• Aktualności

      • Dzień Piżamy

      • Po raz drugi społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lub. włączyła się w akcję zbierania funduszy na rzecz dzieci i młodzieży przebywających na oddziałach onkologicznych. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Gdy Liczy się Czas, która spełnia marzenia onkodzieci, organizuje im turnusy wypoczynkowe i rehabilitację. 

       Uczniowie i nauczyciele przyszli dziś do szkoły w piżamach i szlafrokach na znak solidarności z chorymi, którzy w tych strojach spędzają całe tygodnie, a nawet miesiące w szpitalnych salach. Wszyscy obudzili w sobie anioły, bo członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza zebrali do puszek aż 1230 złotych. Kwota ta zostanie wpłacona na konto Fundacji Gdy Liczy się Czas. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję, bardzo dziękujemy.

      • Dzień Piżamy

      • Już  w  najbliższy  piątek (23  września) przychodzimy  do  szkoły  w  piżamach. Tym  gestem jednoczymy  się  z  dziećmi  przebywającymi  na  oddziałach  onkologicznych  i  wspieramy  Fundację  Gdy  Liczy  się  Czas. Dzięki  zeszłorocznej  edycji  fundacja  zakupiła  pompy  na  Oddział  Dziecięcej  Onkologii  i  Hematologii, spełniała  marzenia  onkodzieci, otworzyła  mały  ośrodek  rehabilitacji  w  Lublinie  oraz  zorganizowała  bajeczny  turnus  dla  onkonastolatek  i  ich  mam  w  prawdziwym  pałacu. W  tamtym  roku  uczniowie, rodzice  i  pracownicy  naszej szkoły  wsparli fundację  kwotą  1677  zł. Zachęcamy  do  wzięcia  udziału  w  piątkowym  Dniu  Piżamy  i  wsparcia  fundacji. Wolontariusze  będą  kwestować  w  klasach  i  na  dolnym  korytarzu. Pamiętajmy, że  wrzesień  jest  miesiącem  świadomości  chorób  nowotworowych  wśród  dzieci  i  młodzieży, przyjdźmy  do  szkoły  w  nocnym  stroju  na  znak  solidarności  z  nimi.

      • Zabawa sztuką

      • Ogólnopolski Projket Edukacyjny "Zabawa sztuką"Uczniowie klasy 1a oraz klasy 1b w bieżącym roku szkolnym biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Zabawa sztuką".  Autorką projketu jest Pani Dagmara Drabik, a organizatorem Przedszkole nr 9 "Pod Sosenką" w Siemianowicach Śląskich. Głównym celem projektu jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej. Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego, podstawą programową kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej oraz podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023. Uczniom klas pierwszych życzymy przyjemnej zabawy ze sztuką!

      • Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka

      • 20 września wszystkie przedszkolaki obchodzą swoje święto - Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka. W związku z tym i w naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć dziś atrakcji dla naszych kochanych przedszkolaków! Każda grupa świętowała na swój sposób, jednak jedno jest pewne - wszędzie była świetna zabawa! Najmłodsze  "Sówki" tworzyły wspólny plakat, plakietki oraz bawiły się z chustą animacyjną. "Słoneczka" świetnie się bawiły podczas zabaw muzyczno-ruchowych z różnymi atrybutami, tworzenia pracy plastycznej oraz malowania kredą po chodniku. A nasze starszaki "Motylki", pokonywały tor przeszkód, tańczyły w rytm największych przebojów oraz oglądały film pt."Wilk w owczej skórze" w naszej klasie, która  zamieniła się w salę kinową! Wszystkim przedszkolakom życzymy samych radości!

      • Sprzątanie świata

      • 16 września 2022 roku w naszej szkole już po raz kolejny odbyła się akcja „Sprzątanie Świata”. Wyposażeni w worki i rękawiczki ucznowie klas IIIa i IIIb wraz z opiekunkami zbierali wszystko to, co znalazło się na terenie wokół naszej szkoły. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Zaśmiecone miejsca w mgnieniu oka stały się czyste. Bardzo smutne jest to, że nawet w dzisiejszych czasach, nie wszyscy są świadomi, jak wielki wpływ mają na otoczenie. Sprzątanie Świata to wyjątkowa okazja, pokazująca jak dzieci mogą dać przykład dorosłym.

       Akcja ,,Sprzątanie Świata” przyczyniła się do wzrostu świadomości ekologicznej młodych ludzi, a także do poprawy stanu czystości terenów objętych sprzątaniem. Miała ona również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska  nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. Dziękujemy za przeprowadzenie tej akcji.

