Standardy Ochrony Małoletnich
Podręczniki do religii na rok szkolny 2024/2025
Ważna informacja dla uczniów z Ukrainy
Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu
Zaproszenie na turniej
REGULAMIN
Pożegnanie Absolwentów
21 czerwca 2024r. o godz. 12.00 w nowomiejskiej „Jedynce” pożegnano absolwentów.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością następujący goście: Pani Magdalena Kortes – Przewodnicząca Rady Miasta w imieniu Burmistrza Miasta Pana Jacka Wolskiego oraz Radni Miasta: Pani Patrycja Umińska oraz Panowie: Andrzej Jankowski i Sławomir Pruchniewski, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Pani Agnieszka Muszyńska, a także Przewodniczący Rady Rodziców Pan Piotr Lewandowski. W uroczystości wzięła udział przedstawicielka firmy EXPOM w Kurzętniku.
Dyrektor Szkoły Pani Marzena Cieplak, w kilku słowach skierowanych do zebranych na uroczystości, podziękowała za wspólne lata, życzyła uczniom i wszystkim pracownikom szkoły udanych i bezpiecznych wakacji, a absolwentom znalezienia wymarzonej drogi w dalszej edukacji i spełnienia wszelkich marzeń.
W czasie uroczystości przekazano sztandar nowym członkom Pocztu Sztandarowego, a ósmoklasiści złożyli ślubowanie, iż będą zawsze z szacunkiem wypełniać misję naszej szkoły i patrona Jana Pawła II.
W tym roku, po raz czwarty zgodnie ze Statutem Szkoły Dyrekcja i Grono Pedagogiczne postanowiło przyznać ZŁOTĄ TARCZĘ - bardzo prestiżowe nagrody dla uczniów, którzy przez ostatnie 3 lata nauki uzyskiwali średnie ocen co najmniej 5,3 oraz wzorowe zachowanie przez co najmniej dwa lata. Wśród tegorocznych absolwentów jest jedna taka uczennica. Złote tarcze otrzymali:
Zofia Mączkowska, Oskar Miąskowski, Lena Szpanelewska, Adrianna Wydrachowska, Aleksander Grześkiewicz, Lena Kaczyńska.
Pan Burmistrz Jacek Wolski ufundował też nagrodę dla najlepszego ucznia w szkole, który może poszczycić się wysoką średnią ocen i dodatkowymi osiągnięciami. W tym roku otrzymał ją Aleksander Grześkiewicz.
W tym roku już po raz ósmy w historii naszej szkoły zakład patronacki EXPOM ufundował wartościowe nagrody rzeczowe dla uczniów szczególnie wyróżniających się wiedzą z przedmiotów ścisłych, którzy mają szczególne osiągnięcia w konkursach matematycznych i językowych.
Jest to program, w ramach którego cyklicznie są nagradzani najlepsi z najlepszych naszej szkoły – uczniowie klas VIII.
W tym roku nagrody ufundowane przez EXPOM S.A. otrzymali uczniowie:
Zofia Mączkowska, Oskar Miąskowski, Lena Szpanelewska, Adrianna Wydrachowska, Wojciech Jarzębowski, Aleksander Grześkiewicz,
W trakcie uroczystości rozdano również wyróżnienia, nagrody książkowe, dyplomy, które ufundowała Rada Rodziców oraz Stowarzyszenie „Przyjaciel Szkoły”.
W klasie 8a wyróżniono 7 przodowników: Wojciech Jarzębowski, Zuzanna Lenckowska, Zofia Mączkowska, Oskar Miąskowski, Małgorzata Pruchniewska, Lena Szpanelewska, Adrianna Wydrachowska.
W klasie 8b wyróżniono 6 przodowników: Maja Cieplak, Aleksander Grześkiewicz, Lena Kaczyńska, Julia Mróz, Sandra Rożankowska, Fiip Trzebniak.
Wszystkim serdecznie gratulujemy wyników.
Podziękowania dla uczniów z pocztu sztandarowego wręczył Pan Artur Marcfeld.
Podziękowania dla przewodniczącej za całoroczną pracę w ORU wręczyli Pani Joanna Szajewska – Psiuk oraz Pan Paweł Suszyński.
Uczniowie klas ósmych podsumowali również swoją bytność w naszej szkole uświetniając uroczystość montażem słowno -muzycznym. Przekazali również podziękowania Dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym szkoły. Uczniowie zasadzili przy szkole pamiątkowe drzewo, które będzie nam ich przypominać.
Życzymy wszystkim spełniania marzeń, rozwijania się i doskonalenia swoich umiejętności i zdolności. Jesteśmy przekonani, że wszyscy pracowaliście na miarę swoich możliwości i każdemu z Was należą się ogromne gratulacje. Życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego. Powodzenia!
