Aktualności

          • Finał akcji charytatywnej

          • Dzisiaj  25 czerwca dokonano przekazania karmy oraz akcesoriów dla kotów na rzecz Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt „Przytul Psisko” w Nowym Mieście Lubawskim.
            Dary zostały przekazane przedstawicielom stowarzyszenia i stanowią wynik szkolnej zbiórki charytatywnej. 
            Koordynatorami akcji byli uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią Małgorzatą Glinska, którzy zorganizowali zbiórkę, przygotowali dary do przekazania oraz zadbali o jej sprawny przebieg.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za włączenie się do akcji i okazane wsparcie dla potrzebujących zwierząt.
          • Apel podsumowujący rok szkolny 2025/2026

          • Dziś rano odbył się ostatni apel w tym roku szkolnym. Rozdano nagrody, wyróżnienia, dyplomy wszystkim uczniom, którzy angażują się w różne konkursy - artystyczne, biblioteczne, fotograficzne, historyczne, geograficzne, językowe czy matematyczne. Wyróżniono sportowców oraz uczniów, którzy udzielają się w różnego rodzaju aktywnościach na rzecz szkoły. Wybrano również tegorocznych Świetlików. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, liczymy na równie owocną pracę w przyszłym roku szkolnym.

          • Pożegnanie Absolwentów

          •  

            24 czerwca 2026 r. o godz. 14.00 w pięknej scenerii nowomiejskiego kinoteatru „Harmonia” odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w

            Nowym Mieście Lubawskim.

            Uroczystość zaszczycili swoją obecnością następujący goście: Kierownik Referatu Oświaty,

            Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta Pani Krystyna Wójcik-Wiśniewska, która reprezentowała

            Burmistrza Miasta Pana Jacka Wolskiego, Radna Miejska, Pani Barbara Bober, Prezes Zarządu

            EXPOM w Kurzętniku, Pan Rafał Domżalski wraz z Panią Martą Tchorzewską, nauczyciele, a także liczne grono Rodziców naszych ósmoklasistów.

            Dyrektor Szkoły Marzena Cieplak w kilku słowach skierowanych do zebranych na uroczystościpodziękowała za wspólne lata. Niespodzianką była przygotowana przez Panią Dyrektor piosenka,

            której przesłanie skierowane do ósmoklasistów, trafiło wprost do serc uczestników uroczystości.

            Pani Krystyna Wójcik-Wiśniewska w imieniu Pana Burmistrza Miasta Pana Jacka Wolskiego wręczyła uczniom Nagrody Burmistrza. Wyróżnienia te otrzymali: Bartosz Dąbrowski, Aleksander

            Zagórski, Gabriela Jargoła, Zofia Dobrzyńska.

            W tym roku, po raz piąty zgodnie ze Statutem Szkoły Dyrekcja i Grono Pedagogiczne postanowiło przyznać ZŁOTĄ TARCZĘ - prestiżowe nagrody dla uczniów, którzy przez ostatnie 3 lata nauki

            uzyskiwali średnie ocen co najmniej 5,3 oraz wzorowe zachowanie przez co najmniej dwa lata.

            Złote tarcze otrzymali:

            Bartosz Dąbrowski, Julia Roszkowska, Alicja Tadajewska, Aleksander Zagórski.

            W tym roku już po raz dziewiąty w historii naszej szkoły zakład patronacki Expom S.A.ufundował wartościowe nagrody rzeczowe dla uczniów szczególnie wyróżniających się wiedzą z przedmiotów

            ścisłych, którzy mają szczególne osiągnięcia w konkursach matematycznych i językowych. Jest to program, w ramach którego cyklicznie są nagradzani najlepsi z najlepszych naszej szkoły –

            uczniowie klas VIII. W tym roku nagrody ufundowane przez EXPOM S.A. otrzymali uczniowie:

            Bartosz Dąbrowski, Bartosz Krzemiński, Lena Olszta, Julia Roszkowska, Alicja Tadajewska,

            Konrad Teska, Aleksander Zagórski.

