• Aktualności

      • ART VOYAGE

      • 8 listopada 2023 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć bardzo ciekawe przedstawienie cyrkowe. Do szkoły zawitali artyści Studia Carnaval pochodzący z Rumunii, Ukrainy (Odessa) i Mołdawii. Podczas występu zatytułowanego „Art Voyage” cyrkowcy ubrani w profesjonalne i zachwycające stroje artystyczne prezentowali swoje niezwykłe umiejętności oraz efekty specjalne takie jak: lasery, dym sceniczny, podświetlenia. Niewątpliwą gwiazdą przedstawienia był uczestnik rumuńskiej wersji programu „Mam Talent”- człowiek sprężyna. Nie zabrakło również występów z udziałem widowni. To było wyjątkowe, pełne śmiechu spotkanie!

      • Wizyta projektanta w klasie 1 b

      • 7 listopada klasę 1 b odwiedził wyjątkowy gość – właściciel Pracowni Projektowej Hincman Projekt – pan Łukasz Hincman, który jest jednocześnie tatą jednego z uczniów. Pan Łukasz opowiedział dzieciom jak od podstaw wygląda budowa domu, przedstawił kolejne etapy i zapoznał grupę z fachowym słownictwem. Zaprezentował również strój inspektora nadzoru – biały kask i odblaskową kamizelkę. Każdy z uczniów otrzymał przykładowy rzut domu, który został dokładnie  omówiony. Dzieci wykazały się dużą wiedzą w zakresie budownictwa i chętnie brały udział w dyskusji. Na koniec wspólnie z Panem Łukaszem uczniowie stworzyli na tablicy swój własny projekt.  

      • Dzień Postaci z Bajek

      • Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy niezwykły Dzień Postaci z Bajek! 🧜‍♀️ 🦹‍♂️

       Podczas tej wyjątkowej okazji dzieci przebrały się za swoje ulubione postacie z bajek, co sprawiło im ogromną radość.

       Nie zabrakło także emocjonujących zabaw muzyczno-tanecznych, a bajkowa dyskoteka okazała się prawdziwym hitem – dzieci tańczyły i śpiewały do ulubionych piosenek z bajek.

       Następnie przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w seansie bajkowym, gdzie mogły śledzić przygody swoich ukochanych bohaterów na dużym ekranie.

       Było także miejsce na sprawdzenie wiedzy, gdyż dzieci wzięły udział w quizie dotyczącym bajek. To była świetna okazja do podzielenia się swoją wiedzą i dowiedzenia się nowych rzeczy o swoich ulubionych postaciach.

       Nauczyciele wychowania przedszkolnego w ramach tego święta przygotowali także wspaniałe przedstawienie pt. "Śpiąca Królewna", które dzieci oglądały z zachwytem.

       Na koniec dnia, każdy miał możliwość wyboru kolorowanki z ulubioną postacią z bajki bądź włączyć się w tworzenie kolorowanki XXL.

       Dziękujemy rodzicom za przygotowanie cudownych przebrań, a dzieciom za pozytywną energię, jaką przynieśliście do naszego przedszkola. To był niezapomniany dzień! 🌟🧚🎉

      • Podaruj książkę bibliotece szkolnej

      • ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO WZIĘCIA UDZIAŁU W AKCJI:

       "PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE SZKOLNEJ"

        

       Jeśli masz w domu książkę, której już nie czytasz i chcesz się nią podzielić z innymi – podaruj ją naszej bibliotece!

       Wzbogaci to księgozbiór i przyczyni do rozwoju czytelnictwa
       w naszej szkole.

       Prosimy o książki w dobrym stanie :)

        

       Do każdej podarowanej książki zostanie wklejona karteczka z informacją
       o darczyńcy: "Pozostaw po sobie ślad..."

        

       Akcja trwa do 22 GRUDNIA 2023 r.

        

       Osoby, które podarują książki otrzymają pamiątkowe dyplomy, a ci, którzy podarują ich najwięcej: drobne nagrody – niespodzianki :)

        

       Pamiętaj! Książka czytana żyje dłużej!!!

        

       Za wszystkie przyniesione książki z góry serdecznie dziękujemy!

        

        

      • Pasowanie na przedszkolaka

      • Dziś miało miejsce ważne wydarzenie dla naszych najmłodszych przedszkolaków! Zostali oni oficjalnie włączeni do przedszkolnej społeczności podczas uroczystości pasowania na przedszkolaka. Pani Dyrektor Marzena Cieplak skierowała wiele ciepłych słów do przedszkolaków, rodziców a także wychowawcy oraz Pani Renaty. Podkreśliła wagę odpowiedniego wychowania i kształcenia dzieci w najmłodszych latach ich życia. Dzieci przedstawiły montaż słowno-muzyczny, dając tym samym dowód swoich nowych umiejętności, które już zdobyły w naszym przedszkolu! Tym samym pokonały swój pierwszy stres przed występem publicznym i spisały się na medal!

      • Wizyta Pani Policjantki

      • Dbamy o bezpieczeństwo – takim hasłem rozpoczęliśmy tydzień w przedszkolu. 

