była Rada Rodziców.

       Zbigniew Gołębiewski przedstawił nazwiska dwojga uczniów, którzy otrzymali tytuły „Sportowiec roku”: Michalina Mówińska oraz Kacper Jarzębowski. Nagrody w postaci pucharów wręczył Dyrektor Szkoły Jerzy Resicki.

       Nikt nie lubi pożegnań, bo zawsze oznaczają one zakończenie pewnego etapu w życiu.

       W tym roku szkolnym pracę w naszej placówce kończy kilku pracowników: pani Mariola Lewalska, która odchodzi na zasłużoną emeryturę – gratulujemy wielu wspaniałych lat, sukcesów i dziękujemy za wspólny czas. Panie Anna Michalewska – Jędrzejczak, Liliana Lisakowska i Paulina Wojciechowska kończą współpracę z naszą szkołą – życzymy sukcesów osobistych oraz zawodowych.

       Po uroczystości oficjalnej uczniowie udali się na ostatnie w tym roku spotkania z wychowawcami do swoich klas.

             Dzieciom życzymy wspaniałych wakacji, gratulujemy wszystkich sukcesów – tych dużych i tych małych, a dorosłym długich i wyjątkowych urlopów.

          Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.  

        

      • 6-latki żegnają się z przedszkolem

      • 22 czerwca o godzinie 13 swój ostatni uroczysty występ przedstawiła najstarsza grupa przedszkolna. Dzieci w zabawny i wzruszający sposób przedstawiły montaż słowno-muzyczny, w którym wspominały minione 3 lata, a także zastanawiały się jak to będzie w pierwszej klasie. 🤔 Rodzice, dyrekcja, a także wychowawca byli bardzo poruszeni występem dzieci. Z wielkim uznaniem obserwowaliśmy umiejętności i zaangażowanie dzieci. Na koniec Pan Dyrektor Jerzy Resicki podziękował dzieciom za wspólne 3 lata i życzył dzieciom udanych wakacji. Kilka życzliwych słów do dzieci skierowała także Pani Dyrektor Marzena Cieplak. W imieniu rodziców głos zabrała Pani Beata Jakielska. Niewątpliwie najważniejsze tego dnia były dzieci, którym życzymy udanych wakacji i powodzenia podczas nowego etapu edukacyjnego.