            W trakcie uroczystości rozdano również wyróżnienia, nagrody książkowe, dyplomy, które ufundowała Rada Rodziców.

            W klasie 8a wyróżniono sześcioro przodowników: Bartosz Dąbrowski, Dominik Robaczewski,

            Julia Roszkowska, Wiktoria Sonnenfeld, Konrad Teska, Zofia Zielińska.

            W klasie 8b wyróżniono trzynaścioro przodowników: Zofia Dobrzyńska, Maciej Grabowski,

            Gabriela Jargoła, Jakub Karbowski, Bartosz Krzemiński, Oliwier Leśniewski, Maja Mówińska,

            Maja Mówka, Lena Olszta, Alicja Tadajewska, Maja Wiercińska, Aleksander Zagórski, Paula

            Zawadzka.

            Następnie wyróżniono uczniów, którzy zdobywali laury na konkursach przedmiotowych.

            Tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii uzyskał Bartosz Dąbrowski,

            którego nauczycielem prowadzącym była Pani Anna Kaczorowska.

            Tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego uzyskał

            Aleksander Zagórski, a tytuł finalisty- Jakub Karbowski. Obydwu uczniów przygotowała Pani

            Lucyna Ben Nasr.

            Tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki uzyskał Konrad Teska,

            którego nauczycielem prowadzącym była Pani Wioletta Bączek- Samulewicz.

            W czasie uroczystości przekazano sztandar nowym członkom Pocztu Sztandarowego w składzie:

            Julia Cherkowska, Wojciech Wrzesiński, Noemi Negri, a ósmoklasiści złożyli ślubowanie, iż będą zawsze z szacunkiem wypełniać misję naszej szkoły i patrona Jana Pawła II.

            Podziękowania dla uczniów z pocztu sztandarowego wręczył Pan Jarosław Kamiński. W ostatnim roku pieczę nad sztandarem sprawowali i godnie reprezentowali szkołę: Bartosz Krzemiński, Maja Mówka i Alicja Lewandowska oraz Bartosz Dąbrowski, Magdalena Szulc i Julia Roszkowska.

            Podziękowania dla Ogólnoszkolnej Rady Uczniowskiej

            za całoroczną pracę w ORU wręczyli Pani Zuzanna Mierzyńska i Pan Paweł Suszyński.

            Pani Lucyna Ben Nasr wręczyła nagrody zdobyte w międzynarodowym konkursie języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych (klasy 4-8) The Big Challenge. Otrzymali je:

            Aleksander Zagórski, Jakub Karbowski oraz Maciej Grabowski.

            Pani Anna Kaczorowska wyróżniła uczniów biorących udział w konkursie fotograficznym „Mali bohaterowie bioróżnorodności”, zorganizowanym w ramach projektu Fundacja Erste Bank Polska S.A. „Tu mieszkam, Tu zmieniam”, w którym zwycięzcą został Bartosz Dąbrowski, a wyróżnienia

            zdobyli: Zofia Dobrzyńska i Michał Cherkowski.

            Pani Zuzanna Mierzyńska i Pan Paweł Suszyński podziękowali uczestnikom projektu #Jedynka za aktywność i zaangażowanie. Wyróżnieni ósmoklasiści to: Bartosz Dąbrowski, Dominik

            Robaczewski, Julia Roszkowska, Zofia Zielińska, Alan Kamiński, Jakub Karbowski, Lena Olszta, Maja Mówińska, Jakub Karbowski, Maja Wiercińska, Alicja Tadajewska, Aleksander Zagórski.

            Pan Mateusz Deredas podziękował uczniom, którzy przez niemalże 5 lat swoimi występami uświetniali uroczystości szkolne i pozaszkolne. Są to: Jakub Karbowski (wokal), Oliwier

            Leśniewski (perkusja), oraz Mikołaj Ponieważ (gitara).