72
Uroczyste zakończenie roku 2023/2024
21 czerwca 2024r. o godz. 10.00 w nowomiejskiej „Jedynce” zakończono kolejny rok szkolny.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością następujący goście: Pani Magdalena Kortes – Przewodnicząca Rady Miasta w imieniu Burmistrza Miasta Pana Jacka Wolskiego oraz Radny Miasta Pan Sławomir Pruchniewski, Przewodnicząca ZNP Pani Agnieszka Bochenek, a także Przewodniczący Rady Rodziców Pan Piotr Lewandowski.
Dyrektor Szkoły Marzena Cieplak, w kilku słowach skierowanych do zebranych na uroczystości, podziękowała za wspólny rok, życzyła uczniom i wszystkim pracownikom szkoły udanych i bezpiecznych wakacji.
Podczas uroczystego apelu wręczono nagrody przodownikom nauki. Fundatorem dyplomów i nagród książkowych była Rada Rodziców oraz Stowarzyszenie „Przyjaciel Szkoły”.
Zbigniew Gołębiewski przedstawił nazwiska uczniów, którzy otrzymali tytuły „Sportowiec roku”.
Przewodniczący Rady Rodziców wręczył również nagrodę Złoty Rower, która w tym roku powędrowała do Adama Joachimiaka.
Nikt nie lubi pożegnań, bo zawsze oznaczają one zakończenie pewnego etapu w życiu.
W tym roku szkolnym pracę w naszej placówce kończą Panie: Hanna Szymańska oraz Marzenna Rykaczewska – obu Paniom jeszcze raz składamy wyrazy uznania i życzymy odpoczynku oraz dużo zdrowia.
Po uroczystości oficjalnej uczniowie udali się na ostatnie w tym roku spotkania z wychowawcami do swoich klas.
Dzieciom życzymy wspaniałych wakacji, a dorosłym długich i wyjątkowych urlopów.
Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.
26
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
Muzeum Działyńskich
Kolejne klasy - 6a i 6b odwiedziły Muzeum Działyńskich. Uczniowie poznali historię miejsca i zabytków tam obecnych. Wysłuchali od przewodników wielu ciekawych opowieści dotyczących Nowego Miasta i okolic.
14
Z wizytą w Gabinecie Weterynaryjnym
Dnia 18 czerwca 2024 roku uczniowie klasy Ib wraz z wychowawczynią panią Adrianną Kamińska odwiedzili Gabinet Weterynaryjny pana Wiesława Pisarskiego. Przyjęła nas pani Alicja Jetmar-Korzeń, która opowiedziała dzieciom na czym polega praca weterynarza. Uczniowie dowiedzieli się, że weterynarz nie tylko leczy chore zwierzęta, ale także wykonuje szczepienia, przeprowadza badania kontrolne oraz doradza właścicielom w kwestii odpowiedniego żywienia i pielęgnacji swoich pupili. Pani Alicja pokazała dzieciom różne specjalistyczne sprzęty niezbędne do badań zwierząt. Niektóre z nich dzieci mogły nawet przetestować. Dzieci z uwagą słuchały i chętnie zadawały pytania. Na koniec, każdy otrzymał prezent - długopis w kształcie zwierzaka. Pani weterynarz przygotowała również słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i ciekawą wizytę.
3
Klasa Ia z wizytą w Starostwie Powiatowym
W poniedziałek 17 czerwca uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią Gizelą Moczadło odwiedzili Urząd Starostwa Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim. Pan Wojciech Bober tata naszej uczennicy Heleny oprowadził nas po różnych Wydziałach Starostwa i zapoznał z zakresem ich obowiązków. Dzieci odwiedziły również sekretariat oraz Pana Starostę - Edwarda Żuralskiego w jego gabinecie. Następnie udały się do pięknej Sali Narad aby tam rozgościć się i posłuchać informacji o bezpieczeństwie komunikacyjnym oraz kolorować rysunki znaków drogowych. Pan Krzysztof Puwalski Naczelnik Wydziału Środowiska i Rolnictwa opowiedział uczniom wiele ciekawostek o ptakach żyjących w naszym środowisku oraz pokazał nam różne budki lęgowe. Dzieci otrzymały prezenty: kredki, notesik, naklejki, kolorowanki oraz częstowały się słodyczami, soczkami i wodą. Był to dla nas bardzo atrakcyjnie i miło spędzony czas. Dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy. Serdecznie dziękujemy Panu Staroście Edwardowi Żuralskiemu oraz V- ce Staroście Pani Iwonie Mrozińskiej za gościnność i prezenty oraz Panu Wojciechowi Bober za zorganizowanie nam tej wizyty i wykład o bezpieczeństwie komunikacyjnym. Panu Krzysztofowi Puwalskiemu za ciekawy przyrodniczy pokaz. Dziękujemy również innym pracownikom Starostwa za miłe przyjęcie naszych uczniów.