       Ażeby jak najskuteczniej przybliżyć dzieciom temat bezpieczeństwa przybyła do nas Pani st. asp. Ludmiła Mroczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim.

       Pani policjantka przeczytała dzieciom krótkie opowiadanie, na podstawie którego  opowiedziała o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Było o bezpiecznym poruszaniu się w domu, w szkole czy na ulicy. Nie zabrakło również przypomnienia numerów alarmowych oraz sytuacji w jakich należy z nich korzystać. 

       Dzieci  dzieliły  się także swoimi doświadczeniami i tym samym pokazały jak wiele już wiedzą o bezpieczeństwie. 

       Jeszcze raz, serdecznie dziękujemy Pani Ludmile za ciekawe spotkanie.

      • Wycieczka koła turystyczno-krajoznawczego

      • KOŁO TURYSTYCZNO – KRAJOZNAWCZE PO RAZ DRUGI
       W TRASIE!

       24 października okazał się  być bardzo aktywnym dniem dla uczniów należących do Koła Turystyczno – Krajoznawczego „Młodzi Wędrowcy” prowadzonego przez Panią Irenę Światkowską.

        Tego dnia pojechaliśmy do Iławy. Główną atrakcją był basen, a następnie kręgle. Warto zaznaczyć, że niektóre dzieci po raz pierwszy korzystały z tych form aktywności fizycznej. Radość była jeszcze większa, gdy okazało się, że zarówno basen, jak i sala z kręglami jest do wyłącznej dyspozycji naszej grupy.

       Wisienką na torcie okazała się wizyta w Escape Room’ach, gdzie pierwsza grupa dzieci szukała skarbu Templariuszy, druga magicznego rogu, a trzecia musiała wydostać się z tonącego statku.

       Wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni z wyjazdu.

                

      • Dzień Kundelka

      • Dziś w naszym przedszkolu miało miejsce niezwykle ciekawe wydarzenie. Z uwagi na to, że Dzień Psa obchodzony jest 1 lipca, kiedy to większość przedszkolaków odpoczywa na wakacjach, postanowiliśmy świętować dziś Dzień Kundelka. Z tej okazji odwiedził nas Pan Dawid Misiurski - właściciel firmy "Bolo szkolenie psów". Nie przyszedł do nas jednak sam. Jego towarzyszem nie był co prawda kundelek ale równie cudowny owczarek bejgijski o imieniu Falko. Pan Dawid opowiedział nam o odpowiednim traktowaniu psów, o tym w jaki sposób należy o nie dbać oraz opowiedział o tym jak należy bronić się przed ewentualnym atakiem groźnego psa. Na koniec pokazał nam kilka komend i zabaw z Falko, które bardzo podobały się dzieciom. Dziękujemy za tę pouczającą lekcję dla naszych przedszkolaków.

      • Origami w świetlicy

      • Dziś w świetlicy obchodziliśmy Światowy Dzień Origami.Uczniowie z  zaciekawieniem słuchali historii  japońskiej sztuki składania papieru, obejrzeli filmiki instruktażowe, książki a następnie przystąpili do wykonania własnych prac. Dzieci jak zwykle były bardzo kreatywne i twórcze a przy okazji ćwiczyły precyzję, sprawność manualną oraz koncentrację.

      • Polak ma essę!

      • W ramach działań Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Polak ma essę!'' klasa 6b wraz z panią Magdaleną Lemanowską zrealizowała  podczas lekcji języka polskiego już cztery zadania. Uczniowie wyjaśniali związki frazeologiczne i bawili się w kalambury, dając upust swojej pomysłowości tworzyli współczesny portret Mikołaja Kopernika, poznawali archaizmy i ćwiczyli trudną sztukę kaligrafii. Każde zajęcia rozwijały ich kreatywność i wzbudzały wiele pozytywnych emocji. 

       #Polakmaessę! 

      • Dzień Papieski

      • XXIII Dzień Papieski pod hasłem "Cywilizacja życia" to okazja do świętowania w naszej szkole, której patronem jest właśnie Jan Paweł II. Z tej okazji mieliśmy dziś przyjemność wysłuchać montażu słowno-muzycznego, który skłonił nas do refleksji nad słowami papieża Polaka. Dziękujemy pani Marioli Przyborowskiej za przygotowanie występu, panu Mateuszowi Deredasowi wraz z zespołem za oprawę muzyczną i pani Wiesławie Markowskiej za dekoracje.

      • XXIII Dzień Papieski

      • Uczniowie naszej szkoły uświetnili dziś Mszę Świętą, występując z montażem słowno-muzycznym z okazji XXIII Dnia Papieskiego pod hasłem "Jan Paweł II Cywilizacja Życia". Zostali oni przygotowani przez panią Mariolę Przyborowską i pana Mateusza Deredasa.

