• "Motylki" żegnają wakacje

• Na wakacjach było miło, ale lato się skończyło! Śpiewająco - słowami piosenki - przedszkolaki z najstarszej już grupy "Motylki",  witają się w nowym roku szkolnym! I mimo, że za latem wszyscy będziemy tęsknić, to jesteśmy gotowi na nowy rok szkolny pełen przygód! 😊

• Budząca się Szkoła

• Nauczyciele naszego Zespołu Szkół mieli dziś niecodzienną okazję do spotkania z panią Marzeną Żylińską, która jest twórcą ruchu zmian w szkolnictwie pod nazwą Budząca się Szkoła. My również wiosną przystąpiliśmy do grona takich szkół i dziś odbył się w naszej placówce wykład na temat motywacyjnej roli oceniania. Oceniania i nauczania na miarę naszych czasów.

• Apel porządkowy

• Jak co roku, na początku września odbył się w naszej szkole apel, na którym pan dyrektor przypomniał wszystkim uczniom o zasadach bezpiecznego przebywania w placówce. Poza tym głównym celem spotkania była prelekcja związana z powstającym w tym roku w naszej szkole Szkolnym Klubem Mediacji Rówieśniczych. Klub będzie działał pod opieką pań Ireny Światkowskiej, Joanny Szajewskiej-Psiuk, Justyny Lewickiej oraz Jolanty Jonowskiej. Pan Paweł Suszyński - opiekun Ogólnoszkolnej Rady Uczniowskiej - poprosił również uczniów o kandydatury do nowego składu Rady.

• Narodowe Czytanie "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza

• Uczennice i uczniowie klas 4-8 wraz z paniami polonistkami uczcili Narodowe Czytanie w niecodzienny sposób. Na lekcjach zajęli się lekturą "Świtezianki" i "Powrotu taty", omawiając przy okazji dzieła romantycznego wieszcza. Poza tym obejrzeli współczesną interpretację filmową "Świtezianki" w reżyserii sióstr Bui.

• Uroczystość upamiętniająca wybuch II wojny światowej

• Przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w obchodach 83 rocznicy wybuchu II wojny światowej pod pomnikiem w Nawrze. W czasie uroczystości wystąpili przedstawiciele władz samorządowych na czele z Burmistrzem Nowego Miasta Lubawskiego panem Józefem Blankiem. Przypomniano rys historyczny tragicznych wydarzeń wojennych naszej okolicy, a Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Mieście Lubawskim pan Jerzy Resicki odczytał Apel Poległych.

W trakcie uroczystości nagrodzono uczestników miejsko-gminnego konkursu literackiego "NASZE JUTRO - TWOIM DZIŚ", który został zorganizowany przez Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Wsi Jamielnik w ramach złożonej oferty na konkurs ogłoszony przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w zakresie "Podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej oraz pielęgnowania polskości". Nagrody z naszej szkoły otrzymały absolwentki - Maria Domżalska i Zuzanna Grześkiewicz oraz uczennica klasy 8b Anna Jonowska. Serdecznie gratulujemy!

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• Minął czas spotkań, wycieczek, odwiedzin i długich wieczorów. Za nami dni wielu wrażeń i wypoczynku. Teraz przed nami kolejny rok szkolny. Czas nowych wyzwań.

Na dziesięciomiesięczny trud nauki życzymy uczniom i nauczycielom siły, mobilizacji do wspólnej pracy, wielu sukcesów edukacyjnych, rozwijania zainteresowań, ciekawych aktywności, które dają radość i dobrą zabawę, osiągania sukcesów, z których jest się dumnym. Niech każdy z Was – gdy zaczną się kolejne wakacje – będzie mógł powiedzieć: „To był dla mnie bardzo dobry rok szkolny!”

Z życzeniami dla uczniów, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych szkoły i rodziców wystąpił pan Dyrektor Jerzy Resicki oraz gospodarz naszego miasta Pan Burmistrz Józef Blank.

Nie zapomninajmy również, że 1 września to kolejna - już 83 - rocznica wybuchu II wojny światowej, największego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości. Wzięło w nim udział 61 państw i ponad 110 milionów żołnierzy. Sześcioletnia wojna pochłonęła ponad 70 milionów istnień. Minutą ciszy społeczność szkolna uczciła pamięć poległych.

W roku szkolnym 2022/23 w naszej szkole będzie uczyło się 470 dzieci w 20 oddziałach, łącznie z odziałami przedszkolnymi. Witamy w naszym gronie nowych uczniów, ale też nowych nauczycieli. Są to panie:

Anna Michalewska-Jędrzejczak – nauczyciel języka angielskiego, Magdalena Nyga – nauczyciel wf, Daria Sargalska – nauczyciel 04,  Julia Szramm – nauczyciel wspomagający, Paulina Wojciechowska – psycholog.

Życzymy Państwu wielu sukcesów i satysfakcji z pełnionych funkcji. A całej społeczności szkolnej wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym.