24 czerwca 2026 r. o godz. 14.00 w pięknej scenerii nowomiejskiego kinoteatru „Harmonia” odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w
Nowym Mieście Lubawskim.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością następujący goście: Kierownik Referatu Oświaty,
Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta Pani Krystyna Wójcik-Wiśniewska, która reprezentowała
Burmistrza Miasta Pana Jacka Wolskiego, Radna Miejska, Pani Barbara Bober, Prezes Zarządu
EXPOM w Kurzętniku, Pan Rafał Domżalski wraz z Panią Martą Tchorzewską, nauczyciele, a także liczne grono Rodziców naszych ósmoklasistów.
Dyrektor Szkoły Marzena Cieplak w kilku słowach skierowanych do zebranych na uroczystościpodziękowała za wspólne lata. Niespodzianką była przygotowana przez Panią Dyrektor piosenka,
której przesłanie skierowane do ósmoklasistów, trafiło wprost do serc uczestników uroczystości.
Pani Krystyna Wójcik-Wiśniewska w imieniu Pana Burmistrza Miasta Pana Jacka Wolskiego wręczyła uczniom Nagrody Burmistrza. Wyróżnienia te otrzymali: Bartosz Dąbrowski, Aleksander
Zagórski, Gabriela Jargoła, Zofia Dobrzyńska.
W tym roku, po raz piąty zgodnie ze Statutem Szkoły Dyrekcja i Grono Pedagogiczne postanowiło przyznać ZŁOTĄ TARCZĘ - prestiżowe nagrody dla uczniów, którzy przez ostatnie 3 lata nauki
uzyskiwali średnie ocen co najmniej 5,3 oraz wzorowe zachowanie przez co najmniej dwa lata.
Złote tarcze otrzymali:
Bartosz Dąbrowski, Julia Roszkowska, Alicja Tadajewska, Aleksander Zagórski.
W tym roku już po raz dziewiąty w historii naszej szkoły zakład patronacki Expom S.A.ufundował wartościowe nagrody rzeczowe dla uczniów szczególnie wyróżniających się wiedzą z przedmiotów
ścisłych, którzy mają szczególne osiągnięcia w konkursach matematycznych i językowych. Jest to program, w ramach którego cyklicznie są nagradzani najlepsi z najlepszych naszej szkoły –
uczniowie klas VIII. W tym roku nagrody ufundowane przez EXPOM S.A. otrzymali uczniowie:
Bartosz Dąbrowski, Bartosz Krzemiński, Lena Olszta, Julia Roszkowska, Alicja Tadajewska,
Konrad Teska, Aleksander Zagórski.
W trakcie uroczystości rozdano również wyróżnienia, nagrody książkowe, dyplomy, które ufundowała Rada Rodziców.
W klasie 8a wyróżniono sześcioro przodowników: Bartosz Dąbrowski, Dominik Robaczewski,
Julia Roszkowska, Wiktoria Sonnenfeld, Konrad Teska, Zofia Zielińska.
W klasie 8b wyróżniono trzynaścioro przodowników: Zofia Dobrzyńska, Maciej Grabowski,
Gabriela Jargoła, Jakub Karbowski, Bartosz Krzemiński, Oliwier Leśniewski, Maja Mówińska,
Maja Mówka, Lena Olszta, Alicja Tadajewska, Maja Wiercińska, Aleksander Zagórski, Paula
Zawadzka.
Następnie wyróżniono uczniów, którzy zdobywali laury na konkursach przedmiotowych.
Tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii uzyskał Bartosz Dąbrowski,
którego nauczycielem prowadzącym była Pani Anna Kaczorowska.
Tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego uzyskał
Aleksander Zagórski, a tytuł finalisty- Jakub Karbowski. Obydwu uczniów przygotowała Pani
Lucyna Ben Nasr.
Tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki uzyskał Konrad Teska,
którego nauczycielem prowadzącym była Pani Wioletta Bączek- Samulewicz.
W czasie uroczystości przekazano sztandar nowym członkom Pocztu Sztandarowego w składzie:
Julia Cherkowska, Wojciech Wrzesiński, Noemi Negri, a ósmoklasiści złożyli ślubowanie, iż będą zawsze z szacunkiem wypełniać misję naszej szkoły i patrona Jana Pawła II.
Podziękowania dla uczniów z pocztu sztandarowego wręczył Pan Jarosław Kamiński. W ostatnim roku pieczę nad sztandarem sprawowali i godnie reprezentowali szkołę: Bartosz Krzemiński, Maja Mówka i Alicja Lewandowska oraz Bartosz Dąbrowski, Magdalena Szulc i Julia Roszkowska.
Podziękowania dla Ogólnoszkolnej Rady Uczniowskiej
za całoroczną pracę w ORU wręczyli Pani Zuzanna Mierzyńska i Pan Paweł Suszyński.
Pani Lucyna Ben Nasr wręczyła nagrody zdobyte w międzynarodowym konkursie języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych (klasy 4-8) The Big Challenge. Otrzymali je:
Aleksander Zagórski, Jakub Karbowski oraz Maciej Grabowski.
Pani Anna Kaczorowska wyróżniła uczniów biorących udział w konkursie fotograficznym „Mali bohaterowie bioróżnorodności”, zorganizowanym w ramach projektu Fundacja Erste Bank Polska S.A. „Tu mieszkam, Tu zmieniam”, w którym zwycięzcą został Bartosz Dąbrowski, a wyróżnienia
zdobyli: Zofia Dobrzyńska i Michał Cherkowski.
Pani Zuzanna Mierzyńska i Pan Paweł Suszyński podziękowali uczestnikom projektu #Jedynka za aktywność i zaangażowanie. Wyróżnieni ósmoklasiści to: Bartosz Dąbrowski, Dominik
Robaczewski, Julia Roszkowska, Zofia Zielińska, Alan Kamiński, Jakub Karbowski, Lena Olszta, Maja Mówińska, Jakub Karbowski, Maja Wiercińska, Alicja Tadajewska, Aleksander Zagórski.
Pan Mateusz Deredas podziękował uczniom, którzy przez niemalże 5 lat swoimi występami uświetniali uroczystości szkolne i pozaszkolne. Są to: Jakub Karbowski (wokal), Oliwier
Leśniewski (perkusja), oraz Mikołaj Ponieważ (gitara).
Siódmoklasiści pożegnali swoich starszych kolegów, wręczając im pamiątkowe podarunki oraz życząc powodzenia na kolejnym etapie edukacji.
Uczniowie klas ósmych podsumowali pięć lat nauki w naszej szkole, uświetniając uroczystość montażem słowno - muzycznym. Przekazali również podziękowania Dyrekcji, wychowawcom,
nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym szkoły. Ciepłe słowa ósmoklasiści skierowali także do swych Rodziców.
Tradycyjnie uczniowie klas ósmych zasadzili na szkolnym terenie zielonym za salą gimnastyczną pamiątkowe drzewo. Dziękujemy za ten dar.
Życzymy wszystkim spełniania marzeń, rozwijania się oraz doskonalenia swoich umiejętności i zdolności. Jesteśmy przekonani, że wszyscy pracowaliście na miarę swoich możliwości i każdemu
z Was należą się ogromne gratulacje. Życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego.
Powodzenia!