      • Jagiellońska 3 Fest - Szkoła swoim sąsiadom

      • I już kolejny - piąty - piknik za nami. Jak zwykle było wesoło i kolorowo, smacznie i sportowo. Dzięki hojności naszych sponsorów, rodziców, nauczycieli udało nam się w czasie festynu zebrać fundusze na ponadstandardowe wyposażenie szkoły. Bardzo Państwu dziękujemy!

       Burmistrz Miasta pan Józef Blank, przewodniczący Rady Miasta pan Andrzej Nadolski oraz pan dyrektor Jerzy Resicki wspólnie otworzyli imprezę, w trakcie której nasi goście mieli możliwość skorzystać z wielu atrakcji. Ogromnym powodzeniem cieszyła się strefa kulinarna, plac zabaw dla dzieci - oprócz zabaw nasi nauczyciele przygotowali malowanie twarzy, plecenie warkoczyków, fotobudkę, zabawy z chustą animacyjną. Nasi uczniowie zaprezentowali swoje talenty wokalne i taneczne. Hitem był pokaz mody jesiennej.

       Jak co roku pan dyrektor Jerzy Resicki przeprowadził licytację gadżetów i różnych wspaniałych fantów. Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy przekazali różne cenne przedmioty na ten cel.

       Niecodzienną atrakcją było malowanie muralu razem z członkiniami Nowomiejskiej Akademii Kobiet. W tym miejscu serdecznie dziękujemy paniom za wspaniały pomysł i projekt, który upiększa nasze szkolne otoczenie.

       Zapraszamy wszystkich na majowy festyn rodzinny, a za rok na piknik. 

       Jeszcze raz dziękujemy, że byliście z nami!

      • Zajęcia z programowania w klasach pierwszych

      • Dnia 16 września 2022 roku naszą szkołę odwiedzili instruktorzy robotyki i programowania z „Informatycznej Edukacji” Pana Jana Bielaszki. Pan Jacek Błaszkowski i Pani Dorota Ławicka przeprowadzili z uczniami klasy 1 a i 1 b pokazowe zajęcia. Uczniowie mieli okazję zbudować interaktywne roboty z zestawów klocków LEGO WeDo. 2.0 oraz zaprogramować je według własnego pomysłu. Wszyscy uczestnicy zajęć chętnie i aktywnie włączali się w zabawę, czego efektem były ciekawe projekty zrealizowane przez dzieci. Na koniec prowadzący zachęcili wszystkich do udziału w kursie robotyki i programowania.

      • Bądź widoczny - bądź bezpieczny!

      • W środę 14.09.2022 w naszej szkole odbyło się spotkanie pod hasłem: ”Bądź widoczny – bądź bezpieczny!”, w którym uczestniczyli uczniowie klasy I a i I b wraz z wychowawczyniami. Inicjatorem i współorganizatorem spotkania był Pan Ryszard Krzemieniewski. Zaproszeni goście: Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta - Pani Agnieszka Muszyńska oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji - Panowie: Paweł Cherkowski i Dawid Cichoń poprowadzili pogadankę na temat właściwych zachowań w czasie drogi do i ze szkoły. Dzieci dowiedziały się również jak ważne dla ich bezpieczeństwa są elementy odblaskowe. Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał odblaskową: kamizelkę, czapeczkę, naklejkę, opaskę, zawieszkę oraz świecący znaczek odblaskowy i materiały dydaktyczne utrwalające zasady bezpieczeństwa. Sponsorem upominków był Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego, którego na spotkaniu reprezentowała Pani Agnieszka Muszyńska i Pan Ryszard Krzemieniewski. Spotkanie zakończyły wspólne zdjęcia i wręczenie podziękowań gościom.

      • Międzynarodowy Dzień Kropki w przedszkolu

      • "Międzynarodowy Dzień Kropki" obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

       Tego dnia nasze zabawy oraz ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Dzieci poznały również bohaterkę opowiadania, małą dziewczynkę o imieniu Vashti, której zwyczajna kropka zmieniła świat. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.

      • "Motylki" żegnają wakacje

      • Na wakacjach było miło, ale lato się skończyło! Śpiewająco - słowami piosenki - przedszkolaki z najstarszej już grupy "Motylki",  witają się w nowym roku szkolnym! I mimo, że za latem wszyscy będziemy tęsknić, to jesteśmy gotowi na nowy rok szkolny pełen przygód! 😊

      • Budząca się Szkoła

      • Nauczyciele naszego Zespołu Szkół mieli dziś niecodzienną okazję do spotkania z panią Marzeną Żylińską, która jest twórcą ruchu zmian w szkolnictwie pod nazwą Budząca się Szkoła. My również wiosną przystąpiliśmy do grona takich szkół i dziś odbył się w naszej placówce wykład na temat motywacyjnej roli oceniania. Oceniania i nauczania na miarę naszych czasów.