      • Wizyta w Zagrodzie Edukacyjnej "Pszczółka w lesie"

      • 19 października 2023 r. uczniowie klas drugich, tak jak ich młodsi koledzy z klasy 1b wybrali się do Zagrody Edukacyjnej” Pszczółka w lesie” w Lubstynku. Na wstępie dzieci miały okazję przywitać się ze zwierzątkami oraz poznały historię powstania zagrody i jej nazwy. Następnie jedna grupa udała się na warsztaty stolarskie, a druga miała czas na korzystanie z atrakcji udostępnionych dla uczestników na terenie zagrody. Niewątpliwą atrakcją okazała się kuchnia błotna, zabawy na linie czy wielkie bańki mydlane. Jednak czekające na dzieci warsztaty stolarskie przebiły wszystko! Dzieci pod okiem pań prowadzących oraz nauczycielek stworzyły własne karmniki dla ptaków lub domki dla owadów. Było to nielada wyzwanie. Najpierw trzeba było wszystkie gotowe elementy dzielnie oszlifować, następnie połączyć za pomocą gwoździ i młotków. Gotowe konstrukcje można było spakować i zabrać ze sobą do domu. Po takim wysiłku dzieci spędziły aktywnie czas na świeżym powietrzu oraz upiekły przy ognisku kiełbaski i pianki. Nie zabrakło również ciepłej herbatki, by się rozgrzać.  Na zakończenie dzieci z obu klas udały się do lasu uczestnicząc w ekologicznej grze terenowej. Dla wszystkich był to zdecydowanie jeden z najlepszych wyjazdów do tej pory. Dzieci szczęśliwe i zmęczone wróciły do domu. Wszystkie zgodnie deklarowały chęć powrotu w to miejsce w niedalekiej przyszłości.

       Podczas wyjazdu opiekę nad dziećmi sprawowały Panie: Monika Rucińska, Paulina Mikulicz, Natalia Sosińska oraz Anna Sapała-Ponieważ.

      • Polak ma essę!

      • „ Angielska herbatka anagramowa”

        

       Jako kolejne zadanie w ramach projektu edukacyjnego „Polak ma essę!” uczniowie 6a wybrali "Angielską herbatkę anagramową". W miłej atmosferze, przy herbatce w ulubionym kubku oraz kawałku ciasta tropili i wyjaśniali zapożyczenia z języka angielskiego obecne w języku polskim. Następnie rozszyfrowywali angielskie anagramy. Było miło, smacznie i pouczająco  

      • Wycieczka klas piątych

      • 16 października klasy Va i Vb wybrały się na wycieczkę do Grunwaldu.  Uczniowie zwiedzili nowo powstałe Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.  Zrobiło ono na nich duże wrażenie, ponieważ skupia w sobie tradycję i współczesność ( zbrojnych rycerzy oraz multimedia), które działają na wyobraźnię. Następnie weszliśmy na Wzgórze Pomnikowe, by zrobić pamiątkowe zdjęcie.

       Kolejnym punktem był park trampolin  Jump World w Ostródzie. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji , aktywnego wypoczynku oraz integracja zespołów klasowych. Przed wejściem na główną halę uczniowie mieli rozgrzewkę pod okiem profesjonalnego trenera. Prawidłowo przeprowadzone ćwiczenia są niezbędne, aby uniknąć kontuzji. Pobyt w parku trampolin okazał się dla uczniów świetną zabawą. Z pewnością dla każdego taka niezwykła lekcja w-f  była ciekawym doświadczeniem. Opiekę nad uczniami w trakcie wycieczki sprawowali: pani Katarzyna Ornowska, pani Zyta Sadowska,  pan Andrzej Czepek, pan Piotr Lewandowski .

      • Wycieczka klasy I b

      • 18 października 2023 r. klasa I b wraz z opiekunkami – wychowawczynią p. Adrianną Kamińską, p. Moniką Chylińską oraz p. Magdaleną Zielińską wybrała się do Zagrody Edukacyjnej” Pszczółka w lesie” w Lubstynku. Po przyjeździe dzieci miały czas, żeby się rozejrzeć i zapoznać z czekającymi je atrakcjami. Pierwszą z nich były warsztaty stolarskie. Każdy samodzielnie wykonał szkatułkę lub lampion. Uczniowie dzielnie szlifowali elementy konstrukcji, łączyli je za pomocą gwoździ i młotków, a na koniec dekorowali farbami, brokatem i naklejkami. Gotowe przedmioty prezentowały się przepięknie. Po warsztatach dzieci spędzały aktywnie czas na świeżym powietrzu. Na koniec wszyscy upiekli na ognisku kiełbaski i wypili ciepłą herbatę, żeby się rozgrzać. Mimo chłodu wszyscy świetnie się bawili!

      • Puzzle na biologii

      • Podczas lekcji biologii z panią Magdaleną Ewertowską uczniowie klas VII w ramach podsumowania działu: "Aparat ruchu" pracując w grupach, układali "puzzle" zawierające elementy szkieletu człowieka. Zadanie to wywołało wśród uczniów wiele emocji.  Uczniowie z wielkim zaangażowaniem układali "puzzle", a tym samym, również powtarzali elementy budowy szkieletu osiowego.