            Siódmoklasiści pożegnali swoich starszych kolegów, wręczając im pamiątkowe podarunki oraz życząc powodzenia na kolejnym etapie edukacji.

            Uczniowie klas ósmych podsumowali pięć lat nauki w naszej szkole, uświetniając uroczystość montażem słowno - muzycznym. Przekazali również podziękowania Dyrekcji, wychowawcom,

            nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym szkoły. Ciepłe słowa ósmoklasiści skierowali także do swych Rodziców.

            Tradycyjnie uczniowie klas ósmych zasadzili na szkolnym terenie zielonym za salą gimnastyczną pamiątkowe drzewo. Dziękujemy za ten dar.

            Życzymy wszystkim spełniania marzeń, rozwijania się oraz doskonalenia swoich umiejętności i zdolności. Jesteśmy przekonani, że wszyscy pracowaliście na miarę swoich możliwości i każdemu

            z Was należą się ogromne gratulacje. Życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego.

            Powodzenia!

          • Czytanie na polanie w szkolnym ogrodzie

          • W miniony piątek uczniowie klas 1–3 wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu – akcji „Czytanie na polanie”. Korzystając z pięknej pogody, przenieśliśmy się do naszego szkolnego Ogrodu, gdzie wśród zieleni i promieni słońca dzieci mogły wspólnie odkrywać radość płynącą z czytania.
            Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Czas uczniom umiliła również Pani Monika – nasza szkolna bibliotekarka, która zadbała o to, by nie zabrakło ciekawych opowieści i uśmiechu.
            To było wyjątkowe przedpołudnie pełne książek, relaksu i wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Mamy nadzieję, że takie chwile jeszcze nieraz zagoszczą w naszym szkolnym kalendarzu!
          • Kolejny Festiwal Fotograficzny SLEEVEFACE w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

          • Festiwal Sleeveface to inicjatywa mająca na celu zaangażowanie dzieci, młodzieży i rodziców do wspólnego spędzenia czasu, a także promocja czytelnictwa. W roku szkolnym 2025/26 wpłynęło 13 zdjęć, które doczekały się ekspozycji przy szkolnej bibliotece. Dzięki Stowarzyszeniu „Przyjaciel Szkoły” wszyscy uczestnicy otrzymają na czerwcowym apelu podsumowującym dyplomy i upominki - niespodzianki. Fotografie zostały też wysłane na powiatowy konkurs „Sleeveface – ubierz się w swoją ulubioną książkę” organizowany przez Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji.

            1 miejsce w kategorii „Przedszkole” zajął Hubert Borkowski z grupy „Motylki”, a wyróżnienia otrzymali: Aleksander Grabowski, Stanisław Nitychoruk i Wojciech Kowalewski – wszyscy chłopcy z grupy „Kotki”. Oliwier Walkowiak z kl. 2a zajął natomiast 1 miejsce w kategorii klas 1-3.

            Uczestnicy: Hubert Borkowski, Aleksander Grabowski, Stanisław Nitychoruk, Wojciech Kowalewski z przedszkola, Szymon Konecki z 1a, Oliwier Walkowiak z 2a, Wojciech Grabowski z 2a, Aleksandra Grzonkowska z 2a, Hubert Rożankowski z 2a, Oliwia Szczawińska z 2a, Wojciech Konecki z 4a, Paweł Bader z 6a i Zofia Tuszyńska z 6a.

            Wszystkim dzieciom i ich najbliższym serdecznie dziękujemy i gratulujemy świetnych pomysłów!

            FESTIWAL MA CHARAKTER CYKLICZNY, WYSTAWA ZDJĘĆ JEST COROCZNIE ZMIENIANA!

          • Turniej Tańca o Puchar Wójta Gminy Kurzętnik

          • W 19 czerwca 2026 roku w Szkole Podstawowej w Marzęcicach odbył się Turniej Tańca o Puchar Wójta Gminy Kurzętnik. W wydarzeniu wzięło udział ponad 70 grup tanecznych, w tym soliści, duety oraz formacje liczące od kilku do kilkunastu osób, rywalizujące w różnych kategoriach wiekowych.

            Szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 3b, którzy zaprezentowali się w kategorii formacje 10–12 lat. Ich występ został doceniony przez jury, dzięki czemu zajęli miejsce na podium – 3 miejsce.

            To ogromny sukces młodych tancerzy, którzy z dumą reprezentowali naszą Szkołę i pokazali wysoki poziom umiejętności oraz zaangażowania. 
            Do konkursu przygotowywała Pani Małgorzata Glinska.
          • Pasowanie na czytelnika



          • „Nie ma dzieci, które nie lubią czytać. Są dzieci, które nie znalazły jeszcze odpowiedniej książki”
            Frank Serafini
            16 czerwca 2026 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ. Uroczystość miała charakter symboliczny, bowiem pierwszaki od niemal pierwszych dni roku szkolnego chętnie odwiedzają bibliotekę. 
             Dzieci złożyły przyrzeczenie, iż będą o książki dbać, szanować je i oddawać na czas. Otrzymały również książki Justyny Bednarek pt. „Wnuczka antykwariusza” otrzymane z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
             Przyrzeczenie wplecione zostało w inscenizację pt. „Zaczarowany świat bajek” przygotowaną przez koleżanki i kolegę z 6A: Aleksandrę Szmejter (Królowa Książka), Annę Musiał (Sierotka Marysia), Borysa Zellmę (Kot w Butach), Natalię Lenckowską (Calineczka) oraz Lenę Szczawińską (Czerwony Kapturek).
            Niech książki zapełniają życie wszystkich magią, przygodami i nieskończoną radością!



          • The Big Challenge

          • Nasze sukcesy językowe!

            Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w internetowym konkursie języka angielskiego The Big Challenge, który odbył się 14 kwietnia  2026r. W tym roku wzięło udział ponad 34 tys. uczniów z Polski, w tym 34 uczniów z naszej szkoły. Konkurs obejmował znajomość słownictwa i gramatyki, wymowę, czytanie i słuchanie ze zrozumieniem, reagowanie językowe oraz kulturę państw anglojęzycznych. Można było maksymalnie zdobyć 350 punktów. Za błędną odpowiedź otrzymywało się punkty ujemne, natomiast za brak odpowiedzi 0 punktów. Uczniowie pisali test na 4 poziomach. Najwyższe miejsca w naszej szkole zdobyli:

            • z klas czwartych i piątych
            1. Zuzanna Bedra z kl. V b-288 punktów (17 wynik w województwie)
            2. Ksawery Dias z kl. V a -278 punktów (27 wynik w województwie)
            3. Hanna Lewandowska z kl. V a -271 punktów (36 wynik w województwie)

             

            • z klas szóstych :
            1. Agata Lendzion z kl. VI a- 331 punktów (1 wynik w województwie, 22 w kraju)
            2. Antonina Bober z klasy VI a -260 punktów (78 wynik w województwie)

             

            • z klas siódmych:
            1. Zofia Gehrke z kl. VII b- 305 punktów (22 wynik w województwie)
            2. Oskar Rykaczewski z kl. VII a– 302 punkty (28 wynik w województwie)
            3. Nikodem Grzywacz z kl. VII b – 292 punkty (44 wynik w województwie)

             

            • z klas ósmych:
            1. Aleksander Zagórski z kl. VIII b- 336 punktów (2 wynik w województwie,

            29 w Polsce)

            1. Jakub Karbowski z kl. VIII b -323 punkty  (5 wynik w województwie)
            2. Maciej Grabowski z kl. VIII b -318 punktów (7 wynik w województwie)

             

             

            Uczestnicy konkursu  otrzymali dyplomy i plakaty, natomiast uczniowie z najwyższymi wynikami dodatkowo nagrody książkowe i rzeczowe. Agata Lendzion za zdobycie 1 miejsca w województwie otrzymała dodatkowo puchar, czapkę oraz głośnik bluetooth. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu!

