• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• To święto obchodzone jest corocznie 2 kwietnia.  Ma na celu podnieść świadomość społeczną na temat autyzmu.

W naszej szkole, z tej okazji, przygotowano gazetkę  z najważniejszymi informacjami odnośnie trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem.

1 kwietnia wśród nauczycieli i uczniów dominował w ubiorze kolor niebieski.

W klasach wychowawcy przeprowadzili lekcję, podczas której uczniowie mogli poznać  „ Marię, dziewczynkę, która lubi mieć plan”,  obejrzeć film „ Autyzm wprowadza zmysły w błąd”, wspólnie rozwiązać krzyżówki oraz wykonać plakat. Najmłodsze dzieci posłuchały Bajki bez barier J. Chmielewskiej pt. „Czarodziejka” oraz „Hubek, kubek, wstążka”.

Mamy nadzieję, że takie  działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.

Koordynatorami akcji są: Justyna Lewicka, Hanna Szymańska, Anna Spalik

• Rekolekcje Wielkopostne

• Uczniowie klas 1-4 o godzinie 11.15 wychodzą do kościoła na Mszę.

W tych dniach obiad dla klas I-IV godz. 10:50

Dla klas V-VIII po rekolekcjach 11:45

Klasy I-IV – po Mszy Św. wracają do szkoły, odbiór dzieci ze szkoły.

• Poznajmy się! Przedstawiamy naszych ukraińskich uczniów

• Od rozpoczęcia wojny w Ukrainie do naszej szkoły przybywają dzieci z terenów nią objętych. Solidaryzując się z nimi i ich rodzinami, tworzymy mapę, na której umieszczamy zdjęcia i określamy skąd przybyli. Dziękujemy pani Olenie za wspaniałą pracę nad tą makietą!