• Serce dla Eryka

• Dziękujemy za nominację Biuro Rachunkowe Dorota Rzemińska

Włączamy się do akcji #heartchallenge, Celem jest pomoc w zbiórce pieniędzy na operację Eryka Kopczewskiego.

Operacja jest jedynym ratunkiem i szansą na powrót do zdrowia Eryka, która przeprowadzona może być jedynie w USA, a jej koszt to 9 milionów złotych.

Zrobiliśmy zdjęcie w kształcie serca, a zebrane pieniądze wpłacimy na konto zbiórki:

Fundacja SIEPOMAGA.PL

pl. Władysława Andersa 3

Dopisek: Darowizna Eryk Kopczewski

W związku z zasadami akcji i otrzymaną nominacją, nominujemy pięć kolejnych instytucji i stowarzyszeń, zachęcając tym samym do pomocy:

Expom s.a.

Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach

Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Bogusławskiej

Koło Gospodyń Wiejskich Bratian

ZASADY AKCJI

1. Wykonanie zdjęcia z motywem serca (według własnego pomysłu).

2. Wpłacenie darowizny na ww. cel.

3. Nominacja 5 kolejnych jednostek.

4. Publikacja na własnych stronach internetowych (Facebook itp.) zdjęcia, informacji z efektami zbiórki, listą nominowanych osób.

5. Przesłanie informacji na adres akcji sercedlaeryka@gmail.com

6. Czas na realizację zadania wynosi 48 godzin.

Cała społeczność szkolna obchodziła dziś Narodowe Święto Niepodległości. Ze względu na panującą ciągle pandemię dzień ten uczczono akademią w formie online oraz escape roomem, który wykonywali uczniowie na lekcjach. O godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy wspólnie hymn państwowy oraz uczniowie utworzyli żywą flagę państwową.

• Pokaz Mody Patriotycznej u przedszkolaków

W bieżącym roku szkolnym nasi najmłodsi podopieczni z grup: Żabki, Motylki oraz Słoneczka biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”. Jak sama nazwa wskazuje, projekt ma na celu kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci i młodzieży, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycję Polski, jak i kształtowanie szacunku dla własnego państwa oraz poczucia tożsamości narodowej. Jednym z zadań projektowych jest świętowanie dnia 11 listopada.

Zatem dzieci z oddziałów przedszkolnych już dziś obchodziły Święto Niepodległości. Świętowanie rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Dzieci śpiewały także inne piosenki o charakterze patriotycznym oraz recytowały wiersze. Punktem głównym tego dnia był zaplanowany Pokaz Mody Patriotycznej. Przedszkolaki zaprezentowały przygotowane przez siebie i rodziców piękne stroje związane z Polską. Były to kreacje różnego rodzaju, począwszy od eleganckich po stroje kibiców oraz piłkarzy. Przedszkolaki zaprezentowały się przy dźwiękach piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”, podkreślając tym piękno naszego kraju oraz barw narodowych. Na koniec dnia nasi mali podopieczni wykonali prace plastyczne przedstawiające flagę oraz godło Polski. Pokaz mody został uwieczniony na zdjęciach. Zapraszamy do galerii zdjęć.

• Ostatnie dni zbiórki "Małe marzenia"!

• Przed nami ostatnie dni zbiórki. Jeśli ktoś z Państwa chciałby się jeszcze dołączyć i podarować coś na rzecz starszych osób mieszkających w Domu Pomocy Społecznej w Grodzicznie, to poniżej przedstawiam listę brakujących przedmiotów:

- dwie piłeczki do ćwiczeń dłoni (może to być       piłeczka, gniotek, itp.)

- kosmetyczki damskie

- broszka

- męski zegarek

- krzyżówki, wykreślanki, łamigłówki

- słodkości

- kosmetyki damskie i męskie (kremy, balsamy,            perfumy, pianki do golenia, balsamy po goleniu, itp.).

Ponadto jeśli ktoś z Państwa lub Państwa znajomych posiada RADIO, którego nie potrzebuje to jest ono mile widziane w zbiórce!

Dziękuję wszystkim darczyńcom.r

Oganizator zbiórki - Paulina Przybylska.

• Światowy Dzień Kanapki

• Dziś nasze przedszkolaki zjadły wyjątkowe śniadanie. Wyjątkowe dlatego, że przygotowały je samodzielnie. Z wielkim zaangażowaniem smarowały, kroiły oraz dekorowały swoje zdrowe kanapki, które przyrządziły z okazji Światowego Dnia Kanapki. Była to kolejna okazja, aby przypomnieć dzieciom jak ważna jest zdrowa i urozmaicona dieta. Pomysł z samodzielnym przygotowaniem śniadanka wszystkim się podobał, co widać na poniższych fotografiach.

• Zbiórka makulatury, aluminium i nakrętek

• Termin zbiórki 9 listopad 2021

Każdego roku w Polsce produkujemy średnio 12 mln ton śmieci. Jeśli trafią one na wysypisko śmieci, to będą tam nawet kilkaset lat. Dlatego ich selekcja i zbiórka stały się naszym wspólnym problemem, którego rozwiązanie wymaga poparcia i  zaangażowania nas wszystkich. Recykling tony papieru pozwala zaoszczędzić 17 drzew, /które są płucami Ziemi/ i 26,5 tys. litrów wody potrzebnej do jego produkcji. Jeśli włączycie się Państwo w naszą akcję- będziemy bardzo szczęśliwi mając świadomość, że pomagamy Ziemi. Na koniec roku szkolnego na  zwycięzców czekają nagrody.

• "Podaruj książkę bibliotece szkolnej"

Jeśli masz w domu książkę, której już nie czytasz i chcesz się nią podzielić z innymi – podaruj ją naszej bibliotece :)

Wzbogaci to księgozbiór i przyczyni się do rozwoju czytelnictwa

w naszej szkole.

Proszę o książki w dobrym stanie :)

Do każdej podarowanej książki zostanie wklejona karteczka z informacją

o darczyńcy: "Pozostaw po sobie ślad..."

Akcja trwa do 30 listopada 2021 r.

Osoby, które podarują książki otrzymają pamiątkowe dyplomy, a ci, którzy podarują ich najwięcej: nagrody – niespodzianki :)

Pamiętaj! Książka czytana żyje dłużej!!!

Za wszystkie przyniesione książki z góry serdecznie dziękuję!

Pani bibliotekarka Monika