          • Rodzinny Piknik w klasie 2A w Agroturystyce w Nielbarku

          • W słonecznej i pełnej radości atmosferze odbył się Rodzinny Piknik Klasy 2a w agroturystyce w Nielbarku. W wydarzeniu uczestniczyły całe rodziny naszych uczniów – rodzice, rodzeństwo oraz bliscy. Łącznie spotkało się aż 70 osób, które wspólnie spędziły wyjątkowe popołudnie pełne atrakcji, zabawy i wzruszeń.

            Spotkanie rozpoczęło się przy ognisku. Wszyscy chętnie piekli kiełbaski, a później degustowali gofry przygotowywane nad ogniem. Nie zabrakło również aromatycznej kawy oraz czasu na wspólne rozmowy i integrację. W tym czasie dzieci korzystały z licznych atrakcji – grały w siatkówkę, skakały na trampolinie oraz z ogromnym entuzjazmem zjeżdżały na tyrolce.

            Dużym zainteresowaniem cieszyła się galeria rodzinnych portretów wykonanych przez dzieci. Zadaniem rodziców było odnalezienie własnego portretu wśród wszystkich prac. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ każdy rysunek był wyjątkowy i pełen dziecięcej kreatywności. Zabawa dostarczyła wielu uśmiechów i pozytywnych emocji. Na odwrocie portretów dzieci umieściły swoje podpisy oraz wzruszające podziękowania dla rodziców za wszystko, za co chciały im wyrazić wdzięczność.

            Następnie uczniowie zaprezentowali swoim bliskim przygotowany wcześniej występ artystyczny. Dzieci zatańczyły układ taneczny, który przez wiele tygodni ćwiczyły w szkolnej klasie, a następnie zaśpiewały piosenkę z podziękowaniami dla rodziców. Na zakończenie występu wręczyły swoim mamom i tatom własnoręcznie wykonane portrety, co stało się jednym z najbardziej wzruszających momentów całego pikniku.

            W programie znalazły się również rodzinne zabawy integracyjne. Dużo emocji dostarczyło Bingo rodzinne, podczas którego uczestnicy musieli odnaleźć osoby o różnych zainteresowaniach i pasjach. Zarówno dzieci, jak i dorośli z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zabawie, poznając się jeszcze lepiej.

            Nie zabrakło także rodzinnego przeciągania liny w różnych konfiguracjach. Rywalizacja przebiegała w przyjaznej atmosferze i wywołała mnóstwo śmiechu oraz dobrej zabawy. Kolejną atrakcją był test zgodności rodziców i dzieci. Uczestnicy siadali do siebie plecami i odpowiadali na pytania dotyczące swoich upodobań, zapisując odpowiedzi na tabliczkach. Zabawa nie tylko dostarczyła wielu powodów do śmiechu, ale również pozwoliła rodzinom lepiej się poznać i jeszcze bardziej zbliżyć do siebie.

            Wśród dodatkowych atrakcji znalazły się także wspólne malowanie plakatu „Dni Rodziny”, tworzenie baniek mydlanych, wykonywanie kolorowych bransoletek oraz pokonywanie torów przeszkód.

            Czas wspólnego spotkania minął niezwykle szybko. Podczas pożegnania nie zabrakło ciepłych słów, podziękowań i wzruszeń. Był to wyjątkowy dzień pełen rodzinnego ciepła, radości i beztroskiej zabawy – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

            Organizatorką pikniku oraz licznych atrakcji była wychowawczyni klasy 2a, Anna Dembowska. Jednak ta niezwykła atmosfera nie byłaby możliwa bez tak licznego udziału uczniów i ich rodzin, za co serdecznie dziękujemy. Wspólnie stworzyliśmy piękne wspomnienia, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

          • Dzień Pustej Klasy

          • Dzień Pustej Klasy W piątek 12 czerwca uczniowie klas 1–3 świętowali Dzień Pustej Klasy, zamieniając tradycyjne lekcje w szkolnych salach na edukację na świeżym powietrzu. Była to doskonała okazja do nauki poprzez obserwację, ruch i bezpośredni kontakt z otaczającą przyrodą.

