Uczniowie klasy VIIa czwartkowy wieczór spędzili z wychowawczynią Magdaleną Ewertowską, grając w kręgle. Wspólna rywalizacja wzbudziła wiele emocji i pozytywnych wrażeń. Była to dobra okazja do integracji zespołu klasowego i spędzenia ze sobą czasu. Uczniowie bardzo zadowoleni i z uśmiechem na twarzach wrócili do domu.
Wyjście na kręgle
- 2
Powiatowy Konkurs Wiedzy o AIDS
Sukces naszych uczniów w Powiatowym Konkursie Wiedzy o AIDS oraz innych zakażeniach krwiopochodnych. Adrianna Wydrachowska z klasy 8a zdobyła pierwsze miejsce, natomiast Aleksander Grześkiewicz z klasy 8b, drugie. Uczniowie naszej szkoły od kilku lat zdobywają czołowe miejsca w tym konkursie, dzięki przygotowaniu przez panią Irenę Światkowską. Gratulujemy serdecznie uczniom i dziękujemy pani Irenie za inspirowanie dzieci.
Andrzejki w klasach I-III
Klasy I-III również przeniosły się dziś w zaczarowany świat magii i wróżb. Dzieci bawiły się wyśmienicie podczas klasowych balów przebierańców. Wszyscy chętnie uczestniczyli w przygotowanych wróżbach - każdy był ciekawy, co czeka go w przyszłości. Uczniowie tańczyli i bawili się wspólnie przy muzyce, a na koniec mogli uzupełnić energię słodką przekąską. W niektórych słodyczach ukryły się nawet przepowiednie na przyszłość. Dzieci z radością świętowały Andrzejki i odkrywały co czeka je w przyszłości.
17
Spotkania z lekturą
Uczniowie IVb wraz z panią Magdaleną Lemanowską zakończyli dziś swoją przygodę z lekturą Jana Brzechwy pt.,, Akademia pana Kleksa". Podczas cyklu lekcji dzieci przeniosły się w magiczny świat książki, biorąc udział w lekcjach kleksografii oraz przędzenia liter, wcielając się w tytułowego bohatera, wykonując lekturowe karty pracy. Uczniowie wykazali się też swoją wiedzą i kreatywnością podczas pracy metodą stacji zadaniowych, gdzie m. in. rozwiązywali krzyżówki, tworzyli recepty dla chorych sprzętów i oryginalne przepisy kulinarne. Wisienką na polonistycznym torcie okazała się prezentacja makiet szkoły Ambrożego. Prace uczniów można oglądać na wystawie w sali 22.
20
Andrzejki w przedszkolu
W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko odbywało się w rytm tańców i śpiewów.Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.
37
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Lekcje kleksografii
Niezwykłe lekcje z Ambrożym Kleksem
Uczniowie klasy 4a, omawiając z panią Żanetą Cherkowską lekturę pt. „Akademia pana Kleksa”, wzięli udział w zajęciach wyjętych z kart książki Jana Brzechwy. Na lekcji kleksografii tworzyli własne kleksy oraz wymyślali do nich rymowane historyjki. Uczestniczyli też w lekcji przędzenia liter, podczas której z nici, włóczki lub wełny tworzyli swoje inicjały lub imiona. Lekcje z panem Ambrożym Kleksem- efektywna nauka, rozwijanie kreatywności, świetna zabawa.
18
Frazeologiczne potyczki
„Polak ma essę!” w 6a
Uczniowie 6a na lekcjach języka polskiego z panią Żanetą Cherkowską w ramach projektu „Polak ma essę!” zmierzyli się z kolejnymi zadaniami. Tym razem realizując zadanie „Kaligrafia co na polski trafia”, uczyli się pięknie pisać, a przy okazji poznali, jakie były początki polszczyzny oraz geneza i znaczenie słynnego, pierwszego, zapisanego w Księdze Henrykowskiej, zdania w języku polskim: „Daj, ać ja pobruszę, a ty poczywaj”. Realizowali również zadane: „W związku ze związkiem frazeologicznym”. Poznając frazeologizmy, szóstoklasiści uzupełniali teksty, wyjaśniali znaczenia związków frazeologicznych, układali frazeologiczne Trimino oraz rysowali rebusy do wybranych frazeologizmów. Pracowali jak mróweczki, a efekt- mucha nie siada 😉
13
Sukcesy na polu ortografii
Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli dziś w Miejskim Konkursie Ortograficznym "O pióro Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego". W kategorii uczniów klas 4-6 drugie miejsce zdobył Dominik Robaczewski, a wśród uczniów klas 7-8 również drugie miejsce wywalczył Aleksander Grześkiewicz. Gratulujemy serdecznie i podziwiamy znajomość trudnej sztuki, jaką jest polska ortografia.
2
Escape room zamiast sprawdzianu
Uczniowie klasy 7a zamiast sprawdzianu z lektury mieli okazję spróbować swoich sił w escape roomie "Dziadoween" przygotowanym przez panią Jolantę Jonowską. Kolejne zadania w grupach przenosiły ich do coraz trudniejszych wyzwań, w których musieli wykazać się wszechstronną znajomością lektury obowiązkowej. Wszystkie grupy ukończyły zadania i zdobyły dobre oceny.