      • Apel porządkowy

      • Jak co roku, na początku września odbył się w naszej szkole apel, na którym pan dyrektor przypomniał wszystkim uczniom o zasadach bezpiecznego przebywania w placówce. Poza tym głównym celem spotkania była prelekcja związana z powstającym w tym roku w naszej szkole Szkolnym Klubem Mediacji Rówieśniczych. Klub będzie działał pod opieką pań Ireny Światkowskiej, Joanny Szajewskiej-Psiuk, Justyny Lewickiej oraz Jolanty Jonowskiej. Pan Paweł Suszyński - opiekun Ogólnoszkolnej Rady Uczniowskiej - poprosił również uczniów o kandydatury do nowego składu Rady.

      • Narodowe Czytanie "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza

      • Uczennice i uczniowie klas 4-8 wraz z paniami polonistkami uczcili Narodowe Czytanie w niecodzienny sposób. Na lekcjach zajęli się lekturą "Świtezianki" i "Powrotu taty", omawiając przy okazji dzieła romantycznego wieszcza. Poza tym obejrzeli współczesną interpretację filmową "Świtezianki" w reżyserii sióstr Bui.

      • Uroczystość upamiętniająca wybuch II wojny światowej

      • Przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w obchodach 83 rocznicy wybuchu II wojny światowej pod pomnikiem w Nawrze. W czasie uroczystości wystąpili przedstawiciele władz samorządowych na czele z Burmistrzem Nowego Miasta Lubawskiego panem Józefem Blankiem. Przypomniano rys historyczny tragicznych wydarzeń wojennych naszej okolicy, a Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Mieście Lubawskim pan Jerzy Resicki odczytał Apel Poległych.

       W trakcie uroczystości nagrodzono uczestników miejsko-gminnego konkursu literackiego "NASZE JUTRO - TWOIM DZIŚ", który został zorganizowany przez Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Wsi Jamielnik w ramach złożonej oferty na konkurs ogłoszony przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w zakresie "Podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej oraz pielęgnowania polskości". Nagrody z naszej szkoły otrzymały absolwentki - Maria Domżalska i Zuzanna Grześkiewicz oraz uczennica klasy 8b Anna Jonowska. Serdecznie gratulujemy!

      • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

      • Minął czas spotkań, wycieczek, odwiedzin i długich wieczorów. Za nami dni wielu wrażeń i wypoczynku. Teraz przed nami kolejny rok szkolny. Czas nowych wyzwań.

       Na dziesięciomiesięczny trud nauki życzymy uczniom i nauczycielom siły, mobilizacji do wspólnej pracy, wielu sukcesów edukacyjnych, rozwijania zainteresowań, ciekawych aktywności, które dają radość i dobrą zabawę, osiągania sukcesów, z których jest się dumnym. Niech każdy z Was – gdy zaczną się kolejne wakacje – będzie mógł powiedzieć: „To był dla mnie bardzo dobry rok szkolny!”

       Z życzeniami dla uczniów, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych szkoły i rodziców wystąpił pan Dyrektor Jerzy Resicki oraz gospodarz naszego miasta Pan Burmistrz Józef Blank.

        

       Nie zapomninajmy również, że 1 września to kolejna - już 83 - rocznica wybuchu II wojny światowej, największego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości. Wzięło w nim udział 61 państw i ponad 110 milionów żołnierzy. Sześcioletnia wojna pochłonęła ponad 70 milionów istnień. Minutą ciszy społeczność szkolna uczciła pamięć poległych.

       W roku szkolnym 2022/23 w naszej szkole będzie uczyło się 470 dzieci w 20 oddziałach, łącznie z odziałami przedszkolnymi. Witamy w naszym gronie nowych uczniów, ale też nowych nauczycieli. Są to panie: 

       Anna Michalewska-Jędrzejczak – nauczyciel języka angielskiego, Magdalena Nyga – nauczyciel wf, Daria Sargalska – nauczyciel 04,  Julia Szramm – nauczyciel wspomagający, Paulina Wojciechowska – psycholog.

       Życzymy Państwu wielu sukcesów i satysfakcji z pełnionych funkcji. A całej społeczności szkolnej wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym.

      • Zebranie z rodzicami

      • Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas 4-8 na zebranie w sprawie zajęć z WDŻ, które odbędzie się 05.09.2022 o godzinie 17.00 w sali nr 25.

      • Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023

      • Drodzy Uczniowie!

       Rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny 1 września o godzinie 8.00. Po części oficjalnej udajecie się z wychowawcami klas do swoich sal lekcyjnych. Klasy ósme reprezentują naszą szkołę na uroczystości obchodów wybuchu II Wojny Światowej przy pomniku w Nawrze. Zbiórka  o godzinie 11.00 przy pomniku w Nawrze.

       Do zobaczenia:)