            Tego dnia zajęcia odbywały się w różnych miejscach:  w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim, w Ogrodzie Róż, a także korzystali z przestrzeni szkolnego ogrodu, placu zabaw oraz boiska. Nauka poza murami szkoły pozwoliła dzieciom zdobywać wiedzę w ciekawy i angażujący sposób, rozwijając jednocześnie współpracę, kreatywność i aktywność fizyczną.

            Piękna pogoda sprzyjała spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, dlatego niektóre klasy połączyły naukę z przyjemnością i zorganizowały wspólny poczęstunek, delektując się pizzą na świeżym powietrzu.

            Dzień Pustej Klasy był pełen radości, nowych doświadczeń i inspirujących aktywności. Pokazał, że nauka może odbywać się wszędzie, a edukacja w plenerze jest wartościowym uzupełnieniem codziennych zajęć szkolnych.
          • Matematyczny sukces

          • Konrad Teska z kl. VIII a zajął III miejsce w Powiatowym Konkursie „MINIMARATON MATEMATYCZNY” zorganizowanym w Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida.

            W konkursie wzięli udział uczniowie z 11 szkół podstawowych powiatu nowomiejskiego. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać 50 zadań z zakresu arytmetyki, algebry, geometrii o podwyższonym stopniu trudności w ciągu 5 godzin.

            Celem MINIMARATONU jest  motywowanie do rozwoju uczniów  uzdolnionych, popularyzacja i podnoszenie umiejętności stosowania wiedzy matematycznej.

            Gratulujemy serdecznie Konradowi i życzymy dalszych sukcesów w szkole ponadpodstawowej!

            Do konkursu przygotowała ucznia Wioletta Bączek - Samulewicz

          • Geometryczne zmagania

          • Na dzisiejszej lekcji matematyki uczniowie klas piątych mieli możliwość sprawdzenia się w roli projektantów i konstruktorów. Korzystając z patyczków oraz plasteliny, wykonywali modele brył przestrzennych, co pozwoliło im w praktyczny sposób poznawać zagadnienia geometrii.
            Podczas zajęć dzieci samodzielnie tworzyły różne figury przestrzenne, między innymi sześciany, prostopadłościany i ostrosłupy. Patyczki pełniły funkcję krawędzi brył, natomiast plastelina służyła do łączenia poszczególnych elementów i wyznaczania wierzchołków.
            Takie praktyczne działania ułatwiają uczniom zrozumienie budowy oraz właściwości brył geometrycznych. Dodatkowo rozwijają sprawność manualną, kreatywność i wyobraźnię przestrzenną. Nauka poprzez działanie okazała się ciekawym doświadczeniem, które zaangażowało wszystkich uczestników i pokazało, że matematyka może być nie tylko pouczająca, ale również bardzo interesująca.

          • Słodkie wakacje dla pszczół

          • Zapewnij pszczole słodkie wakacje- akcja promująca bioróżnorodność i zachęcająca do tworzenia miejsc sprzyjających owadom zapylającym ruszyła pełną parą. Była praca, zabawa, integracja, przełamywanie nieśmiałości i dużo śmiechu. Działanie realizowane w ramach Tu Mieszkam, Tu zmieniam- Kieszonkowy raj bioróżnorodności #Fundacja Erste

          • Dzień Mamy i Taty ❤️

          • 12 czerwca w oddziałach przedszkolnych „Kotki” i „Żabki” odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przygotowały montaż słowno-muzyczny, podczas którego zaprezentowały wiersze, piosenki oraz życzenia dla swoich ukochanych Rodziców.
            Nie zabrakło również własnoręcznie wykonanych prezentów, które były wyrazem wdzięczności i miłości. Występy przedszkolaków dostarczyły wielu wzruszeń, uśmiechów i niezapomnianych chwil. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za przybycie i wspólne świętowanie tego wyjątkowego dnia. ❤️