Nowoczesne lekcje biologii
Uczniowie klasy VII a utrwalali z panią Magdaleną Ewertowską materiał z działu „Układ pokarmowy” pracując metodą stacji zadaniowych, która polega na zmienności zadań, sposobu ich wykonania oraz na zmianie miejsca pracy. Uczestnicy lekcji w wylosowanych grupach pracowali na przygotowanych wcześniej stanowiskach zawierających zadania z określonej partii materiału. Każda grupa musiała przejść przez 5 stacji. Uczniowie aktywnie pracowali w grupach rozwiązując poszczególne zadania z każdego stanowiska. Wszystkie grupy świetnie sobie poradziły wykonywanymi zadaniami.
2
Podziel się prezentem!
Dzień Praw Dziecka
Dziś w przedszkolu obchodziliśmy wyjątkowe święto - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dokładnie dziś, 20. listopada, przypada rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. We wszystkich grupach przedszkolnych zostały przeprowadzone rozmowy na temat praw dzieci oraz zajęcia z wykorzystaniem ciekawych materiałów edukacyjnych. Grupy Motylki oraz Sówki stworzyły kolorowanki XXL, Słoneczka natomiast plakat na temat przywilejów dzieci. "Sówki" i "Słoneczka" obejrzały ciekawą i pouczającą prezentację oraz wysłuchały piosenki o swoich prawach. Wszystkie dzieci na pewno zapamiętają swoje przywileje, a także nauczą się poszanowania praw innych oraz radzenia sobie w sytuacjach naruszania ich własnych praw.
13
Sukcesy artystyczne
Wyróżnienie w powiatowym konkursie plastycznym "Dobre zdrowie jest w cenie, więc rzuć palenie" zdobyła Kalina Okołowska z klasy IV b. Gratulujemy talentu!!!
Sukcesy w Lidze Robotów
Brawo!!! Nasi utalentowani uczniowie: Chała Oliwier, Jabłoński Bartosz, Opasik Sebastian, Strzelczak Szymon oraz Zakreta Michał wraz z opiekunką Małgorzatą Pawłowską zwyciężyli Ligę Robotów zdobywając pierwsze miejsce w województwie warmińsko-mazurskim. Drużyna awansowała tym samym na kolejny etap rozgrywek, który odbędzie się 07.12 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Ogólnopolski turniej Liga Robotów zorganizowany został we Włocławku przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Celem zabawy turniejowej było wspieranie rozwoju takich kompetencji przyszłości, jak: kooperacja, kreatywność, krytyczne myślenie i komunikacja. Możliwość zanurzenia się w świat robotyki i nowoczesnych technologii w formie twórczych wyzwań i nauki przez zabawę, pozwala na wszechstronny rozwój naszych uczniów i ich talentów. Brawo drużyna! #Liga Robotów, #Ośrodek Rozwoju Edukacji
12
Konkurs Lego Spike Prime już jutro!
Kończymy przygotowania do ogólnopolskiego turnieju robotycznego Liga Robotów. Uczniowie klasy 7b wraz z opiekunem projektu Panią Małgorzatą Pawłowską napracowali się nad stworzeniem i zaprogramowaniem własnego robota z klocków LEGO Spike Prime. Jutro zmierzą się z innymi szkołami z 2 województw: warmińsko-mazurskiego oraz kujawsko-pomorskiego podczas turnieju we Włocławku. Trzymamy kciuki za naszą drużynę!
Wizyta w Domu Pomocy Społecznej
Już po raz trzeci mieliśmy okazję być gośćmi mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Grodzicznie.
Dzisiejsza wizyta była spowodowana chęcią wspólnego świętowania Dnia Seniora oraz przekazania domownikom darów zebranych podczas zbiórki. Herbatki, słodkości, a także gry, puzzle czy też materiały plastyczne na pewno znacznie umilą mieszkańcom długie, jesienne wieczory. Spotkanie, jak zawsze, przebiegło w miłej atmosferze przy akompaniamencie śpiewu seniorów.
Dziękujemy uczniom oraz rodzicom naszej szkoły za okazanie po raz kolejny otwartych i dobrych serc, mających na uwadze radość naszych przyjaciół, którymi niewątpliwie są już mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Grodzicznie.
Lapbook na lekcjach polskiego
Uczniowie klasy 5a pod kierunkiem pani Żanety Cherkowskiej na lekcjach języka polskiego poznawali powieść Ferenca Molnara pt. „Chłopcy z Placu Broni”. Indywidualnie lub w grupach pracowali metodą projektu, tworząc lekturowe lapbooki. Powstały piękne i niezwykle pomysłowe dzieła zawierające rebusy, gry planszowe, zagadki, krzyżówki i rysunki związane z powieścią. W taki sposób utrwalona lektura obowiązkowa na pewno pozostanie w uczniowskiej pamięci na długo. Brawo piątoklasiści!
7
Święto Niepodległości
Nasi wolontariusze pod opieką pani Magdaleny Lemanowskiej uczestniczyli w miejskich obchodach Święta Niepodległości. Częstowali zebranych patriotycznymi muffinkami i rozdawali wstążki w biało-czerwonych barwach.
Zaproszenie na świąteczną sesję zdjęciową
Archiwum Aktualności