19
„CZYTAM Z KLASĄ”
Uczniowie klasy 2a w roku szkolnym 2023/2024 wzięli udział w V edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą- lekturki spod chmurki” wspierającego rozwój czytelnictwa. Projekt ten skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych, świetlic i bibliotek szkolnych, a także ośrodków szkolno-wychowawczych z terenu całego kraju oraz zagranicznych szkół polonijnych. Autorką i organizatorką projektu jest Pani Honorata Szanecka, dyrektor i nauczyciel w Szkole Podstawowej w Klonowie. Cele projektu to: -rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, -rozwijanie aktywności czytelniczej, -doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, -zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, -pogłębianie wiedzy na temat dobroczynności, -kształtowanie u uczniów stałych sprawności w czynieniu dobra, -integracja zespołu klasowego, -współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych, -wspieranie nauki języka polskiego i oświaty polskiej za granicą. Projekt składał się z III modułów: BĄDŹ DOBRY DLA LUDZI, BĄDŹ DOBRY DLA ZWIERZĄT, BĄDŹ DOBRY DLA ROŚLIN.
Odwiedziny w Stolicy
Wycieczka szkolna klas 5a i 5b do Warszawy, która odbyła się 14 czerwca, była intensywnie spędzonym czasem. Zwiedziliśmy cztery kluczowe miejsca: Stadion Narodowy, Stare Miasto, Pałac Kultury i Nauki oraz Minicity.
Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od Stadionu Narodowego. Już od samego wejścia obiekt zrobił na nas ogromne wrażenie swoją nowoczesną architekturą i wielkością. Przewodnik w interesujący sposób przedstawił historię stadionu, opowiadając o największych wydarzeniach sportowych i koncertach, które się tu odbyły. Szczególnym przeżyciem była możliwość zwiedzenia szatni piłkarskich, co dla wielu uczniów, będących fanami sportu, było spełnieniem marzeń. Szybka sesja zdjęciowa na tle imponującej areny była świetnym zakończeniem tej części wycieczki. Po wizycie na stadionie udaliśmy się na Stare Miasto. Spacerując po wąskich uliczkach, podziwialiśmy zabytkowe kamienice oraz Plac Zamkowy. Rynek Starego Miasta, z jego kolorowymi kamienicami i pomnikiem Syrenki, był doskonałym miejscem na chwilę odpoczynku i zakup pamiątek.
Następnie udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki. Kulminacyjnym punktem było wjechanie na taras widokowy na 30. piętrze. Panoramiczny widok na całą Warszawę zapierał dech w piersiach, uczniowie mieli okazję zrobić zdjęcia i podziwiać stolicę z wysokości.
Ostatnim przystankiem była wizyta w MiniCity, interaktywnej wystawie, która okazała się świetną atrakcją edukacyjną. Uczniowie mieli okazję wcielić się w różne zawody i dowiedzieć się, jak funkcjonuje miasto. MiniCity oferowało wiele zabawnych i edukacyjnych aktywności, które
z pewnością poszerzyły horyzonty młodych uczestników.
Zdecydowanie polecamy tę wycieczkę każdemu, kto chce w krótkim czasie poznać piękno i historię stolicy Polski. Opiekunowie wycieczki:
Zyta Sadowska, Katarzyna Ornowska, Julia Jarzembowska, Piotr Lewandowski.
17
Kuba i Olek najlepsi!
Poznaliśmy wyniki internetowego konkursu języka angielskiego The Big Challenge, który odbył się 10 kwietnia 2024r. W tym międzynarodowym konkursie wzięło udział ponad 28 tys. uczniów z Polski, w tym 29 uczniów z naszej szkoły. Konkurs obejmował znajomość słownictwa i gramatyki, wymowę, czytanie i słuchanie ze zrozumieniem, reagowanie językowe oraz kulturę państw anglojęzycznych. Można było maksymalnie zdobyć 350 punktów. Za błędną odpowiedź otrzymywało się punkty ujemne, natomiast za brak odpowiedzi 0 punktów. Uczniowie pisali test na 4 poziomach. Najwyższe miejsca w naszej szkole zdobyli:
- w klasach czwartych i piątych:
- Agata Lendzion z kl. IV a- 329 punktów (5 wynik w województwie)
- Zofia Gehrke z kl. V b- 320 punktów (22 wynik w województwie)
- Nikodem Grzywacz z kl. V b – 307 punktów (45 wynik w województwie)
- w klasach szóstych:
- Jakub Karbowski z kl. VI b- 342 punktów (1 wynik w województwie, 3 w Polsce)
- Aleksander Zagórski z kl. VI b -310 punktów (17 wynik w województwie)
- Konrad Teska z kl. VI a -249 punktów (115 wynik w województwie)
- w klasach siódmych:
1. Krystian Bielaszka z kl. VII a- 296 punktów (14 wynik w województwie)
2. Konrad Przybyłowski z kl. VII b -279 punktów (33 wynik w województwie)
3. Igor Wiercińskiz kl. VII a -264 punkty (61 wynik w województwie)
- w klasach ósmych:
- Aleksander Grześkiewicz z kl. VIII b -331 punkty (1 wynik w województwie, 11 w kraju)
- Lena Kaczyńska z kl. VIII b - 270 punktów (40 wynik w województwie)
- Adrianna Wydrachowska z kl. VIII a -246 punktów (62 wynik w województwie)
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Wyróżnionych 12 uczniów dodatkowo otrzyma nagrody książkowe. Największym osiągnięciem może poszczycić się Jakub Karbowski z klasy 6b za najlepszy wynik w województwie i trzeci w Polsce, za co odebrał dyplom, puchar, koszulkę oraz słuchawki Bluetooth oraz Aleksander Grześkiewicz, który otrzymał dyplom, puchar, głośnik Bluetooth i koszulkę z logo konkursu za uzyskanie najwyższego wyniku w województwie wśród uczniów klas ósmych.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!