          • SPnr1  w ścisłym finale konkursu  wojewódzkiego „Uruchom Serce bliźniemu”

          • Dnia 12 czerwca  w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się wielki finał konkursu „Uruchom serce bliźniemu”  promującego pierwszą pomoc przedmedyczną .  Do rywalizacji o puchar Wojewody Warmińsko –Mazurskiego  przystąpiło  ponad 300 młodych ratowników z ponad 100 szkół.  Drużyna w składzie:  Zofia Dobrzyńska z  kl. VIIIb,  Michalina Jakubowska z kl. VIIa oraz Bartosz Dąbrowski  z VIIIa  zajęli VI miejsce w województwie. Gratulujemy im bardzo, gdyż najpierw  9 czerwca musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, aby znaleźć się w 10 zakwalifikowanych zespołach do II etapu. Natomiast w  dniu 12 czerwca  w warunkach dużego stresu rywalizowali w praktycznych zadaniach tzn.  resuscytacji krążeniowo- oddechowej i  innych sytuacjach  nagłego zagrożenia zdrowia i życia. To konkurs, który kształtuje wśród dzieci i młodzieży gotowość do niesienia bezinteresownej pomocy oraz uczy przełamywania barier psychologicznych przed podjęciem działań ratunkowych. Zespół ten  pod okiem pani Ireny Światkowskiej na wysokim poziomie posiadł teoretyczne i  praktyczne umiejętności  udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

            Konkurs jest efektem szerokiej współpracy instytucjonalnej. Tegoroczna edycja została zorganizowana przez Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie przy współudziale Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej oraz Warmińskiego Oddziału Legion Klub HDK.

          • Ogródek szkolny

          • Wspólna praca- to się opłaca! Miniony tydzień był wypełniony działaniami, klamrą spajającą miesiące planowania, realizacji różnych zadań. Było warto! Dzięki Fundacja Erste Bank Polska S.A. i programowi Tu Mieszkam, Tu Zmieniam- Kieszonkowy Raj Bioróżnoridności już cieszy młodszych i starszych. Wspólne działania dały piękny efekt.

            Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas

            Ps. Już po kilku minutach pojawiły się pierwsze owady

          • Konkurs Biblioteczny

          • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNO-CZYTELNICZEGO
            PT.  „PROJEKT OKŁADKI ULUBIONEJ KSIĄŻKI”

             

            Z wielką przyjemnością informujemy, że w konkursie na własny projekt okładki ulubionej książki wzięło udział 36 uczniów. Oto wyniki:

             

            kategoria 1-3

            3 miejsce ex aequo:    Antonina Nigowska   2a

                                               Oliwia Puwalska        2b

                                               Oliwia Szczawińska   2a

            2 miejsce ex aequo:    Wojciech Grabowski 2a

                                               Julia Grzybowska       2a

            1 miejsce ex aequo:    Karolina Liedtke        2b

                                               Marcelina Szulc         2b

            wyróżnienia:  Magdalena Czaplińska          1a

                                    Kacper Golder                       1b

                                    Dawid Neumann                    2a

             

            kategoria 4-6

            3 miejsce:       Franciszek Falkowski            4a

            2 miejsce:       Zofia Tuszyńska                    6a

            1 miejsce:       Lena Szczawińska                 6a

            wyróżnienie:  Lidia Grzybowska                  2a

             

            kategoria 7-8

            1 miejsce:       Aleksandra Kozłowska          7a

             

            Dyplomy i nagrody zostaną wręczone na czerwcowym apelu podsumowującym,

            a wystawa pokonkursowa zostanie zorganizowana we wrześniu

            Serdeczne gratulacje!