Klasa 1a na zajęciach sensoplastyki
W środę 12 czerwca uczniowie z klasy 1a wraz z wychowawczynią Gizelą Moczadło odwiedzili placówkę psychologiczną "RAFIKI Spełniamy Marzenia" Pani Eweliny Rafalskiej - mamy naszej uczennicy Wiktorii. Dzieci pod opieką pani psycholog oraz pani specjalistki od spraw BHP poznały specyfikę ich pracy oraz narzędzia, maszyny, których używają w pracy psycholodzy. Chętni uczniowie rozwiązywali przykładowy, prosty psychotest. Dużą atrakcją tej wizyty były dwugodzinne zajęcia z sensoplastyki. Dzieci bardzo chętnie angażowały swoje zmysły, pobudzały emocje, odczucia i wyobraźnię aby w formie artystycznej ekspresji spędzić wspólnie czas. Miały pełną swobodę i dowolność w działaniu podczas zajęć sensoplastyki. Bardzo dziękujemy Pani Ewelinie Rafalskiej "RAFIKI Spełniamy Marzenia" za tak miło i kreatywnie spędzony czas.
13
Z wizytą w Muzeum Działyńskich
- Uczniowie klasy 2a oraz klasy 2b udali się dziś do nowootwartego Muzeum Działyńskich w Nowym Mieście Lubawskim.Dziękujemy serdecznie Panu Andrzejowi Andrzejewskiemu za poświęcony czas, profesjonalny oraz bardzo ciekawy przekaz cennych faktów dotyczących historii lokalnych zabytków.24
Wystawa twórczości w Mszanowie
Dziś nasi uczniowie uczestniczyli w XXIII Wystawie Twórczości i Rzemiosła Artystycznego Osób z Niepełnosprawnością Powiatu Nowomiejskiego. Wykonane prace przez uczniów wymagały ogromnego zaangażowania, pomysłu i kreatywnego wykonania. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę i pamiątkowy dyplom. Dzieła malowane sercem można podziwiać do jutra w godzinach 9-12 w świetlicy wiejskiej w Mszanowie.
14
Z wizytą na Komendzie Policji
W miesiącu maju wszystkie grupy przedszkolne z SP1 wybrały się wycieczkę do KPP NML.
Celem wycieczki było zapoznanie się z pracą policjantów, zwiedzenie budynku oraz przypomnienie zasad bezpieczeństwa.
Wizyta rozpoczęła się na poczekalni gdzie z ogromnym uśmiechem dzieci przywitała Pani asp. szt. Ludmiła Mroczkowska, następnie dzieci udały się do sali odpraw gdzie obejrzały film instruktażowy o pracy policjantów i mogły zapoznać się z ich atrybutami.
Wisienką na torcie było wyjście na plac i możliwości obejrzenia z bliska radiowozów i motocykla policyjnego. Dzieci bawiły się świetnie, na pamiątkę wizyt otrzymały Paszport Bezpiecznego Przedszkolaka. Dziękujemy Pani asp. szt. Ludmile Mroczkowskiego i Panu podkom. Pawłowi Kamińskiemu za tak fantastyczną wizytę.
25
Udział uczniów w "Mini maratonie matematycznym"
W dniu 27 maja uczniowie klas siódmych Monika Lewandowska, Sara Kińska, Michał Zakreta, Igor Wierciński, Bartosz Jabłoński brali udział w "Mini maratonie matematycznym" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim. Uczniowie podczas 3 godzinnego maratonu rozwiązywali zadania matematyczne. Wielkie brawa dla nich, świetnie sobie poradzili na tym bardzo wyczerpujacym konkursie. Michał Zakreta zajął II miejsce na podium.
Archiwum Aktualności